GLJIVARENJE

ADAM said:
ovisi  :wink:

Tamo gdje se gospodari s vodom- čitaj poribljava i brine o ribi OK,jer to je kao da ideš u berbu šampinjona u nečiji podrum  :mrgreen:
Ali ako hodam po šumi i usput nađem koji vrganj...
ak hodaš svojom šumom sve pet  (y) :mrgreen:

tuđa šuma = nečiji podrum
 
ADAM said:
ovisi  :wink:

Tamo gdje se gospodari s vodom- čitaj poribljava i brine o ribi OK,jer to je kao da ideš u berbu šampinjona u nečiji podrum  :mrgreen:
Ali ako hodam po šumi i usput nađem koji vrganj...

reci mi gdje se kod nas u turističkom priobalnom dijelu jadrana vrši poribljavanje ?  :misli: :misli:

a za privatne ribnjake ti ionako ne treba dozvola... ;)

pričamo o javnim vodenim površinama...  (y)
 
strasilo said:
reci mi gdje se kod nas u turističkom priobalnom dijelu jadrana vrši poribljavanje ?  :misli: :misli:

a za privatne ribnjake ti ionako ne treba dozvola... ;)

pričamo o javnim vodenim površinama...  (y)

za 400 kn(športska dozvola) možeš loviti cilu godinu :mrgreen: vrše,parangali,mriže,peškafonda,panula,udica...i vrši se poribljavanje :mrgreen:
u podvelebitskom kanalu,recimo pastrvama :LOL:
 
Ja sam još doznala da se ne smiju brati nedorasle gljive i da svaku treću treba ostaviti na staništu.
 
ZLO said:
za 400 kn(športska dozvola) možeš loviti cilu godinu :mrgreen: vrše,parangali,mriže,peškafonda,panula,udica...i vrši se poribljavanje :mrgreen:
u podvelebitskom kanalu,recimo pastrvama :LOL:

cijena_dozvola.jpg


500 .... ;)

i da, puno previše mi je to za ono koliko ja provedem na pecanju ...  :palacdolje:
 
puska 1800kn  odijelo 1400 kn  peraje 800 kn rukavice 200kn noz 300 kn maska 350 kn pojas za olova 200kn
olova 20kn -kg  sinjal 200kn  osti 50 kn  .......jbemliga ako je 500kn za dozvolu puno a isplatim je u prvom ribolovu  :mrgreen:
 
gdje ti živiš, a gdje ja živim ... ?!? koliko puta ti možeš pod vodu, koliko puta ja ?

mene ne zanima ni prodaja ni direktno ulov .... za 500 kuna kupim ribe daleko više nego što mogu pojesti. a vjerovatno i uloviti ...

ja idem dolje isključivo zbog gušta.. i do sad sam godinama išao bez puške, samo sa maskom i perajama i malo olova ... a eto, sad bih probao i uloviti nešto, ali to je zaista sporedna stvar ...
 
strasilo said:
gdje ti živiš, a gdje ja živim ... ?!? koliko puta ti možeš pod vodu, koliko puta ja ?

mene ne zanima ni prodaja ni direktno ulov .... za 500 kuna kupim ribe daleko više nego što mogu pojesti. a vjerovatno i uloviti ...

ja idem dolje isključivo zbog gušta.. i do sad sam godinama išao bez puške, samo sa maskom i perajama i malo olova ... a eto, sad bih probao i uloviti nešto, ali to je zaista sporedna stvar ...
za vodu ne bih znao,a u more u 20 dana godisnjeg mozes ici 40 puta (2-3 sata ujutro,2-3 navecer)
ako izvadis samo 10 kg hobotnica znaci 4-5 komada vec si isplatio dozvolu  a di je sve ostalo  :wink:
 
loudpipes said:
za vodu ne bih znao,a u more u 20 dana godisnjeg mozes ici 40 puta (2-3 sata ujutro,2-3 navecer)
ako izvadis samo 10 kg hobotnica znaci 4-5 komada vec si isplatio dozvolu  a di je sve ostalo  :wink:
dozvola kaže 5 max, bez riba preko 5 kila :jesus:
 
upravo se vrati sa fešte gdje je bio gulaš od 19 vrsta gljiva  (y)
 
švagan said:
Bit će ti zajebano skužit od koje ti je zlo... :LOL:

Ha ha,vjerojatno od fazana,jer sam ujutro bio žedan ko zmaj,a i malo mi je tutnjalo u glavi  :mrgreen:
 
jolly the roger said:
dozvola kaže 5 max, bez riba preko 5 kila :jesus:
mislis li bit moj sef na nekom rigu logika i razumijevanje ce ti trebat bit na puuuno visem nivou.....
5 kg je dnevno,da ronis znao bi to,praksa i teorija su ti malo razlicite    :hehehe:
 
loudpipes said:
mislis li bit moj sef na nekom rigu logika i razumijevanje ce ti trebat bit na puuuno visem nivou.....
5 kg je dnevno,da ronis znao bi to,praksa i teorija su ti malo razlicite    :hehehe:
ronim od svoje 15te, dakle isto toliko godina :mrgreen:
 
jolly the roger said:
ronim od svoje 15te, dakle isto toliko godina :mrgreen:
zasto onda neznas da je 5kg dnevno ?  :misli:
 
ZLO, šta je tu smjiešno i čemu cinizam ?  :misli:

ja također ronim već dobrih 10ak godina... nažalost, tek prije nekoliko godina sam to "legalizirao" (pričam o scuba) , a APNEA ronim otkako znam za sebe, a na taj način sam do sad UKUPNO izvukao ribe možda 5-6 kg .... jer mi je ustvari najveći gušt biti pod vodom ... pratiti floru i faunu i slično ....

e *ebem ti i forum i državu i političku situaciju kad sam ja stao na stranu Džolija ....  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Vidim ja da si ti pažljiv i sve,ali ja se uopće ne bih upuštao u to.  :mrgreen:

Također obožavam gljive,ali moram ti priznat da ne bih imao muda za branje.
Sjećam se kad su oni berači za herbarium fulali nešto,mislim da su umjesto kadulje uzeli  nešku otrovnu biljku i stavili u čaj,ja bi nekako stalno bio  u strahu da se to meni ne dogodi.

Znam da mi je bivša profa iz bio pričala o obitelji koja je bila u KBO,išli brat gljive i ubrali krive,došli s mučninom a ošli u vrečama.