murija zaustavlja !!!

Status
Not open for further replies.
Sledgehammer said:
Ja bih dodao i da troškove liječenja, ukoliko nije nošena zaštitna oprema, budu takve da si svaki takav mora sam plaćati SVE TROŠKOVE LIJEČENJA,

Ja bih uveo istu privilegiju za policiju. Ako nema na radnom mjestu kacigu i pancirku, nek si sam plaća troškove liječenja.  (y)
Vezanja pojasa u autu bih ih oslobodio. Ipak samo pametni znaju čemu služi pojas  :mrgreen:
 
Pero_ said:
Ja sam kupio kacigu koja je imala oznaku certifikata. I kažem ti da toga certifikata više nema jer je otpao. Kaciga je cijela otvorena.

I homologirana za upotrebu na hrvatskom tržištu?

Takve kacige čak i u Louisu imaju napomenu da su samo za potrebe pokazivanja, ne i upotrebu u cestovnom prometu...
 
Sledgehammer said:
I homologirana za upotrebu na hrvatskom tržištu?

Takve kacige čak i u Louisu imaju napomenu da su samo za potrebe pokazivanja, ne i upotrebu u cestovnom prometu...

Pa kupio sam je u poznatom splitskom moto dučanu. Uz to šta je imala oznaku certifikata za očekivat je da je kaciga sigurna i zadovoljava norme.
Još najbolje da pri kupnji zovem Kosorku iz dučana da je pitam dali valja kaciga.
Uostalom ljeti sve ove agencije koje iznajmljuju skutere po obali i otocima upravo takve kacige daju ljudima.
 
pa što ste napali sledga?
čovjek samo pokušava lijepo protumačiti što je zakon, što su pravila, i tko ih treba provoditi i kontrolirati...nije pokrenuo neku kampanju da nas se gnjavi na cesti.

po zakonu murjak ima pravo utvrditi da li imaš propisanu opremu, a  ako sumnja da oprema nije prema propisima, isključi iz prometa , i /ili pošalje na izvanredni tehnički pa se ti onda objašnjavaj sa personalom koji ima kvalifikacije da odredi propisanost upitne opreme  (što se tiče kacige  :mrgreen:.... )

za ostale điđe vezane za motocikl i/ili skuter, postoje pravilnici i samo pukom srećom i našim plavcima nismo svi na redovitim kontrolama po prometnicama..nisu oni sad zbog proračuna "izmislili" te propise..oni postoje već godinama, ali ih se nije toliko revno koristilo...zato, bolje recite fala plavcima kaj nas nisu s tim zezali i prije
 
A jeste ga svega namljeli  :shock: Pa i da ja kazem koju glupu i pametnu  :mrgreen: Cemu se svi bune sto policija zaustavlja pa to im je posao,ja osobno nikad ne sjedam na motor bez kacige rukavica i jakne ali bas nikada i to je minimum cak i po ljetnim vrucinama.Vozim se posteno hocu reci brzo ali opet cu stati ako mi policajac pruzi lizaljku necu bjezati jer ne zelim ugroziti ni sebe ni druge,pokusat cu se izvuci razgovorom s njim i do sada su svi imali razumjevanja samo mu treba pokazati da ga cijenis kao covjeka i biti korektan i on ce biti,barem u vecini slucajeva ali uvijek ima iznimaka kako medju bikerima tako i medju policajcima.A sto se tice mjerenja buke pa ljudi moji glasni auspuhi su for race use i valjda to nesto znaci i sta se sad bunite svi ako nesto od proizvodaca nije homologirano za cestovnu upotrebu to onda ni nebi trebalo biti za cestovnu upotrebu,ako je nekad moglo sve proci dolaze vremena kada ce to biti sve teze i teze.I ruku na srce barem 20 posto vozaca motora su idioti i budale koje se kurce bez pokrica i pameti u glavi i zbog takvih najebu i oni posteni.Ali ipak sto se tice zakona i nekih stvari mora se znati neka granica  (y)
 
Sledgehammer said:
Što to kod tebe znači - "ocijeniti" kacigu?  8) 8) 8)

a što kod tebe znači to isto ?  :misli:

Sledgehammer said:
Šteta, ja sam pomislio da me želiš uvjeriti u te spike baš na temelju kaciga... a kad ono ti o lanjskom snijegu...

lanjsli ili ne, i dalje stoji to što sam napisao ..
 
A sto se tice europske unije molimo se bogu da nebudemo jos dugo tamo jer tada ce tek poceti pravo je...e,a sto se tice standarta i mentaliteta mi nikad necemo biti ni njemacka ni danska ni belgija mi smo takvi kakvi jesmo i nemozemo i necemo biti poput drugih.Jos je davno rekao Stjepan Radic ne srljajte kao guske u maglu.zalosno je sto se tesko uci iz proslosti...jer onaj koji nas ne prihvaca kakve jesmo nego nas zeli onakve kakvi njemu odgovaramo nije dobar partner za buducnost....
 
več sam jednom napisao u temi mjerenje buke,u redu neka sprovode taj zakon ali u ono vrijeme kad to ima smisla (neki vremenski rok 23 do 06 sati).a ne po danu kada je buka na prometnim cestama normalna pojava,što bi se je trbao žaliti na buku aviona što prelječu moju kuču svakih pola sata.
s ovim sprovođenjem zakona motoriste još više stavljaju u ugroženije sudionike prometa :palacdolje:,sad če netko reči kako bučan motor nije ništa sigurniji,ali u tih par postotaka što se netko izvuče iz moguče pogubne situacije znači manje nastradalih što je sigurno pozitivno.A oni koji seru protiv motorista treba ih jednom provozat po gradu i vjerujem kako bi odmah promjenili mišljenje o njima i njihovim motorima s bučnim auspuhima i dugim svjetlima.
KONTROLIRAJ BUKU OD 23 DO 06  (y)A OVAKO :palacdolje:
 
bac said:
KONTROLIRAJ BUKU OD 23 DO 06  (y)A OVAKO :palacdolje:

Konstruktori, inžinjeri i tehničari u tvornicama motora uložili su jako puno truda, kako bi zadovoljili određene standarde i norme - američke, EU i ostale.. Te norme propisuju i ograničavaju na pr. dozvoljenu razinu buke, sastav ispušnih plinova i t.d.

Na osnovu ispitivanja i mjerenja dobivena je homologacija, tj. dozvola za uvoz i korištenje tog proizvoda. A ovdje se čitav dan rone krokodilske suze, kako smije netko uopće ići provjeravati nečiji auspuh, dali je originalni tvornički, ili je "produžetak hurca", koji jača nečiji ego za 190%, i podiže snagu za 0,23 kW.

:LOL:
 
To je tek pocetak svega :mrgreen:
Kad bi nasa murija kontrolirala sve ko i ovi tu 50% motora bi bilo iskljuceno iz prometa.
 
ja sam več prije 10god potjeran na vanredni tehnički radi glasnog auspuha,to znaći da je daruvarska policija 10 god ispred zagrebačke :LOL:
 
Fascinantnih 9 stranice  (y)

GSX je se kaj desilo s rafinerijom? ovi blize njoj su izuzetno plodonosni u ovoj temi  :misli:

jedna nit koja se provlaci kroz svih 9 stranica, zakaj kaznjavaju,

zato jer ste u prekrsaju,

drugim rijecima mozes ne biti u prekrsaju io ne biti kaznjen,

ili biti u prekrsaju i biti kaznjen ako te ulove, i sto je tu nejasno, proturevolucionarno, antibikerski ili kakovo slicno sranje.

M5 drz se mehanike, to ti ide odlicno  (y)

IceTea, ono s gamadi, tak se doma z roditeljima razgovaraj
 
Sledgehammer said:
Samo što je to daleko od kraja priče...

Ja bih dodao i da troškove liječenja, ukoliko nije nošena zaštitna oprema, budu takve da si svaki takav mora sam plaćati SVE TROŠKOVE LIJEČENJA, iako ima policu zdravstvenoga, jer se je sam namjerno, nepoštivanjem zakona, doveo u govna... tu bi vrijedio automatizam kao i kod prometne nezgode ako imaš alkohola... kriv ili ne za nezgodu - KRIV si... tako i ovdje - nemaš kacigu i strmoipizdiš se - sve plaćaš iz svog džepa, HZZO ne pokriva ni lipe... pa bih vidio onda tko bi pametovao...

U tom slučaju bih bio za to da svatko ima ili nema kacigu, kako god poželi...


        A baš bi me zanimalo kako je to onda rješeno u nekim državicama SAD-a di nisu kacige obavezne dobro mnoge istočno azijske države neću ni spominjati,očito to tamo odlično funkcionira zašto nebi i tu jer je mi i moja glava važna i nosim ju uvijek al za napraviti mali džir u gradu pri 40-50 a vanjska je daleko preko 30 stupnjeva bilo bi veliko olakšanje za komfor ju skinuti tu i tam jer realno samo krivicom drugog mogu na tim brzinama nastradat al taj rizik bi uzeo,jedino bi stavio obvezu nošenja mlađih od 18 tako da nebi ispalo da tatek sina na motoru vozi bez.
 
BlackVelvet said:
decibeli imaju veze sa neispravnosti vozila.točka (a tko to nevidi tako, neka ni ne čita ovaj post jer nema pomoći za njega)

da, i onda si 3 db preglasan, neispravan, uzmu ti tablicu i naplate kaznu.

ukoliko ti pak ne radi okretomjer (đirometar), ne mogu ti izmjerit glasnoću auspuha, nisi neispravan, odi dalje.

kakve to veze ima s očim osim s uzimanjem para? što ne kažnjavaju one koje te auspuhe proizvode, prodaju, montiraju, one koji puštaju da motori s istim suspusima prolaze tehnički pregled? nema ovo veze sa prevencijom - ovo je čista represija i ubiranje para  :palacdolje:
 
A mogu pitat kaj vas hrpa kuka da vas murja zaustavlja?
Da se vozite na legalnim motorima i sa legalnom opremom lijepo bi se pospikali s plavcem i otišli dalje svojim putem... Meni nikad nije bed kad me murja zaustavi. A imam čak i prvu pomoć za motore i florescentni prsluk. Prava štreberica. Još mi samo fali trokut i rezervne žaruljice :LOL:
 
treba izaći na ulice i to je to
debilni zakoni i gluposti konstantno iskaču od vlade i njenih institucija
francuzi ne trpe takva sranja
ali svi smo pičkice i ovce pa nam tako i je
zakoni se moraju poštivati i to je tako
ali da bi se zakoni poštivali neko mora biti primjer, a to su vlada sudstvo i policija a sve troje su leglo kriminala i inih radnji

 
mislim da je rezime svega, da smo u banani, sad nas hebu zbog svake gluposti, a to kaj se ekipa vozi sa 50+ prekršajnih prijava nikom nikaj, bitno da se puni državni proračun, to kaj se ćelavi mangupi furaju na r-ovima bez tablica i bez kacige, opet nikom ništa, nemre ih se stić, pa ajmo derat po ovima kaj možemo pohvatat...

dobro je frend rekao treba pobit pol milijuna hrvata da bi ova zemlja bila normalna a za drugu polovicu uvest zatvorske kazne sa prisinim radom....

bitno da naša policija lovi samo one koji će im stat....
 
GSX 1402 said:
treba izaći na ulice i to je to
debilni zakoni i gluposti konstantno iskaču od vlade i njenih institucija
francuzi ne trpe takva sranja
ali svi smo pičkice i ovce pa nam tako i je
zakoni se moraju poštivati i to je tako
ali da bi se zakoni poštivali neko mora biti primjer, a to su vlada sudstvo i policija a sve troje su leglo kriminala i inih radnji
Zato i imaju motore blokirane na 106ks ako se ne varam. :mrgreen:
 
         Ali ono kaj mene zanima kako se postupa kada imaš stariji motor kome nakon 10 godina pregori izolacijski materijal a ima serijski i automatski time prekorači toleranciju buke,jel su plavci dovoljno kompetentni da prepoznaju da je original i puste ga ili ga isključe iz prometa i traže da stavi drugi tj. skupi novi auspuh.
 
Status
Not open for further replies.