Nova moto oprema

Sturm2791

Member
Pozdrav društvo. Pošto sam več više puta napisao da kupujem uskoro motor, želio bih vaše mišljenje i upute oko kupnje kompletne opreme.

Navesti ću ono što sam ja zamislio tj našao na internetu i mislim, da je relativno dobra oprema, pa ako mi možete malo pomoći ili sugerirati oko istoga?

Znači, išao bih do nekih 7000 kuna za komplet opremu bez čizama.

HJC RPHA 11 SPICHO 3,600.00kn

ALPINESTARS SMX-1 AIR V2 rukavice- 550.00kn

THOR FORCE BELT- 370.00kn

ALPINESTARS T-GP PLUS R- 1,638.00kn

ICON TIMAX hlače 1,160.00kn



Sveukupno bez popusta =  7.318,00 kn

Zanima me vaše mišljenje. Hvala!


 
Prvo i osnovno ništa od navedenog osim pojasa nemoj kupovati preko interneta.
Drugo za izbor kacige a i ostalog uzmi rezervnu verziju jer postoji šansa da ti oprema neće pasati po tvojim gabaritima.
Treće i najvažnije kacigu kad staviš na glavu mora stiskati svuda jednako zamoli trgovca da pogledate drugu opremu sa kacigom na glavi nakon 20 minuta te nesmije žuljati jaknu možeš otpustiti kacigu ne.I kad zatreseš glavu kaciga nesmije plesati.Nakon par tjedana upotrebe će se kaciga opustiti ali i tada nesmije plesati.Znači kaciga na knap.
 
makama said:
Prvo i osnovno ništa od navedenog osim pojasa nemoj kupovati preko interneta.
Drugo za izbor kacige a i ostalog uzmi rezervnu verziju jer postoji šansa da ti oprema neće pasati po tvojim gabaritima.
Treće i najvažnije kacigu kad staviš na glavu mora stiskati svuda jednako zamoli trgovca da pogledate drugu opremu sa kacigom na glavi nakon 20 minuta te nesmije žuljati jaknu možeš otpustiti kacigu ne.I kad zatreseš glavu kaciga nesmije plesati.Nakon par tjedana upotrebe će se kaciga opustiti ali i tada nesmije plesati.Znači kaciga na knap.

Preko interneta sam samo našao što mi se sviđa i čini ok po oko. Sve bi to naravno otišao tamo u dućan isprobat pa tek onda kupio.
 
Postavljaš teško pitanje za velike rasprave
Svaka oprema bez obzira na cijenu i kvalitetu služi svaka svojoj svrsi
A o potrebama i ukusima prema samoj opremi znaš i sam se ne raspravlja

Što bi te ja osobno pitao dali si tu opremu birao zato što ti je ljepa ili što ti kao takva treba ?
Pucaš na najviši rang kacige za skoro 4soma
I među najskupljim markama za jaknu a biraš drugu marku hlača koje su isto skupe
a zajedno nemožeš spojit u dvodjelni kombinezon... Čemu to

Osobno da kupujem novo uzeo bi kacigu za 1-1500kn manje i to dodao za dvodjelni komb.
 
GTR-Racing said:
Postavljaš teško pitanje za velike rasprave
Svaka oprema bez obzira na cijenu i kvalitetu služi svaka svojoj svrsi
A o potrebama i ukusima prema samoj opremi znaš i sam se ne raspravlja

Što bi te ja osobno pitao dali si tu opremu birao zato što ti je ljepa ili što ti kao takva treba ?
Pucaš na najviši rang kacige za skoro 4soma
I među najskupljim markama za jaknu a biraš drugu marku hlača koje su isto skupe
a zajedno nemožeš spojit u dvodjelni kombinezon... Čemu to

Osobno da kupujem novo uzeo bi kacigu za 1-1500kn manje i to dodao za dvodjelni komb.

Pitam jer nikada nisam kupovao moto opremu. Hlace sam odabrao od druge firme jer nisam nasao hlace od alpine, a posto je traper uzorak sumnjam da ima veze sto nije u paru sa jaknom.
Birao sam dapace jer mi dobro izgleda, a i uvijek su mi svi pricali “na moto opremi nemoj sparat”

Imas preporuku za koju drugu marku odjece?
 
Sturm2791 said:
Pitam jer nikada nisam kupovao moto opremu. Hlace sam odabrao od druge firme jer nisam nasao hlace od alpine, a posto je traper uzorak sumnjam da ima veze sto nije u paru sa jaknom.

Imas preporuku za koju drugu marku odjece?
Uvik gledaj uzet jaketu i hlace istog proizvodaca tako da ih mozes patentom spojit pa ti onda i ne triba pojas
Ja tako radin i odlicno je



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa da, netreba šparat na opremi al u smislu
da ne kupiš skuter kacigu za 500kn a voziš R-a
A svaka roba ima svog kupca cjenovno

Mijenjat ćeš robu kad tad na skupoj robi će puno izgubit
A kao početnik kreni otpočeta i sa robom

A ako hoćeš savjet, počni sa rabljenim
Večina nas je tako počela
 
Sta se rukavica tice tribas vidit za sta ti je
Ja osobno kad se radi o rukavicama iden na one sa goretex membranom i da su kozne
Jaketa kako zelis
Hlace goretex ili D-dry(Dainese)

A sta se tice cipela.....
Danas san bia u ducanu moto opreme i gleda Dainese,Alpinestars,Sidi i neke no name i na kraju Daytona
Jednostavno Daytona su top topova
Oni su jaci nego Rukka u tekstilu/goretexu i Dainese u kozi
Skupe za popizdit ali to je vrh
Dat cu ti ideju.....malo kontroverznu
Imas za 800 do 1000 a i vise kuna vrhunske radne cipele sa kompozitnim zastitama i BOA sistemom vezivanja.ako cemo o zastiti ista ili bolja nego moto cizme
Ja iman Brytnje poluvisoke sa BOA sistemom.vrhunske i udobne i lagane a zastita samo takva.nepromocive takorec


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Sta se rukavica tice tribas vidit za sta ti je
Ja osobno kad se radi o rukavicama iden na one sa goretex membranom i da su kozne
Jaketa kako zelis
Hlace goretex ili D-dry(Dainese)

A sta se tice cipela.....
Danas san bia u ducanu moto opreme i gleda Dainese,Alpinestars,Sidi i neke no name i na kraju Daytona
Jednostavno Daytona su top topova
Oni su jaci nego Rukka u tekstilu/goretexu i Dainese u kozi
Skupe za popizdit ali to je vrh
Dat cu ti ideju.....malo kontroverznu
Imas za 800 do 1000 a i vise kuna vrhunske radne cipele sa kompozitnim zastitama i BOA sistemom vezivanja.ako cemo o zastiti ista ili bolja nego moto cizme
Ja iman Brytnje poluvisoke sa BOA sistemom.vrhunske i udobne i lagane a zastita samo takva.nepromocive takorec


Sent from my iPhone using Tapatalk

daj nemoj davit savjete molim te  (y)

radna cipela i moto cizma u isti kos?

jel mu bolja sa metalnom ili elektricarske cipele sa plasticnom kapicom kako saltat?  :LOL:
 
Branko-ST said:
daj nemoj davit savjete molim te  (y)

radna cipela i moto cizma u isti kos?

jel mu bolja sa metalnom ili elektricarske cipele sa plasticnom kapicom kako saltat?  :LOL:

Ajooooj steta sta forum nema instagram opciju followersa da te mogu lakse pratit  :LOL:
Dobro me nasmijes svojim komentarima  (y)
 
Branko-ST said:
daj nemoj davit savjete molim te  (y)

radna cipela i moto cizma u isti kos?

jel mu bolja sa metalnom ili elektricarske cipele sa plasticnom kapicom kako saltat?  :LOL:
Opet se javljas.........sramotis Split.....
Sta ti ono vozis.......


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Opet se javljas.........sramotis Split.....
Sta ti ono vozis.......


Sent from my iPhone using Tapatalk

  :LOL:

jesi naucija saltat?  :LOL:

ja sam svoje mozda odvozija sad je na mladima red  :jesus:

 

Attachments

  • 80675244_1408225052712482_2817139602874171392_o.jpg
    80675244_1408225052712482_2817139602874171392_o.jpg
    91.1 KB · Views: 160
Sturm2791 said:
Pozdrav društvo. Pošto sam več više puta napisao da kupujem uskoro motor, želio bih vaše mišljenje i upute oko kupnje kompletne opreme.

Navesti ću ono što sam ja zamislio tj našao na internetu i mislim, da je relativno dobra oprema, pa ako mi možete malo pomoći ili sugerirati oko istoga?

Znači, išao bih do nekih 7000 kuna za komplet opremu bez čizama.

HJC RPHA 11 SPICHO 3,600.00kn

ALPINESTARS SMX-1 AIR V2 rukavice- 550.00kn

THOR FORCE BELT- 370.00kn

ALPINESTARS T-GP PLUS R- 1,638.00kn

ICON TIMAX hlače 1,160.00kn



Sveukupno bez popusta =  7.318,00 kn

Zanima me vaše mišljenje. Hvala!

Pitanje je i kakav motor, odnosno kako ga i u koje godišnje doba misliš koristiti?
Dali ti paše DD kopčanje kacige ili ne?
RPHA11 je odlična kaciga, ali nema unutarnje naočale (dobiješ sa njom i tamni vizir doduše) - nekome bitno, nekome skroz nebitno, nekome nepraktično nositi sa sobom 2 vizira.

Što se jakne i hlača tiče pitanje je tu ovo prvo - dali se voziš i u hladnijem dijelu godine, dali ti je bitno da se hlače i jakna mogu spojiti (patentom), dali ciljaš na kožu ili korduru, itd.
Traper hlače su super ali realno imaju uži spektar primjene od nekakve kordure u kojoj ni po zimi neće biti hladno.

Sve to je jako individualno ali isto tako do neke mjere ovisi i o načine upotrebe motora.

Da ne govorimo da ja osobno ništa od navedenog nebi kupio bez da vidim uživo i probam staviti na sebe...
 
Iz iskustva takove hlače i na +15 traže grijače koljena za 100 km vožnje.
 
Pa da slažem se da o takvim stvarima bolje da ne GOVORIMO
jer su gledišta iz svakog kuta razna a kuteva stupnjeva ima mnogo...
 
Nemas brige s narudzbama sa neta. Ja sam nArucivao X puta i sve super.
Sa vecine web trgovina odmah dobijes obrazac za povrat opreme, zamjenu, ako ti iz bilo kojih razloga ne pase.

Samo izaberes, i dodje ti na kucnu adresu.

Ako si blizu Karlovca, zaleti se u Noveme, tamo ces naci svega .....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Nemas brige s narudzbama sa neta. Ja sam nArucivao X puta i sve super.
Sa vecine web trgovina odmah dobijes obrazac za povrat opreme, zamjenu, ako ti iz bilo kojih razloga ne pase.

Samo izaberes, i dodje ti na kucnu adresu.

Ako si blizu Karlovca, zaleti se u Noveme, tamo ces naci svega .....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja san naeucia kacigu, rukavice i jaketu iz Njemacke i sve san pogodia.stoji ka saliveno
A gace iz Noveme i falija san...
Bile velike ali bili su super korektni.nazva san ih i objasnia.rekli su da posaljem gace nazad i da ce mi poslat broj manje.tako je i bilo.2,3 dana plafon
Ovo iz Njemacke ima san srece ali san isto tako provjeria sve dimenzije kako ista
Jaketu istog proizvodaca samo slican model san proba pa san zna koji vroj mi triba
Isto tako i rukavice
Kaciga je isla na srecu znajuci da Shark i Shoei imaju slican kalup(a mozda i nemaju)
Izmiria san tintaru i narucia....
Kad buden poslon u Glasgowu oden do ducana moto opreme pa isproban pa onda narucin....iz Njemacke(FC Moto ili Motoin)
Gleda san kozne gace ali san odusta.nisu mi za moj tip motora
Cak gledan i da jaketu prominin u Goretex ali za sada ce ostat kozna


Sent from my iPhone using Tapatalk