Gilera Nexus 300ie

Može li mi netko reći potrošnju skutera od 250-300 cc dok su novi, odnosno dok se razrađuju! Meni je nexus za prvih 150 km potrošio 10 l benzina, a nisam ga vozio preko 6000 obrtaja i preko 90 km/h (prvih 100 km nisam išao preko 65 km/h)!
U leru dok radi obrtaji su na 1800-1900!!!
 
Ma to si nešto fulao kod točenja i obračuna kilometraže  :misli:

Moja 250ca bez Multivara 3,1-3,7 a sada s Multivarom 3,4-4,0  (y)
 
BobaCH said:
@LuckyBoss

Sada već imaš skoro dva mjeseca u kotačima, jel. Koji su dojmovi glede Nexusa?

*dobro-*loše

Nabaci mešto, da čujemo..

Bok svima,
sada sam ugledao da si ovo napisao (sory). Nisam otvorio internet već duže vrijeme, malo sam zauzet oko uređenja kuće....
Sada imam viška novaca u đepu pa ih moram potrošiti negdje jer mi motor užasno malo troši ! (he he)
Sada nešto o motoru.
Imam 950km i još par sati pa moram na prvi servis.Motor radi bez zamjerke i još uvijek pali iz prve !!!
Moram vam priznati da me ljudi zaustavljaju kada sam s motorom i pitaju kakve su performanse,koliko ide,cijena, itd.
Evidentno je da ima atraktivnu liniju a i performanse ne zaostaju.
Kao što sam već napisao, prednji kotač 15cola se ponaša kao da sam na tračnicama bez poskakivanja ili gubljenja kontrole nad upravljaćem.(guta rupe kao junferica)
Vozio sam se jedan dan prema Žumberku i tamo ima stvarno jeb.. radova na cesti i uvjeti su
interesnatni jer sam imao priliku vidjeti kako se ponaša na ljepoj glatkoj cesti te s rupama i neravninama.
Prezadovoljan sam, ovo ne kažem jer ga imam pa kak se kaže (hvalim svog konja) nego stvarno motor je precizan,
lako upravljiv i izuzetno tihi rad.
Što se tiće okretnog moment, kada sam na semaforu i krenem sa cca 4000-4500 svi automobili će zaostati 100 metera iza mene (a gdje je full gas sa 7500 okretaja).
Vožnja sa cca 4600 obrtaja je oko 80kmh a cca 5700 je 100kmh a 7500  NEZNAM I NISAM ISPROBAO !
Potrošnja prvog tanka je bila 3,23l, drugi tank ima nešto veću potrošnju jer sam se ćešće vozio 100 na sat i uspio
sam potrošiti užasnih 3,5l. (šalim se )
Unjegovoj servisnoj knjižici piše da moram raditi servis svakih 5000km i da bi mogao bez problema napraviti čak 60.000km !!  ?
Moram priznati više satna vožnja cca 3,5h u komadu ne predstavlja nikakav problem ili bolove u leđima,
ja sada imam 30god.

Evo nešto informacija o mojim dojmovima sa ceste i mojih 950kmh.
Pozdrav svima i želim vam sretne km i puno ljepih tj.sunčanih dana.

PS molim nekoga da mi napiše kolko može koštati prvi servis (kn ??)
 
full88 said:
Ulje i filter ulja ...potrosni materijal ( nezanam kaj to je al kosta 20 kn.) ..ruke.. to je to..

Hvala full88 !
Koliko dana mora motor biti uservisu ?
Gdje ti servisiraš i gdje je najpouzdanije ?
 
LuckyBoss said:
Hvala full88 !
Koliko dana mora motor biti uservisu ?
Gdje ti servisiraš i gdje je najpouzdanije ?

Za takav servis nekoliko sati ili jedan dan ak te hoce ozenit  :mrgreen:

Servisiram u Moto Mondu , treci motor, tak da sam zadovoljan, ak se odlucis ili te zanima za taj servis javi mi se na pp ... sad ti moram gibat, pa ti odgovorim kad doem doma  :wink:
 
strava pa znaci ima onda tu dosta razlike od 250 do 300,recimo meni je 6 tisuca okretaja 80-90 na sat,a njemu je je na 4200 80 na sat,tu mi nema logike ali ajde,strava,nexus rule
 
gravity said:
strava pa znaci ima onda tu dosta razlike od 250 do 300,recimo meni je 6 tisuca okretaja 80-90 na sat,a njemu je je na 4200 80 na sat,tu mi nema logike ali ajde,strava,nexus rule

Bok,
danas sam provjerio ponovo, i ovo je toćan podatak 4600 okretaja 80kmh i 5700 okretaja 100kmh (ako sam fulao onda u pitanju cca 100 okretaja u pitanju)
 
pa hebote koliko tebi ima rezervar ?? sta nije malo malo 3,25 da trosi ??? mislim mozda je i moguce posto nema frge ali opet mi je to nekako malo ...??????
 
+marek+ said:
Kak nebi bilo logike,pa ima veću kubikažu!

istina ima vecu kubikazu ali ne za 50 kubika nego za 22kubica ili tak nesto,nije bas da tih 22 kubika igra previse ulogu,jer konjaza je ista ostala,samo sta 250 je imam 23 okretni moment a 300 ima 25,zato mogu samo jednu stvar reci,gilera je ovaj pun napravila dobar posao jer ako u 4600 ide 80,a meni na 4500 ide 50 na sat,onda vec mogu zamisliti kada se razvrti na 7 tisuca okretaja,mora da ljepo razvija snagu..

btw nisam siguran to sam cuo,da zapravo 300 kubika masine izlaze zbog novog eura katalizatori bla bla bla,kao da zato su napravili 300 da se ne gubi ista brzina jer kao navodno ti katalizatori guse masinu,ljepo pozz (y)
 
Sonic said:
pa hebote koliko tebi ima rezervar ?? sta nije malo malo 3,25 da trosi ??? mislim mozda je i moguce posto nema frge ali opet mi je to nekako malo ...??????

Rezervar 15litara od toga 2,8l rezerva.Ja bi stvarno želio da više troši ali mi on jednostavno neda.
 
LuckyBoss said:
Rezervar 15litara od toga 2,8l rezerva.Ja bi stvarno želio da više troši ali mi on jednostavno neda.

i meni neda đubre jedno, a šiljim ga stalno Full88 gas  :mrgreen:
 
to je zato sto ima "einšpriz" tj nije stari frgazer pa .... a lijepo samo vi uzivajte u maloj potrosnji !!!  (y)