Najljepše fotke sa putovanja i vožnji,....

banditR said:
Lose izgleda....
Evo dizem jos ovu sliku jer se radi o autoputu Salzburg-München.Jezero Chiemsee se izlilo preko autoputa,autoput je zatvoren.
Znam da James vozi kamion,pa eto...
Sretno !

..ne izgleda bas dobro.. a i sve to se kad-tad mora spustiti i do nas nizvodno  :(
 
biker4life said:
Super slike, James. (y)

Fora je vidjeti i procitati komentar iz perspektive kamiondžije. (y) Ako imaš još, samo stavljaj i piši... (y)

..slazem se.. jako dobro  (y)
 
čini mi se dda nas tu više putuje teretnjakom nek na dva kotača  :palacdolje:
 
Marin krk said:
:mrgreen: kad rade uske ceste
u projektu sirina 3m a kad naprave onda 2m.  :cool:
stislo se od jake zime
I ja kazem....a gle sto se ova cesta stisla   :mrgreen:
I jos sam se pitao zasto su tu cestu zabranili za kamione....priAlpska cestica...pa sto ne bih skratio put  :misli:
Mos samo molit`boga da ne naidje kolega sa gornje strane  :LOL:
 
du3y7ehe.jpg


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta

 
vladof said:
čini mi se dda nas tu više putuje teretnjakom nek na dva kotača  :palacdolje:


baš... zato ćemo forumaše počastiti sa lijepim, mutnim slikama pucanima kroz šajbu između razmazanih mušica  :mrgreen:

biker4life said:
Super slike, James. (y)

Fora je vidjeti i procitati komentar iz perspektive kamiondžije. (y) Ako imaš još, samo stavljaj i piši... (y)

na ovo sam obećao odgovor. kaj se tiče perspektive kamiondžije, ovaj tjedan: Zagreb - Padova - Mantova - Ferrara - Zagreb - Ivanić Grad - Varaždin - Zagreb - Linz - Zagreb - Čakovec - Zagreb - i kamion je već u Sloveniji, prebačen preko granice za slijedeću turu.
Želim reći da su lijepe i brdske ceste u stvari prilična gnjavaža za prijevoznike zbog gubitka vremena i veće potrošnje, jer smo postali programirani u minutu. Lijepim cestama se vozimo isključivo ako je adresa u pitanju. Što ne znači da ih ne volimo (jako puno vozača ima motore). Kako sam spomenuo, sad sam na malom kamionu pa se lakše odlučim na zabiti, jer je mala šansa da ću naletiti na mjesto koje se ne može proći i da se moram vraćati.
Došao sam do zaključka da kad konačno odem i motorom u brda jednog dana, o čemu sanjam, uzet ću najmanju kartu koju nađem, tek toliko da imam neke orijentire. najljepše su mi slijepe ceste, one koje vode do nekog mjesta i onda se moraš vratiti istim putem ili neki stazicama dalje. Zato što su lijepi, neiskorišteni krajolici sa malo prometa, nisu turistički isfurani i u gužvi. Jednom sam i stavio putopis na drugom forumu, upravo iz razloga da skrenem pažnju ljudima na ta takve pravce.
Toliko, dalje slike.

Ne možeš nikom reći da nisi mogao naći firmu za utovar lagera  :mrgreen: - Rubiera, Reggio Emilia


Upravna zgrada Sidi moto opreme, Bassano del Grapa (Padova)


Početak Dolomita sa istočne strane, Belluno, na putu za Madonnu di Campiglio. A misliš da voziš mrcinu i onda staneš pred brdašce  :mrgreen:


Autoput Piacenza - Torino


 
Pažljivo u Italiji, magle su katastrofa


A i vrućine, i kod kamiona je problem s gumama


btw, talijani su treć i u svijetu po proizvodnji riže


 
Ovo mi je zanimljiv kraj za motor, sjeverno od Brescie


Nije jedino Garda lijepo jezero, samo je naveće i najpoznatije. Ovo je Iseo


Cesta se penje iznad obale, ispred kamiona je zvonik crkve



Jel netko spomenuo uske ulice? Tu sam prošao s MAN-om sa slike prije


Problem je i nastavak, 15 km na kojem moliš boga da ne naiđe nitko u susret. Ima i jedan tune od 2 km bez rasvjete, a unutra dva zavoja pod pravim kutem


Inače, tu su stijene obučene u mrežu i još iznad toga su brane od odrona. Strmina je tolika iznad uske ceste, da se nekad voda slijeva u proljeće pa se voziš ispod slapa. Ali rijetke su bile ture koje nisu bile ljeti, to je prezajeban kraj za šlepere što se tiče vremenskih uvjeta. Inače, 30 km sjeverno od gradova (početak Dolomita) Bergamo i Brescia, zimi je temperatura niža 10-15 stupnjeva


Poslije na vrhu staneš i zamišljaš se ovdje na motoru


 
James1100 said:
...

Cesta se penje iznad obale, ispred kamiona je zvonik crkve



Jel netko spomenuo uske ulice? Tu sam prošao s MAN-om sa slike prije


Problem je i nastavak, 15 km na kojem moliš boga da ne naiđe nitko u susret. Ima i jedan tune od 2 km bez rasvjete, a unutra dva zavoja pod pravim kutem


Inače, tu su stijene obučene u mrežu i još iznad toga su brane od odrona. Strmina je tolika iznad uske ceste, da se nekad voda slijeva u proljeće pa se voziš ispod slapa. Ali rijetke su bile ture koje nisu bile ljeti, to je prezajeban kraj za šlepere što se tiče vremenskih uvjeta. Inače, 30 km sjeverno od gradova (početak Dolomita) Bergamo i Brescia, zimi je temperatura niža 10-15 stupnjeva


...

:paper: (y) (y)