Kymco Downtown

Nisam sve vozio u istom danu, ocito.. a problem sa grijanjem je vise "generalni", ne u tom trenu.
 
Dragi moji

Vlasnik sam DT vec tocno godinu dana, posto sam prije imao Yamahu X max i vise sam nego zadovoljan s DT-om. Dosada nije puno ni presao cca 5400 km , znaci skuter je upravo onakav kako ga i opisuju u testovima, i  prezadovoljan sam s njim ali...
Nakon drugog redovnog servisa primjetio sam da pri startanju motora i u prvih stotinjak metara da se pojavljuje glasno grebanje , nakon sto sam kontaktirao Global Split, njihovi serviseri su mi rekli da je do kvacila i sad najbolje...    citiram taj dio nije dobro napravljen t3 se na kvacioo uhvatila prasina i zbog toga se javljataj zvuk, najbolje da se naviknem.
Zato vas molim za pomoc, zahvaljujem svima na pomoci.
 
Redovno ciscenje kvacila rjesava problem, ali i nesto sto nije realno za preporuciti, ali ce isto pomoci..

Obje kocnice do kraja, digni okretaje na oko 3000 i pocni polako pustati kocnice da skuter lagano krene, ali
ne brze od brzine hoda.. i lagano variranje gasa u isto vrijeme. Takva 2-3 stani-kreni i problem je rijesen.

Od puno gradske voznje ovo se pojavi i meni, ali vec jedno jurcanje na otvorenoj cesti ce isto tako popraviti
situaciju.

Ako te tjesi, ovo nema veze sa Downtownom, dogadja se na vecini skutera.
 
Cortez said:
Redovno ciscenje kvacila rjesava problem, ali i nesto sto nije realno za preporuciti, ali ce isto pomoci..

Obje kocnice do kraja, digni okretaje na oko 3000 i pocni polako pustati kocnice da skuter lagano krene, ali
ne brze od brzine hoda.. i lagano variranje gasa u isto vrijeme. Takva 2-3 stani-kreni i problem je rijesen.

Od puno gradske voznje ovo se pojavi i meni, ali vec jedno jurcanje na otvorenoj cesti ce isto tako popraviti
situaciju.

Ako te tjesi, ovo nema veze sa Downtownom, dogadja se na vecini skutera.
Hvala ti na savjetu samo me zanima da si pojasnim' znaci obe kocnice stisnute do kraja gas preko 3000 i polako pustam motor da krene.
 
lovrito said:
Hvala ti na savjetu samo me zanima da si pojasnim' znaci obe kocnice stisnute do kraja gas preko 3000 i polako pustam motor da krene.
U pravu si kad sam na otvorenoj cesti nista se ne dogadja.
 
lovrito said:
Hvala ti na savjetu samo me zanima da si pojasnim' znaci obe kocnice stisnute do kraja gas preko 3000 i polako pustam motor da krene.

Da.. to ce ocistiti kvacilo na racun trosenja malo povrsine.. sto dugorocno nije bas zdravo.. ali ce rijesiti zatrzavanje.
 
milanche said:
Kakva Kenda kakvi bakraci,na biciklu može

nemam primjedbu na ni jednu Kendinu gumu koja je prva ugradnja na bilo kojem Kymcu , meni su te gume odlicne dok Maxsis su smece do jedna , ako naletis na pljuvacku proklize toliko su dobre na kisi .
 
54 said:
nemam primjedbu na ni jednu Kendinu gumu koja je prva ugradnja na bilo kojem Kymcu , meni su te gume odlicne dok Maxsis su smece do jedna , ako naletis na pljuvacku proklize toliko su dobre na kisi .

Postanu i Kende s vremenom takve, ali se dulje drze ipak.
Ja sam bio potrosio cca 1/2 zadnje i cca 1/3 prednje relativno ravnomjerno.

Ponasanje skutera na cesti se doslovno transformiralo ugradnjom Michelinki Power Pure 2CT.
Drugi skuter (i udobniji).
 
Treba nekome multivar za DT-a?

Ja sam se malo izgustao, ima oko 3000km, uz njega idu 20gr Malossi rolice
i 23gr Dr Pulley slideri (sa prvima ide 8 sekundi do 100, sa drugima 9 sekundi
sa mojih skoro 100kg gore).

Placeno oko 1800kn sve skupa pa ponudite nesto!
:wink:
 
Alex33 said:
A šta ćeš se ti vratiti na original? :misli:

Sa Dr Pulley sliderima, da.

Ako bi netko i ostatak skutera, cimnite na PM.  :wink:
 
Drustvo.. imam skoro 14.000km na skuteru.. i razlog prodaje nema nikakve veze s njim, nisam ga nigdje
ni oglasio, ali ako netko ponudi dobru lovu, necu odbiti. Moja stvar ako i mjenjam motore svaka 3 mjeseca
(jos malo pa ce godinu biti zapravo..).

U medjuvremenu bi ipak rijesio multivar, jer mi realno ne treba za moj stil voznje, a bezveze ce skupljat
prasinu.. skuter rijesiti najmanj
 
Cortez said:
Drustvo.. imam skoro 14.000km na skuteru.. i razlog prodaje nema nikakve veze s njim, nisam ga nigdje
ni oglasio, ali ako netko ponudi dobru lovu, necu odbiti. Moja stvar ako i mjenjam motore svaka 3 mjeseca
(jos malo pa ce godinu biti zapravo..).

U medjuvremenu bi ipak rijesio multivar, jer mi realno ne treba za moj stil voznje, a bezveze ce skupljat
prasinu.. skuter rijesiti najmanj

A sta je slijedece u planu?  :mrgreen: