Istarski đirevi

Odlična tema! Baš tražim što sve posjetiti jer idem na vikend u Istru. Planirao sam se smjestiti u Oprtlju i onda par đireva u unutrašnjosti. Gdje točno u Kotli, jer na Google mapama nije ništa označeno :mrgreen:
Kotli su doslovno 2 kuće i most.
Ne koristi rutu koja je minutu sporija jer je cesta uska i puna pijeska.

 
  • Like
Reactions: Majest
Evo par slika od unazad mjesec, dva...

- u điru sa ekipom:
WJW3W5C.jpg


b861zdZl.jpg


Plominski vidikovac u sumrak:
arHS4Qr.jpg


JFoont3.jpg


stari Maslenički most (malo offtopic):
KeRnMSm.jpg


Senj (isto off topic :mrgreen: ), kod 45. paralele:
RxO54bB.jpg


Senj, kod 45. paralele:
QcFs0xG.jpg


Blizu Barbana (Istra), ista ta 45. paralela:
NsD9EJy.jpg


Krasica (kraj Buja):
TZmO7VH.jpg


mVNM13w.jpg


sa kolegom sa SuperTenere na kavici...
qRqTNdH.jpg


podno Učke:
K9eYE92.jpg


Eto ukratko, uhvatio malo vremena pa nabacao slika... :mrgreen:(y)
 
Kad je morska voda pretopla onda se traži ovako nešto , a vidim da još ima interesenata za Kotle :)
2020-08-24 11.38.41.jpg


A u najmanjem gradu na svijetu sam završio jer sam krivo skrenuo za Kotle .
Svako zlo za neko dobro ;)
2020-08-24 11.39.43.jpg
 
Hahahaha
A ja sam vorio za Hum pa prošao kros Kotle pukom slučajnošću (cest Cerovlje - Hum zatvorena za promet).
 
Jako lijepo, mi smo čak uspijeli vidit i delfine. Ali povratak uz brdo sa teškim motorom i u dvoje, pa mimoilaženje s autom......pravi horor.

Ima i puno zahtjevnijih dionica, realno ovdje su tri serpentine na početku malo zahtjevnije i dvije dolje di su kuće.

Mangart, masu alpskih prijevoja, itd.,kad je cesta takva na desetke kilometara (recimo Passo Gavia), to je horor. ;)
Treba samo gledati zavoj dva da se vidi dali netko ide kontra smjer da možeš isplanirati di se maknuti i to je to.
 
Kad je morska voda pretopla onda se traži ovako nešto , a vidim da još ima interesenata za Kotle :)
View attachment 722651

A u najmanjem gradu na svijetu sam završio jer sam krivo skrenuo za Kotle .
Svako zlo za neko dobro ;)
View attachment 722652

Mogao si se javiti da si u Istri. ;)

Jel još naplaćuju parking motorima u Humu? Pred par godina su počeli pa sam počeo izbjegavati Hum jer niti imaju uređen parking za motore, niti je jeftinije od automobila, mislim da je bilo 8 ili 10 kn sat... Isto kao i Grožnjan od ove godine, sramota. (n)
 
Mogao si se javiti da si u Istri. ;)

Jel još naplaćuju parking motorima u Humu? Pred par godina su počeli pa sam počeo izbjegavati Hum jer niti imaju uređen parking za motore, niti je jeftinije od automobila, mislim da je bilo 8 ili 10 kn sat... Isto kao i Grožnjan od ove godine, sramota. (n)
7 kuna motori
10 kuma auti
Dođeš gore, platiš i na odlasku nitko te niš ne pita.
Nije na sat bar meni bilo.