Kawasaki GTR 1400

BIKERZZR1400 said:
Nema tu neka filozofije niti školovanja pogotovo rješavanja stvari kada se sve mijenja onako kako je to Kawasaki napisao. Sa skoro svim modelima Kawasakia koje sam imao sam napravio na nekima blizu 100.000,a na nekima i preko toga i nikada nije bilo rješavanja nikakvih problema samo redovito održavanje.  :mrgreen: :mrgreen: (y)

I to nije nikakva nauka, ako si voljan to platiti i ako te serviser nije voljan zahebati
Sve 5 (y)
 
najgore je kad se uvuku "duhovi" u elektroniku
evo jedna banalna stvar o kojoj sam par dana razbijao glavu,čak ju ni servis nije uspio dijagnosticirat jer se povremeno javljala..
brzinomjer mi znao poludit u vožnji,kazaljka skakala od nule do 300.. kao kad daš kontakt pa ugasiš...
nakon pregleda svih konektora već sam razmišljao o rastavljanju sata ... i onda očistim spoj vijka koji drži senzor brzinomjera preko kojeg dobija masu,kao da je oksidirao i nakupilo se kamenca od vode  :x

nakon toga sve 5  :D

neznam kako je kod GTR-a jer ima kardan al ako vam se slučajno to desi eto da znate odakle krenuti

 
Silvio said:
najgore je kad se uvuku "duhovi" u elektroniku
evo jedna banalna stvar o kojoj sam par dana razbijao glavu,čak ju ni servis nije uspio dijagnosticirat jer se povremeno javljala..
brzinomjer mi znao poludit u vožnji,kazaljka skakala od nule do 300.. kao kad daš kontakt pa ugasiš...
nakon pregleda svih konektora već sam razmišljao o rastavljanju sata ... i onda očistim spoj vijka koji drži senzor brzinomjera preko kojeg dobija masu,kao da je oksidirao i nakupilo se kamenca od vode  :x

nakon toga sve 5  :D

neznam kako je kod GTR-a jer ima kardan al ako vam se slučajno to desi eto da znate odakle krenuti

Slican problem koji sam ja imao sa instrument tablom
Raskapao redom, da bi na kraju bio kontakt , odnosno vlaga u instrument tabli
To sam ustanovio ima vec mjesec i po i odonda vise nikada nije zasvijetlilo low batery!
Najgore i najteze locirati "fantomski kvar"
Poslije je sve lako
Neznam kako GTR ima to sa kilometar satom rijeseno, no zasada nisam imao problema
No dobro je znati tu pojedinost  (y)
 
Opet svi spavate?
Ne vozite po ovoj buri garant
Ajde, neku pametnu besedu napisite
Dajte neku akciju da smanjimo davanja na motore..
Mozda uspije, kao sto smo represijom(koju ova država jedino razumije)smanjili AC , smanjimo i osiguranja na nase ljubimce!
 
Bubbica said:
Opet svi spavate?
Ne vozite po ovoj buri garant
Ajde, neku pametnu besedu napisite
Dajte neku akciju da smanjimo davanja na motore..
Mozda uspije, kao sto smo represijom(koju ova država jedino razumije)smanjili AC , smanjimo i osiguranja na nase ljubimce!
Hvala Bogu da je se to netko sjetio iznesti to na forumu. Apsolutno se slažem zašto bi ti ili ja koji vozimo motore preko 20 godina plaćali kao i netko koji ih vozi samo 5 godine. Zakone o osiguranju koji su im pasali prepisali su iz Njemačkog zakonika o osiguranjima pa zar ne bi bilo jednostavnije prepisati sve , ali naravno zašto ovce ne bi derali kada samo šute. :misli: :chainsaw:
 
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,201776.0.html
 
Taj prijedlog stoji ,ali zašto se zajebavati gubiti vrijeme na MUP-u posebno Zagrebačkom gdje su uvijek jebene gužve,a šta ukoliko imaš naručenu tablicu pa šta ćeš svake godine tražiti drugu? :mrgreen: :misli: :misli:
 
BIKERZZR1400 said:
Hvala Bogu da je se to netko sjetio iznesti to na forumu. Apsolutno se slažem zašto bi ti ili ja koji vozimo motore preko 20 godina plaćali kao i netko koji ih vozi samo 5 godine. Zakone o osiguranju koji su im pasali prepisali su iz Njemačkog zakonika o osiguranjima pa zar ne bi bilo jednostavnije prepisati sve , ali naravno zašto ovce ne bi derali kada samo šute. :misli: :chainsaw:

Puno toga su oni prepisali, no samo ono sto im pase, ostalo previdjeli
Pa gledaj sada ovu glupost sa vozackima?
Svakih 10 godina nova?
Zbog cega?
Da neko gleda moju novu sliku?
Ajde molim te
Dosada se ljecnicki morao raditi max svakih 5 godina no samo za D kategoriju, sada i D i C i E moraju svakih max 5 godina ici na ljecnicki i produzivai i naravno placati neciji hir.
Ja osobno imam sve kategorije, ne vozim ni bus ni kamion momentalno, cemu ja imam ogranicenje?
Bilo bi logicno da te firma svake godine posalje na ljecnicki ( a to po zakonu moraju) ali svejedno ogranicavaju vijek vozacke..
Nemres tu nista, dok got onakvi polupismenjaci sede u saboru to bude tako ili jos gore nazalost!
 
volim našu državu i želim da platim sve pa ako treba još i više poreza.. pokupovali se motori od 1400 ccm i onda još sitničare...skuter od 50 ccm je sasvim dovoljan za gradske potrebe...al ne...to je bahato!! ....pa odma soma i četirsto...ima se!!!...da je nekako još malo kubika ... slabo vuče na 280.....
kako mislite da se drugačije izvučemo iz govana nego plačanjem i samo plačanjem poreza na SVE... treba malo svijest promijenit i pogledat na probleme s druge strane...

trebalo bi plačat porez i na kilometražu... do 5000 km godišnje ništa... al tko prelazi više plati porez... jer kud ćeš??,kud imaš ić??...bezveze se vozat po nekim tamo evropama,švicarskama,alpama....lutat po bijelom svijetu i gledat kako ostali žive pa onda prodavat pamet ovdje... znači možeš,e ako možeš onda PLATI !!!!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Koje glupo razmisljanje
Vozim sto zelim, a to nedaje pravo tamo nekom polupismenom cinovnicicu koji misli da je primio boga za bradu da me guli
Ima jednostavbnije rjesenje, neplacas NIŠTA i vozis i ko ih JEBE!
 
Silvio said:
volim našu državu i želim da platim sve pa ako treba još i više poreza.. pokupovali se motori od 1400 ccm i onda još sitničare...skuter od 50 ccm je sasvim dovoljan za gradske potrebe...al ne...to je bahato!! ....pa odma soma i četirsto...ima se!!!...da je nekako još malo kubika ... slabo vuče na 280.....
kako mislite da se drugačije izvučemo iz govana nego plačanjem i samo plačanjem poreza na SVE... treba malo svijest promijenit i pogledat na probleme s druge strane...

trebalo bi plačat porez i na kilometražu... do 5000 km godišnje ništa... al tko prelazi više plati porez... jer kud ćeš??,kud imaš ić??...bezveze se vozat po nekim tamo evropama,švicarskama,alpama....lutat po bijelom svijetu i gledat kako ostali žive pa onda prodavat pamet ovdje... znači možeš,e ako možeš onda PLATI !!!!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :jesus: :jesus: :jesus: :misli: :chainsaw:
 
Bubbica said:
Koje glupo razmisljanje

:mrgreen:  valjda si skužio da se šalim !

NHF!!  (y)
 
Ima istine ovo sto Silvio govori..ko te tjera da kupis veliki i jak motor, sad cete jos kukat kako potrosi gumu za par tisuca km i kako trosi 7-8 l goriva i vise kad g a malo odvrnes..kupi si skuter.Meni je bas milo oko srca kad vidim da nemogu svi placat ni regu ni porez ni imat "veliki " motor-a j a mogu,i vozim se i placam porez i jebe mi se jer ima se more se :mrgreen:
 
Silvio said:
volim našu državu i želim da platim sve pa ako treba još i više poreza.. pokupovali se motori od 1400 ccm i onda još sitničare...skuter od 50 ccm je sasvim dovoljan za gradske potrebe...al ne...to je bahato!! ....pa odma soma i četirsto...ima se!!!...da je nekako još malo kubika ... slabo vuče na 280.....
kako mislite da se drugačije izvučemo iz govana nego plačanjem i samo plačanjem poreza na SVE... treba malo svijest promijenit i pogledat na probleme s druge strane...

trebalo bi plačat porez i na kilometražu... do 5000 km godišnje ništa... al tko prelazi više plati porez... jer kud ćeš??,kud imaš ić??...bezveze se vozat po nekim tamo evropama,švicarskama,alpama....lutat po bijelom svijetu i gledat kako ostali žive pa onda prodavat pamet ovdje... znači možeš,e ako možeš onda PLATI !!!!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:LOL: :LOL: :LOL: (y)
koji si ti car (y). čita sam jedno vrime one tvoje zajebancije u jednoj temi rišpektovci tako nešto, pogubio sam je negdi, jeli još aktivna?
 
gastajbarter said:
Ima istine ovo sto Silvio govori..ko te tjera da kupis veliki i jak motor, sad cete jos kukat kako potrosi gumu za par tisuca km i kako trosi 7-8 l goriva i vise kad g a malo odvrnes..kupi si skuter.Meni je bas milo oko srca kad vidim da nemogu svi placat ni regu ni porez ni imat "veliki " motor-a j a mogu,i vozim se i placam porez i jebe mi se jer ima se more se :mrgreen:

Moram nevoljko zakljuciti da uopce ne shvacate bit teme
niije uopce bitno ko sta vozi, za svaku kategoriju motora je osiguranje PRESKUPO!!!
Nisam uopce navodio svoj motor
Meni preskupo i onih 500 kuna sto me kosta SKUTER, prema tome dobiveno-plaćeno je toalno nesrazmjerno!
Prvo to shvatite, onda mozemo nesto postici oko smanjenja troskova osiguranja!!

I da, nije niko spominjao gume i potrosnju, rijec je iskljucivo o OSIGURANJU!
A tu nas pljačkaju!!!
 
Bubbica said:
Moram nevoljko zakljuciti da uopce ne shvacate bit teme
niije uopce bitno ko sta vozi, za svaku kategoriju motora je osiguranje PRESKUPO!!!
Nisam uopce navodio svoj motor
Meni preskupo i onih 500 kuna sto me kosta SKUTER, prema tome dobiveno-plaćeno je toalno nesrazmjerno!
Prvo to shvatite, onda mozemo nesto postici oko smanjenja troskova osiguranja!!

I da, nije niko spominjao gume i potrosnju, rijec je iskljucivo o OSIGURANJU!
A tu nas pljačkaju!!!

pa tebi sve skupo... a ja baraba,sve je džaba  :mrgreen:

slažem se ja s tobom da ima nelogičnosti i "pljačke" koja se proteže cijelom kralježnicom pravne nam države,al sistemom "ajmo slomit preko koljena" nikad se ništa bitno ne rješava... onaj moj post je pisan u sarkastičnom tonu jer neželim trkeljat i politizirat na forumu...pa ću i sad pokušat to u čim manjoj mjeri...
DRŽ TE ME!!!  :mrgreen:
demokratski,naglašavam demokratski izabran upravljački mehanizam i zakonodavstvo je takvo kakvo je,sviđa ti se il ne sviđa... to sad uopće nije bitno..
ono što mi više smeta je sistematska manipulacija lako povodljivim ljudima čiji mentalni sklop funkcionira iz krajnosti u krajnost,od masovne euforije do masovnog nezadovoljstva i ponašamo se kao primitivci netom izašli iz pećine.. znamo funkcionirat samo pod "čizmom" i legalnom diktaturom i nikad nam ništa nevalja.. pa tko bi tome odolio da ne skrene vodu na svoj mlin??... odnosno na svoj bankovni račun   :LOL: ......nije problem u nekom drugom,nego u nama samima..

to je ono što je puno teže promijeniti od izglasavanja novog ili izmjenjenog zakona u saboru... i odavno mi je sve to skupa postala utopija...

spominješ činovnika za šalterom koji te guli,ma odvadi samo ...jer kad bi moja sreća ovisila o njegovom raspoloženju vjeruj ranio bih se smrtno..
on je samo tu kao fizički dodirna točka koja će nakon radnog vremena otić u svoj mali svijet i uživat u seriji "zabranjena ljubav"

i da ti budem iskren,hebe mi se za premiju osiguranja.. gledam da radim da nešto svojim radom i zaradim i dok mogu platit ću to više ili manje al mi je puno važnije da sam u svojoj koži zadovoljan čovjek ....vozio se na GTR-u,APN-u ili išao pješke s noge na nogu..


angelo.ma said:
:LOL: :LOL: :LOL: (y)
koji si ti car (y). čita sam jedno vrime one tvoje zajebancije u jednoj temi rišpektovci tako nešto, pogubio sam je negdi, jeli još aktivna?

hvala na komplimentu :wink: ....nije više aktivna,neda mi se više s...  :mrgreen:
 
Silvio said:
pa tebi sve skupo... a ja baraba,sve je džaba  :mrgreen:

slažem se ja s tobom da ima nelogičnosti i "pljačke" koja se proteže cijelom kralježnicom pravne nam države,al sistemom "ajmo slomit preko koljena" nikad se ništa bitno ne rješava... onaj moj post je pisan u sarkastičnom tonu jer neželim trkeljat i politizirat na forumu...pa ću i sad pokušat to u čim manjoj mjeri...
DRŽ TE ME!!!  :mrgreen:
demokratski,naglašavam demokratski izabran upravljački mehanizam i zakonodavstvo je takvo kakvo je,sviđa ti se il ne sviđa... to sad uopće nije bitno..
ono što mi više smeta je sistematska manipulacija lako povodljivim ljudima čiji mentalni sklop funkcionira iz krajnosti u krajnost,od masovne euforije do masovnog nezadovoljstva i ponašamo se kao primitivci netom izašli iz pećine.. znamo funkcionirat samo pod "čizmom" i legalnom diktaturom i nikad nam ništa nevalja.. pa tko bi tome odolio da ne skrene vodu na svoj mlin??... odnosno na svoj bankovni račun  :LOL: ......nije problem u nekom drugom,nego u nama samima..

to je ono što je puno teže promijeniti od izglasavanja novog ili izmjenjenog zakona u saboru... i odavno mi je sve to skupa postala utopija...

spominješ činovnika za šalterom koji te guli,ma odvadi samo ...jer kad bi moja sreća ovisila o njegovom raspoloženju vjeruj ranio bih se smrtno..
on je samo tu kao fizički dodirna točka koja će nakon radnog vremena otić u svoj mali svijet i uživat u seriji "zabranjena ljubav"

i da ti budem iskren,hebe mi se za premiju osiguranja.. gledam da radim da nešto svojim radom i zaradim i dok mogu platit ću to više ili manje al mi je puno važnije da sam u svojoj koži zadovoljan čovjek ....vozio se na GTR-u,APN-u ili išao pješke s noge na nogu..


hvala na komplimentu :wink: ....nije više aktivna,neda mi se više s...  :mrgreen:

E moj Silvio, izgleda da se nas dvojica bas ne kuzimo, ali u biti isto mislimo
Uopce nije bit sto vozimo, sve je preskupo u odnosu placeno-dobiveno
Mislis li ti ako ono "preko koljena" nefunkcionira, da ce jedno uljudno pismo-molba nekome od tih mudonja znaciti nesto?
Pa to je sve prebahato da bi uopce odgovorili
A znamo osnovni bonton, ako te neko pozdravi-odzdravis
Toliko o tim vrlim ljudima koji nas "vode"  (y)
Ako govorimo o tome ko je koliko zadovoljan, onda sam ja duboko u zelenom, no iritira me takvo bahato ponasanje pojedinaca ili uopce drzavnog aparata.
Mi smo njima poslodavci, no izgleda vrlo losi
Nije ih problem prisiliti na bilo sto, samo treba biti slozan.
Zamisli (no to je nemoguca misija) da recimo 15 dana niko ne takne mobitel? Da 15 dana niko ne ulije kao goriva?
Znas li sto bi to ucinilo toj nemani zvana država?
Da dragi moj, tada bi se zapitali sta je ovo?
Ovako ako svako gleda svoju racunicu, gura glavu u pijesak i vice dobro mi je, bit ce bolje, srljamo u totalnu propast!
Za koju godinu, mozda i prije, ta represivna drzava ce pozeljet i čipirati nas, a mi cemo ko dobre ovce zavrnuti rukave i dopustiti im!
Eto, toliko o tome, đabe je dalje trositi i vrijeme i novac
Ajmo rađe u miru dalje gustat  (y)
 
Bubbica said:
Moram nevoljko zakljuciti da uopce ne shvacate bit teme
niije uopce bitno ko sta vozi, za svaku kategoriju motora je osiguranje PRESKUPO!!!
Nisam uopce navodio svoj motor
Meni preskupo i onih 500 kuna sto me kosta SKUTER, prema tome dobiveno-plaćeno je toalno nesrazmjerno!
Prvo to shvatite, onda mozemo nesto postici oko smanjenja troskova osiguranja!!

I da, nije niko spominjao gume i potrosnju, rijec je iskljucivo o OSIGURANJU!
A tu nas pljačkaju!!!
a zasto j e preskupo :misli:..zato sto mulac sa 20g kupi 600R na kredit polozi vozacki i odma dobije 50% popusta, osigura ga kasko uzme od nekog plastike p a mulja na osiguranju...sta se sve sa kolima radi to je druga prica. I ovi u osiguranju to znaju al neko i tu uzima pinku sebi u padze...preko bare osiguranje ima svog detektiva i jaooo tebi ako te uhvate da nesto muljas..em ces platit kaznu em ces malo odlezat..kod nas udri po raji..stoka more svasta istrpit