Gilera Nexus 300ie

shock_1 said:
ivane imao sam priliku voziti oba nexusa i iskreno ovaj 250 mi je nekako u usporedbi sa 500 nedorečen.  :mrgreen:

slušaj nexusa 500 vozim stalno, a 250 san par puta provoza, iskreno, ako se vozam po gradu ni ne pomišljam sidati na 500-icu, ona mi je odlična za otvorenu cestu, ali grad je brate ubija... viruj mi, manji nexus je bolji izbor za gradsku vožnju, i zbog potrošnje, i trajanja mašine, kvačila, kočnica, guma...
 
ivan_m said:
slušaj nexusa 500 vozim stalno, a 250 san par puta provoza, iskreno, ako se vozam po gradu ni ne pomišljam sidati na 500-icu, ona mi je odlična za otvorenu cestu, ali grad je brate ubija... viruj mi, manji nexus je bolji izbor za gradsku vožnju, i zbog potrošnje, i trajanja mašine, kvačila, kočnica, guma...

evo tek sad vidim da si iz šibenika, mogli bi napravit đir ponekad. (y)

 
ivan_m said:
je on brži, ali po meni je 500 totalni promašaj za ljude koji se voze većinom po gradu, naime nexusa 500 ubijaš laganim vožnjama (do 60 km/h), pa jesi li vidija kako jadan plače na malim brzinama, cili se jadan trese, moli te da mu da daš gasa  :LOL: ali kad ga poslušaš onda je rapsodija  (y)

zato je po meni 250 / 300 ccm logičniji izbor od 500-ke ako si pretežno po gradu

malo se vozim po gradu, pa meni se 500 čini boljim izborom za moje potrebe/gušte
 
I kako ide razrada skutera? Istina da je zadnjih par dana jako lijepo vrijeme ali....
Kolko si čekao na skuter,več su ga imali na lageru ili si morao malo čekati?
 
+marek+ said:
I kako ide razrada skutera? Istina da je zadnjih par dana jako lijepo vrijeme ali....
Kolko si čekao na skuter,več su ga imali na lageru ili si morao malo čekati?

BOK,
trudim se napraviti što više kilometara (sada imam 320km), jedino me jeb... kako ga razrađivati !
Nevozim ga full gasom,pazim da se motor zagrije na radnu temperaturu itd.
U knjizi su napisali da ne vozim motor iznad 80% maximalne brzine i da ne vozim istom brzinom na duže staze,
(moje pitanje kolike su to duže staze 20km ili 200km ?)
Čekao sam motor.Rok isporuke je bio 3tjedna jer ga nisu imali na lageru( ja sam želio full crnog )
 
LuckyBoss said:
BOK,
trudim se napraviti što više kilometara (sada imam 320km), jedino me jeb... kako ga razrađivati !
Nevozim ga full gasom,pazim da se motor zagrije na radnu temperaturu itd.
U knjizi su napisali da ne vozim motor iznad 80% maximalne brzine i da ne vozim istom brzinom na duže staze,
(moje pitanje kolike su to duže staze 20km ili 200km ?)
Čekao sam motor.Rok isporuke je bio 3tjedna jer ga nisu imali na lageru( ja sam želio full crnog )

Mozes ti njega vozit 200 km, ono na sto su oni htijeli upozorit je da ga ne vozis dulje vrijeme na istoj brzini, nego ona mora bit sa puno laganih ubrzanja i usporavanja do 80 % max km/h ..znaci nesmije biti ta jedna konstantna brzina i broj okretaja...

Detaljnija objasnjenja o tome imas u temi  "Kymco xciting 250/500 konkretno" , cini mi se da je Librety dosta o tome napisao, malo si prolistaj ( ako nisi ) biti ce ti puno jasnije ... 

Samo se pridrzavaj navedenih uputa i ono kaj si napisao ( zagrijavanje na radnu temperaturu i sl. ) i to ti je to  (y)
 
stigli i u pulu primjerci gilere nexus 300
prednje kolo izgleda još veće nego što je
između crvene i crne biram crnu  :)
 
sad se gore mogu montirat ove radijalne gume kao za 500 jer nisam siguran da ih ima u 14" verziji :misli: a možda se moglo i prije :misli:
vidio ga i ja uživo i vidim da je sic drugačiji tj. čini mi se dosta udobniji
ej liberty pa ovaj nexi300 je ko stvoren za tebe :wink:
 
i jel slažeš nekakvu konstrikciju u glavi ili si nečeš mjenjat X9, koji ima svojih prednosti ali nexi je prelijep da bi ga se odbacilo zbog x razloga
 
Prvih 100 km nexusa je ostavilo dojam na mene nakon tri godine jet forca i tu i tamo nekog drugog skutera. Nisam neki zaljubljenik u motore, ali mi u gradskoj gužvi odlično služi skuter (jet force c-tech sam imao 3 god. i bio sam dosta zadovoljan sa njim) da što prije dođem na neko mjesto. Nexus 300 je osjetno veći od ovoga ranije, ali ništa teži ili nezgodniji za upravljanje po gradskoj gužvi, uglavnom za sada svake pohvale imam za njega. Jedino je malo teže se suzdržavati sa isprobavanjem krajnjih granica brzine, mada sa jet forceom imam drugačije iskustvo, pošto me nitko u salonu kada sam ga uzimao nije upozorio na način vožnje novog motora, njega sam odmah od prvog dana vozio tako da sam davao gas do kraja i kočio pod punom brzinom već na granici sudara. Isto tako sam na omv-u stalno sipao 100 oktansko gorivo sa kojim mi je imao krajnju brzinu za 10-ak km/h (85km/h, a treba uzeti u obzir mojih 120 kg i 2 m visine) veću nego sa 95-icom, a nisam na njemu imao nikakve kitove ili bilo kakve prerade, samo skinutu blokadu!!!! Vozio sam ga tako 5000 km do trenutka prodaje i nisam imao nikakvih problema sa njim, e sad ne znam hoče li to ostaviti traga na kasnijoj vožnji ali meni se pokazalo kao dobro! Nexus je ipak skuplji (duplo) pa neću to raditi i sa njim, ali jedva čekam da vidim kako ubrzava i kako ide pod punim gasom!!!
 
Evo jos jednog clana nexusa, konacno Slavonac, jer iz tih krajeva bas nisam vidio skuterase na ovom forumu ( mozda ih ima al se skrivaju )  (y)

Ma samo polako dok ga ne razradis, ide on odlicno, za grad i previse  :wink:

Vidimo se u Osijeku sljedeci tjedan  (y)
 
baldeks said:
ja san nekidan bija u piaggio centru u šib i vlasnik centra mi kaže da je 300tica puno bolja i kvalitetnija od 500tice (y)

Da, a jel ti rekao zasto  :misli:
 
da i mene zanima zašto :misli:

ma 500 je brži haha :jesus: :mrgreen:
 
ma pusti sta ti to sto ovi iz piaggia govore,isto kao sto su meni rekli sto vozim 250 a da 300 ide puno brze a zapravo isto idu samo sta 300 ima mrvicu veci moment,nexus rullsss (y)
 
Ma to mu je prodavac bacal fore ili nema pojma o motorima  :mrgreen:

gravity .. daj si napisi u profil iz kojeg si grada i kaj vozis ( radi lakseg prepoznjavanja )... pa jbmu imas najljepsi skuter ikad proizveden, a ti ne napises kaj vozis, koji si papak  :mrgreen:
 
full88 said:
Ma to mu je prodavac bacal fore ili nema pojma o motorima  :mrgreen:

gravity .. daj si napisi u profil iz kojeg si grada i kaj vozis ( radi lakseg prepoznjavanja )... pa jbmu imas najljepsi skuter ikad proizveden, a ti ne napises kaj vozis, koji si papak   :mrgreen:
:D :D :D (y)