KTM 790 Adventure R

Eto, tko je kupio - kupio je.

Ostali mogu stati u red, slijedeći rok isporuke - 2020.  :LOL:
 
ZoltanBB said:
Izgleda da je R verzija rasprodana za cijelu 2019. godinu.  :shock:

Pih! Joke će 2019-e prodati sve T7 do 2045-e.
 
cosmic said:
Cijena kod nas... Čaram, baram... 116500kn...

Jaume je dobio cijenu .... R 113000, obični 93000 preračunato u kune.
Gledajuči ostale cijene motora Španjolsko tržište blago je povoljnije od našeg, nekih 3-4% .... znači bio si u pravu.
 
joke said:
Jaume je dobio cijenu .... R 113000, obični 93000 preračunato u kune.
Gledajuči ostale cijene motora Španjolsko tržište blago je povoljnije od našeg, nekih 3-4% .... znači bio si u pravu.

20k kuna razlike između običnog i R-a?

790R je iste cijene kao i 1090R?
 
AnteK said:
U principu ga zamjenjuje jer se 1090R navodno neće više proizvoditi ...

Nisam baš siguran...

https://www.motorcyclenews.com/news/new-bikes/ktm-1090-adventure/
 
ZoltanBB said:
20k kuna razlike između običnog i R-a?

790R je iste cijene kao i 1090R?

To bi se trebali svaki put sjetiti ovi šta uspoređuju R i T7  :wink:
 
Kao što sam i rekao.. KTM svake god diže cijene, naravno da će novi proizvod bit napucan..
Da je najbolji (KTM općenito jel :mrgreen:) je, da su preskupi jesu.. Jbg kad mogu, određene modele ne stignu proizvest kolika je potražnja..
Samo pitanje dokad.. Ove god sam uzeo novi ali nešto sumnjam da će mi idući motor bit nov..Ili možda hoće ali drugog brenda. Pa nisam ni ja sisao veslo.. A nisam ni jedini koji tako razmišlja.
 
joke said:
To bi se trebali svaki put sjetiti ovi šta uspoređuju R i T7  :wink:

Ima li T7 neku "R" verziju, neku za dečke? Koliko ta košta?
 
dovla said:
Kao što sam i rekao.. KTM svake god diže cijene, naravno da će novi proizvod bit napucan..
Da je najbolji (KTM općenito jel :mrgreen:) je, da su preskupi jesu.. Jbg kad mogu, određene modele ne stignu proizvest kolika je potražnja..
Samo pitanje dokad.. Ove god sam uzeo novi ali nešto sumnjam da će mi idući motor bit nov..Ili možda hoće ali drugog brenda. Pa nisam ni ja sisao veslo.. A nisam ni jedini koji tako razmišlja.

A nisu ni oni sisali veslo... :mrgreen: ... i jako dobro znaju da ne kupuješ novi svake godine... i da ćeš se ohladit od ovog razmišljanja jer svima i svemu rastu cijene... i da ćeš na kraju ipak opet kupiti novi.... a ako i ne kupiš, kupit ćeš malo rabljeni od lika koji će dodati koji euro i kupiti novi... a ako nemaš love onda im ionako nisi interesantan. :mrgreen:
Međutim, da ne misliš da te jebem, u hard enduru je moja računica i dalje da je bolje kupiti novi ako mijenjaš svake 2-3 godine.
 
A ja mislio ti ne kupujes novi jer su skupi a ustvari mala jajca.. znao sam.. :mrgreen:

A cekamo te u gostima..  :evil:
 
dovla said:
Kao što sam i rekao.. KTM svake god diže cijene, naravno da će novi proizvod bit napucan..
Da je najbolji (KTM općenito jel :mrgreen:) je, da su preskupi jesu.. Jbg kad mogu, određene modele ne stignu proizvest kolika je potražnja..
Samo pitanje dokad.. Ove god sam uzeo novi ali nešto sumnjam da će mi idući motor bit nov..Ili možda hoće ali drugog brenda. Pa nisam ni ja sisao veslo.. A nisam ni jedini koji tako razmišlja.

Svi dizu cijene svake godine, inflacija.
 
Ne pratim druge cijene ali KTM-ove određenih modela pratim.. I kroz najave i kasnije kad se to realizira.
S inflacijom nema nikakve veze, niti povećanje vezano uz pad određene valute niti je on bio toliki a niti je vezano uz povećanje troškova proizvodnje koji su dapače smanjeni.. Tako da..

Kako cigo kaže, žena, deca, svi oni moraju da jedu... Jbg i motogp projekat mora da jede..  :mrgreen:
 
Argumentiraj povećanje cijene hard enduro modela u zadnjih 10 godina. Nakon tvog posta dobije se dojam da cijene skaču svake godine po 5.000kn a po meni se radi o minimalnom porastu od 1-1,5% svakih godinu ili dvije. U odnosu na skok cijena drugih motora ovo ne prati niti inflaciju.

I još jedna specifičnost KTMa je formiranje cijene "odozgora". Ne pratim previše detaljno zadnjih godinu, dvije ali njihov način je da svako tržište ima istu maloprodajnu cijenu i prema tome formiraju izlazne fakture prema dilerima. Sjećam se da je 450 SixDays bio oko 2.000EUR skuplji, pričam samo o izlaznoj cijeni iz tvornice, u SLO u odnosu na onu u HR jer je trebalo kalkulirati i naša davanja. Maloprodajna cijena je bila oko 72.000kn odnosno 9.700 EUR na oba tržišta.
 
Tako je 1.5% a ove god kad sam uzimao svoj je bilo najavljeno povecanje od 3% koje je i ispunjeno. Koja je bila cijena six days modela velike zapremnine prije 5 god a koja je danas. Znaci tu ne govorimo o nekom pradavnom razdoblju od prije 15 god kad su svi motori bili 30% jeftiniji.
Da ne kazem kako dvije god izlazi identican model pa iducu minorne iznjene pa onda tek onu sljedecu novi model. Znaci prosle god si kupio jedan model i iduce taj isti s drugom bojom bocne plastike si platio 2000 kn skuplje. Ili 3, nebitno. I tako u kontinuitetu. Koje je opravdanje za to, koja crna inflacija?

Pas lize jaja jer moze .. to je to. I to sam odmah u prvom postu rekao ali dokle..