murija zaustavlja !!!

Status
Not open for further replies.
Bandit said:
Po tome kaj si ti čital te nemreju ni kazniti. Kažnjavaju te po ZOSPC čl. 114 st.1, dok st.2 govori o 1.000,00 kn kazne.

Papak :mrgreen:

i dalje stoji što sam napisao ...  :jesus:
 
Frane_900ss said:
cega jos, pojasni mi, ne pada mi napamet nista drugo :misli: (y)

BlackVelvet je lijepo napisao , mjerenje buke ne spada pod sigurnost u vožnji nego tehničku ispravnost vozila!
 
Sledgehammer said:
prometni policajac JE KVALIFICIRAN da donese odluku o ispravnosti iste. Dobro? A ti to probaj osporiti na sudu...  :LOL: :LOL: :LOL:

Nije! Ne samo da nije kvalificiran nego nije ni ovlašten da obavlja takve stvari.
A to možeš pogledat u zakonu na kojeg je link stavio član "FUCK"

link
"Ispitivanje zaštitnih kaciga i njihovih vidnika u smislu ove naredbe može provoditi samo ovlašteni laboratorij prema zahtjevima Pravilnika ECE R 22.04."

A tebi bi postavio pitanje dali ti poštuješ ograničenje od 130 km/h kad se svojim motorom voziš autocestom?

 
Sledgehammer said:
O čemu ti briješ... malo se gubiš, kaj te hiče?

O kakvom materijalu briješ, sastavu i inim burecima?

Ja sam spominjao oblik kacige - integralka ili moto jet-kaciga. I da - štogod ti mislio - prometni policajac JE KVALIFICIRAN da donese odluku o ispravnosti iste. Dobro? A ti to probaj osporiti na sudu...  :LOL: :LOL: :LOL:

Jer on je takve stvari učio barem negdje (na posebnom tečaju od 9 mjeseci kao specijalizacije za promet), a ti nigdje.

Pa ako si je ti znao kupiti, i nisi se zajeb'o, zašto je on ne bi znao - prepoznati?? Čak i bez famozne markice, nalje ili kurcapalca žiga, pečata, simbola ili neznamčega...
Integralna ili moto jet-kaciga kupljena u Lidlu NE zadovoljava ništa osim vizualnog izgleda ...

ali kako to polijajac može znati ?  :misli: .... ustvari neznam ni ja, ali se tako priča.. :neznam:
 
strasilo said:
Integralna ili moto jet-kaciga kupljena u Lidlu NE zadovoljava ništa osim vizualnog izgleda ...

ali kako to polijajac može znati ?  :misli: .... ustvari neznam ni ja, ali se tako priča.. :neznam:
kak ne zadovoljava kad ima gore oznaku certifikata :misli:
pa nebi ju mogli ni prodavat da to nema
 
strasilo said:
Točka zakona koja ti daje nevjerovatnu mogućnost žalbe

Ne daje ti ništa.  :jesus:

Pjesnička figura u zakonu koja govori da je kaciga ili navučena na glavu, ili nije. I da je ili zakopčana, ili nije. 25% tih kombinacija je ispravno, i glasi - ispravno navučena i zakopčana kaciga. Ostalih 75% mogućnosti te diskvalificira.

Znači, sva ona nošenja sa brda sličica kojima smo se smijali - nisu ispravna, i mogu se smatrati nenošenjem kacige.

A kada već navučeš kacigu, a ne zakopčaš ju - what's the point? Koja korist? Sjetim se odmah 4rijeke...
 
Sledgehammer said:
Ne daje ti ništa.  :jesus:

Pjesnička figura u zakonu koja govori da je kaciga ili navučena na glavu, ili nije. I da je ili zakopčana, ili nije. 25% tih kombinacija je ispravno, i glasi - ispravno navučena i zakopčana kaciga. Ostalih 75% mogućnosti te diskvalificira.

Znači, sva ona nošenja sa brda sličica kojima smo se smijali - nisu ispravna, i mogu se smatrati nenošenjem kacige.

A kada već navučeš kacigu, a ne zakopčaš ju - what's the point? Koja korist? Sjetim se odmah 4rijeke...

Na žalost uhvaćen sam jednom prilikom na skuteru (kojeg sam isprobavao u servisu) bez kacige (da, moram priznati da me sramota, jer je to jedna od vrlo vrlo rijetkih situacija da sam bio bez kacige) .... ali sto tako da, naravno da sam se žalio na to i naravno da nisam plato tu kaznu ..... (siguran sam da i to možeš provjeriti) .... ;)
 
strasilo said:
Na žalost uhvaćen sam jednom prilikom na skuteru (kojeg sam isprobavao u servisu) bez kacige (da, moram priznati da me sramota, jer je to jedna od vrlo vrlo rijetkih situacija da sam bio bez kacige) .... ali sto tako da, naravno da sam se žalio na to i naravno da nisam plato tu kaznu ..... (siguran sam da i to možeš provjeriti) .... ;)

To što je netko odustao od prekršajnog progona ne znači da je isti postupao zakonito i pravilno, no kako se na njegov postupak - logično - nitko (ti) nije žalio, to je prošlo... tako da nemoj na temelju pojedinačnih slučaja u praksi tumačiti pravna pravila.

I ja sam imao šefova koji su tako radili, pa više - ne rade... jeb'ga!
 
Sledgehammer said:
To što je netko odustao od prekršajnog progona ne znači da je isti postupao zakonito i pravilno, no kako se na njegov postupak - logično - nitko (ti) nije žalio, to je prošlo... tako da nemoj na temelju pojedinačnih slučaja u praksi tumačiti pravna pravila.

I ja sam imao šefova koji su tako radili, pa više - ne rade... jeb'ga!

ovo nije ni prvi ni jedini slučaj na koji sam se ja žalio a ti si tu po forumu pisao da je to praktički i teoretsi nemoguće... a gle vraga, meni sve prošlo ...  (y)

Od sudaca u ZG, NA, OS, PŽ, .... nevjerovatno da svi imaju drugačije i "pogrešno" tumačenje zakona, samo je tvoje ispravno ... :neznam:
 
strasilo said:
ovo nije ni prvi ni jedini slučaj na koji sam se ja žalio a ti si tu po forumu pisao da je to praktički i teoretsi nemoguće... a gle vraga, meni sve prošlo ...  (y)

Od sudaca u ZG, NA, OS, PŽ, .... nevjerovatno da svi imaju drugačije i "pogrešno" tumačenje zakona, samo je tvoje ispravno ... :neznam:

I kod svih si bio u sporu oko prave ili krive kacige? Nemoj više, molim te... Ili nije slučaj i situacija kako si rekao, ili je situacija takva, samo ti lažeš... NHF!
 
strasilo said:
ali kako to polijajac može znati ?  :misli: .... ustvari neznam ni ja, ali se tako priča.. :neznam:

Obzirom da ne znaš, nastupaš podosta sigurno. Da ne velim neku drugu riječ...

Kacige se razlikuju po onom istom kriteriju po kojemu si ih ti kupio. Ili misliš da policajac nije tako jako pametan kao ti da bi znao razlikovati pravu kacigu od nekakvog surogata?  :wink:
 
Sledgehammer said:
I kod svih si bio u sporu oko prave ili krive kacige? Nemoj više, molim te... Ili nije slučaj i situacija kako si rekao, ili je situacija takva, samo ti lažeš... NHF!

ne, ni kod jednog nije bilo spora oko kacige, ali ni ovo nije tema o kacigama....  :jesus:

pričam o žalbama raznih vrsta... brza vožnja, nemanje tablice, presretač, obilaženje kolone na punoj crti ... itd ..  :mrgreen:
 
Pero_ said:
Nije! Ne samo da nije kvalificiran nego nije ni ovlašten da obavlja takve stvari.
A to možeš pogledat u zakonu na kojeg je link stavio član "FUCK"

link
"Ispitivanje zaštitnih kaciga i njihovih vidnika u smislu ove naredbe može provoditi samo ovlašteni laboratorij prema zahtjevima Pravilnika ECE R 22.04."

A tebi bi postavio pitanje dali ti poštuješ ograničenje od 130 km/h kad se svojim motorom voziš autocestom?

Dečki, meljete gluposti. Sorry, ali očito je da netko ovdje ne može - ili neće - razlikovati elementarne stvari...

Policajac i nije da provodi ispitivanje kacige - na njemu je da utvrdi da li ista ima određeni homologacijski certifikat. A za to ti ne treba ništa osim znanja čitanja...

Daj mi reci na temelju kojih parametara si ti sebi kupovao kacigu?? (ovo je pitanje za sve one koji se slažu sa Perom...).
 
Sledgehammer said:
Obzirom da ne znaš, nastupaš podosta sigurno. Da ne velim neku drugu riječ...

Kacige se razlikuju po onom istom kriteriju po kojemu si ih ti kupio. Ili misliš da policajac nije tako jako pametan kao ti da bi znao razlikovati pravu kacigu od nekakvog surogata?  :wink:

Ja ne kažem da je polijajac glup ili da nezna, ali zakonski nema tu mogućnost ili ovlasti da može na licu mjesta odlučiti jal moja kaciga baš takva kakva treba biti ili nije ..... A kako bi polijajac trebao postupati upravo po zakonu i ovlastima koje ima, a ne preko i mimo njih, ja i dalje kažem da polijajac nije (zakonski) sposoban ocijeniti moju ili bilo koju drugu kacigu ..
 
Pero_ said:
Jesu i o tome odlučivali tvoji "ovlašteni" policajci? Ili oni koji su u biti JEDINI ovlašteni, a u zakonu sve lijepo piše tko je to...

Dečko, čitaš krivi zakon. Rekoh već - policija se ne bavi homologiranjem, to radi labos. Ali to ne znači da policija ne može utvrditi da li je određena kaciga homologirana ili nije.

Kaj ti još nije jasno? Razlikuješ li ti uopće te pojmove?  :LOL: :LOL: :LOL:
 
strasilo said:
pričam o žalbama raznih vrsta... brza vožnja, nemanje tablice, presretač, obilaženje kolone na punoj crti ... itd ..  :mrgreen:

Ne razumijem kako se vozačima automobila prigovara ne gledanje mrtvog kuta u vožnji kao smrtni grijeh a ove boldane radnje motorista su pozitivne  :shock: :misli:
 
Sledgehammer said:
Dečki, meljete gluposti. Sorry, ali očito je da netko ovdje ne može - ili neće - razlikovati elementarne stvari...

Policajac i nije da provodi ispitivanje kacige - na njemu je da utvrdi da li ista ima određeni homologacijski certifikat. A za to ti ne treba ništa osim znanja čitanja...

Daj mi reci na temelju kojih parametara si ti sebi kupovao kacigu?? (ovo je pitanje za sve one koji se slažu sa Perom...).

Ja sam kupio kacigu koja je imala oznaku certifikata. I kažem ti da toga certifikata više nema jer je otpao.
Kaciga je cijela otvorena.
Dakle upravo ovakva link. Hoće li mi policajac reći da ona nevalja zato šta je "otvorena" ili nema certifikat?
Pa po svemu sudeći nije na njemu da o tome odlučuje, a ja sam ti reko da je imala certifikat.
 
Grangers said:
Ne razumijem kako se vozačima automobila prigovara ne gledanje mrtvog kuta u vožnji kao smrtni grijeh a ove boldane radnje motorista su pozitivne  :shock: :misli:

zbog ne gledanje mrtvog kuta, možeš motor preusmjerit u auto, stup, zid, već prema izboru..

a ovo jel pozitivno il nije, ne znam.
 
strasilo said:
ja i dalje kažem da polijajac nije (zakonski) sposoban ocijeniti moju ili bilo koju drugu kacigu ..

Što to kod tebe znači - "ocijeniti" kacigu?  8) 8) 8)
 
Status
Not open for further replies.