Kawasaki GTR 1400

Ja govorim za sebe i za osjećaj u vožnji (moj ) meni se najviše sviđa Bridgestone od svih guma keje sam vozio , nekom je mišelin dobar ja samo kažem da na moj motor više neće jer mi se ne sviđaju , čak mi je i serijski dunlop bio bolji od toga .
 
jota said:
Ja govorim za sebe i za osjećaj u vožnji (moj ) meni se najviše sviđa Bridgestone od svih guma keje sam vozio , nekom je mišelin dobar ja samo kažem da na moj motor više neće jer mi se ne sviđaju , čak mi je i serijski dunlop bio bolji od toga .

Posteno  (y)
 
3alfa3 said:
Uf...
Bimba kaze da je PR2 vise spicasta...

Ili usporedjujes sa starom potrosenom koja je mozda "otupila"?

Kad su mi stigle PR3, i prije nego smo mu ih montirali, išli smo raditi usporedbu i moje mišljenje je bilo sljedeće. Zadnja guma, mislim da se radi o potpuno istoj gumi ( PR2 i PR3 ) samo su nadodali rupce i male kanaliće. S druge strane, kad je prednja guma u pitanju, mislim da se radi o potpuno novoj gumi, po pitanju karkase i svega ostalog. Vizuelno mi se čini da je PR3, ne tuplja, ali da je oblik linearniji i da nema više onog oštrog prijelaza između sredine i bočnog dijela. Znaći, ne mislim doslovce da je tuplja, nego da je oblik drukčiji sa manje naglašenim prijelazom, a to bi se trebalo odraziti na stabilnosti kod večih brzina.

Ne znam kako da se izrazim, ali u krajnju ruku, vidjeti ćemo šta Bubica kaže kada ga stisne (y)
 
bimba said:
Kad su mi stigle PR3, i prije nego smo mu ih montirali, išli smo raditi usporedbu i moje mišljenje je bilo sljedeće. Zadnja guma, mislim da se radi o potpuno istoj gumi ( PR2 i PR3 ) samo su nadodali rupce i male kanaliće. S druge strane, kad je prednja guma u pitanju, mislim da se radi o potpuno novoj gumi, po pitanju karkase i svega ostalog. Vizuelno mi se čini da je PR3, ne tuplja, ali da je oblik linearniji i da nema više onog oštrog prijelaza između sredine i bočnog dijela. Znaći, ne mislim doslovce da je tuplja, nego da je oblik drukčiji sa manje naglašenim prijelazom, a to bi se trebalo odraziti na stabilnosti kod večih brzina.

Ne znam kako da se izrazim, ali u krajnju ruku, vidjeti ćemo šta Bubica kaže kada ga stisne (y)

Jucer bili do Splita, nije bilo neke jurnjave, no u par zavoja sam ju posteno stisnuo, no nikakve reakcije od gume, drzi, vrlo dobro drzi
S obzirom da asfalt i nije onakav kakav je ljeti, hladan je jos ..
Nazalost jos nisam isao na one brzine gdje je PR-2 gubio kontakt sa podlogom, no sutra cu na kalmetinu i stisnut, da konacno maknemo famu oko nestabilnosti PR-3!!!!!!!!
 
Vjerovatno ovisi i o motoru koji voziš i kako doziraš gas. Npr. Kada se vozim umjereno po autoputu i postepeno i polako dodajem gas nema gubitka na stabilnosti i podrhtavanja sve do brzine 220 ,a kada se jako ubrzava do nestabilnost dolazi puno prije već pri  160 km/h.
 
bimba said:
Kad su mi stigle PR3, i prije nego smo mu ih montirali, išli smo raditi usporedbu i moje mišljenje je bilo sljedeće. Zadnja guma, mislim da se radi o potpuno istoj gumi ( PR2 i PR3 ) samo su nadodali rupce i male kanaliće. S druge strane, kad je prednja guma u pitanju, mislim da se radi o potpuno novoj gumi, po pitanju karkase i svega ostalog. Vizuelno mi se čini da je PR3, ne tuplja, ali da je oblik linearniji i da nema više onog oštrog prijelaza između sredine i bočnog dijela. Znaći, ne mislim doslovce da je tuplja, nego da je oblik drukčiji sa manje naglašenim prijelazom, a to bi se trebalo odraziti na stabilnosti kod večih brzina.

Ne znam kako da se izrazim, ali u krajnju ruku, vidjeti ćemo šta Bubica kaže kada ga stisne (y)

Vrlo slikovito si objasnio - sve je kristalno jasno  (y)
 
Ma Bubici nema problema on to i onak ne vozi tolko brzo  :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:
(bio do Splita i nisi ga di imo stisnut ???????????????????????????????????????????????  :misli:)
 
Ringo said:
Ma Bubici nema problema on to i onak ne vozi tolko brzo  :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:
(bio do Splita i nisi ga di imo stisnut ???????????????????????????????????????????????  :misli:)

Ti nisi mjerilo tebi prednji kotač ionako netreba osim kod parkiranja , kod Bubice je možda stvar u težini motora i vozača kad to pritisne gumu o podlogu nema mrdanja . :mrgreen:
 
Ringo said:
Ma Bubici nema problema on to i onak ne vozi tolko brzo  :jesus: :jesus: :jesus: :jesus:
(bio do Splita i nisi ga di imo stisnut ???????????????????????????????????????????????  :misli:)

Ni ja a niti drugi sa falcom, jer dva pegasa su kocila promet
A ja nisam pizda ko neki da ostavim one sa kojima se vozim! :jesus:
A i znas da ja vozim penzionerske gume, pa prema tome i brzina je prikladna penzionerskoj!!!!
 
jota said:
Ti nisi mjerilo tebi prednji kotač ionako netreba osim kod parkiranja , kod Bubice je možda stvar u težini motora i vozača kad to pritisne gumu o podlogu nema mrdanja . :mrgreen:
Neteba njemu ni zadnji, ionak je stalno u nekoj G sili  :LOL:
 
Ringo said:
i koji put poslušaj jotu kad ti govori o gumama

Dovelo ga živit među tovare i postao tvrdoglaviji od tovara a još ga krpa njegova genetika "sve bum vas tužil ".
 
Bubbica said:
...Gume su super
Cak bi se usudio reci da su i bolje od PR-2
U zavojima su fantasticne, jako dobro prijanjaju, vrlo stabilne..
Zasada nisam dizao na one brzine na kojima je PR-2 imao problema , no ubrzo cu i to isprobati.
Sutra đir do Vodica  na moto-party, pa ce biti jos dojmova..
No pravi test ce biti do karlobaga, samo neka jos malo zatopli ...

I, jesi odvozio to? I dalje si zadovoljan gumama?
 
3alfa3 said:
I, jesi odvozio to? I dalje si zadovoljan gumama?

Sta got rekli ovi tu bridgestonljupci, ja i dalje stojim pri svome, gume su fantasticne.
A sada, mogu valjda birat sta cu voziti.
Nisam jos vozio po kisi, no bude i to uskoro..
 
Bubbica said:
Sta got rekli ovi tu bridgestonljupci, ja i dalje stojim pri svome, gume su fantasticne.
A sada, mogu valjda birat sta cu voziti.
Nisam jos vozio po kisi, no bude i to uskoro..

Meni je bio plan kad potrosim zadnju Pilot Power stavit iza (kupljenu prije 2 tjedna) PR3, a naprijed ostaviti Pilot Power. Al jucer je dobra vila - frend gastarbajter koji mi je dosao u posjetu nazvao sa ceste i pitao kaj hocu da mi kupi kao poklon i ja mu u sali velim prednju PR3 i manijak ju stvarno kupi, da zamotat u papir za poklone i dodje mi doma s gumom!!!  :LOL:

Tako da cu stavit set PR3 cim potrosim zadnju gumu (za nekih 3000km) na motoru, a prednju PP koja ce bit u dobrom stanju ili ostavit za neka druga vremena ili prodat.


Primjetio sam da je guma tamnija od zadnje. Isto je made in Spain kao i zadnja i mladja je 7 tjedana od zadnje. Cudno moram priznat.
 
3alfa3 said:
Meni je bio plan kad potrosim zadnju Pilot Power stavit iza (kupljenu prije 2 tjedna) PR3, a naprijed ostaviti Pilot Power. Al jucer je dobra vila - frend gastarbajter koji mi je dosao u posjetu nazvao sa ceste i pitao kaj hocu da mi kupi kao poklon i ja mu u sali velim prednju PR3 i manijak ju stvarno kupi, da zamotat u papir za poklone i dodje mi doma s gumom!!!  :LOL:

Tako da cu stavit set PR3 cim potrosim zadnju gumu (za nekih 3000km) na motoru, a prednju PP koja ce bit u dobrom stanju ili ostavit za neka druga vremena ili prodat.


Primjetio sam da je guma tamnija od zadnje. Isto je made in Spain kao i zadnja i mladja je 7 tjedana od zadnje. Cudno moram priznat.

hahaha, hebote ti onda imas cool frendove, zamisli da si obe pozelio?
Covjeka bi bacio u trosak  :mrgreen:
Samo montiraj i gustaj, gume su super...
Pusti price i fame drugih...
Gustaj, jos malo i sezona je tu...