Help, kupovina rabljenog motocikla u Italiji od fizicke osobe

Mislim da je sve isto, obrati paznju na odjavu/demolizione jer nekad treba vremena i to placas oko100 ojra
 
Dok se enduro ne javija zna li tko nekog ko vrši prijevoz motora prikolica/kombi/kamion da mi ga dopelja u Split?
 
Imati ćeš problema s uplatom. 99% Talijana želi uplatu na račun jer imaju neki zakon po kojem mogu samo 999 eura dnevno depozirati na banku. Čim spomenes plaćanje gotovinom svi odustaju i upućuju na uplatu na račun. E sad kako to sve izvesti da netko putem ne izvisi jer nije da baš te međunarodne transakcije sjedaju kroz 5-10 minuta
 
  • Like
Reactions: sthooligan88
Ja trenutno znam, ako uvozis iz Italy.,prvo prijevoz ces tesko naci,nece niko od ovih sluzbenih da dovozi iz Italije,zasto ! ,neznam,meni su samo rekli,i to njih par razlicitih,da ima par godina vec ne rade sa talijanima,da su komplicirani,sta tu spada,neznam,jer nisam ni pitao,kad su svi isto rekli...znaci jedino da ides sa nekim po njega.,kakav kombi,pa ga dovesti...iz Italije ne-mozes voziti,niti dobiti probne tablice,samo u prikolicu ili kombi...jer kad oni odjave rabljeno vozilo i ide na prodaju, nema vise registracije ,samo prijevoz...postoji jedino caka,da nadjes privat.osobu,koja jos vozi reg.motor i da ti ga on doveze,uzme tablice i odjavi to sve tamo i posalje ti papire...ali mora to ici brzo,jer ti je rok 15.dana ovdje prijave... ,eto... to je to... .,a e.,potvrdu o vozilu neces dobiti,jer izbjegavaju,ili oko 100 eur.trebas ti platiti,nece oni,a onda to mores i ovdje srediti brzo...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: sthooligan88
Našao sam za 300e što je najniže od svih ponuda koje sam dobio. Al koliko vidim dosta je zajebancije iako ne kupujem ja za sebe nego otac koji je u penziji pa neka se zabavi malo 😃
 
Imati ćeš problema s uplatom. 99% Talijana želi uplatu na račun jer imaju neki zakon po kojem mogu samo 999 eura dnevno depozirati na banku. Čim spomenes plaćanje gotovinom svi odustaju i upućuju na uplatu na račun. E sad kako to sve izvesti da netko putem ne izvisi jer nije da baš te međunarodne transakcije sjedaju kroz 5-10 minuta
To je točno ali uglavnom se nađe način. Kao i u svemu, stvar je dobre pripreme.😄
 
Može se uvesti motor iz IT, ali je malo komplicirano. Bitno je sve dogovoriti sa prodavateljem, da on tamo sve organizira.
Odjava motora se vrši u ACI ili u nekoj Agenciji koja ima te ovlasti ( ACI je kao naš HAK i kod njih je jeftinije). Prodavatelj mora dati pisanu izjavu da prodaje motor van IT, tako da ga treba odjaviti kao takvog i nalijepe u prometnu dozvolu da je za izvoz u RH. Ponesi naš ugovor iz NN ( Narodne novine) i njega popunite, ne treba ga ovjeravati. Ako dođeš kod nas sa ugovorom na talijanskom, poslat će te da ga prevodiš. Ugovor mora sadržavati podatke o prodavatelju, kupcu ( obavezno OIB od kupca), vozilu i iskazana cijena za motor. Iz NN ponesi CMR (tovarni list), meni su tražili da ga popunim, to im je kao garancija da ću motor doista izvesti iz IT ( kada ga vozi neka firma onda sigurno treba, ali su ga i meni tražili bez obzira što sam ga vozio samostalno na auto prikolici). U međuvremenu su uveli da motor kod izvoza iz IT mora proći izvanredni tehnički pregled, pa će se i to morati tamo obaviti.
Što se tiče plaćanja, ja sam platio u gotovini, bilo bi dobro da to dogovoriš sa prodavateljem jer se plaše da novčanice nisu krivotvorene.
Sretno.
 
  • Like
Reactions: sthooligan88
Mislim da je sve isto, obrati paznju na odjavu/demolizione jer nekad treba vremena i to placas oko100 ojra
Ja sam odjavu u Agenciji 2018-te godine platio 90 eura, a u međuvremenu su uveli i da motor prilikom izvoza iz IT mora ići na izvanredni tehnički pregled, a i to nešto košta.
 
  • Like
Reactions: sthooligan88
Evo mi otac odradio uvoz motora iz Italije pa da napišem kako je prošlo.
Uglavnom sve glatko bez nekih posebnih ludosti.

1. Pronašao motor na oglasu

2. Kontaktirao prodavača

3. Uplatio pun iznos na njegov račun (Talijani neće odjaviti motor prije uplate jer kad ga odjave kao za izvoz ne mogu ga više registrirati u Italiji). Kupac je nabavio COC.

4. Nakon što su novci sjeli na račun prodavatelja isti odlazi u agenciju (ala HAK) i odjavljuje motor te plaća 130e

5. Kamion dolazi po motor i dovozi ga ispred kućnih vrata. 300e. Teretnicu nitko nije tražio.

6. Odlazak na carinu i PPMV - 300e

7. Homologacija 400kn motor poslikan i rješeni papiri na tehničkom

8. Osiguranje motora 500kn

9. Registracija motora i tehnički te plaćanje upravne pristojbe na stjecanje rab.mot.voz.RH - 2100kn od čega 1400kn upravne pristojbe na stjecanje rab.mot.voz.RH Ugovor klasični nije rađen između kupca i prodavača te je tehnički priznao bez problema papir odjave u Italiji.

10. Motor na cestu

Motor - 4800e (500 kubika)
Odjava u Italiji - 130e
Prijevoz - 300e
PPMV - 300e
Homologacija - 53e
Osiguranje - 66e
Registracija+tehnički+upravna pristojba za stjecanje rab.mot.voz.RH - 280e


Total na cestu: 5929e
 
je skuplje za 1000ccm? jer gledam i ja neki motor u italiji, dobra cijena samoga motora ali mislim da sve ostalo ce dosta nadodat
 
Evo mi otac odradio uvoz motora iz Italije pa da napišem kako je prošlo.
Uglavnom sve glatko bez nekih posebnih ludosti.

1. Pronašao motor na oglasu

2. Kontaktirao prodavača

3. Uplatio pun iznos na njegov račun (Talijani neće odjaviti motor prije uplate jer kad ga odjave kao za izvoz ne mogu ga više registrirati u Italiji). Kupac je nabavio COC.

4. Nakon što su novci sjeli na račun prodavatelja isti odlazi u agenciju (ala HAK) i odjavljuje motor te plaća 130e

5. Kamion dolazi po motor i dovozi ga ispred kućnih vrata. 300e. Teretnicu nitko nije tražio.

6. Odlazak na carinu i PPMV - 300e

7. Homologacija 400kn motor poslikan i rješeni papiri na tehničkom

8. Osiguranje motora 500kn

9. Registracija motora i tehnički te plaćanje upravne pristojbe na stjecanje rab.mot.voz.RH - 2100kn od čega 1400kn upravne pristojbe na stjecanje rab.mot.voz.RH Ugovor klasični nije rađen između kupca i prodavača te je tehnički priznao bez problema papir odjave u Italiji.

10. Motor na cestu

Motor - 4800e (500 kubika)
Odjava u Italiji - 130e
Prijevoz - 300e
PPMV - 300e
Homologacija - 53e
Osiguranje - 66e
Registracija+tehnički+upravna pristojba za stjecanje rab.mot.voz.RH - 280e


Total na cestu: 5929e
Mislin da bi se neko moga pocet bavit prodajon polovnoh motora😂😂😂
 
  • Haha
Reactions: sthooligan88