Kamera go pro

Pozz ekipa, je imao ko slucaj da mu od 5 vid, dva rade, tri ne... Nisam uspio nikako ni pokrenut ni prekodirat ni ista.... Karticu ok.ocitava u citacu, fileovi po 1-2gb.... :shock:
 
https://www.youtube.com/watch?v=nroMFMPr-WQ

snimljeno sa gp hero 6

što se tiće stabilizacija slike gp6 stavit ću taj video, snimljen sa mtb

https://www.youtube.com/watch?v=bPu8x9bmEb0
 
Je li itko probao kupit Hero 2018 (npr https://www.mall.hr/sportske-kamere/gopro-sportska-kamera-hero-chdhb-501-rw?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click ) i stavit prepravljeni firmware od Hero 5 black?

Prema stranim forumima, hardware između te dvije kamere je potpuno isti, jedino je firmware uveo ograničenja na Hero 2018. Doslovno na youtubeu ima hrpa primjera otključa se 4K, GPS, više fps za niže rezolucije, bolja stabilizacija (kolko je uopće "dobra" na hero 5), superview, externi mic support i slično.. mobitel i kompjuter nakon toga kameru prepoznaju kao Hero 5 black.. Koliko gledam po youtubeu i forumima to radi.. al ako je to tako doslovno je bezobrazno kolko nas deru.. Kamera koja je koštala kolko oko 3000kn.. se očito može prodavat i za 1700kn (na amazonu i do 1350) i opet svi zarade na njoj, i proizvođač i trgovci, a tek zarada dok je Hero 5 black po punoj cijeni prodavan..
 
Hero 6 Black
Čičarija unazad nekih mjesec i nešto dana

adX7k0I.jpg


dunBVDz.jpg


(ovo je kišna kap koja smeta u kadru...)
 
Neki teški dežavu je ovo, ili si stavio prije negdje ili je neko sa istog mjesta u istoj šumi okinuo :D

Al ovo je neki photo mode? Predobro izgleda za frejm iz videa.
 
Getriba said:
Pitanje za vlasnike Hero 5

Koji setting stavite (rezolucija, fps...) , a da vam se cini najrealnija snimka, najbliza stvarnosti

Kako rijesiti da se bolje cuje zvuk motora, a ne vjetar (ako je kamera na kacigi)?

ja drzim moju na  1080 i 60fps a sirinu slike mijenjam od super wide - wide - normal zavisi da li se vozim kao prvi ili pak snimam ekipu ispred mene.
 
strelicar said:
Gdje je montirana kamera.....

niksa05 said:
po položaju vjerovatno na prsima

da...


Riker said:
Neki teški dežavu je ovo, ili si stavio prije negdje ili je neko sa istog mjesta u istoj šumi okinuo :D

Al ovo je neki photo mode? Predobro izgleda za frejm iz videa.

istarski đirevi...
photo mode, da... automatski slika svako 2, 5, 10 sec kako se izabere... 98% slika bude za recycle bin ali tu i tamo nešto bude vrijedno spomena...
 
Face_Off said:
Pozz ekipa, je imao ko slucaj da mu od 5 vid, dva rade, tri ne... Nisam uspio nikako ni pokrenut ni prekodirat ni ista.... Karticu ok.ocitava u citacu, fileovi po 1-2gb.... :shock:

vrlo slicne probleme sam imao i ja. a islo je i do toga da se snimanje nije moglo pokrenuti / zaustaviti.
Na to sam dobio link za update kamere ( GoPro 5 ) a kako niti to nije fumkcioniralo onda su mi preporucili pripadajucu mini SD:

https://de.gopro.com/help/articles/block/microSD-Card-Considerations

i update sa istom. Ali prije update se kartica mora formatirati od strane gopro kamere.

Mozda tebi pomogne. Moja je na kraju zavrsila kod njih ...
 
Face_Off said:
Pozz ekipa, je imao ko slucaj da mu od 5 vid, dva rade, tri ne... Nisam uspio nikako ni pokrenut ni prekodirat ni ista.... Karticu ok.ocitava u citacu, fileovi po 1-2gb.... :shock:
Ne govorim o GoPro nego o SJ7 STAR ... uglavnom, kod zahtjevnijih kamera je doista jako bitna brzina kartice, iako bi u teoriji neka "klasa 10/U1/V10" trebala najnormalnije podržavat FHD video, moja iskustva su bila da mi kamera ponekad zašteka ili ne snimi video kako treba, dok sa "U3/V30" karticom sve radi OK iako su obje kartice Sandisk i 100% ispravne.
Foramatiranje u kameri je najsigurnija opcija što se tog dijela tiče.
 
To ima smisla ako snimaš sve dok kamera ne crkne ali u normalnim uvjetima ako na jednoj bateriji snimiš 5 videa od čega 3 ne rade onda je ili kartica ili FW.
 
diesel power said:
jako poznata cesta :mrgreen:

to je par zavoja prije lanišća?

Ti ćeš bolje znati jer si tamo blizu, ali od Buzeta smo se digli u brda, uz SLO granicu, pa na Vodice i u Jelovice na ručak. Lanišće je više "desno" ako se ne varam.

Tu sam ja išao zadnji da ih malo uhvatim u kadar i poslikam, bilo nas je 7-8 motora, kolega je vodio tu dionicu...
 
Nov sam sto se tice kamere (gopro)..pa bih molio za pomoc.

Dakle...sto da uzmem i di preporucate..nastavke da mogu uvalit na kacigu na bradu naprijed?

Danas smo montirali nekako na retrovizor..nije lose..koliko se ta kamerica tresla mislio sam da ce ispast sranje snimak..al ugodno sam se iznenadio sa stabilizacijom na 6 black [emoji847] no ipak mislim da bi mi bolji kadar bio da je negdje u sredini..na tank..na kacigu dole..ili?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

 
Faber said:
Nov sam sto se tice kamere (gopro)..pa bih molio za pomoc.

Dakle...sto da uzmem i di preporucate..nastavke da mogu uvalit na kacigu na bradu naprijed?

Danas smo montirali nekako na retrovizor..nije lose..koliko se ta kamerica tresla mislio sam da ce ispast sranje snimak..al ugodno sam se iznenadio sa stabilizacijom na 6 black [emoji847] no ipak mislim da bi mi bolji kadar bio da je negdje u sredini..na tank..na kacigu dole..ili?

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk

ja moju drzim na sredini upravljaca. na onom malom mosticu izmedu 4 sarafa.
tako se vidi i okolica i brzinomjer

ali ima i drugih mjesta kao npr za snimanje prema nazad, prema naprijed na vilici ..... lokacija nikada kraja.
 

Attachments

  • IMG_1722[757].jpg
    IMG_1722[757].jpg
    78.3 KB · Views: 151