Gilera Nexus 300ie

ma liberty se zaljubio u forum, ako se ne varam u slično vrijeme smo se učlanili a gledajte koliko on ima postova a koliko ja :misli:
 
wingman said:
mislim da je zakazala ralacija Liberty-Gusta...  :mrgreen: ovaj lajavi purger- provokator ga je ziher nekaj shebo, ,, nisam u toku svih njihovih postova...
Ti si meni super.
 
izgleda da još ne -samo su ga izvana malo dotjerali

što se tiće mašine 250 - kad čovjek pomisli da je suer i da su je dotjerali
oni ju poboljšaju novom mašinom 300 koja sve to može isto na malim okretajima

ide to njima, ali ne koliko i hondinih 300 ccm
 
valjda kontempliram
još sam u fazi nabavke mirisnih štapića
ne prakticiram kama sutra
a možda je to samo do južine koja me opali tu i tamo

plus:  intenzivno proučavam par stranih foruma i nekoliko novih skutera
        popil sam jedan pan pa me boli glava od njega
 
jel su na njemu ugrađene michelin gold standard - meni osobno jako paše ta guma iako tu ljudi kažu da je premalo sportska

kakvi su dojmovi
koliko si km već napravio
 
ja imam nexusa 250 i stavio sam nazad 160/60 14 Bridgestone. I sada motor puno bolje lezi u zavojima
 
šta si stavio TH-01 one su ti radijalne pa moguće zato da drži puno bolje
 
da. imao sam gold standard i mislio da je dobra, a ovu sam isao stavljati iskljucivo zbog izgleda. ali kad sam stavio i i provozao ga to je sasvim drugi motor. morao bih jos probat jeli moze felga sa nexusa 500 jer je šira malo do moje. jer sada se moja guma raširila na 15 cm, i radi uske felge nece vise. a treba ic na 16 cm.
 
smmania said:
rade bi stedio jos i kupio bi si neki normalan motor poput xt660 a ne te autobuse .po meni je to bacen novac..

Kaj veliš, da bi "Rade štedio još"...Pa nek Rade štedi i dalje! 'ko te uopće pita za njega? :mrgreen:
Kaj tebi znači "bačen novac"? Sve kaj nije kao tvoja dvokolica? I opet oni glupi komentari poput "kupio bi si normalan motor". Da je htio, čovjek bi kupio!!

E, kaj ti voziš, btw??

@ LuckyBoss
Čestitke na novoj pili! Puno sretnih kilometara. Kacigu na glavu i uživaj!
Sretno!
 
niko_00 said:
Agregat od 300 cm3, iako ima istu snagu kao i 250, ima puno bolju krivulju okretnog momenta, jednostavno receno pocinje vuci pri puno nizim okretajima, startniji, brza medjuubrzanja, optimalan rad motora je na nizim okretajima u odnosu na 250...

Mislim da su njegove serial performase "jednake" 250-ki sa ugrađenim Malosijem/variomatom. Dakle, biti će ovako kako kažeš.
 
Lucky Boss kupio si odlican motor vjeruj mi neces pozaliti, sretno u skupljanju kilometara!!!
POZDRAV  (y)
 
Ajmo svi na jedan lagani dir po gradu, da vidimo kolika je razlika u tih 50 ccm  :shock:
 
liberty said:
jel su na njemu ugrađene michelin gold standard - meni osobno jako paše ta guma iako tu ljudi kažu da je premalo sportska

kakvi su dojmovi
koliko si km već napravio

Moram pogledati vezano za Brand gume !! (napisat ću danas tokom dana)
Motor radi fenomenalno, kompaktan, dobro grije noge (zglobove), veći vjetrobran radi svoju funkciju,jednostavno prebacije vjetar preko moje glave (na položaju br 2).
Moram više kilometara napraviti da bi imao više info o njemu....
Sada imam 147km i nisam imao jeb.... priliku da ga vozim jer pada kiša 5-6 dana.
 
mv_agusta said:
ali opet po meni je to glup model bez uvrede tebi koji si ga kupio, jer mene rega za nexus500 izađe isto koliko i tebe za 300 a moj je brži :mrgreen:

je on brži, ali po meni je 500 totalni promašaj za ljude koji se voze većinom po gradu, naime nexusa 500 ubijaš laganim vožnjama (do 60 km/h), pa jesi li vidija kako jadan plače na malim brzinama, cili se jadan trese, moli te da mu da daš gasa  :LOL: ali kad ga poslušaš onda je rapsodija  (y)

zato je po meni 250 / 300 ccm logičniji izbor od 500-ke ako si pretežno po gradu
 
liberty said:
jel su na njemu ugrađene michelin gold standard - meni osobno jako paše ta guma iako tu ljudi kažu da je premalo sportska







Bok,
na motor su stavili Pirelli GTS 23 prednju a zadnju GTS 24
 
ivan_m said:
je on brži, ali po meni je 500 totalni promašaj za ljude koji se voze većinom po gradu, naime nexusa 500 ubijaš laganim vožnjama (do 60 km/h), pa jesi li vidija kako jadan plače na malim brzinama, cili se jadan trese, moli te da mu da daš gasa  :LOL: ali kad ga poslušaš onda je rapsodija  (y)

zato je po meni 250 / 300 ccm logičniji izbor od 500-ke ako si pretežno po gradu

ivane imao sam priliku voziti oba nexusa i iskreno ovaj 250 mi je nekako u usporedbi sa 500 nedorečen.  :mrgreen: