GSR 600 2007 ! ! !

Jel netko od vas mijenjao žarulju na GSRu? Riknulo mi dugo svjetlo... No, opet je počeo snijeg, pa ću imati vikende za druženje s motorom u garage... :wink:
 
više puta dok sam ijesam više puta dok sam tražio dobro svijetlo. Prvi put je bilo malo spetljano, ali sada je to par minuta posla.
 
Hehe, kak da ti objasnim?
Odšarafiš one dvije plastike pored svjetla. Plastike se drže svaka na dva mjesta.Imaju svaka po jedan šaraf s imbusom, a drugi dio je utaknut. Isčupaš i skineš. Nakon toga uzmeš onaj cijevasti kljuć koji si dobila s alatom ili križni šrafciger i odšarafiš šarafe koji drže lampu. Sat će ti biti skupa s lampom i ne trebaš ga skidati nego sve skupa samo nagneš prema naprijed. Sijalica ima gumu koja zatvara lampu, a vidiš ju kad odšarafiš lampu. Prije nego skineš gumu jednostavno isčupaš konektor sa sijalice. Ne treba paziti jer ga možeš jedino zataknuti kako ide na sijalicu. Tu ne možeš pogriješiti.Gumu skineš. Prije malo pogledaj kako je okrenuta jer ju isto tako trebaš staviti. Kad ju skineš došla si do sijalice koju jednostavno otkopčaš, kad si ju otkoščala izvadiš, staviš drugu i sve u kontra smjeru. Niš nije na silu osim malo treba napeti da skineš one plastike kod lampe. I to je to.
 
Jos nam reci i koje si sijalice na kraju stavio, da ni u tome ne lutamo :)
Ipak je tvoj GSR sa najvise KM na thredu, ako sam dobro primijetio...
 
Sad je gore Osram night breaker. Nešto je skuplja, ali svijetli nešto jače nego obična. Imao sam nekih problema sa xenonom pa sam ga skinuo, ali najvjerojatnije ću ga ponovo staviti. Ustvari, zadovoljan sam s ovim pa moram razmisliti. Nije xenon tak jeftin (a nije baš ni skup).
 
live-for-ride said:
Hehe, kak da ti objasnim?
Odšarafiš one dvije plastike pored svjetla. Plastike se drže svaka na dva mjesta.Imaju svaka po jedan šaraf s imbusom, a drugi dio je utaknut. Isčupaš i skineš. Nakon toga uzmeš onaj cijevasti kljuć koji si dobila s alatom ili križni šrafciger i odšarafiš šarafe koji drže lampu. Sat će ti biti skupa s lampom i ne trebaš ga skidati nego sve skupa samo nagneš prema naprijed. Sijalica ima gumu koja zatvara lampu, a vidiš ju kad odšarafiš lampu. Prije nego skineš gumu jednostavno isčupaš konektor sa sijalice. Ne treba paziti jer ga možeš jedino zataknuti kako ide na sijalicu. Tu ne možeš pogriješiti.Gumu skineš. Prije malo pogledaj kako je okrenuta jer ju isto tako trebaš staviti. Kad ju skineš došla si do sijalice koju jednostavno otkopčaš, kad si ju otkoščala izvadiš, staviš drugu i sve u kontra smjeru. Niš nije na silu osim malo treba napeti da skineš one plastike kod lampe. I to je to.

(y) Muchos gratias! :mrgreen:

Jedino što ću vjerojatno prije morati vjetrobran skinut. No to  ne bi trebao biti problem 8)
 
e ljudi...ja ću popizdit. Kad će više zatopliti?!?! Jedva čekam da malo ugrije pa da napravim koji km. Nemrem ga više gledati a ne voziti. Mislim da ću prvi topliji vikend zapaliti do Krka ili Opatije pa makar da kavu popijem.
 
Meni ga žao paliti po ovoj hladnoči za par km. Bar da ih 100 napravim ne bi mi bilo krivo, ali za par km, duša me boli. Baš gledam prognozu za vikend i opet sranje.
 
Ma, proči će i siječanj - pola je otišlo, a valjača je kratka... Dotle će se smiriti vrijeme... :mrgreen:
 
e odlucio se ja..je.es gsr  :mrgreen: treba mi nesto od 1000ccm...ili gsxr ili cbr... :wink: :mrgreen:
 
:misli:
ja sam mislio svoga prodati, ali mi ga je opet zao,
fali mi samo oklop, nista vise!
inace nebi na pamet palo da ga prodam!
kad bi uzimao nesta, bilo bi nesto kao sv sa full oklopom ili gsx-r 600 ili 750! (y) (y)
 
zdravko_mileni said:
:misli:
ja sam mislio svoga prodati, ali mi ga je opet zao,
fali mi samo oklop, nista vise!
inace nebi na pamet palo da ga prodam!
kad bi uzimao nesta, bilo bi nesto kao sv sa full oklopom ili gsx-r 600 ili 750! (y) (y)
pa imas oklop za gsr-a
 
darko_b said:
e odlucio se ja..je.es gsr  :mrgreen: treba mi nesto od 1000ccm...ili gsxr ili cbr... :wink: :mrgreen:


Ti mora da se šališ Darko  :misli:
 
Sto se tice zarulje i dugog svjetla!! Pripazi da ti nije koja zica pukla. Meni se to desilo, nije mi radilo dugo svjetlo skinuo sam far i naso sam precvikanu zicu od dugog svjetla a zarulja je bila ok. Zalemio i sve pet...