Nova moto oprema

očito si ti onda sa Heldom imao puno više sreće nego neki drugi kao i ja među njima
na ženinim potpuno novim čizmama se za 2 tj. napuhnuo i popucao gornji dio kože te se skroz ogulio
A na mojim rukavicama su jednostavno popustili šavovi, pridodat ću to "da nismo imali sreće"
 
GTR-Racing said:
očito si ti onda sa Heldom imao puno više sreće nego neki drugi kao i ja među njima
na ženinim potpuno novim čizmama se za 2 tj. napuhnuo i popucao gornji dio kože te se skroz ogulio
A na mojim rukavicama su jednostavno popustili šavovi, pridodat ću to "da nismo imali sreće"

Alpinestars i Dainese, mislim da je bestbuy


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Alpinestars i Dainese, mislim da je bestbuy


Sent from my iPhone using Tapatalk
Najskuplje( ako ne racunamo Rukku) ali i vjerojatno najbolje
Ja osobno preferiram Dainese......
Po meni najbolji omjer kvalitete i dizajna....
Gaca,jaketa i rukavica.....cizme naravno Daytona.uzet cu ih kad tad......


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Najskuplje( ako ne racunamo Rukku) ali i vjerojatno najbolje
Ja osobno preferiram Dainese......
Po meni najbolji omjer kvalitete i dizajna....
Gaca,jaketa i rukavica.....cizme naravno Daytona.uzet cu ih kad tad......


Sent from my iPhone using Tapatalk

Imas li neku preporuku za kakvu najobicniju komunikaciju za kacigu, bluetooth
znaci telefonski pozivi i eventualno slusanje radija. Znaci, neki zvucnik/antena/mikrofon...

Ne treba Sena i slicno, samo nesto osnovno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Imas li neku preporuku za kakvu najobicniju komunikaciju za kacigu, bluetooth
znaci telefonski pozivi i eventualno slusanje radija. Znaci, neki zvucnik/antena/mikrofon...

Ne treba Sena i slicno, samo nesto osnovno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Iskrsno nisan se time bavia
Preopasno mi je to.odvlaci pozornost
Ako neko zove ignoriran dok vozin ili ako ocekujen nekog onda stanen negdi sa strane i nazoven


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam 2-3 kompleta opreme, ovisno o godisnjem dobu i kako i kamo idem. Tekstil za hladnije vrijeme, cizme, rukavice.... Koza (Dainese, jbg, pase mi po svemu, al je skupo) za proljece-jesen  kad radim i najvise km, uz Sidi Vortice Air  cizme u kojima mi nije hladno ni na 10C, a po toplijem dusu dale, po ljeti ako je djir kraci (100tinjak km) sam u riziku jer obicno imam "civilne" hlace (traperice), obicne tenisice, mesh rukavice i mesh jaknu (RS Taichi). Da, fale mi neke prozracne moto hlace sa zastitom na kriticnim mjestima kao i neke casual moto cipele prilagodjene tom godisnjem dobu. Svjestan sam rizika u slucaju sranja za noge i stopala u takvim scenarijima i (ocito) spreman sam na to i posljedice koje iz tog proizlaze u slucaju sranja.


Kaj hocu rec? Ukratko, nema opreme za nase podneblje koje pokriva sve uvjete. Isto tako, kvalitetna oprema je skuplja u startu, ali osim sto traje dulje pa se trosak kroz eksploataciju poravna, nerijetko je i jftinija ako se tako gleda jer traje puno dulje, pruza i veci stupanj zastite.
 
seki22 said:
Iskrsno nisan se time bavia
Preopasno mi je to.odvlaci pozornost
Ako neko zove ignoriran dok vozin ili ako ocekujen nekog onda stanen negdi sa strane i nazoven


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne nuzno. Za touring voznju je ok, imao sam Senu.
Poziv koliko-toliko , javis se ili ne, ali npr korisno je imat radio ili mediaplayer, mozes lagano stavit muziku, a i servisne informacije s radija dobro dodju, upozorenja u prometu i slicno. Kazem, nikako ne mislim za R motor ili ST-MA bilo koji motor, ali npr ZG-ST ili negdje dalje, duze/krace, ok je.
Isto tako, u vezi s navigacijom mozes slusat i govorne upute.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Ne nuzno. Za touring voznju je ok, imao sam Senu.
Poziv koliko-toliko , javis se ili ne, ali npr korisno je imat radio ili mediaplayer, mozes lagano stavit muziku, a i servisne informacije s radija dobro dodju, upozorenja u prometu i slicno. Kazem, nikako ne mislim za R motor ili ST-MA bilo koji motor, ali npr ZG-ST ili negdje dalje, duze/krace, ok je.
Isto tako, u vezi s navigacijom mozes slusat i govorne upute.


Sent from my iPhone using Tapatalk
OK slazem se za govorne upute
Sta se tice muzike bolje ne.slusan svoj motor/auspuh a i pjevusin u sebi

Jesi proba mozda mobitel ka navigacija i bluetooth sluje. Stavis jednu Beats pro u uvo.traje 9 sati.......
A onda ih imas i za jogging po Marjanu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
OK slazem se za govorne upute
Sta se tice muzike bolje ne.slusan svoj motor/auspuh a i pjevusin u sebi

Jesi proba mozda mobitel ka navigacija i bluetooth sluje. Stavis jednu Beats pro u uvo.traje 9 sati.......
A onda ih imas i za jogging po Marjanu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Da, to je jedna od opcija. Samo sto ti stoji u uhu, a htio sam to izbjeci.
Sena ima plosnate zvucnike, mikrofon mali, tako da se lijepo cuje, a ne narusava unutrasnjost kacige.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Da, to je jedna od opcija. Samo sto ti stoji u uhu, a htio sam to izbjeci.
Sena ima plosnate zvucnike, mikrofon mali, tako da se lijepo cuje, a ne narusava unutrasnjost kacige.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da naravno
Kazem....nisan se nikad sa time bavia
Ja bi to slujama rjesia.....
Ima jeftinih a opet traju ka i airpods....4 sata
Sa kujinom pune su za 10 min za sljedeca 3 sata


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
seki22 said:
Da naravno
Kazem....nisan se nikad sa time bavia
Ja bi to slujama rjesia.....
Ima jeftinih a opet traju ka i airpods....4 sata
Sa kujinom pune su za 10 min za sljedeca 3 sata


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sto vozis sad? Jesi jos s skuterom ili si kupio nesto?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Getriba said:
Sto vozis sad? Jesi jos s skuterom ili si kupio nesto?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pojavi se u SM kad triba pa saznaj........
Jednom si bia navratia.....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
GTR-Racing said:
očito si ti onda sa Heldom imao puno više sreće nego neki drugi kao i ja među njima
na ženinim potpuno novim čizmama se za 2 tj. napuhnuo i popucao gornji dio kože te se skroz ogulio
A na mojim rukavicama su jednostavno popustili šavovi, pridodat ću to "da nismo imali sreće"

Puno HELD opreme sam imao, a i danas imam. Komplet zimsko odijelo od kordure (ima iza sebe preko 100.000 km, bezbroj kiša, putovanja, itd.), zimske rukavice (prve potrajale skoro 10 god., druge tek razrađujem), zimska potkapa windstopper, itd., ne mogu se svega ni sjetiti.

Čizme sam prve imao neke touring, ne sječam se više modela ali dugo su trajale, pa sportske Epco Tex (fenomenalne), pa Epco (iste kao prve samo bez zimske membrane jer se ove prve više nisu dale dobiti - solidne ali ne kao one prve, malo je i kalup bio drugačiji) i zadnje Cartagena (nešto između sport i race i nisu mi pasale, tj. nisam se nikada skroz navikao na njih pa sam ih prodao, dok sam sve ove ranije iznosio do kraja). Sad sam prešao na Dainese jer sam našao model koji mi je na prvu legao pa čemo vidjeti što se trajnosti tiče kakve će biti, jer ženine koje ima par sezona su se dosta brzo ofucale.
 
3alfa3 said:
Ja imam 2-3 kompleta opreme, ovisno o godisnjem dobu i kako i kamo idem. Tekstil za hladnije vrijeme, cizme, rukavice.... Koza (Dainese, jbg, pase mi po svemu, al je skupo) za proljece-jesen  kad radim i najvise km, uz Sidi Vortice Air  cizme u kojima mi nije hladno ni na 10C, a po toplijem dusu dale, po ljeti ako je djir kraci (100tinjak km) sam u riziku jer obicno imam "civilne" hlace (traperice), obicne tenisice, mesh rukavice i mesh jaknu (RS Taichi). Da, fale mi neke prozracne moto hlace sa zastitom na kriticnim mjestima kao i neke casual moto cipele prilagodjene tom godisnjem dobu. Svjestan sam rizika u slucaju sranja za noge i stopala u takvim scenarijima i (ocito) spreman sam na to i posljedice koje iz tog proizlaze u slucaju sranja.


Kaj hocu rec? Ukratko, nema opreme za nase podneblje koje pokriva sve uvjete. Isto tako, kvalitetna oprema je skuplja u startu, ali osim sto traje dulje pa se trosak kroz eksploataciju poravna, nerijetko je i jftinija ako se tako gleda jer traje puno dulje, pruza i veci stupanj zastite.

Slična situacija kod mene. Pogotovo sa boldanim se slažem.

Tijekom godina sam se stvarno nakupio svega (mogao bih eseje o opremi pisati, ali nemam volje, a i neznam od kakve bi to pomoći bilo pokretaču teme) i ne mogu reći da sa nečim baš nisam bio zadovoljan jer se uglavnom radilo o renomiranoj opremi i onda tu nema greške, iako je tu i tamo nešto podbacilo ili se brzo potrošilo.

Dainese koža je svakako br.1 po mom iskustvu za topliji dio godine, prvoklasni proizvod u svemu. Imao nekoliko odijela (dvodjelnih), i bolja polovica ima jedno, nemamo zamjerki.
Za ljeto kao casual kombinaciju imam perforiranu Spyke jaknu (Blaster GP), i Modeka traperice (model Bronston), ali u globalu najviše km radim u korduri (logično, jer se vozim cijele godine).

Osnovno pitanje za postavljača teme je, jer realno ne može sve kupiti odjednom a i nema potrebe, kada se i kako najviše misli voziti - pa će i opremu lakše izabrati.