Na kojim pumpama točite

Svi načini krađe goriva za koje znam oštećuju firmu, a ne kupca.

Drugim riječima, gorivo može biti extra djevičansko, ali ako si ga ulio na neodržavanoj pumpi, za kurac ti je.

Sve što sam napisao je iz moje ograničene okoline (od mene i ljudi koje znam), nisam nikakav stručnjak, i ako netko zna više/želi me ispraviti i više je nego dobrodošao  (y)
[/quote]
Ako se ne smatraš oštećenim kad natočiš bengu koja u sebi ima dosta velik postotak vode ili npr. gazelina onda super!
 
Auto je TDI i točim ga na Croduxu, bivšem OMV-u jer do sada nisam imao problema...INA je kod mene uz priobalje i namjenjena je jahtašima pa je time i skuplja pa ju izbjegavam.
Motor tankam di stignem, osim što izbjegavam privatnike...Kod nas sa motorom ni sa Eurosuperom 98 nisam primijetio neku razliku, al sam nedavno zato natankao Eurosuper 100 na Petrolu na Bledu i bogami se jbno osjetilo  :shock:
 
Jednog mog prijatelja su tu na forumu nedavno popljuvali neki forumaši koji je izjavio da na Ducatiju osjeti veliku razliku između 95-ice i 100-ke... (y)
 
tankam gdje se zateknem, a u okolici preferiram Petrol i Tifon  (y)
igral sam onu igru od INE-a, nisam niš dobil pa nebuju ni oni od mene  :palacdolje:
 
drazen 39 said:
Svi načini krađe goriva za koje znam oštećuju firmu, a ne kupca.

Drugim riječima, gorivo može biti extra djevičansko, ali ako si ga ulio na neodržavanoj pumpi, za kurac ti je.

Sve što sam napisao je iz moje ograničene okoline (od mene i ljudi koje znam), nisam nikakav stručnjak, i ako netko zna više/želi me ispraviti i više je nego dobrodošao  (y)

Ako se ne smatraš oštećenim kad natočiš bengu koja u sebi ima dosta velik postotak vode ili npr. gazelina onda super!
Nisam nikad čuo da je netko u novije vrijeme manjak goriva u tanku nadomještao vodom. Zašto? Zato što sve pumpe sada imaju elektroničke sonde koje detektiraju vodu i pale alarm. Ta priča o vodi potječe iz vremena kad su radnici INE bili polubogovi pa je mogao biti toliko bahat da napravi takvu glupost. Čak i tad si prisutnost vode mogao dokazati u roku minute. Kako? Postoji pasta koja reagira s vodom (na gorivo ne), kako voda UVIJEK pada na dno i ne može se mješati s gorivom dovoljno je šipku za mjerenje goriva u tanku namazati tom pastom, spustiti u tank i kad vidiš da je pasta promjenila boju dokazao si prisutnost vode i sjebao lopova. Jednom kad si ulio vodu u tank ona tamo ostaje zauvijek, sjeti se da sam u prvom postu napisao da pumpa ne vuče sa dna tako da teoretski možeš ulit vodu do određene razine a da je pumpa ne vuče (pod uvjetom da tank nije uzburkan zbog nedavnog istakanja cisterne) ali ponavljam, treba bit jebeno glup da to napraviš jer ti to stalno visi nad glavom a pizdarija je za dokazat.

Napomenuo sam da sam napisao ono što znam, ako znaš za dokazan slučaj napiši ovdje da ljudi znaju koja pumpa, nikad mi nije bilo teško priznat da nisam u pravu.
 
bricksrheavy said:
Nisam nikad čuo da je netko u novije vrijeme manjak goriva u tanku nadomještao vodom. Zašto? Zato što sve pumpe sada imaju elektroničke sonde koje detektiraju vodu i pale alarm. Ta priča o vodi potječe iz vremena kad su radnici INE bili polubogovi pa je mogao biti toliko bahat da napravi takvu glupost. Čak i tad si prisutnost vode mogao dokazati u roku minute. Kako? Postoji pasta koja reagira s vodom (na gorivo ne), kako voda UVIJEK pada na dno i ne može se mješati s gorivom dovoljno je šipku za mjerenje goriva u tanku namazati tom pastom, spustiti u tank i kad vidiš da je pasta promjenila boju dokazao si prisutnost vode i sjebao lopova. Jednom kad si ulio vodu u tank ona tamo ostaje zauvijek, sjeti se da sam u prvom postu napisao da pumpa ne vuče sa dna tako da teoretski možeš ulit vodu do određene razine a da je pumpa ne vuče (pod uvjetom da tank nije uzburkan zbog nedavnog istakanja cisterne) ali ponavljam, treba bit jebeno glup da to napraviš jer ti to stalno visi nad glavom a pizdarija je za dokazat.

Napomenuo sam da sam napisao ono što znam, ako znaš za dokazan slučaj napiši ovdje da ljudi znaju koja pumpa, nikad mi nije bilo teško priznat da nisam u pravu.

+1
 
Ok, ovo za vodu vjerojatno stoji, a kak ćeš dokazat prisutnost gazelina? Probaj tankat na nekoj privatnoj pumpi u Ivanić Gradu naprimjer pa da vidiš kak ventili zvone...
Neću konkretno ovako javno navodit koje su to pumpe, razlozi su vam vjerojatno razumljivi...
Samo pokušavam objasniti da se muljaže još uvijek rade, htjeli mi to priznati ili ne!
 
drazen 39 said:
Jednog mog prijatelja su tu na forumu nedavno popljuvali neki forumaši koji je izjavio da na Ducatiju osjeti veliku razliku između 95-ice i 100-ke... (y)
Fifth Gear je testirao goriva različitih oktanskih vrijednosti, u prvom djelu testa su konkretne brojke, a u drugom djelu je glupača sjebala stvar jer je išla vidjet razliku u vožnji između goriva a znala je na koje gorivo u kojem trenutku vozi.

http://youtu.be/WTaBngvsPrc
 
drazen 39 said:
Ok, ovo za vodu vjerojatno stoji, a kak ćeš dokazat prisutnost gazelina? Probaj tankat na nekoj privatnoj pumpi u Ivanić Gradu naprimjer pa da vidiš kak ventili zvone...
Neću konkretno ovako javno navodit koje su to pumpe, razlozi su vam vjerojatno razumljivi...
Samo pokušavam objasniti da se muljaže još uvijek rade, htjeli mi to priznati ili ne!
:misli: prvi put čujem za gazelin, što je to?
 
jessy said:
Zanima me na kojim pumpama točite, ali ne ponuda pumpe tipa koliko vrsta kurtona imaju u ponudi i kakav je kapučino i kroasan nego na kojima je najkvalitetniji benzin ili smo mi hrvati totalni jeleni pa nam uvaljuju najveće smeće. Zadnjih godina slušam od kojekakvih kvazi stručnjaka oprečna iskustva pa me zanima stručno mišljenje forumskog puka.
samo s rusima imam posla :mrgreen:

al fakat, diesel - cak i u gradu napravim 50-tak km vise

bengu za motor gdje me ulovi rezerva :mrgreen:
 
Gazelin je nekakav nusproizvod koji ostaje nakon prerade nafte, oktanska vrijednost mu je negdje oko 60-70 i sa tim ispiru cijevi u rafinerijama i naftovode koji idu preko polja i livada, lokalni poduzetnici buše te cijevi i toče to u karnistere a bogami i bačve, a dalje složi priču sam...
Nekad je taj kraj bio poznat po najvećem broju Wartburga i Trabanta jer su oni išli na mješavinu koja se radila samo od tog gazelina i dvotaktola... :mrgreen:
 
prošle godine tankao u Senju na INAi(zadnji đir), ovo proljeće Sekol izvukao cca pola litre vode iz tanka gdje je ostalo 4-5 l benzina.

I naravno usput sjebalo pumpu goriva.  :palacdolje:

Tako da te fore kako toga više nema možete okačit mačku o rep, a mene cigani iz INAe neće više vidjet nikad, osim ako je sila pa jbg. 

Isto tako, ciljam samo velike postaje, nebitno koja, mada najčešće koristim Tifon.
 
kad idem u djir natocim do vrha na petrolu na kraju ulice a inace hvatam bilo koju kad se upali rezerva..kaj imas birat..
 
kiki.o said:
prošle godine tankao u Senju na INAi(zadnji đir), ovo proljeće Sekol izvukao cca pola litre vode iz tanka gdje je ostalo 4-5 l benzina.

I naravno usput sjebalo pumpu goriva.  :palacdolje:

Tako da te fore kako toga više nema možete okačit mačku o rep, a mene cigani iz INAe neće više vidjet nikad, osim ako je sila pa jbg. 

Isto tako, ciljam samo velike postaje, nebitno koja, mada najčešće koristim Tifon.
ček  :shock: ...iz Senja si došao do ZGa sa pol litre vode u tanku  :misli:  ...teoretski moguće jedino ak si vozio cijelim putem na zadnjem kotaču  :LOL:
 
bricksrheavy said:
Nisam nikad čuo da je netko u novije vrijeme manjak goriva u tanku nadomještao vodom. Zašto? Zato što sve pumpe sada imaju elektroničke sonde koje detektiraju vodu i pale alarm. Ta priča o vodi potječe iz vremena kad su radnici INE bili polubogovi pa je mogao biti toliko bahat da napravi takvu glupost. Čak i tad si prisutnost vode mogao dokazati u roku minute. Kako? Postoji pasta koja reagira s vodom (na gorivo ne), kako voda UVIJEK pada na dno i ne može se mješati s gorivom dovoljno je šipku za mjerenje goriva u tanku namazati tom pastom, spustiti u tank i kad vidiš da je pasta promjenila boju dokazao si prisutnost vode i sjebao lopova. Jednom kad si ulio vodu u tank ona tamo ostaje zauvijek, sjeti se da sam u prvom postu napisao da pumpa ne vuče sa dna tako da teoretski možeš ulit vodu do određene razine a da je pumpa ne vuče (pod uvjetom da tank nije uzburkan zbog nedavnog istakanja cisterne) ali ponavljam, treba bit jebeno glup da to napraviš jer ti to stalno visi nad glavom a pizdarija je za dokazat.

Napomenuo sam da sam napisao ono što znam, ako znaš za dokazan slučaj napiši ovdje da ljudi znaju koja pumpa, nikad mi nije bilo teško priznat da nisam u pravu.

Čovjek odlučio spremiti kosilicu za "zimski san". Očistio je, podmazao te sa Croduxa donio kanister goriva i natočio do vrha da nebi, nedaj Bog, rezervoar zhrđao.
Došlo proljeće, trava stala bujati te on izvuče svoju kosilicu da napravi reda u svom dvorištu. Primio se konopa i poteži, poteži, a kosilica ni da štucne.
Skine on filter goriva kada tamo caruje voda!!

Današnja goriva prepuna su kojekakvih aditiva i pitaj Boga kakve kemije kojima između ostaloga može biti svrha da vežu vodu u nekom određenom postotku koja opet može i sagorijevati u tom nekom postotku (vodik + kisik) te kao takva nije štetna.
Možda sa stajanjem dolazi do razlaganja i takvih neželjenih pojava.

No i kondenzacijom s vremenom u određenim uvjetima unutar rezervoara može se nakupiti znatna količina vode.
Gorivo je teška kemija i zato samo pun gas trošiti ga maximalno i ne ga čuvati "za crne dane" jer ...  :mrgreen:
 
Kad ste se dotakli dizela, zapitajte se kad INA počne slati na pumpe "zimski" dizel, da se "prirodno" zamijeni s onim koji je dobar samo za toplo doba.
 
Posto u ovoj vukojebini nema neg Ina i na njoj samo 95ica,tocim tako.
A i kad odem negdje skoro uvijek isto na Ini tocim 95icu,bez obzira imali oni 98 il ne  :mrgreen:
Isto tako i s autom...
 
poco loco said:
ček  :shock: ...iz Senja si došao do ZGa sa pol litre vode u tanku  :misli:  ...teoretski moguće jedino ak si vozio cijelim putem na zadnjem kotaču  :LOL:

Onda vjerojatno nije bilo vode u gorivu nego si ti tokom zime došao k meni u garažu i dotočio.  :LOL:
 
kiki.o said:
prošle godine tankao u Senju na INAi(zadnji đir), ovo proljeće Sekol izvukao cca pola litre vode iz tanka gdje je ostalo 4-5 l benzina.

I naravno usput sjebalo pumpu goriva.  :palacdolje:

Tako da te fore kako toga više nema možete okačit mačku o rep, a mene cigani iz INAe neće više vidjet nikad, osim ako je sila pa jbg. 

Isto tako, ciljam samo velike postaje, nebitno koja, mada najčešće koristim Tifon.

A Tifon di nabavlja :mrgreen:


Alpa46