Koliko je potreban prvi servis na 1000km ?

zoran123456

New member
Pozdrav grupi!

E ovako, imam Hondu CB500F (2013. godište) s kojom sam prešao 950 km. Rekli su mi iz salona da je prvi servis na 1000km, a svaki slijedeći ako se ne varam na 8000km.
Što se mene tiče servis nije problem, ma išao bih ja svakih 100km na servis. Neka se igraju dečki  :grin: Ako se pita moj novčanik, nažalost problem je itekakav  :sad:. Trenutačno, onako *stvarno* nisam u financijskoj situaciji da idem na servis, osim kredita za motor imam i druge kredite (srećom to će se za 6 mjeseci rješiti), imam dovoljno samo da si utankam 200kn mjesečno za benzin i to je sve (ne moram spomenuti da vozim u običnoj odjeći, i tako će biti još duže vrijeme).

E sad, zanima me koliko riskiram ako bih taj prvi servis na 1000km preskočio i napravio ga na recimo 4000km?
 
E, Zoki, Zoki, malo si mi sumnjiv. :misli: :LOL:
 
potreban ti je da se ispusti fabricko ulje i provjeri dali je sve "leglo" kako treba, nekad se lanac malo rastegne pa i njega  treba malo dotegnuti i onda vozi dalje po servisnim intervalima. 
 
Nisam nikada imao 1. servis (mislim ćak niti drugi  :misli: ) ali pretpostavljam da ćeš izgubiti garanciju ako ga ne napraviš na vrijeme  :LOL:
 
A jbg onda, a koliko bi me došao taj prvi servis ako je baš sve kao urica? Mislim teško da se može puno toga mijenjati na motoru starom 2 mjeseca?
 
Par litara ulja, filter i koji radni sat meštra  (y)
 
zoran123456 said:
A jbg onda, a koliko bi me došao taj prvi servis ako je baš sve kao urica? Mislim teško da se može puno toga mijenjati na motoru starom 2 mjeseca?

500-1000kn
 
zoran123456 said:
A jbg onda, a koliko bi me došao taj prvi servis ako je baš sve kao urica? Mislim teško da se može puno toga mijenjati na motoru starom 2 mjeseca?
kolko je da je (a ne vjerujem da je vise od par sto kn), ne vjerujem da ti se isplati riskirati gubitak jamstva :wink:
 
zoran123456 said:
A jbg onda, a koliko bi me došao taj prvi servis ako je baš sve kao urica? Mislim teško da se može puno toga mijenjati na motoru starom 2 mjeseca?

zavisi kako gdje, ovdje je oko 75-80€
 
Obavezno cca 600 kn

Sent from my Nexus S using Tapatalk 2

 
Prvi servis pod obavezno (y) a ovi šta bubaju cifre :eek:hne: pa sve ovisi jel kupiš ulje koje košta 50 ili 150kn (x4) +radni sati, potrošni materijal, diagnostika itd. sa dobrom uljem računaj nekih 800-1000kn.

 
Prvi napravi obavezno,makar na 6rata na amex a kasnije se možeš igrati produzavanja hiljadu dvije kilometara servisnog intervala
 
Po meni taj prvi servis treba radit samo ak će pucat, palit gumu i vozit na zadnjem...ovako ak samo nekad tjera u blokadu, ne vidim svrhu... 8)