Fotografija općenito

Kad cemo filozofirat ajmo :p

ako gledas u sunce ne mozes vidit nesto u sjeni,sto ne znaci da to u sjeni ne postoji jeli tako... Dakle,hdr je u biti veca stvarnost nego ono sto nase oko moze vidjet...

To sto se nama cini nerealno je samo zbog ogranicenosti naseg oka...
 
Osigurac said:
Kad cemo filozofirat ajmo :p

ako gledas u sunce ne mozes vidit nesto u sjeni,sto ne znaci da to u sjeni ne postoji jeli tako... Dakle,hdr je u biti veca stvarnost nego ono sto nase oko moze vidjet...

To sto se nama cini nerealno je samo zbog ogranicenosti naseg oka...

e to se zove nadreality  :mrgreen:

a ljudsko oko ce viditi bize ovoj trecoj slici nego prvoj i drugoj
http://thehdrimage.com/talk-hdr/
 
Rijeko cemo vidjet okom ono sto kasnije izvucemo softwareom, to daje onaj wow efekt ...

Evo jedna "realna" iz 3 ekspozicije... neznam kakva ce izgledat jer sam je kompresiro sa 70 mb na 1.5 mb da mogu uplodat.

Popapala kompresija dosta sjena i ostrine,jbg...
 
I ponesto iz domene dekoracije interjera


Sto se dogada je da se motiv vektorizira,dakle mora bit jednostavan vise manje, pukne se na odredenu pozdainu, onda ide oil i canvas
 
Nije svježa, ali evo:

ff070b98f8ba55d09921c4db018b4167


 
sony mirrorless (6000) i samyang 10mm 2.8 micro four thirds objektiv

ekspozicija 15 sec, iso 3200  otvor blende ne pise al vjerojatno max :)
 
diesel power said:
sony mirrorless (6000) i samyang 10mm 2.8 micro four thirds objektiv

ekspozicija 15 sec, iso 3200  otvor blende ne pise al vjerojatno max :)

Samyang je 12mm F2.0 za e-mount(APS-C). Otvor blende ne pise u EXIF-u jer je objektiv skroz rucni, nema nikakvu elektroniku, pa ne prenosi informacije o blendi foticu. Vjerojatno sam ga drzao na 2.8, rijetko otvaram blendu do krajnjih granica.
 
Osigurac said:
Rijeko cemo vidjet okom ono sto kasnije izvucemo softwareom, to daje onaj wow efekt ...

Evo jedna "realna" iz 3 ekspozicije... neznam kakva ce izgledat jer sam je kompresiro sa 70 mb na 1.5 mb da mogu uplodat.

Popapala kompresija dosta sjena i ostrine,jbg...

jesi ovo letio ?

evo moje, cinimi se ista lokacija ;) sa FB kompresijom
10929050_10153085725118799_2708404764839610138_o.jpg
 
..maglovito ovdje kod mene u Slavoniji zadnjih dana.. jucer ujutro na vrh Papuka..
 
Ja i prijatelj ruksake na rame i opalili okolna brda  (y)
To si ti sa ceste opalio vjerovatno, ovo je tocno sa vrha iznad, dobra ura penjanja kroz neprohodnu sumu,iskidali smo se cjeli...

Trebala mi je ta fotografija za poso jedan,a dizo sam i drona, to je islo za web page....

Ovo je iz zraka ali sa druge strane uvale,tj. kilometar prije nego se dode u naselje iz smjera trajekta...

 
Osigurac said:
Evo i jedan "light painting"

i jedna sta sam sebi za zid radio,dobro ide uz crvene kušine na kauču  (y)

izgleda da imamo iste kušine , i meni je ova bila za usklađenje boja  :mrgreen: :mrgreen:
 
0f9402c78a66410edba279765c7cf522
 
Krenuli su bozicni motivi  (y)

Ja sam jutros setucko po stradunu ali nisam nosio aparat ,bilo je dobrih auta za slikat... Doso sv.nikola u oldtimeru i za njim jos 10 njih,dodge sa drvenim felgama,slovenska tablica,stari mercedes itd itd,svi ko novi izgledaju,ispolirani do jaja....

Fjaka,da ti nisi mozda sliko sto ?
 
https://www.google.com/maps/place/42%C2%B049'14.9%22N+19%C2%B011'18.0%22E/@42.819352,19.1857719,1520m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x0:0x0
 
Pozz.
Sinoc sam "kupio" Adobe Photoshop Lightroom 6.1.
Traziti objasnjenje, ovdje na forumu, kako program radi je preopsirno ili moze?