nmax ili madley

Avan7garde

Member
Pozz, planiram kupiti skuter i citam malo po netu, nmax izgleda vise sportskiji madley vise ozbiljni skuter. cijena ista za 125, Iskustva dal neko ima i da li je vozio oba, na nmaxu sam sjedio prije jedno mj dana, al tada nisam ni gledao da bi ga mozuda mogao kupiti, sutra idem isprobati madley ako ga bude bilo u trgovini.

Koji je kvalitetniji, koji se manje kvari? Skuter ce sluziti za posao djir do grada jer su guzve katastrofa. cijena je cca 26000kn za oba, ako imate ideju neki drugi slobodno predlozite al da je od 125 na dalje. cijenom ne bi bas isao puno gore, imam a kat. tako da kubikaza nije problem.

Sto vise pomognete to meni lakse i bolje.

lp
 
Ako je 125 ili 150 onda probaj Xenter. Zapravo ne znam da li se jos proizvodi ali meni se jako svidio. Od 125 sam uzeo Kymco PeopleOne 125. Trebale su mi minimalne dimenzije i ravna podnica jer taj stoji stalno na moru. Od ova dva bi radije Medley jer vozim Beva mada su Maxovi isto vrh. 
 
danas sam napravio djir sa medley 155 i stvarno mi se svidio. na nmaxu sam sjedio nisam vozio tako da ne mogu nas napraviti usporedbu al mislim da u pon idem po medley 155. mat crvena sa crnim felgama.
 
Obojica su dobri skuteri, nego za upotrebu koju si naveo ja bih uzeo onog ko ima veče kotače i više mjesta ispod sica. To znači da bi uzeo Madley.
Ja imam za takvu vožnju SH150 ABS i oduševljen sam. Ravna podnica (ako treba nešto veče prevest  :mrgreen:) i veliki kotači, taman za gradsku gužvu i loše ceste. Možda u obzir uzmeš People S i Symphony ST. Isto veliki kotači i gradska upotreba, možda če cijena bit malo manja  :misli:
 
ma da u medley stanu dvije velike kacige sto mi treba. kotaci su veci na ovome. i iskreno mi od uvijek bio beverly bio top skuter a ovaj dosta vuce na njega, jeftiniji a slabiji. mislim da mi ne treba veci za grad.
 
Tmax said:
Obojica su dobri skuteri, nego za upotrebu koju si naveo ja bih uzeo onog ko ima veče kotače i više mjesta ispod sica. To znači da bi uzeo Madley.
Ja imam za takvu vožnju SH150 ABS i oduševljen sam. Ravna podnica (ako treba nešto veče prevest  :mrgreen:) i veliki kotači, taman za gradsku gužvu i loše ceste. Možda u obzir uzmeš People S i Symphony ST. Isto veliki kotači i gradska upotreba, možda če cijena bit malo manja  :misli:

Ovo je meni najbolja stvar na skuterima .
 
mate said:
Ako je 125 ili 150 onda probaj Xenter. Zapravo ne znam da li se jos proizvodi ali meni se jako svidio. Od 125 sam uzeo Kymco PeopleOne 125. Trebale su mi minimalne dimenzije i ravna podnica jer taj stoji stalno na moru. Od ova dva bi radije Medley jer vozim Beva mada su Maxovi isto vrh.

Proizvodi se (samo 125ccm). Odličan skuter. Mada je meni osobno N Max (125 i 155) puno zanimljiviji i u vožnji se uopče ne osjete mali kotači. E sada ostaje pitanje podnice... šta kome treba...
 
Boxer_st said:
... honda SH150... bez razmišljanja... :wink:
Ja san isto u planovima nabavke sličnog skutera, i smatram da Hondi SH 150 2018 sa cijenom od 30tkn nema ravnog u sunčevom sustavu. To ti dolazi od nekog kome je honda općenito bljak.
 
ja imam model iz 2012 s ABS. Mislio sam je prodat jer sam nešto drugo tražio i na kraju kupio  :mrgreen:  ali dobro da nisam ovu SH prodao. Za grad i gradsku upotrebu je najbolji skuter po mome mišlenju.
Sad neznam koliko je Madley kod vas skuplji ali možda se kod Honde dobi koji % popust i možda razmisliš  :misli: U ITA je najbolje prodavan skuter sa velikim kotačima i to nešto znači :)

Sasvim na kraju stranice imaš usporedbu SH (sasvim novi model ja imam stariju - slika) i Madleya

https://www.motoservices.com/essai-scooter/honda-sh-125-2017-euro4-petit-honda-grande-classe.htm

honda-sh150i-2013-2.jpg
 
cosmic said:
Ja san isto u planovima nabavke sličnog skutera, i smatram da Hondi SH 150 2018 sa cijenom od 30tkn nema ravnog u sunčevom sustavu. To ti dolazi od nekog kome je honda općenito bljak.

Slazem se. Ne mislim da je los skuter ali kupitii Hondu mi je ono... mission impossible.  :mrgreen:
 
uzeo sam mat crveni sa crnim felgama tj dao akontaciju, 27000kn, mozda ovih dana ako stignem odem po njega pa bacim koju sliku ako ne kad se vratim sa puta.
 
Avan7garde said:
uzeo sam mat crveni sa crnim felgama tj dao akontaciju, 27000kn, mozda ovih dana ako stignem odem po njega pa bacim koju sliku ako ne kad se vratim sa puta.

(y)
 
Vozio ga samo dva dana al prvi dojam je super. Nisam vozio neke druge modele tih jačina pa ne mogu baš usporediti Al sa visinom od 192 i 105kg vuče super, svaki auto obidjem bez problema čak i sa suvozacem od 85-90kg. Super stvar što stanu dvije velike kacige, isprobao xl i l. I sic se zatvara. Ima start stop. Fora stvar al mislim da cu to slabo koristiti. Kad stane. Čim das gas kreće odma. Nema kašnjenja. Velike gume, prednji zadnji abs. Jedino mi čudno kad sjednemo dva velika skroz se spusti do kraja amortizer, a gledam na nekim pedesetkama se voze.

Za moju visinu lijepo ne smetaju koljena vozi se odlično.

Naletio sam na arrow urban za nekih 2500-3000kn sa granom baš za medley. Sta kažete se isplati uzimati ili bolje pustiti original? Mada najvj necu mjenjati dok imam garu dvije god.

Sent from my galaxy S9+ using Tapatalk
 
Pogledaj si nosivost u prometnoj!
200kg mi se čini previše za taj skuter.
Moj Downtown ima nosivost 160kg
 
Piše 200 gledao sam. Ma bitno mene i curu da vozi. A to može. Tako da mi više ni ne treba.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 
Avan7garde said:
.................

Naletio sam na arrow urban za nekih 2500-3000kn sa granom baš za medley. Sta kažete se isplati uzimati ili bolje pustiti original? Mada najvj necu mjenjati dok imam garu dvije god.

Sent from my galaxy S9+ using Tapatalk

Ma ostavi original, barem moje mišlenje. Taj novac sigurno možeš drukčije potrošit, ako ne drukčije kupi curi nešto biče bolje  :mrgreen: