Gilera Nexus 300ie

ok.meni je x9 s tom debelom guzom ko autobus.al sve je stvar ukusa. zato  (y)
 
marekvz2 said:
ok.meni je x9 s tom debelom guzom ko autobus.al sve je stvar ukusa. zato  (y)

I ja imam isti ukus :wink:

Nexus je pravi trkać dok mi je x9 jedrilica 8)
 
exfreerider said:
I ja imam isti ukus :wink:

Nexus je pravi trkać dok mi je x9 jedrilica 8)

sve zavisi tko jedrilicu vozi 8)

nego, jel nije tu još neko na forumu imao taj nexus 300....pa zar samo 1 čovjek...ne vjerujem :)
 
mrcina said:
čuj bojler je bojler ja ispod guzice stavim drugi rastavljeni skuter a on nemože ni kacigu da spremi

jel ti znas uvopce da na nexusu stane jedan integralna kaciga+jet kaciga,i jos ima mjesta,barem meni stane,prevario bis se,ako ne vjerujes idem slikat XD
 
gravity said:
jel ti znas uvopce da na nexusu stane jedan integralna kaciga+jet kaciga,i jos ima mjesta,barem meni stane,prevario bis se,ako ne vjerujes idem slikat XD

slikaj
slike nas uvijek razvesele :wink:
 
ja volim slike s golim tetama. :misli:

meni stane špeceraj iz kauflanda za 200 kn.  :jesus: :jesus:
 
gravity said:
jel ti znas uvopce da na nexusu stane jedan integralna kaciga+jet kaciga,i jos ima mjesta,barem meni stane,prevario bis se,ako ne vjerujes idem slikat XD
liberty said:
slikaj
slike nas uvijek razvesele :wink:

Slike!!! :klopa:
Bas me zanima, gledao sam u MV-ov prtljaznik, neznam bas dali bi stale dvije kacige?! :misli:
Nadam se da nisi mislio s koferom. :misli:
Daj slikaj ako stignes. Se sic moze normalno zatvoriti onda, bez da se forsira?
 
biker4life said:
Slike!!! :klopa:
Bas me zanima, gledao sam u MV-ov prtljaznik, neznam bas dali bi stale dvije kacige?! :misli:
Nadam se da nisi mislio s koferom. :misli:
Daj slikaj ako stignes. Se sic moze normalno zatvoriti onda, bez da se forsira?

stari 250 ima više mjesta od novog 250 (nexusa), a oa imaju više mjesta nego 500 zbog drukčijeg smještaja filtera zraka
 
liberty said:
stari 250 ima više mjesta od novog 250 (nexusa), a oa imaju više mjesta nego 500 zbog drukčijeg smještaja filtera zraka

I see... :)
A eto, znaci u stari 250 stanu (mozda) i dvije kacige.
Pod sic mog Runnera recimo ne stane jedna kvalitetnija (veca) integralka M-velicine (Nolan N-84), dok neka Bieffe (isto integralka) stane, ali se sic zatvori na silu. Ali - onda ne stane gotovo nista drugo osim novcanika/mobitela na poklopac akumulatora (taj "pretinac" je rijesen super - nikada se stvari ne razlete).
Istina, Nexi je maxi, ali opet...
 
biker4life said:
I see... :)
A eto, znaci u stari 250 stanu (mozda) i dvije kacige.
Pod sic mog Runnera recimo ne stane jedna kvalitetnija (veca) integralka M-velicine (Nolan N-84), dok neka Bieffe (isto integralka) stane, ali se sic zatvori na silu. Ali - onda ne stane gotovo nista drugo osim novcanika/mobitela na poklopac akumulatora (taj "pretinac" je rijesen super - nikada se stvari ne razlete).
Istina, Nexi je maxi, ali opet...

po meni....šteta što mali nexi nije više sportski po voznim osobinama,
hebiga, kad on meni pada u očima kad se sjetim nexija 500 i onoga što on može :)

dakle, mali brat je u sjeni velikog brata
 
pa naravno da je u sjeni kad je 250.Ko da staviš golfa 1.6 i 2.0  nije isto,ne.
 
A cekaj - ovaj Nexus 300ccm u odnosu na 250ccm ima samo novu masinu, ostalo je sve isto (ovjes, rama...?)?
Zanima me dali je, i koliko ovaj noviji brzi u odnosu na ovog 250ccm. :misli:
Cudi me da jos nije izasao neki usporedni test istih skutera samo s razliciti masinama, da se vidi (eventualna) razlika... :misli:
 
marekvz2 said:
pa naravno da je u sjeni kad je 250.Ko da staviš golfa 1.6 i 2.0  nije isto,ne.

da, ali nije samo razlika u snazi
više diskva, brembo čeljusti, drukčiji ovjes, kruće ponašanje u zavoju
višestruka mogućnost podešavanja stražnjeg ovjesa
 
biker4life said:
A cekaj - ovaj Nexus 300ccm u odnosu na 250ccm ima samo novu masinu, ostalo je sve isto (ovjes, rama...?)?
Zanima me dali je, i koliko ovaj noviji brzi u odnosu na ovog 250ccm. :misli:
Cudi me da jos nije izasao neki usporedni test istih skutera samo s razliciti masinama, da se vidi (eventualna) razlika... :misli:

neko veli da je brži,neko da nije...morat ću osobno isprobat,moram nazvat lika.trebal bi bit brži u startu.
 
biker4life said:
A cekaj - ovaj Nexus 300ccm u odnosu na 250ccm ima samo novu masinu, ostalo je sve isto (ovjes, rama...?)?
Zanima me dali je, i koliko ovaj noviji brzi u odnosu na ovog 250ccm. :misli:
Cudi me da jos nije izasao neki usporedni test istih skutera samo s razliciti masinama, da se vidi (eventualna) razlika... :misli:

po krajnjoj nije brži (prema mjerenjima renomiranih časopisa)
u elastičnosti je bolji onoliko koliko ima više momenta (7-10%), dakle razlika je manja nego između 200 i 250, no elastičnost i rad na nižim okretajima svi hvale
ovjes je isti, no ima prednji kotač za 1 col veći (15) - što je po meni dobrodošla promjena

dakle, nije pretjerana razlika
 
biker4life said:
Znaci, 300 je "priblizen" 500tki vise nego je to bio 250.
A ta masina 300, to je kao QUASAR 300, ili neka nova masina novog imena?

opisao sam nexus 500 :wink:

nexus 300 je bliži 250 nego 500

za mašinu nisam našao novo ime