Gilera Nexus 300ie

gravity said:
btw nisam siguran to sam cuo,da zapravo 300 kubika masine izlaze zbog novog eura katalizatori bla bla bla,kao da zato su napravili 300 da se ne gubi ista brzina jer kao navodno ti katalizatori guse masinu,ljepo pozz (y)

da mislim i da je to jedan od razloga, kao i master mašina koja narasla sa 460 na 492
 
Meni 300-tka po gradu troši 7,5 l, pa kada sam nazvao servis kažu da dođem da ga moraju poštelovati (smjesu) jer to je previsoka potrošnja, u leru mi je  trenutno između 1700-2000 0/min!!!
 
250 ima min na 1650 +,-50 okretaja
nije potrošnja samo do lera

uglavnom - potrošnja ti čak ni u razradi ne bi trebala biti veća od 4,0 litre
 
Pa to mi svi kažu, a ne znam onda u čemu je problem, nisam ga vozio u visokim obrtajima i nisam išao preko 90 km/h. Nadam se da ću ovaj tjedan moći uhvatiti vremena da odem do servisa kako bi mi to pogledali!!!!
 
meni je u razradi 250 isto trošio kao i sada, možda trunku više

koliko vidim, po specifikacijama potrošnje je 300i blizu 250i, pa bi kasnije trebalo očekivati prosječnu potrošnju od oko 3,5 litre
 
u novom motopulsu navode da mašina 300 ima samo malo više momenta u srednjim režimima rada, te također da je snaga ista, kao i krajnja brzina i ubrzanje iz nule (u testu Sportcity-a Cube) kao kod 250-ke, sve u svemu da je razlika zanemariva...
 
Buduci da sam sretan vlasnik tog prometala, al nazalost uspio sam do sada napravit samo 90 km, zanimaju me dojmovi i iskustva onih koji ga duze voze.
 
imaš temu već otvorenu,a malo niže je imaš o 250ki koja je isti vrag. (y)
 
sjedio sam na modelu 300 i ima jako udoban sic :mrgreen: i ima visoki vizir što bi trebalo značiti dobru zaštitu od vjetra
 
i ružniji je od 250.bez zamjere.al je bolja mašina,tak kažu.
 
mislim ono 300 ružniji od 250 a sve je to isto s**** u koloru samo sa drugom makinom. koja je razlika  10-20 ccm tj. par konja tj. siča od kw koji se ne osjete u vožnji več u startu.

na 250ccm to se može dostiči protočnijim auspuhom,multivarom.te delta kvačilom i kevlar remenom.

skupa igračka nema što. 
 
Koliko ja znam, konjaza je ista ko i kod 250, razlika je nesto sitno u momentu. Ja sam ga uzeo u 12 mjesecu, i 250 nije bilo na lageru.
 
ima ti više od 250 ccm jer ide u kategoriju osiguranja od 250 ccm nagore.

250=244 ccm
300=278 ccm
 
1463Neksus_podaci.jpg


http://www.skutermoto.hr/motors_display.asp?ID=198
 
Pa to ti ja i govorim. Samo kaj ovih 22.44 kod 250 nisu kW kak pise nego KS, i nema dupli disk naprijed nego jedan. I nema daljinsko otvaranje sjedala.
Al mene zanima kak se ponasa 300 nakon nekog vremena, dal se kvari, ...
 
evo ja baš slažem kuplumg.kako ćeš ga održavat,tak će se kvarit.

i mislio sam ružniji samo zbog vjetrobrana. (y)
 
ja moram svoj kuplung skinuti i staviti šajbicu kod osigurača jer mi zvoni ona ploča.