Fotografija općenito

Molim pomoć !
Slab sam sa kompjuterima a htio bih stavljat slike na forum , Kćer je prije probala  pa smo stavili slike u nekom ogromnom
formatu  , a ja bih volio da budu kako vi stavljate mala slikica cca 30 x 40 mm i ovi brojevi i slova ispod pa da kad se na to klikne da se slika poveća. Ako mi netko od Vas  može dat neki prijedlog o programu i uputstvo (od klika do klika ) bio bih zahvalan (može i na PP ili ovdje ). Ozbiljnima unaprijed hvala ! 
 
Photobucket.je dosta dobar i onda kad oćeš stavit sliku klikneš na tumbnail i dobiješ tu malu

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

 
toma said:
Molim pomoć !
Slab sam sa kompjuterima a htio bih stavljat slike na forum , Kćer je prije probala  pa smo stavili slike u nekom ogromnom
formatu  , a ja bih volio da budu kako vi stavljate mala slikica cca 30 x 40 mm i ovi brojevi i slova ispod pa da kad se na to klikne da se slika poveća. Ako mi netko od Vas  može dat neki prijedlog o programu i uputstvo (od klika do klika ) bio bih zahvalan (može i na PP ili ovdje ). Ozbiljnima unaprijed hvala !

Slike do određene veličine mogu se dodati kao privitak postu.

Može se i hostati slika negdje "vani", preporučam Imgur. Nedavno me netko u ovom podforumu pitao o njemu pa da se ne ponavljam. Probati sa tražilicom.
 
toma said:
Molim pomoć !
Slab sam sa kompjuterima a htio bih stavljat slike na forum , Kćer je prije probala  pa smo stavili slike u nekom ogromnom
formatu  , a ja bih volio da budu kako vi stavljate mala slikica cca 30 x 40 mm i ovi brojevi i slova ispod pa da kad se na to klikne da se slika poveća. Ako mi netko od Vas  može dat neki prijedlog o programu i uputstvo (od klika do klika ) bio bih zahvalan (može i na PP ili ovdje ). Ozbiljnima unaprijed hvala !
kad pišeš odgovor ili citat imaš dolje ispod okvira gumb "odaberi datoteku"....klikneš na to i odabereš sliku iz kompa koju želiš postati  :wink: ....piše ti koj format slike mora bit kao i max rezolucija....sliku možeš smanjit ako ju otvoriš u paintu i napraviš resize (najbolje po pixelima) ...pazi di spremaš smanjenu sliku jel će smanjena zamjenit orginalnu kad ju sejvaš  :wink:

ja sliku prvo stavim na desktop... tu ju smanjim i sejvam...nakon kaj ju postam na forum, obrišem ju...tako da svi orginali ostaju na disku, tj. u fajlu sa slikama netaknuti  :neznam:
 
  Padova sinoc
2065ca403a57983d59f745a097cd3712.jpg



Don
 
E hvala na savjetima , budem se subotu -nedjelju
stavio u koštac sa stavljanjem  pa budemo vidjeli  (y)
 
ovdje kod mene Sunce ne samo da ranije izlazi, nego ranije i zalazi  :mrgreen:


..snimljeno veceras:

 
Safety said:
ovdje kod mene Sunce ne samo da ranije izlazi, nego ranije i zalazi  :mrgreen:


..snimljeno veceras:

odlicno

lens flare reflektora mi se na prvu cinio kao da je 10 sekundi, more kao da je max 1

nego koliko trese platforma, koliko maksimalno mozes duge ekspozicija biti ?
 
Dobro jutro!
 
Zadar
 
Ninski most
 
Jedna s moba

b96272991114d928f46e820ddc7dcd46.jpg



Don
 
fjaka said:
odlicno

lens flare reflektora mi se na prvu cinio kao da je 10 sekundi, more kao da je max 1

nego koliko trese platforma, koliko maksimalno mozes duge ekspozicija biti ?

sve duze od tisucinke ima velike sance biti zatreseno, eto toliko se ljulja i trese..  :mrgreen:

da, za flare i zvjezdice sam morao malo pritvoriti blenu i produziti ekspoziju.. btw, ovo je crop, a ne cijel fotografija, ali operacije su bile porilicno lagane tako da nije previse ljuljalo..

P.S.
nisam prije odgorio, jer smo zadnjih gotovo thedan dana bili bez standardnih komunikacija, samo hitni slucajevi  :palacdolje: