Fasada

Sad ni sindra nevalja... Ja cu se upucat! Pa moja cjela kuca nevalja! Kud sam i citao ovu temu...
 
confusedbikefan said:
Sad ni sindra nevalja... Ja cu se upucat! Pa moja cjela kuca nevalja! Kud sam i citao ovu temu...
:no:
pa ko je vidio gradit a ne pitat ovdje prije  :mortal:
 
mislim da je šindra najgluplji nacin pokrivanja krova  :shock:
 
mislim da je najbolje dobro se raspitati,odvagati za i protiv odredjenog materijala a onda uzeti provjerenu firmu da to odradi...na kraju ono sto izgleda skuplje ispadne jeftinije  (y)
 
old, ako hoces ulozit u par radlera, javi se na pp,
rijesimo usporedbu potrosnje energije za 5 i 10 cm debljine izolacije za max sat vremena
uz pretpostavku da znamo sve deblijine i materijale zidova/podova/krovova

btw moj savjet ti je dokumentirati (poslikati) sve faze ovih radova
jer ti je već sad obveza kod prodaje ili najma kuće/stana ishoditi energetski certifikat
dakle da ti ovo što si uložio sutra (ili kad zatreba) ostane na papiru
a uz malo pripreme možeš meštre lako imat u šaci od početka do kraja radova
 
 
  @ bendix: u principu me muči samo jedna dilema. pet ili deset cm stiropora. Nije u pitanju cijena nego jedan balkon koji mi je bitan, a i ovako je preuzak. Oduzmem li mu dodatnih 5 cm na onih 5 koje ne mogu izbjeći, morat ći se dugo navikavati. Mislio sam i na rješenje da taj jedan zid od četiri glavna izvedem sa 5 cm, a ostale sa 10.

    javim ti se na PP
 
loudpipes said:
mislim da je najbolje dobro se raspitati,odvagati za i protiv odredjenog materijala a onda uzeti provjerenu firmu da to odradi...na kraju ono sto izgleda skuplje ispadne jeftinije  (y)

Da, treba se raspitat ali opet ovisi u koji bubanj ćeš uletit. Ja kurca ne znam o građevini a sad me čeka prilično veliki zahvat, i raspitujući se opet dođem na početnu točku jer obično imaš dva "tabora" koji nešto znaju o poslu a mišljenja su im dijametralno suprotna. Primjer grijanja, frend buši zemlju za iskorištenje podzemnih voda i kažu mu da je minimalna temperatura vode u Zagrebu do 8 stupnjeva. Čovjek uloži masnu lovu i prije nekih mjesec dana ne radi grijanje. Dolazi serviser i veli da je sve u redu, da bi onda skužili kako je temperatura pala na nekih 5-6 stupnjeva što automatski isključuje grijanje. Znači, pali struju i zagrij od nule. Svima koji se kunu u "nove" tehnologije nije bilo ni na kraj pameti da mu tako nešto spomenu kao opciju. To je primjer, isto je kod svega. Jedino što ti daje koliko toliko osjećaj sigurnosti u ono što radiš su "stari" provjereni materijali i način rada ili drugim riječima, iskusni majstori. A to je opet kategorija za sebe, kao i tema o konačnoj cijeni kvadrata u izgradnji, ili barem visoki roh bau, jer tu se pliva od 500 da 1500 EUR. Naravno da može biti i puno više ali pričamo o nekim relativno skromnijim okvirima...
 
    ...ne kužim kaj tebe brine ušteda kod grijanja, hlađenja, avangardna tehnologija. Na tvom bi mjestu u prvom redu gledao na trajnost i kvalitetu. Kuća nije spejs šatl nego mjesto gdje ti mora biti dobro i koje ti zbog nekih svojih mušica neće davati glavobolje. Sjediš na dvorištu il pred kaminom i uživaš. Ko jebe par sto kuna veći račun za režije...
 
Mene je isto ubijalo to grijanje, sta kako zasto koliko... Na kraju kombinacija svega. Plin imam, stavljam u najvecu sobu inverter klimu i kamin.. Pa boze moj pomozi, kad sta zatreba to upalim i aj bok. Dugo sam birao kamin jer mi je to oduvjek san snova, ono bor, kamin i pas pored, ko u filmovima. :mrgreen: Pare za to mi nece bit zao dat..
 
bendix said:
old, ako hoces ulozit u par radlera, javi se na pp,
rijesimo usporedbu potrosnje energije za 5 i 10 cm debljine izolacije za max sat vremena
uz pretpostavku da znamo sve deblijine i materijale zidova/podova/krovova

btw moj savjet ti je dokumentirati (poslikati) sve faze ovih radova
jer ti je već sad obveza kod prodaje ili najma kuće/stana ishoditi energetski certifikat
dakle da ti ovo što si uložio sutra (ili kad zatreba) ostane na papiru
a uz malo pripreme možeš meštre lako imat u šaci od početka do kraja radova

Daj reci nešto o ovome.... je li to samo za novogradnje i prvog kupca/iznajmljivača ili i za stanove, kuće stare 50 godina?
 
kalimero said:
Daj reci nešto o ovome.... je li to samo za novogradnje i prvog kupca/iznajmljivača ili i za stanove, kuće stare 50 godina?

Prodao stan prosli tjedan (Centar ZG). Nije to trebalo.

Sent from my HTC One X

 
 
  ...veliš, kad je ferrari, ko ga jebe kolko troši  :wink: :mrgreen:

      Grijem se na 'klasični' Vailantov kombinirani bojler i radijatori tam gde treba i meni dobro. 
 
mate said:
Da, treba se raspitat ali opet ovisi u koji bubanj ćeš uletit. Ja kurca ne znam o građevini a sad me čeka prilično veliki zahvat, i raspitujući se opet dođem na početnu točku jer obično imaš dva "tabora" koji nešto znaju o poslu a mišljenja su im dijametralno suprotna. Primjer grijanja, frend buši zemlju za iskorištenje podzemnih voda i kažu mu da je minimalna temperatura vode u Zagrebu do 8 stupnjeva. Čovjek uloži masnu lovu i prije nekih mjesec dana ne radi grijanje. Dolazi serviser i veli da je sve u redu, da bi onda skužili kako je temperatura pala na nekih 5-6 stupnjeva što automatski isključuje grijanje. Znači, pali struju i zagrij od nule. Svima koji se kunu u "nove" tehnologije nije bilo ni na kraj pameti da mu tako nešto spomenu kao opciju. To je primjer, isto je kod svega. Jedino što ti daje koliko toliko osjećaj sigurnosti u ono što radiš su "stari" provjereni materijali i način rada ili drugim riječima, iskusni majstori. A to je opet kategorija za sebe, kao i tema o konačnoj cijeni kvadrata u izgradnji, ili barem visoki roh bau, jer tu se pliva od 500 da 1500 EUR. Naravno da može biti i puno više ali pričamo o nekim relativno skromnijim okvirima...

Pusti điđe-miđe .... plin i kombi bojler-radijatori, zid 20-25 cm blok cigla, potom na van 20 cm ytong i na kraju 10 cm kamena vuna, stakla 2 komore i amen. Minimalno grijanje, minimalno hlađenje. Može kolektori za toplu sanitarnu vodu, a foto panele za struju zaboravi osim ako imaš ugovor s hep-om.
 
3alfa3 said:
Prodao stan prosli tjedan (Centar ZG). Nije to trebalo.

Sent from my HTC One X

Ja baš kupujem u Zg (nije novogradnja), pa mi nije jasno jer nitko to nigdje ne spominje.