mišljenje FZ6S2 VS CBF600S

Malo ću se ubaciti u vašu diskusiju što se tiće udobnosti touring vožnje - sad prošli tjedan sam bio par dana na Krku i Crikvenici - uglavnom put dugačak 400 km iz Pule. Na svom X9 250, ja i djevojka, zajedno težine 170 kg (ona lagana ja ne) - ta vožnja, prva izvan Istre me bacila u razmišljanje. Naime mislio sam nakon skutera kupiti motor tipa cbf/fazer ili nešto slično namijenjeno touringu, ali sad više ne znam da li će to tako biti. Na skuteru sam imao komoditet i prostor za stvari kojeg je teško ostvariti na motoru, osim što mi je mašina naravno bila preslaba (niti ne toliko, jer sam tek početnik na 2 kotača - 15000 km sa skuterom 50 ccm i 8000 km sa skuterom 250 ccm).

Taj izlet me doveo do pitanja - da li je možda maxi skuter veće zapremnine pametnije rješenje od motora jer se na njemu dvoje ugodnije osjećaju i praktičniji je.

E sad - moje je pitanje: maxi skuter 400 ccm na više ili honda Cbf 600 S ili yamaha fazer 600.

Koji je toliko važan razlog zašto bi odabrao motor? Brzina kretanja me ne zanima jer su i sa skuterima ostvarivi solidni prosjeci ( s mojim Pula-Rijeka je putni kompjuter pokazivao prosjek 90 kmh, a po cestama tipa Rijeka-Krk, Krk Crikvenica, po Krku i starom cestom Rijeka Pula u rasponu od 55 do 70 kmh prosječno)

Nadam se da će moje razmišljanje pridonijeti temi.
 
Pa i ne jer si s motorom sigurno brži  20 - 30 km/ h lijepo se naginješ imaš snage za preticanje. . .  taj osjećaj je što odlučuje :mrgreen: :mrgreen:
Isto sa komoditetom ako stavim 2 x 40 l bočne i 52 l  top case dovoljno mi je za sve potrebe. :LOL: :LOL:
 
Doc Luka said:
Pa i ne jer si s motorom sigurno brži   20 - 30 km/ h lijepo se naginješ imaš snage za preticanje. . .  taj osjećaj je što odlučuje :mrgreen: :mrgreen:
Isto sa komoditetom ako stavim 2 x 40 l bočne i 52 l  top case dovoljno mi je za sve potrebe. :LOL: :LOL:
ta litraza je i vise nego dovoljna. meni je top 46l+bisage koje su manje+tk torba pa zena ima dosta mista za svoje krpice :LOL:
 
Ako više voliš putovat, onda nemoj baš Fazera, nije loš, ali je više sportiva...
Kad si spomenuo cbf600s, onda bi ga mogao usporediti s banditom 650s... znam dosta o tim motorima jer i mene zanimaju, pa čitam, pratim...
bandit ima elektronsko ubrizgavanje goriva umjesto rasplinjača (manje troši, bolji odaziv na gas), a i jači je u odnosu na hondu. isto ima mekši ovjes od fazera, kao i honda, ali jei jeftiniji od honde za koju kunu. razmisli
 
liberty, probaj kle 500. velik, prostran, udoban, pouzdan, troši kao skuter, staviš kofere i super...
 
miha_vg said:
liberty, probaj kle 500. velik, prostran, udoban, pouzdan, troši kao skuter, staviš kofere i super...

Ne bi baš rekao  :(
 
uz to ocajne kocnice, ocajna prednja vilica ( mekana za popizdit ), zastario dizajn
za tu lovu dobro
ali nije preporuka
 
miha_vg said:
zakaj nije udoban kle 500?

Sic je neudoban (preuzak je), nije baš nešto za duže ture.
 
zbog tog... da, izgleda usko, ali mi se čini da je dosta mekan, a i sam kle je mekan..
 
miha_vg said:
zbog tog... da, izgleda usko, ali mi se čini da je dosta mekan, a i sam kle je mekan..

čovjek vozi KLE pa valjda zna, dosta je već bilo rasprave o tome i to je generalni zaključak :wink:
 
pasko said:
uz to ocajne kocnice, ocajna prednja vilica ( mekana za popizdit ), zastario dizajn
za tu lovu dobro
ali nije preporuka
Frende,zar ti to serkaš po mom motoru :misli:  :mrgreen:
 
curicta said:
Sic je neudoban (preuzak je), nije baš nešto za duže ture.
A koliko ti je to duža tura :misli:
Recimo za moju velku rit,500-600km u dvoje nije problem.
Sad , kakve sve fine riti imate za koje motore i koje kilometre,to te ja pitam :wink:
 
samo jedno pitanje. ako se odlučiš za FZ6 S2 di ga misliš kupiti ????

koliko sam čula svi su do sljedeće godine rasprodani ??? :misli:
 
crnka said:
samo jedno pitanje. ako se odlučiš za FZ6 S2 di ga misliš kupiti ????

koliko sam čula svi su do sljedeće godine rasprodani ??? :misli:

Ima još jedan plavi kod nas, ali sa abs-om. Modeli bez abs-a i svi naked modeli su rasprodani
 
joke said:
Ima još jedan plavi kod nas, ali sa abs-om. Modeli bez abs-a i svi naked modeli su rasprodani

a kada bi trebali doći nakedi i bez abs-a ???  :misli:
 
joke said:
Ima još jedan plavi kod nas, ali sa abs-om. Modeli bez abs-a i svi naked modeli su rasprodani

koliko košta taj kod vas s ABS-om? je li to onaj prigušeni ili jači?