IstRRa nabrzaka, i malo buzetskog "brda" :-)

biker4life

Motorator
Evo nas. Konacno nas se nekoliko skupilo, konkretno mv_agusta (Nexus 500), klauns (XTX660), i naravno :mrgreen: ja (SP180). (y)
"Odradili" ugodan i prije svega zabavan đir, svega 229 km ukupno, ali - odlicnih!
Ruta je bila sljedeca: PU - Zminj - Pican - Potpican - vozikanje podno Ucke - Buzet - Cerovlje - Pazin - Porec - Vrsar - Lim - Vodnjan - PU.
Motora po cesti ajmo reci solidan broj, vrijeme ugodno i taman za voznju, bez vjetra, nije bilo hladno (a ni vruce :mrgreen: ).

Krenuli smo s OMV Pula u 13.50, preko Velog Vrha prema Galizani pa "starom" cestom (uz prugu) prema Vodnjanu, dalje za Žminj, gdje se odrzavao "Street Race" (nismo stajali), tamo "desno" direktno za Pican, dalje za Potpican, pa via tunel Ucka, pa smo se malo vozikali s "ove" strane Ucke, ujedno to je bilo jedino mjesto gdje smo svi stali na koju minutu, te nastavili dalje za Buzet, poganjali se dionicom gdje se vozi brdo za PH, pa preko Cerovlja i Pazina za Porec, te doma kako je i napisano iznad.

Osobni dojmovi su fenomenalni - dugo se nisam tako dobro zabavio po zavojima. Ovo je naime bio prvi puta da sam sa SP-om otisao na dionicu Buzet - Cerovlje, i ostao sam zaprepasten pozitivnim dojmovima - kao da sam ga jucer kupio. Zbog vrhunskog asfalta, jednostavno njegov ajmo reci ne bas dobar ovjes ne dolazi do izrazaja, vozi se kao karting na dva kola. :mrgreen: Iako mi desni zavoji idu dosta bolje, uspio sam doci i do ruba lijeve strane, mislim da to dovoljno govori. Bas sam se zabavio.

Slika nema previse, posto gotovo da i nismo stajali.

Potrosnja? Ja sam izdrzao s jednim tankom, sto me obzirom na ne bas lagan tempo prilicno iznenadilo. Po povratku sam natocio 10.5 litara (12 l ima tank). Tih 10.5 litara bilo je dovoljno za 229 km, sto daje prosjecnu potrosnju od 4,585 litara (plus ulje naravno), sto je odlicno!

Ujutro sam jos bio jedan kraci đir, plus neke obaveze veceras - danas sam sa SP-om odvezao ukupno 279 km. I nije mi dosta. :mrgreen:

Nadam se da se suputnici napisati jos koju rijec! (y)

Evo slika.
 
E, skoro sam zaboravio, evo i jedne zanimljivosti. :mrgreen: Naime, MV i ja smo se konacno uspijeli dogovoriti da vidimo kako stoje stvari između SP-a i Nexusa. 8) 8)

Stojima na crvenom, govorim ja: "Cemo, aaa?" :mrgreen:
On: "Na ZELENO" 8)
Ja: " (y) "

Pored nas neko kina-čudo 125ccm, valjda nas je cuo, pali se zuto, on krece, MV i ja cekao da se prebaci na zeleno, dolazi cisto zeleno - krecemo istovremeno, nakon dva metra preskacemo kineza, 30-40-50 km/h ostvarujem cca. pola duzine skutera prednosti... 60-70 km/h Nexus se razvrtio... 80 km/h Nexus prolazi i odlazi. Isto je zabiljezeno na oba kilometar sata, i onima od Nexusa, i SP-ovima. Znaci do cca. 80 km/h klasa 500 je nemocna. :shock: Ja iznenađen i zadovoljan. Btw, imajte na umu da je MV-ov Nexus u super stanju, odrzavan i sa taman obavljenim servisom...

(y)
 
bilo je odlično, nemam šta drugo za reći (y) (y) (y)

malo smo fulali ali nema beda neki drugi put ćemo otići tamo okolo, možda kad se radovi završe
što se tiče ganjaže, nemam riječi s obzirom kako smo se vozili ja sam imao samo 2-3 "ooouuu shit" momenata kad su gume malo popustile ali odma uhvatile tako da je prošlo sve u najboljem redu


plavi clio williams i njegov vozač, ako čitaš ovo (y) (y) super se voziš (y)
 
što se tiče nexus vs sp
sp leti haha, ozbiljno sa malossi variomatom taj skut ima start ko iz katapulta
cvajo RRulz za ganjažu među semaforima (y)

malo u svoju obranu, meni se kotač malo zavrtio u prazno pa sam možda tu izgubio desetinku, ali mislim da rezultat nebi bio drugačiji :wink:

nexijev prosjek je bio oko 4.8 ako se ne varam :misli:
 
mv_agusta said:
što se tiče nexus vs sp
sp leti haha, ozbiljno sa malossi variomatom taj skut ima start ko iz katapulta
cvajo RRulz za ganjažu među semaforima (y)

malo u svoju obranu, meni se kotač malo zavrtio u prazno pa sam možda tu izgubio desetinku, ali mislim da rezultat nebi bio drugačiji :wink:

nexijev prosjek je bio oko 4.8 ako se ne varam :misli:

1. :shock: Trosio sam manje nego MASTER 460!? :shock:
2. Meni je Nexus, upravo taj do redizajna strava skuter. Lako za ove sprintove među semaforima, misljenja sam da je tvoj skuter vrhunski sportski skuter, uz T Max naravno. Na papiru se cini tezak, ali gledajuci tvoju voznju, reklo bi se da ima samo koju kilu vise od cvaje. (y)
3. Fali nam Liberty (bez smajlica).
 
biker4life said:
1. :shock: Trosio sam manje nego MASTER 460!? :shock:
2. Meni je Nexus, upravo taj do redizajna strava skuter. Lako za ove sprintove među semaforima, misljenja sam da je tvoj skuter vrhunski sportski skuter, uz T Max naravno. Na papiru se cini tezak, ali gledajuci tvoju voznju, reklo bi se da ima samo koju kilu vise od cvaje. (y)
3. Fali nam Liberty (bez smajlica).

trudim se, hvala :wink:

na board compu pisalo je 23.9km/l pa sad računaj, to je pisalo na vodnjanskoj poslije nisam gledao, osim buzet-cerovlje nismo se nešto brzo vozili

sad sam ja izračunao, to dođe 4.1L/100km heh što imam štedljivo vozilo
 
hebiga, i meni fale vožnje :(
cvaju rulz (y)
super slike :D

teško je objasniti koliko ste bili puni dojmova od vožnje nakon iste (y)
predivno (y)
 
tako je to kad ja smislim kuda se voziti :mrgreen:
 
dobar krug ste napravili  (y) (y)

cak sam i ja danas prosao dio puta koji i vi samo suprotan smjer (vozilici - potpican - pican - pazin - zminj - pa za rovinj)  i nije mi bila jasna guzva u zminju, pa mi polje objasnili rovinjani