Kinezi

Status
Not open for further replies.

biber_cros

New member
kolko vidim na ovom forumu svi hvalite neke druge marke cak i Tajvaske samo Kineske ne falite,ja neznam stvarno sta njima fali,ja vozim kineza 5 godina i promijno lamelu i karike,lamelu zato sto sam ga silio po snijegu,motor ima 50ccm max 55 km/h,sad bih kupio opet kineza ali Keeway Matrixa 150ccm nesto jace jer me ovaj po uzbrdicama ne sluzi bas dobro jer je to ipak samo 50ccm i ja od njega i ne ocekujem bas nesto po uzbrdicama,Tomos je marka koja se kvari svaki drugi dan i opet ga hvalite,za kineze ima dijelova samo niko vam ga nece donijet na vrata i pitati "trebal vam neki dijel za motora" ili praviti kineske centre pored vase kuce,a Keeway jest kineska marka ali se proizvodi u Italiji u Benelijevim tvornicama,ali da su keewayu dali neko Talijansko ime on bi po vama bio najbolji skuter,sad da vidim vase komentare o kinezima..........,pozzzzzzzzzzz
 
biber_cros said:
kolko vidim na ovom forumu svi hvalite neke druge marke cak i Tajvaske samo Kineske ne falite,ja neznam stvarno sta njima fali,ja vozim kineza 5 godina i promijno lamelu i karike,lamelu zato sto sam ga silio po snijegu,motor ima 50ccm max 55 km/h,sad bih kupio opet kineza ali Keeway Matrixa 150ccm nesto jace jer me ovaj po uzbrdicama ne sluzi bas dobro jer je to ipak samo 50ccm i ja od njega i ne ocekujem bas nesto po uzbrdicama,Tomos je marka koja se kvari svaki drugi dan i opet ga hvalite,za kineze ima dijelova samo niko vam ga nece donijet na vrata i pitati "trebal vam neki dijel za motora" ili praviti kineske centre pored vase kuce,a Keeway jest kineska marka ali se proizvodi u Italiji u Benelijevim tvornicama,ali da su keewayu dali neko Talijansko ime on bi po vama bio najbolji skuter,sad da vidim vase komentare o kinezima..........,pozzzzzzzzzzz


jaooooo lika...............onda ti kupuj kineze kojki idu 55km/h..  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
neam ja nista protiv kineza,jer kako vrijeme odmice sve ih vise dolazi na trziste i to cak po 600ccm,tak da mislim da ce ih uskoro biti sve vise na cesti,jebiga,nemaju svi love za 'prave' marke.moj prioritet je honda,a kineza-tko voli nek izvoli (y)
 
biber_cros said:
kolko vidim na ovom forumu svi hvalite neke druge marke cak i Tajvaske samo Kineske ne falite,ja neznam stvarno sta njima fali,ja vozim kineza 5 godina i promijno lamelu i karike,lamelu zato sto sam ga silio po snijegu,motor ima 50ccm max 55 km/h,sad bih kupio opet kineza ali Keeway Matrixa 150ccm nesto jace jer me ovaj po uzbrdicama ne sluzi bas dobro jer je to ipak samo 50ccm i ja od njega i ne ocekujem bas nesto po uzbrdicama,Tomos je marka koja se kvari svaki drugi dan i opet ga hvalite,za kineze ima dijelova samo niko vam ga nece donijet na vrata i pitati "trebal vam neki dijel za motora" ili praviti kineske centre pored vase kuce,a Keeway jest kineska marka ali se proizvodi u Italiji u Benelijevim tvornicama,ali da su keewayu dali neko Talijansko ime on bi po vama bio najbolji skuter,sad da vidim vase komentare o kinezima..........,pozzzzzzzzzzz


Vlasnik Benellia je kinez.
Nije poanta u imenu nego u kvaliteti skutera(motora),npr.Yamaha proizvodi u kini ali je zadržala kvalitetu to se posedbno vidi na yamahi ybr koja je tehnički ista kao i Quinqi jer se proizvode u istom pogonu ali Yamahu nadgledaju japanski stručnjaci.Može se proizvođač zvati kako kod želi samo kad bi proizvodio kvalitetne motocikle.
 
Bajkeer said:
Vlasnik Benellia je kinez.
Nije poanta u imenu nego u kvaliteti skutera(motora),npr.Yamaha proizvodi u kini ali je zadržala kvalitetu to se posedbno vidi na yamahi ybr koja je tehnički ista kao i Quinqi jer se proizvode u istom pogonu ali Yamahu nadgledaju japanski stručnjaci.Može se proizvođač zvati kako kod želi samo kad bi proizvodio kvalitetne motocikle.

Samo da napomenem, ne rade se sve Yamahe u Kini, vec samo YBR 125 i neki skuteri (manje kubikaze). XT125ccm se ja mislim radi u Brazilu, a ostali modeli u Europi ili Japanu. :wink:

Ovo u vezi nadzora kvalitete - jedan veliki potpis. Naime, postoji velika razlika između vozila koje se rade u Kini pod licencom sa kontrolom kvalitete, i onih koji su 110% Kineski proizvod. Ovi drugi su, realno gledajuci, miljama iza Europsko - Japanske konkurencije, bez obzira na mjesto proizvodnje. Piaggio Zip 50 4T se primjerice sklapa u Kini, prodaje se po cijeni od 7 - 8 tkn, dok se Baotian isto radi u Kini, po cijeni između 2.999,00 - 4 tkn. Razlika je kao nebo i zemlja. Zip je svjetlosne godine udaljen od Baotiana, po kvaliteti, zavrsnoj obradi, pouzdanosti, mozda i performansama, ali i po onom najbitnijem - aftersale ili postprodajnoj podrsci. Piaggio je zastupljen u gotovo svakom gradu Lijepe nase, dijelova ima 'ko u prici, dok je za Baote vrlo vrlo razlicita situacija.

Na takve stvari ljudi ne racunaju - kao "Novo je novo". Slazem se, ali ipak, koliko vam garancija vrijedi (na Baotu recimo) kad vam skuli krepa 15.07., u 13.30, na sred sredine, sunce przi, vani na asfaltu bar +35 stupnjeva, ako ne i vise, vi kasnite na posao/sastanak/pogreb, i on jednostavno nece i nece. :? A jos je pred vama recimo "produzeni vikend" = serviseri (ako ih uopce ima) ne rade 2-3-4 dana!?

Kuzim ja da se nema love i sve to, ali opet, mislim da ne vrijedi kupovati poluproizvode. Da napomenem jos, Baot dolazi u serijama, pa mozda (kao neki) budete imali sansu ubosti nekog koji ce malo duze trajati, ali sve je to kocka. Sretno. (y)
 
ma za kineze uopće nema rezervnih dijelova da ih tvornica isporučuje, onaj ko ih uvozi u hr, naprimjer na uvezenih 1000 komada, ostavi 10-15-20 za dijelove i to je to...
 
za cijenu novog kineza je bolje kupiti polovnog talijana :palacdolje:
 
malaguti said:
za cijenu novog kineza je bolje kupiti polovnog talijana :palacdolje:
naravno, za 5000 kn se može naći pristojan liberty ili stalker
 
ma napali na kineze kao da se besplatno dijele...dajte ljudi vidite sta kupujete,baotian skuteri dolaze u pev u dijelovima i onda ih slaze tko stigne,moj frend je radio u pevecu i vec drugi dan su ga poslali da slaze "skuter"
a o kvaliteti nema smisla govoriti jer se samo ponavljamo
 
malaguti said:
ma napali na kineze kao da se besplatno dijele...dajte ljudi vidite sta kupujete,baotian skuteri dolaze u pev u dijelovima i onda ih slaze tko stigne,moj frend je radio u pevecu i vec drugi dan su ga poslali da slaze "skuter"
a o kvaliteti nema smisla govoriti jer se samo ponavljamo

neki dan sam kod moto-benconya u Sesvetama vidi Leo vince za baotiana  :shock: :shock: :shock:
 
Denisxxx said:
neki dan sam kod moto-benconya u Sesvetama vidi Leo vince za baotiana  :shock: :shock: :shock:
i sta mislis sta cu ti sad napisati :LOL: =skuplji auspuh od "skutera"
 
238974)$"?=q)=")= KINEZ "%#!"%&$%"$%!" MATER %$$"%$&"$&#" KINESKU!!!!!!!!!!!





DOMA SI GA ZEMI AK TI SE TOLKO SVIĐA!


fak.... a vi velite da su hrvatski problemi u saboru...
 
koja je ovo tema o kinezima 100 ta :misli: :misli:
dobro evo ja se predajem kinezi su naj naj naj bolji skuteri na trzistu
blago vam se svima sto ih imate
:mrgreen: :mrgreen: (y)
 
rednyaW said:
238974)$"?=q)=")= KINEZ "%#!"%&$%"$%!" MATER %$$"%$&"$&#" KINESKU!!!!!!!!!!!





DOMA SI GA ZEMI AK TI SE TOLKO SVIĐA!


fak.... a vi velite da su hrvatski problemi u saboru...
tako treba
 
biber_cros said:
Tomos je marka koja se kvari svaki drugi dan
s mojim je sve u savrsenom redu...ne znam kad je zadnji put imao kvar...tj. znam, prosle godine iskocila sajla od gasa...al nebi rekla da je to neki kvar... :? e...
 
biber_cros said:
kolko vidim na ovom forumu svi hvalite neke druge marke cak i Tajvaske samo Kineske ne falite,ja neznam stvarno sta njima fali,ja vozim kineza 5 godina i promijno lamelu i karike,lamelu zato sto sam ga silio po snijegu,motor ima 50ccm max 55 km/h,sad bih kupio opet kineza ali Keeway Matrixa 150ccm nesto jace jer me ovaj po uzbrdicama ne sluzi bas dobro jer je to ipak samo 50ccm i ja od njega i ne ocekujem bas nesto po uzbrdicama,Tomos je marka koja se kvari svaki drugi dan i opet ga hvalite,za kineze ima dijelova samo niko vam ga nece donijet na vrata i pitati "trebal vam neki dijel za motora" ili praviti kineske centre pored vase kuce,a Keeway jest kineska marka ali se proizvodi u Italiji u Benelijevim tvornicama,ali da su keewayu dali neko Talijansko ime on bi po vama bio najbolji skuter,sad da vidim vase komentare o kinezima..........,pozzzzzzzzzzz

Prika moj, Tomos (baren stari modeli) su 10 puta bolji motori nego bilo koji kinez koji kupiš.
Usput Kymco nije kinez nego tajvanac i Benelli je sad u Kymcovon vlasništvu, pa eno ti test one nove 50ice koja dobro izgleda a ne ide nigdi - jer su kinezi uvalili svoju mašinu i napisali benelli.

Ako prilagodiš očekivanja, kinez može bit dobar, ali ne triba ocekivat ni neku posebnu kvalitetu ni pouzdanost a definitivno ne performanse.
 
Status
Not open for further replies.