GS 1200 Adventure 2008 100 000 km - kupiti ili ne?

Glaky said:
Primanje gasa na niskim okretajima je izvanredno za jednog dvocilindraša od 1200 ccm

spomenuo sam to u odnosu na crosstourer.


npr.
https://www.youtube.com/watch?v=_r7kUncL-xI
https://www.youtube.com/watch?v=Ol8_NH6eoOc



koji se motor vozi ljepse?
 
Kalkulator na vladinoj stranici je tocan u lipu i toliko placas.
Sto se ticen nov/polovan.
Motor mora biti star vise od 6 mjeseci i imati preko 6000km inace se smatta novim i mora se platiti razlika u porezu. Dakle obje stavke moraju biti ispostovane. Ne samo jedna
 
Isuse Sredju koji si ti kreten...trebalo bi ti sliku stavit u riječnik kao definiciju te riječi
 
Boris87 said:
Kalkulator na vladinoj stranici je tocan u lipu i toliko placas.
Sto se ticen nov/polovan.
Motor mora biti star vise od 6 mjeseci i imati preko 6000km inace se smatta novim i mora se platiti razlika u porezu. Dakle obje stavke moraju biti ispostovane. Ne samo jedna

to te i pitah jer znam kad si kupovao da je bio ispod 6000km a to značajno podiže cijenu uvoza tako da nije baš primjenjivo u situaciji gdje čovjek traži motor od više desetaka tisuća km i starosti 10ak god.

meni je za GS 1200 sa euro 2 normom bilo nešto preko 3000kn, uz to coc 300 i atest 400, zato mi je čudna ta tvoja brojka od više od 10000kn osim ako se ne radi o uvozu motocikla koji se vodi pod ''novo''
 
diesel power said:
https://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/bmw-f-700-gs-oglas-30600073

baby gs

prodaje susjed

Imam i ja jedan takav na prodaju, 2011, oznaka F650GS sa dva cilindra.

 
@fbartol...iz dugogodisnjeg suljanja po forumima i internetima mislim da tocno razumijem poantu tvog posta. Mislim da si se samo javio s zeljom da ti netko potvrdi da je to sto si naumio(uzeti taj BMW) odlicna ideja. Ako si to vec odlucio, tako i napravi. Ovako i onako...kupnja motora ni u jednom slucaju nije racionalna za vecinu nas koji 'tesko' zivimo. To ti je velika zelja...ukoliko u ovom momentu to mozes ispuniti, ispunio si je i dozvoli si uzivati. Eventualno pronjuskaj kako su savjetovali ...s iznosom novaca koji posjedujes...eventualno pronjuskaj jos malo po oglasima, pogledaj, izvazi i odluci(nitko to ne moze u tvoje ime) i...uzmi si tog BMW-a...uzivaj i gustaj s njime. Svaki ce motor zahtijevati neka ulaganja, neki vise neki manje...ali, ni to ti nitko ne moze garantirati.....
 
Ako ti je motor ok, kupi pa uzivaj.  (y)
Recimo ako gledam koliko bi ja cijenio svoj u prodaji, to bi bilo negdje cijena kao u Njemackoj za to stanje plus par eura gore. Carinska uprava meni daje izracun na unos cca 600 Eura, na to cijena prijevoza gore dolje, smještaj i slično i evo te na cijeni +1500 E u odnosu na ono što vidiš kao cijenu. Naravno ne kažem da cijena ne ide dolje u pregovorima ali to je tu negdje.
 
delbi said:
@fbartol...iz dugogodisnjeg suljanja po forumima i internetima mislim da tocno razumijem poantu tvog posta. Mislim da si se samo javio s zeljom da ti netko potvrdi da je to sto si naumio(uzeti taj BMW) odlicna ideja. Ako si to vec odlucio, tako i napravi. Ovako i onako...kupnja motora ni u jednom slucaju nije racionalna za vecinu nas koji 'tesko' zivimo. To ti je velika zelja...ukoliko u ovom momentu to mozes ispuniti, ispunio si je i dozvoli si uzivati. Eventualno pronjuskaj kako su savjetovali ...s iznosom novaca koji posjedujes...eventualno pronjuskaj jos malo po oglasima, pogledaj, izvazi i odluci(nitko to ne moze u tvoje ime) i...uzmi si tog BMW-a...uzivaj i gustaj s njime. Svaki ce motor zahtijevati neka ulaganja, neki vise neki manje...ali, ni to ti nitko ne moze garantirati.....
Ma gledajte, ne mogu reci da to nije istina. Nesto zelis, ali nisi skroz nacisto da li je to dobra odluka ili ne pa trazis i misljenje drugih. Ono sa cime sam zadovoljan jako jest da su svi komentari na tragu mojeg razmisljanja. Jako puno ljudi, a i Vi sami ste jednostavno u pravu oko svega, ali valjda covjeku ipak treba ta neka potvrda sa strane...

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 
markotornic said:
Ako ti je motor ok, kupi pa uzivaj.  (y)
Recimo ako gledam koliko bi ja cijenio svoj u prodaji, to bi bilo negdje cijena kao u Njemackoj za to stanje plus par eura gore. Carinska uprava meni daje izracun na unos cca 600 Eura, na to cijena prijevoza gore dolje, smještaj i slično i evo te na cijeni +1500 E u odnosu na ono što vidiš kao cijenu. Naravno ne kažem da cijena ne ide dolje u pregovorima ali to je tu negdje.
Moje je misljenje bilo sljedece:

Prednosti:
- poznati motor od prijatelja
- garantirani kilometri i poznati servisi
- motor jako lijepo ocuvan (doslovno izgleda kao novi)
- nove gume
- svi alu bmw (u super stanju) koferi
- novi akumulator
- posebno izraden sic
- motor koji ja stvarno zelim oduvijek

Mane:
- cijena (da se razumijemo, sto god pise sve ovdje jasno da se uvoz moze napraviti za manje novce, ali uvesti motor je proces na koji treba uloziti jako puno vremena, a to ne znaci da nema rizika i to velikog)
- kilometri (mene su kilometri kao laika za bmw-a iskreno vise mucili u smisli buduce prodaje)

Sve sto sam dakle mislio i drzao kao prednosti i mane su mi svi na kraju i potvrdili.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 
Kupi BMW i ne slušaj jalne bijednike koji o tome mogu samo sanjat. Forumi više nisu mjesta za normalnu konverzaciju. Iako ne vozim GS, u svoj ST sam uložio puno novaca za vlastiti gušt i ne žalim, kao ni za auto sa značkom BMW-a. Da, za to treba imati novaca i nakon kupovine.[emoji6][emoji106]

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

 
Depp said:
Kupi BMW i ne slušaj jalne bijednike koji o tome mogu samo sanjat. Forumi više nisu mjesta za normalnu konverzaciju. Iako ne vozim GS, u svoj ST sam uložio puno novaca za vlastiti gušt i ne žalim, kao ni za auto sa značkom BMW-a. Da, za to treba imati novaca i nakon kupovine.[emoji6][emoji106]

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

:mrgreen:
 
Depp said:
Kupi BMW i ne slušaj jalne bijednike koji o tome mogu samo sanjat. Forumi više nisu mjesta za normalnu konverzaciju. Iako ne vozim GS, u svoj ST sam uložio puno novaca za vlastiti gušt i ne žalim, kao ni za auto sa značkom BMW-a. Da, za to treba imati novaca i nakon kupovine.[emoji6][emoji106]

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
:LOL: od auta vozim samo bmw,zato kaj neidem nigdje daleko,a od motora samo hondu,jer znam da ce.me vratit doma sa dalekih destinacija,bez razmisljanja da ce mi kaj riknut :mrgreen:
 
Recimo proslo ljeto sam sa hondom otisao do granice turske i sirije,a sa bmwom se nebi usudio :mrgreen:
 
Imao sam Hondu CBF jer je to klasa koju vozim i samo najbolje o njoj. BMW sam zavolio sa autima serije 5[emoji2]

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

 
Zelio bih se generalno zahvaliti svima na odgovorima vezano uz ovu temu. Nakon pocetnog soka kada sam otvorio temu gdje su me neki prozvali "je***** trolom" u zadnjih par dana zaista sam iznenaden s puno konstruktivnih komentara te poruka koje su mi dosle u inbox s brojevima telefona na koje mogu nazvati i konzultirati se, porukama o tome kome se mogu obratiti za nabavu motora i sl.
Zaista hvala svima, a sada je na meni da vidim onda sto cu odluciti. Ne mogu zanemariti neke poruke koje su dosta konkretne i zanimljive pa cemo vidjeti.
Malo sam ovih dana u guzvi, ali svakako cu sigurno neke brojeve nazvati i traziti od nekih ducana koje ste mi preporucili mozda i neku ponudu.

Pozdrav svima i zivjeli!

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 
Bmw je ocito kraj svemira  :shocked:

Svakome nesto odgovara. Ima brdo modela. Sve je to u dlaku.
Stvar ukusa /NEukusa.

R1200S....predivan bmw. Ostalo mi nezanimljivo.
 
črnomerec said:
Recimo proslo ljeto sam sa hondom otisao do granice turske i sirije,a sa bmwom se nebi usudio :mrgreen:
Črni, budimo realni, na BMW se ne možeš popeti.