KLE MEETINGS 2,3,4 i Utisci

2Ljiki> možda je malo previše s obzirom na veličinu grupe.Ipak se u grupi vozi malo sporije neg solo,jel tak?Šteta bi bilo negdi samo prozujat zbog stiske s vremenom,a ne vidit nekaj interesantnog kad si već u blizini.Dva ili tri podjednaka vozača mogu to solidno odradit,ali desetak ili više,malo teže.Kad bi negdi skratili to na cca 200km,mislim da bi bilo gut.Samo moje razmišljanje,pridružujem se grupi,pa kak svima tak i meni :wink: .Bok.
 
Koko said:
2Ljiki> možda je malo previše s obzirom na veličinu grupe.Ipak se u grupi vozi malo sporije neg solo,jel tak?Šteta bi bilo negdi samo prozujat zbog stiske s vremenom,a ne vidit nekaj interesantnog kad si već u blizini.Dva ili tri podjednaka vozača mogu to solidno odradit,ali desetak ili više,malo teže.Kad bi negdi skratili to na cca 200km,mislim da bi bilo gut.Samo moje razmišljanje,pridružujem se grupi,pa kak svima tak i meni :wink: .Bok.
Koko kuži šemu. (y)
Ako uzmeš u obzir da smo do sada vozili cca130km,a krenuli iz Pita u 10h,a vratili se u 16h,
onda to sve govori.Nekako skratiti bar do Slunja.
Naglašavam opet pogubili se bumo po putu.Nije isto kad se voze trojca,četvorica to se prati bez problema.
Ali kad ide 10,12 motora to već zahtjeva oprez.
Ne sugeriram, već je to moje mišljenje.
 
po mom misljenju treba izbaciti Plitvice...
 
Ima vremena do nedjelje da se to sve skroji "na mjeru".Ja bum vas probal pratit,pa kaj bu,bu (y) :starac: :biker: :Bok.
 
Koko said:
Ima vremena do nedjelje da se to sve skroji "na mjeru".Ja bum vas probal pratit,pa kaj bu,bu (y) :starac: :biker: :Bok.
ides s nama i u Popovacu?
 
alain said:
ides s nama i u Popovacu?

...pa kaj nismo konstatirali da je poslije ddk malo prekasno za Popovaču?U Pit-u je i fešta,ne?Moram tamo pokupit neke sitnice koje mi dolaze iz dojčlanda.Za nedjelju sam spreman (y) .Bok.
 
Je, prvo ste htjeli u shopping u Bosnu i na kupanje u Topusko, a sad vam je i 300 kilometri preveč...  :starac:
Ja mislim da se ta ruta može lagano odvoziti od cca. 8:30 do 20:00.
Sam kaj ne bumo onda na cuge stajali i tako to...

Sve prema mogućnostima - ak stignemo, stignemo, ak ne, okrenemo se i vratimo ili kratimo rutu...
Ja sam uvijek za postavljanje viših ciljeva  :jesus:
 
Allo djeco, slušajte starije i iskusnije, ruta od 300km i 10KLE nikako nije izvediva uz laganu vožnju i zadržavanja, računajte s time da se vozimo po cesti koja nije prazna, ima nas cca10 i ne voze se  svi solo, a neki nisu ni brzi toliko da bi pratili neki tempo.


smanjite, rutu na cca180km i sve bu ok.

BTW, prijedloge stavite na forum, pa bumo odlučili svi zajedno, a konačni kad se vidimo


evo sad slike
 
tvigi said:
Šoping u Bosni.
Daj malo teksta,što,gdje i dr.

Na cesti Slunj-Cetingrad-Gvozd u blizini nam je V.Kladuša ... a tamo svi idu po cigarete, šećer i .... sto drugih čuda :)
Ali ne bi valjda s motorima u šoping ... bit ćemo sumnjivi na granici jer ništa ne švercamo ;)
 
Ljiki said:
Zec, ajde nariši ti nama ovo:

Zagreb (Pit Stop) - Jastrebarsko - Dolina Kardinala (Krašić) - Ozalj (Stari grad) - Karlovac (Dubovac, stari grad) - Generalski Stol - Tounj - Plaški - Plitvička jezera - Slunj (Rastoke) - Gvozd (Petrova gora) - Lasinja - Jamnička Kiselica - Klinča Selo - Molvice - Samobor - Zagreb (Pit Stop)

Nije baš tak mala ruta kak se čini - uzmite u obzir:
- kratka zadržavanja zbog slikanja (Dolina Kardinala, Ozalj, Dubovac i slično...),
- malo duža zadržavanja na :
Plitvicama (valjalo bi prodiskutirati hoćemo li ulaziti unutra i malo se prošetati, barem do Velikog buka...),
ručak u Rastokama,
po šumama i gorama - zemunice i slično na Petrovoj gori.

Ako se odlučite na zaustavljanje u Donjoj Zdenčini, možemo organizirati štrudle od jabuka i sira, no moram vas upozoriti da stajete na vlastitu odgovornost - naime, dovodite se u opasnost da vam jedan od mojih ukućana uvali da pijete "najbolje vino" tj. "najbolji mošt" na kugli zemaljskoj, a to vjerujte mi, nije baš preporučljivo...

Zeko, ovo sa kestenima je isto zanimljivo, ali mislim da nećemo baš imati vremena brati ih negdje, ali ako ima neka degustacija i slično - zakaj ne, naklopamo se kestenja, pa dobijemo dodatno jedan do dva auspuha na KLE-ima...  :LOL:
Mislim da kupanje u Topuskom, kao i shopping u Bosni u ovoj kombinaciji nema prolaz - ako se svi hoće opušteno vozit.
Ajmo, komentari...
Svi ste utihnuli, svi se doma pokupili ili se voze doma, jebate, oko 5 sati nikog odjednom nema, samo ja šljakam... a još u državnoj firmi radim... pa di to ima  :misli:  :misli:  :misli:

E ovak ... to narisano iznosi skoro 400Km ... i čini mi se malo preambiciozno ... u grupi bi nam za to trebalo cca 9 sati siguran sam. Prošlu nedjelju je ekipa iz ZG i KA obilazila stare dvorce Karlovačke županije (obišli su ih 3) i za rutu od 170 Km potrošili su skoro devet sati sve skupa. Na motociklima ima detaljnije o tome, a i Chimpa je bio pa može i on reći više o tome.
Dakle treba nam nešto kraće ... da ne jurcamo ko sumanuti.

Ono sa kestenima ... pa kao da sam slutio da će se netko kasnije ponuditi i sa moštom :)

Kaj se tiče Petrova mi gora mati ... zemunica i ostalog ... mislim da je tamo bila neka obnova doma u Muljavi u tijeku i da je to također prošli vikend otvoreno ... sam spomenik sa vidikovcem je još uvijek u banani.

Topusko, slažem se, je također van ruke.
 
Napravili smo 175 km od Ka do Ka .. bilo nas je 4 sa pridruzeniom dvojicom u ogulinu koji sa nas provozali po svom kvartu .. 4 stara grada, 2 jezera, 3 cuge i jedna kratka klopa .. krenulo se u 9.30 i zavrsilo u 19 u KA

 
A gle, ak mislimo nekaj vidjet nemremo imat ritam brži od 80-90kmh, a prosijek znači 67km/h.
Da se samo vozimo bez stajanja, ako je total ruta 270 km, znači 4 sata čiste vožnje.
Računaj dva tankanja po 20 minuta = 40 minuta
15 stajališta po 25 minuta = 375 minta (uključena vožnja)
ručak = 90 minuta
ukupno (gruba procijena)= 9 sati.
Ak krenemo iz Pita u 9,00, doma smo u 18,00h.

Kak god okreneš, treba nam najmanje 8 sati, od čega na čistu vožnju otpada 4 sata.
Dakle ostaje nam 4-5 sati za razgledavanje, uključujući i ručak od max 90 minuta.

 
GrandWizard said:
A gle, ak mislimo nekaj vidjet nemremo imat ritam brži od 80-90kmh, a prosijek znači 67km/h.
Da se samo vozimo bez stajanja, ako je total ruta 270 km, znači 4 sata čiste vožnje.
Računaj dva tankanja po 20 minuta = 40 minuta
15 stajališta po 25 minuta = 375 minta (uključena vožnja)
ručak = 90 minuta
ukupno (gruba procijena)= 9 sati.
Ak krenemo iz Pita u 9,00, doma smo u 18,00h.

Kak god okreneš, treba nam najmanje 8 sati, od čega na čistu vožnju otpada 4 sata.
Dakle ostaje nam 4-5 sati za razgledavanje, uključujući i ručak od max 90 minuta.

to tako izgleda na papiru, a u stvarnosti je puno drugacije  :wink:

OK, neka se slozim sa tvojom racunicom da sad vise se ne raspravljamo

Daj samo poslije puta stavi izvjestaj kako je bilo i koliko vam je trebalo  :wink:
 
Ma nije stvar u vremenu, već u tome ako idemo na turu da i vidimo sve kaj se treba vidjet.
Pitaj Alaina i Emitu, kak nam je bilo na putu za Sisak. ukupno 198 km, a trebalo nam je od 11,30 - 19,00h da sve obiđemo, a i još nam fali par sela. Al nema veze. Budemo u proljeće.
 
GrandWizard said:
Ma nije stvar u vremenu, već u tome ako idemo na turu da i vidimo sve kaj se treba vidjet.
Pitaj Alaina i Emitu, kak nam je bilo na putu za Sisak. ukupno 198 km, a trebalo nam je od 11,30 - 19,00h da sve obiđemo, a i još nam fali par sela. Al nema veze. Budemo u proljeće.

prosao sam ja u subotu 430 km od 9 ujutro do 17.. putovao sam po magistralnoj cesti, na Jankovcu bio 2,5 sata i natrag po magistralnoj cesti ..

puno ovisi i po kakvoj cesti se vozis .. ako putujes magistralnom, onda imas tempo 90 .. ali ako se ubacis na neku sporednu koja je puna sljunka, uska je, onda ti tempo rapidno pada ( mi smo isli jednom takvom od zdihova do ogulina ) pa onda do mrgus grada ..
 
A prosjek od 67 Km/h je opaki prosjek i kad se solo vozim ... mislim da ne treba napinjati na više od 300 Km ako želimo razgledavati. Ak je saameee gaas onda može i 500 :wink: