Gilera Nexus 300ie

Našla neki popis na netu svih centara u Hr, pa sam ih odreda zvala, izgleda da svi rade od 9, grrrr...nisam mogla izdržat pa sam otišla u 9:00 u servisera.
Postoji opoziv, i nekom je posla mail s podacima motora, tj. broj šasije i javit će mi kroz sat, dva...umrit ću kroz sat, dva od nervoze!
 
Tomexa said:
Našla neki popis na netu svih centara u Hr, pa sam ih odreda zvala, izgleda da svi rade od 9, grrrr...nisam mogla izdržat pa sam otišla u 9:00 u servisera.
Postoji opoziv, i nekom je posla mail s podacima motora, tj. broj šasije i javit će mi kroz sat, dva...umrit ću kroz sat, dva od nervoze!
I? :wink:
 
luka737 said:
I? :wink:
Čekam da ovima u servisu u Šibeniku, odgovore na mail.
Bila sam u 9h, i zvala maloprije, još ništa ne znaju.
 
Maestral said:
Malo sam fulal. Sa Punta ide na Beverly 500, cak i djekovi na pumpi navodno pasu

Evo linka http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,235003.msg3953513.html#msg3953513

Ali mozda je na Bevu 500 i Nexusu ista pumpa pa ova pase. Ne bi se cudil da su iste.

Pase sigurno jer sam ja rastavljao i mjenjao svoju pumpu...na kraju sam ugradio novu ali je pumpa identicna na  300ie i 500ie... Sama zamjena je smijesna nove pumpe, a prepakovati je isto smijesno ja sam namotirao na svoju staru od punta i radi...iste karakteristike ima...
 
vux said:
mozes malo pojasniti, ako imaš koju sliku, nebi škodilo :)
Na zalost nemam nisam slikao a trebao sam... Sama promjena tj. ugradnja nove je smijesno za odradit...
A sto se tice reparacije, kad skines pumpu onda onaj elektricni sklop odspojis od zica ( to je lako jer je spojeno sa dzekom) , odvrnes dva sarafa , skines selnu kojom je povezana elektro pumpa sa filterom , sa donje strane odspojis filter kroz koji vuce gorivo iz rezervoara i jednostavno povuces i izvadis elektro pumpu. Onda sa tom pumpom odi u malo bolju radnju autodijelova i trazi istu, znaci kapacitet kao i dimenzije i dace ti oni to kosta oko 50-60 eura , sad to sve vratis u sklop i radice ti pumpa i motor....
Malo je konfuzno ovako ali je stvarno smijesno ako imalo imas smisla za popraviti nesto....
 
Lijepo ti je napisao, skini, uzmi sa sobom u ducan i usporedi (y)
 
Hvala na opisu.
Nego o kojem Puntu 1.2 govorimo. Jesu za sva godista i generacije Punta iste pumpe?
 
Maestral said:
Lijepo ti je napisao, skini, uzmi sa sobom u ducan i usporedi (y)

Pa necu skidati pumpu koja radi!?
Pitam za ne daj Boze, ako bi se kad desilo (pu pu pu) da znam odmah gdje da idem...
 
Utjerala sam vam strah u kosti, hahaha!
Još čekam informaciju da li mi skuter (pumpa) ulazi u recall akciju.
Zaboravila sam reći, lik u servisu u  Zg-u mi je rekao da ja slobodno tako mogu vozit i misec dana, jer kao, motor pali kad se ohladi nekih 45minuta.  :huh:
 
i treba imat goriva iznad pola rezervara da se taj problem s pumpom ne javlja
 
richa said:
Jel ovo sa pumpom od Punta pase i na Beva 500 starog (2003-...)
To ne znam ali vjerovatno ne ovo vrijedi za ove novije masine ja mislim...ie oznake
 
vux said:
Hvala na opisu.
Nego o kojem Puntu 1.2 govorimo. Jesu za sva godista i generacije Punta iste pumpe?

Mislim da ona godista 2003 pasu, ali pazi te pumpe su identicne na dosta auta, recimo na fiatu, alfi, neki vw...  fol je naci da precnik bude mislim 3cm jer je toliki u tvom lezistu plasticnom, kao i karakteristike tj sam potisak i protok pumpe...ali to u radnji oni vide po oznakama na samoj pumpi...
 
Barabones said:
i treba imat goriva iznad pola rezervara da se taj problem s pumpom ne javlja

Za ovo sam cuo od jos nekih ljudi ali mislim da prica ne drzi vodu jer stoji to da se ona hladi u benzinu jer je uronjena u njega ali ona je uronjena kada ima i cetvrtina , tj kada se pocne paliti kazaljka za rezervu jer lezi pod uglom u rezervoaru....barem ja tako mislim...
 
Tomexa said:
Utjerala sam vam strah u kosti, hahaha!
Još čekam informaciju da li mi skuter (pumpa) ulazi u recall akciju.
Zaboravila sam reći, lik u servisu u  Zg-u mi je rekao da ja slobodno tako mogu vozit i misec dana, jer kao, motor pali kad se ohladi nekih 45minuta.  :huh:
ne znam zasto.te.tako.zavlace,pa trebali su to.odma.saznat :?
 
Pumpa je pumpa, bitno da daje barem 3 bara jer je regulator pritiska (koje je iznad pumpe u kućištu) podešen na toliko. Inače, pumpa daje 5 bara max ako koga zanima a svakako je bolje uzeti jaču pa da radi na manjem pritisku nego na full cijelo vrijeme.
U praksi, može se uzeti bilo koja pumpa (recimo walbro gss 284) jer su praktično sve iste, razlika je samo u pritisku i konektorima za struju, kao slučajno Fiat i Gilera/Piaggio koriste iste...
 
Evo da vam javim, moja priča o pumpi za gorivo ima sretan kraj!
Istina, postoji akcija opoziva vražjih pumpi i moja nesrića od skutera je dobila novu!
U ovlaštenom servisu su bez problema i u kratkom roku dostavili novu.
Nije bilo nikakvog zavlačenja, krajnje profesionalno ljudi odradili svoj posal!
Hvala njima i svima vama na korisnim savjetima!!!
 
Tomexa said:
Evo da vam javim, moja priča o pumpi za gorivo ima sretan kraj!
Istina, postoji akcija opoziva vražjih pumpi i moja nesrića od skutera je dobila novu!
U ovlaštenom servisu su bez problema i u kratkom roku dostavili novu.
Nije bilo nikakvog zavlačenja, krajnje profesionalno ljudi odradili svoj posal!
Hvala njima i svima vama na korisnim savjetima!!!
(y)