Kawasaki er6 i Versys - susret Čigoč 1.8. (subota!)

Status
Not open for further replies.
Ako budem mogao doći (nadam se) ja ću za razliku od vas doći motorom ....  :jesus:
 
Covjek se sali  :shock:
 
Dakle, ovako... Bio sam danas izvidjeti situaciju u Čigoču (odnosno, Čigoću kako piše na ulazu i izlazu iz sela  :misli: )

Selo se nalazi 32km od Siska, kad idete od Siska prema Popovači odmah iza Novog sela Palanječkog skrećete desno (pratite putokaze za PP Lonjsko polje). Nakon par km odlične ravnice, široke ceste i super asfalta, dolazite na ooogromno križanje na kojem skrećete lijevo (opet pratite putokaz Lonjsko polje). Cesta je tu malo grbava i krpana pa je najbolje vozit po sredini (hint za ove na suzukijima  :jesus:).

Ulazite u selo Preloščica i kroz njega oprezno, ima prirodnog gnojiva po cesti, životinja, traktora... kad to prođete, dolazi super ravnica idealna za 402 street race i testiranje mogućnosti vaših pila. Ja sam tu potegao čak do 156km/h!  :wink:

Ulazite u selo Gušće, i odatle do Čigoča - OPREZ!!! Krave, psi, ljudi, djeca, traktori... svega ima po cesti, koja nije preloša (da se proći čak i sa GSXR-om), ali nije ni autoput. Tu molim da se ne zezate i divljate jer ak se zapičite u traktor, najbliža hitna vam je u Sisku, 30km dalje...

Samo selo me nije pretjerano impresioniralo. Kao i svako drugo. S jedne strane ceste je rijeka, s druge stare tradicionalne kuće... na kućama gnijezda, recimo da sam u svakom drugom gnijezdu vidio obitelj roda... Postoji kuća sa Etno zbirkom i suvenirnicom, postoji neki turistički ured gdje se kupuju karte za Lonjsko polje i dobivaju info o selu i parku prirode i postoji kuća i ugostiteljski objekt "Tradicije Čigoć". Tu se nalazimo...
 
Sad slijedi zanimljivi dio... potkrepljene fotkama...

Dakle, upoznao vlasnika, moram priznati vrlo ljubazan i susretljiv čovjek. Pokazao mi je imanje, objasnio što sve imaju i nude, pa krenimo redom:

- parking sprijeda za ostale goste, a odvojen prostor na livadi pored objekta samo za nas...

- ukoliko netko hoće prespavati, ima dvije opcije. Dvije sobe sa uređenim krevetima, 4-5 kreveta u prostoriji, sa zajedničkim sanitarnim čvorom, za 70kn bez doručka. Ili u vašem šatoru na lijepoj pokošenoj livadi iza objekta. Šatorašenje bi se isto nešto moralo platit, ako se dobro sjećam 35kn (bez doručka).

- svakom gostu se u dolasku nudi besplatna rakijica (za muške) ili višnjevac (za žene). Nije zabranjeno ni da žene potegnu rakiju ako žele.  (y)

- bit će organiziran besplatan grah s kobasicom, zemoo i ja ćemo dva dana ranije javiti okviran broj ljudi da čovjek pripremi dovoljnu količinu.

- ako bude zainteresiranih, čovjek se ponudio da ispeče janjetinu po povoljnoj cijeni, 110kn/kg. Kaže da za tu cijenu nigdje nećemo dobit janjetinu. Pa ako ste za, javite da znamo čovjeku javiti barem 2-3 dana ranije...

Ako se još nečeg sjetim, javim...
 
A ovo je jelovnik za one kojima grah neće biti dovoljan...

 
jaoooo moover svaka čast

jebiga za jučer radio sam cijeli dan
do podne u firmi a poslije fuš,tak da nisam mogao ni u strmac
poruku sam vidjeo tek na veče u 9,mob mi se ugasio pa nisam ni znao da si u prolazu
od cijelog posla radim i danas od 06:00 do 22:00

stisno sam posao da završim sve do 15.07 pa na godišnji do 04.08

jebiga baš mi je žao što nisam mogo ić al vidim snašao si se  (y) (y) (y)

sad nam ostaje samo da se prebrojimo,pregrupiramo i u napad na grah i janjca :mrgreen: :mrgreen:
 
moover said:
- ako bude zainteresiranih, čovjek se ponudio da ispeče janjetinu po povoljnoj cijeni, 110kn/kg. Kaže da za tu cijenu nigdje nećemo dobit janjetinu. Pa ako ste za, javite da znamo čovjeku javiti barem 2-3 dana ranije...

Ako se još nečeg sjetim, javim...

:LOL: vidim, ima puno dobrih vijesti  :hrana:  svakak sam za
mooveru, još nisi skužil način na koji se izražava GSX 1402  :wink:
 
moover said:
Dakle, ovako... Bio sam danas izvidjeti situaciju u Čigoču (odnosno, Čigoću kako piše na ulazu i izlazu iz sela  :misli: )

Selo se nalazi 32km od Siska, kad idete od Siska prema Popovači odmah iza Novog sela Palanječkog skrećete desno (pratite putokaze za PP Lonjsko polje). Nakon par km odlične ravnice, široke ceste i super asfalta, dolazite na ooogromno križanje na kojem skrećete lijevo (opet pratite putokaz Lonjsko polje). Cesta je tu malo grbava i krpana pa je najbolje vozit po sredini (hint za ove na suzukijima  :jesus:).

Ulazite u selo Preloščica i kroz njega oprezno, ima prirodnog gnojiva po cesti, životinja, traktora... kad to prođete, dolazi super ravnica idealna za 402 street race i testiranje mogućnosti vaših pila. Ja sam tu potegao čak do 156km/h!  :wink:

Ulazite u selo Gušće, i odatle do Čigoča - OPREZ!!! Krave, psi, ljudi, djeca, traktori... svega ima po cesti, koja nije preloša (da se proći čak i sa GSXR-om), ali nije ni autoput. Tu molim da se ne zezate i divljate jer ak se zapičite u traktor, najbliža hitna vam je u Sisku, 30km dalje...

Samo selo me nije pretjerano impresioniralo. Kao i svako drugo. S jedne strane ceste je rijeka, s druge stare tradicionalne kuće... na kućama gnijezda, recimo da sam u svakom drugom gnijezdu vidio obitelj roda... Postoji kuća sa Etno zbirkom i suvenirnicom, postoji neki turistički ured gdje se kupuju karte za Lonjsko polje i dobivaju info o selu i parku prirode i postoji kuća i ugostiteljski objekt "Tradicije Čigoć". Tu se nalazimo...

a od Siska do Popovače ima 26 km...  :misli:
 
Molim,da se zna,moja gospođa ponovo jaše.Koljeno se savija taman tolko da može sjest na motor i jučer je izdržala đir ZG-Senj-ZG pa molim da je se zasluženo stavi na popis!
 
Bekspejs said:
Stvar je u tome da se iz smjera Siska prema Popovači skrene prema Čigoću, a ne da se ide skroz do Popovače...  :wink:
Ma zna on, samo se pravi blesav i provocira... :wink:
 
zemoo said:
poruku sam vidjeo tek na veče u 9,mob mi se ugasio pa nisam ni znao da si u prolazu
Bio kod punice u SK na roštilju pa ti poslao sms ak hoćeš samnom provozati se do Čigoča da snimimo situaciju....

E, da, vezano za spavanje... spavanje je samo opcija za one koji žele. Dakle nije planirano po defoltu... Ja neću spavati tamo jer sam alergičan na komarce, kojih bi tamo moglo biti podosta... uglavnom, ponesite Autan.  (y)
 
ja ću definitivno ostati... a šator ću umočiti u autan  :mrgreen:
...mooveru... šta nisi ti trebao do Rijeke ovog vikenda doći?
 
legajuana said:
ja ću definitivno ostati... a šator ću umočiti u autan  :mrgreen:
...mooveru... šta nisi ti trebao do Rijeke ovog vikenda doći?
Napravili mi jučer đir ZG-KA-Gospić-Karlobag-Senj-Selce-Jelenje-KA-ZG... Zvao bad_ria da popije cugu s nama u Selcu ili Senju, ali cura mu nije dala (da dođe)...  :mrgreen:
 
da opet citiram sam sebe ili  :misli:

mogli ste... a niste... mogli ste i pivicu popit, a niste...  mogli ste i mesića s roštilja, a niste....    :jesus: :jesus: :jesus:
 
nexus said:
Molim,da se zna,moja gospođa ponovo jaše.Koljeno se savija taman tolko da može sjest na motor i jučer je izdržala đir ZG-Senj-ZG pa molim da je se zasluženo stavi na popis!

LOL - očito da su se naše gđe čule pa je bilo malo  :nasilni:
 
Status
Not open for further replies.