Istarski đirevi

Danas sam baš izguštao u vožnji. Suho, sunčano i nema turista. Još da na vidikovcu barem radi caffe aparat. ☕
 

Attachments

  • IMG_20231118_115439_7.jpg
    IMG_20231118_115439_7.jpg
    6.3 MB · Views: 0
Zasad se nije javio niko da je dobio kaznu, na vrhu je vidikovac jos iz doba bivse juge, ne znam tocno od kad, ima i parking na strani vidikovca, a prema radarima je cini mi se zagrađeno tako da zasto se nebi islo gore. Uostalom ko ih jebe i nas skupa sa njima kad pustimo da nas jebu neskolovane budale
1911.godine kulu su izgradili planinari Austro Ugarske monarhije OESTERREICHERISCHER TOURISTEN CLUB .Za vrijeme prvog svjetskog rata bila je u funkciji austro ugarske ratne promatračnice.Nakon prvog svjetskog rata vlasništvo i skrb nad kulom pripalo je riječkom ogranku TALIJANSKOG ALPINISTIČKOG KLUBA Sezione di Fiume del C.A.I. Club alpino italiano.Za vrijeme jugoslavije kula je naravno samo propadala:LOL: .Kula je obnovljena tek 2004.godine novcem ministarstva turizma!Dakle rješili smo kad je kula napravljena i tko ju je uništio a tko ponovo obnovio.Šta se tiče prometa slobodno idite gore!jednom mjesečno sam gore i vidim svakakve registracije na autima: stranci,, rent a car ,naši ,bikeri.....do sad nije bilo problema!;)
 
  • Like
Reactions: Village
Danas smo frend i ja napravili đir Pula - Kopar i nazad. Na cesti na dva kotača samo mi i Pakistanci. Malo je na par mjesta šibala bura ali u principu vrijeme o k.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Feis123
Danas iskoristili suho vrijeme i napravili đir do Novigrada pa preko Pazina do Pule. Dosta motora , iskoristili ljudi sunčanu nedjelju. 👍
 

Attachments

  • IMG_20231217_130749_5.jpg
    IMG_20231217_130749_5.jpg
    5.7 MB · Views: 0
  • IMG_20231217_130838_1.jpg
    IMG_20231217_130838_1.jpg
    6.2 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Feis123 and Spori
Ima neka normalna app za Android koja bi to sve pratila na isti način neovisno koja vrsta motora ili vozila uopće?