Novi stacionarni radari

Upisao sam ove nove lokacije u aplikaciju, ali mi se čini da IKA i Opatija poduplane ( već u bazi postoji i druga kamera u neposrednoj blizini)
Te poduplane su na karti označene sa X i imaju napomenu.
Definitivno bi bilo najbolje upisati novu kameru na lokaciji.
 
Sorry ako sam izazvao zabunu...intencija je bila da upozorim motoriste koji se voze bez uključene neke aplikacije koja upozorava na kamere, jer sam ja jučer naišao na iste prvi put i radarbot me upozorio na postojanje istih, dakle postoje u bazi... i da, onu postojeću kameru kod bivše Bille (ispod groblja), do sad mi uvijek javljalo kao kameru za crveno svjetlo, a nekidan, prvi put, kao kameru za brzinu (40 km/h)
 
Sorry ako sam izazvao zabunu...intencija je bila da upozorim motoriste koji se voze bez uključene neke aplikacije koja upozorava na kamere, jer sam ja jučer naišao na iste prvi put i radarbot me upozorio na postojanje istih, dakle postoje u bazi... i da, onu postojeću kameru kod bivše Bille (ispod groblja), do sad mi uvijek javljalo kao kameru za crveno svjetlo, a nekidan, prvi put, kao kameru za brzinu (40 km/h)
Ma ništa, samo netko jednom kada bude imao vremena neka pogleda u app, lako je dodati napomenu. Ovi podatci ne idu druge aplikacije, nego samo na snečerovoj karti + exporti za sygic i garmin. Koliko je karta precizna to ovisi o nama. Onog trenutka kada se unese nova kamera ona se vidi na karti. Dok je RadarBoot i slične aplikacije uvrste na svoj popis može proći više mjeseci.
 
  • Like
Reactions: biker4life
Za 3-4 god javni prijevoz bude najbolja opcija, ovo je bas postal pressing 😁
Ja se na poznatim rutama meskoljim i gledam bandere da ne bi bilo kakve nove kamere, bas umanjuje gust voznje, jbg…
 
U Zadru kada bi uveli red light kamere isplatili bi ih za jedan dan. :ROFLMAO:

Neki dan sam stao na semaforu jer je bilo crveno (s motorom). Toliko je sunce sjebalo (+ moj zatamnjeni vizir nije pomogao) da bi se kladio da se upalilo zuto i zeleno iako je bilo nemoguce skuzit. I ja krenuo. Srecom, gledam i ostatak prometa pa nije bilo sranja, al je cinjenica da sam jedino ja krenuo, a ovi iza mene nisu. JEbiga, desi se :D
 
Jedno je kada se desi, ali U Zadru je crveno svijetlo prijedlog a ne obaveza zaustavljanja. :mrgreen:

1-2 auta su standardno na nekim raskršćima kroz crveno, a evo meni je jutros na putu za posao prošao auto na crveno a iza njega šleper :oops:.

Ja kada krećem na semaforu uredno gledam lijevo desno kada sam na sporednoj jer je to ovdje kriminal kako se vozi po semaforima.
 
Valjda jedina stvar koja je u USA dobro rijesena su semafori postavljeni na izlazu iz krizanja, tako da ih vidis.
 
Na Slavonskoj Aveniji u ZG, u visini Zovko hotela nova kamera, gleda prema istoku , jučer iza 17h je ekipa bila tamo
Kolko vidim, nema je više. Koliko znam ova je bila treči model. Prva ogromna velika ka TV, zatim mala crna sa dva duguljasta otvora i treča uobičajena mala bijela koje više nema.
 

to nisu pametnije kamere nego sacekuse nakon kamera. Rijetka pojava u HR, ali nije da se nije desavalo :mrgreen:
 
Kod nas znaju stavit prije kmere.
Na ulazu u Sv. Juraj iz smjera Senja.
I nije rijetko.

Po ZG i okolici jako rijetko, skoro se moze reci nikad jer je toliko rijetko da spada pod statisticku gresku :D . Osim klasicnih sacekusa cije su lokacije iste vec desetljecima, a ako je neka kamera u blizini, onda je kamera novost, a ne sacekusa.
 
  • Like
Reactions: neven
Po ZG i okolici jako rijetko, skoro se moze reci nikad jer je toliko rijetko da spada pod statisticku gresku :D . Osim klasicnih sacekusa cije su lokacije iste vec desetljecima, a ako je neka kamera u blizini, onda je kamera novost, a ne sacekusa.

Kod nas ima sačekuša svih vrsta. U načelu nije problem ako je opravdan razlog ili neka crna točka, ali ima i mjesta di su sačekuše reda radi, neznam. Ne očekuješ ih jer u biti nema razloga da ih tamo očekuješ - bilo kako bilo, rezultat je postignut, jer ako imaš tablicu, navikneš se voziti po propisu ili +15/20%, to ti još oproste (ajde bar nešto - ne cjepidlače i progledaju kroz prste) i jednostavno je to tempo. Nema smisla plaćati kazne. Ima gomilu neoznačenih random auta, stari Focus, 15 godina stara Octavia, itd., ako nemaš tablicu nemožeš se kretati gradom. Focus civilka me zaustavio nedavno pod rotacijama, kaže nište ništa napravili, redovna kontrola vozačka i prometna od motora, sve R-ove zaustavljamo. Auto nikad nebi rekao službeni, nema antene, nisu stakla zatamljena, nema bljeskalica samo plava rotacija u kabini pod šajbom, tip u jeansu i bijeloj košulji ali ne službenoj, sam u autu.

Uz to, mislim da su naše STP u Istri najstrože u cijeloj RH, odnedavno je za atest kratkog homologiranog nosača tablice potrebno vagati motor, naravno CVH ovdje nema vagu, pa si osuđen na Metis, a oni tamo "jedva čekaju" da ih netko dođe masirati da mu važu motor. Naravno i sve drugo je problem. Lani sam došao sa poklopcem sjedala na tehnički (imam sjedalo doma, motor je skroz stock, čak i originalni narančasti žmigavci) i govori mi tip (a bili smo kolege nekad jer sam radio u sklopu stanice za tehnički pregled), "gle pustiti ću te, motor je crn, poklopac je crn, ne vidi se na slici da nije sjedalo, ali drugi put dođi sa sjedalom". Kao ista spika kao kad dođeš recimo sa kombijem 8+1 a fali zadnji red sjedala - automatski pad.

Ako vam sve ovo nije dovoljno, uz to, redovne su kazne za nepropisno parkiranje motocikla od strane komunalca u gradu, iskreno nigdje to nisam doživio. Ukupno ima valjda 15 moto parkirnih mjesta u gradu (označenih).

Kako već jedno vrijeme živim na relaciji Pula-Zagreb, nevjerovatno opuštenije se vozim Zagrebom. Srećom, sve više sam u Zagrebu, a sve manje u Puli.

fr0ItuI.jpg


Recimo, ovdje na slici iznad, tronožac gore u šumi, snima dolazno i odlazno, dobiješ doma za par mjeseci čestitku, ograničenje 50 preko mosta, još je i STOP jer su tu tračnice (koje nisu u funkciji jedno 30 godina i sve su zarasle) - ali taj prolazak kroz STOP koji je isto snimljen se "oprašta", tako da brzinu platiš i šutiš. Ajd da bi ih ovdje netko vidio - nema teoretske šanse. Sad ih vidim jer znam da znaju biti tamo, ali... 99% prolaznika nezna...

Tako da, mjeri se svugdje i sve, prije i nakon kamera, i di treba i di ne treba, sve manje mi je gušt voziti se, jer i kad sam u reguli, sav sam napet jer nikad neznaš gdje je netko nakeljio 40 na ravnicu od 5 kilometara, a promakao ti je znak.

Vozim motore skoro 20 godina, nikad nije bilo ovako.