odgađanje plačanja god. poreza...

mg749ie said:
Država nam još i dobro stoji, kad svi izbjegavamo platiti porez, a onda samo naivci plačaju, a ostali izvrdavaju 8)
Treba platiti svoje obveze, onaj tko nemože nek ne uzima ono kaj nemre održavati, jedva čekam taj OIB koji bi trebal popraviti situaciju u naplati poreza :shock:
ti si ocito neki djelatnik porezne u nasim redovima ,ovo ti ne stoji nikako pametnjakovicu jer tesko da ce netko ostat duzan drzavi, porez je lihvarenje gradana i uzimanje od postene zarade jedan dio ok, ali porez na porez ,obecavanje smanjenje poreza pa se digne porez, pa trosarine, pa doslovno lihvarski porez pa di to ima, da se svi stavnovnici drzave udruze i dadu cijele place drzavi bilo bi im malo bez obzira koja stranka bila na vlasti, jer je najlakse trosit tudi novac...
 
mg749ie said:
Država nam još i dobro stoji, kad svi izbjegavamo platiti porez, a onda samo naivci plačaju, a ostali izvrdavaju 8)
Treba platiti svoje obveze, onaj tko nemože nek ne uzima ono kaj nemre održavati, jedva čekam taj OIB koji bi trebal popraviti situaciju u naplati poreza :shock:
Ja ga nisam izbjegavao platiti, nego ga nikada nisam ni dobio.
 
monstrum said:
Dobro ti je rekla. Ako se pozivaš na zastaru duga i misliš da je ona nastupila, nevezano da li za cijelo dugovanje ili samo dio duga, nemoj ništa uplaćivati, jer kako ti je rečeno, od svake uplate se prvo naplaćuju kamate i to počevši od najstarijih, a tek nakon što se sve kamate naplate počinje se naplaćivati glavnica po istom principu. Prema tome od iznosa koji si uplatio pretpostavljam da ti se naplatio dug za 2004. i 2005.godinu.  :(
Da nisi ništa uplatio bila bi ti utvrđena relativna zastara za te dvije godine, jer ako nisi ništa potpisao kao što navodiš, za 2004.godinu ti je s 01.01.2008.godine nastupila zastara, a za 2005. s 01.01.2009.godine.
A zašto sam proces donošenja rješenja traje toliko dugo neznam..Trebao si se svako malo otići informirati u poreznu upravu i pitati di je zapelo..stvar je u tome da ta rješenja uglavnom donosi jedna ili eventualno dvije osobe u ispostavama, a s obzirom na količinu zahtjeva vjerojatno sve ne stignu u neko "normalnije" vrijeme donijeti.
Znači budući da sam platio uredno nakon toga sve poreze sada zastaru mogu okačiti mačku o rep jer su oni poništili 2004 i 2005-u.  :?

Ma nije problem, da mi je došlo na vrijeme kada je trebalo ionako bi platio, ali ovako sam iz principa tražio zastaru, jer ne šalju mi ništa 4 godine i onda traže preko 4000kn i kamate za koje ja nisam kriv jer je došlo do tih kamata.
 
Danas se poreznu nemože zajebat, naplatit će svoj harač na bilo koji način, ruke su im odvezane da rade što god požele  :?
Nije uopće problem u porezu, nego u legalnom lopovluku, ja sam platio porez kad sam kupio motor, plaćam ga prilikom svake registracije, plaćam ga kroz gorivo i iz kojeg kurčevog razloga moram plaćat godišnje još 800 kuna samo zato što ga imam, kao i za TV, kao i za auto i šta ja znam  :palacdolje:
Tko kaže da nije lopovska država taj nema pojma  :palacdolje:

Za koju godinu doći će uplatnica na zrak, imaš 90 kila plati 800 kuna, imaš 120, plati soma ipo  :palacdolje:
 
Medo said:
Znači budući da sam platio uredno nakon toga sve poreze sada zastaru mogu okačiti mačku o rep jer su oni poništili 2004 i 2005-u.  :?

Tako bi trebalo biti..nisu oni ništa poništili nego ako je uplata izvršena kako je trebala (znači isti pozivi na broj kao što su ti poslali uplatnicu) sistem sam knjiži svaku uplatu na način kako sam ti objasnila... znati ćeš za ubuduće  :wink:
 
KING RR said:
Danas se poreznu nemože zajebat, naplatit će svoj harač na bilo koji način, ruke su im odvezane da rade što god požele  :?
Nije uopće problem u porezu, nego u legalnom lopovluku, ja sam platio porez kad sam kupio motor, plaćam ga prilikom svake registracije, plaćam ga kroz gorivo i iz kojeg kurčevog razloga moram plaćat godišnje još 800 kuna samo zato što ga imam, kao i za TV, kao i za auto i šta ja znam  :palacdolje:
Tko kaže da nije lopovska država taj nema pojma  :palacdolje:

Za koju godinu doći će uplatnica na zrak, imaš 90 kila plati 800 kuna, imaš 120, plati soma ipo  :palacdolje:

Kakvo ogorčeno i destruktivno razmišljanje  :shock:
Nitko nije presretan kad mora plaćati porez, ali brkaš neke porezne pojmove..porez koji plaćaš kroz gorivo kako navodiš je  pdv i prihod je države (državni porez), dok su trošarine na naftne derivate opet posebni porezi. Zatim porez na cestovna motorna vozila o kojem ovdje pričamo je opet prihod županijskog proračuna, dok je porez koji plaćaš kod kupovine motora posebna priča. Tako da ne plačaš isti porez kako kažeš nekoliko puta.
Ni sama nisam oduševljena kad mi dođe neka uplatnica od porezne da moram platiti, ali očigledno zaboravljaš da kad ne bi bilo poreza ne bi mogao od države ništa ni tražiti, niti očekivati.. Državna/županijska/gradska/općinska blagajna se mora prvo napuniti da bi tebi mogla isplatiti npr.povrat poreza kojeg tako željno svi iščekujemo jednom godišnje.
Kao što je mg749ie  napisao: "onaj tko nemože nek ne uzima ono kaj nemre održavati"  8)
 
monstrum said:
Kakvo ogorčeno i destruktivno razmišljanje  :shock:
Nitko nije presretan kad mora plaćati porez, ali brkaš neke porezne pojmove..porez koji plaćaš kroz gorivo kako navodiš je  pdv i prihod je države (državni porez), dok su trošarine na naftne derivate opet posebni porezi. Zatim porez na cestovna motorna vozila o kojem ovdje pričamo je opet prihod županijskog proračuna, dok je porez koji plaćaš kod kupovine motora posebna priča. Tako da ne plačaš isti porez kako kažeš nekoliko puta.
Ni sama nisam oduševljena kad mi dođe neka uplatnica od porezne da moram platiti, ali očigledno zaboravljaš da kad ne bi bilo poreza ne bi mogao od države ništa ni tražiti, niti očekivati.. Državna/županijska/gradska/općinska blagajna se mora prvo napuniti da bi tebi mogla isplatiti npr.povrat poreza kojeg tako željno svi iščekujemo jednom godišnje.
Kao što je mg749ie  napisao: "onaj tko nemože nek ne uzima ono kaj nemre održavati"  8)
Nije tu problem u nemre ili more nego u tom što nas država šiša ko ovce sa razno raznim porezima i nametima.Kažeš nisu stigle tete u poreznoj, prije bi rekao da se zajebavaju na poslu jer tako kako se radi u poreznoj, socijalnom, mirovinskom i ostalim državnim firmama je olićenje nerada i komunističkog javašluka i privatnik bi sa takvim NEradnicima mogao za dva dana ključ u bravu.A sa druge strane državni službenici žele sva moguća prava ovog svijeta u razno raznim kolektivnim ugovorima.Kad sam dotaknuo i tu temu mogu reći da je svaki onaj koji je potpisao za referendum a radi u privatnom sektoru debil jer je svojim potpisom nagradio nerad državnih službenika.A MG glede plačanja...
ako će država propasti što nekolicina nije platila porez za motor pa onda neka i propadne hebe mi se  :wink:
 
GSX 1402 said:
Nije tu problem u nemre ili more nego u tom što nas država šiša ko ovce sa razno raznim porezima i nametima.Kažeš nisu stigle tete u poreznoj, prije bi rekao da se zajebavaju na poslu jer tako kako se radi u poreznoj, socijalnom, mirovinskom i ostalim državnim firmama je olićenje nerada i komunističkog javašluka i privatnik bi sa takvim NEradnicima mogao za dva dana ključ u bravu.A sa druge strane državni službenici žele sva moguća prava ovog svijeta u razno raznim kolektivnim ugovorima.Kad sam dotaknuo i tu temu mogu reći da je svaki onaj koji je potpisao za referendum a radi u privatnom sektoru debil jer je svojim potpisom nagradio nerad državnih službenika.A MG glede plačanja...
ako će država propasti što nekolicina nije platila porez za motor pa onda neka i propadne hebe mi se  :wink:

Gle to šta navodiš je za raspravu u nekoj drugj temi za birtiju... Samo sam iznijela neke činjenice iz iskustva... da su sve stvari u lijepoj našoj u redu i pravedne-nisu, ali to je isto za raspravu za neku drugu temu...
Ali i dalje mi nije jasno zašto je nekome ko kupi motor za nekoliko tisuća/desetaka tisuća kuna problem plaćati i porez za to...ako ti se to u startu ne sviđa nemoj kupovati motor pa nećeš imati razloga kukati.  :jesus:
 
monstrum said:
Gle to šta navodiš je za raspravu u nekoj drugj temi za birtiju... Samo sam iznijela neke činjenice iz iskustva... da su sve stvari u lijepoj našoj u redu i pravedne-nisu, ali to je isto za raspravu za neku drugu temu...
Ali i dalje mi nije jasno zašto je nekome ko kupi motor za nekoliko tisuća/desetaka tisuća kuna problem plaćati i porez za to...ako ti se to u startu ne sviđa nemoj kupovati motor pa nećeš imati razloga kukati.  :jesus:
*ebali bi se al da im ne uđe
 
DANE~VK said:
*ebali bi se al da im ne uđe
Aha, zato si ti novom vlasniku svog motora nosio uplatnicu godišnjeg poreza... :eek:hne:
I kakav je to idiot koji ju je uzeo... :lolcry:
 
KING RR said:
Danas se poreznu nemože zajebat, naplatit će svoj harač na bilo koji način, ruke su im odvezane da rade što god požele  :?
Nije uopće problem u porezu, nego u legalnom lopovluku, ja sam platio porez kad sam kupio motor, plaćam ga prilikom svake registracije, plaćam ga kroz gorivo i iz kojeg kurčevog razloga moram plaćat godišnje još 800 kuna samo zato što ga imam, kao i za TV, kao i za auto i šta ja znam  :palacdolje:
Tko kaže da nije lopovska država taj nema pojma  :palacdolje:

Za koju godinu doći će uplatnica na zrak, imaš 90 kila plati 800 kuna, imaš 120, plati soma ipo  :palacdolje:

jebote, o čemu ti pričaš ?

Ti sad i ovdje svjesno i namjerno pozivaš na kršenje zakona....  :shock:

Poduzmi nešto (putem svojih saborskih zastupnika) u vezi promjene postojećih zakona (na što po zakonu imaš pravo)...... Za svaki zakon za koji misliš da bi po tvom bio bolji, imaš zakonsko pravo poduzeti sve (zakonske) korake da ga promjeniš na bolje... Ali dok je zakon ovakav kakav je, mora se poštivati.... ili snositi zakonske posljedice....

Pa *ebo te led, u Americi možeš dobiti veću zatvorsku kaznu za neplaćeni porez nego da ubojstvo čovjeka...  :shock:
 
Straš, radim u Vladi, pišem propise iz jednog od resora (dakle pravnik sam), znam svaki korak i sve procedure u donošenju istih i moram te osvijestiti da ovo što si napisao postoji samo na papiru. Praksa je nešto sasvim drukčije...

To je kao da ja tebi idem objašnjavati štelanje ventila ili poliranje glave a o tome znam samo ono što sam ovdje ili negdje drugdje pročitao...
 
strasilo said:
jebote, o čemu ti pričaš ?

Ti sad i ovdje svjesno i namjerno pozivaš na kršenje zakona....  :shock:

Poduzmi nešto (putem svojih saborskih zastupnika) u vezi promjene postojećih zakona (na što po zakonu imaš pravo)...... Za svaki zakon za koji misliš da bi po tvom bio bolji, imaš zakonsko pravo poduzeti sve (zakonske) korake da ga promjeniš na bolje... Ali dok je zakon ovakav kakav je, mora se poštivati.... ili snositi zakonske posljedice....

Pa *ebo te led, u Americi možeš dobiti veću zatvorsku kaznu za neplaćeni porez nego da ubojstvo čovjeka...  :shock:


:misli: :neznam:

 
maRRio 8 said:
Aha, zato si ti novom vlasniku svog motora nosio uplatnicu godišnjeg poreza... :eek:hne:
I kakav je to idiot koji ju je uzeo... :lolcry:
moč ubjeđivanja
 
mg749ie said:
Država nam još i dobro stoji, kad svi izbjegavamo platiti porez, a onda samo naivci plačaju, a ostali izvrdavaju 8)
Treba platiti svoje obveze, onaj tko nemože nek ne uzima ono kaj nemre održavati, jedva čekam taj OIB koji bi trebal popraviti situaciju u naplati poreza :shock:


bilo je prije cca 6mjeseci na dnevniku da hrvati placaju najviše poreza na svoju prihode u svijetu i komentar voditelja je da smo makar u necemu prvi
ako ga mamic ne placa na milijunske iznose zasto bih ja nasvoju mizeriju od place
 
picolovac said:
bilo je prije cca 6mjeseci na dnevniku da hrvati placaju najviše poreza na svoju prihode u svijetu i komentar voditelja je da smo makar u necemu prvi
ako ga mamic ne placa na milijunske iznose zasto bih ja nasvoju mizeriju od place

Tako je  (y)

Neradi se tu kako straš kaže pozivanju na kršenje zakona, nego o tome dokle seže ili dokle će sezati to plaćanje "poreza", svake godine dobijem neku novu uplatnicu, neki novi porez, pa dokle više, gdje je granica, e pa nigdje i neće stati jer znaju da mogu tražit i zato traže, to je rupa bez dna  :palacdolje:
Šta mislite da su francuzi ludi kad se masovno bune  :wink: i treba se bunit, sve dok se običan čovjek nedigne na noge i započne galamu na sva zvona neće bit bolje, ova ekipa na vlasti, kao i bilo koja druga koja dođe na vlast samo će tražit, isprva prst, pa šaku, pa ruku, nema tu poštenja.
Ako kradu od ljudi koji rade direktno za njih, pa kako neće od nekog ko nema veze sa njima  :palacdolje:
Gledam dnevnik večeras, kako žene iz kamenskog plaču, skupilo mi se da sam morao izaći na zrak da me vlastito dijete negleda sa očima punih suza, jel to država za koju su izginuli naši ljudi, jel to država koju treba poštovat  :palacdolje:
Sve dok narod bude plako i tražio ono što je pošteno zaradio neće bit mira  :palacdolje:
Svakodnevno gledam kako lopine kradu, kako im se podilazi na sudovima, kako se troše ogromni novci na gluposti, kako se država sa ponosom hvali kako su napravili novu kaznionicu u Glini sa podnim grijanjem i klimom, a narod joj je gladan  :palacdolje:
Krmak debeli nosi odjelo od 10 soma kuna, a jadnice nedobiju plaću 5 mjeseci, također očekuju da će sutra policajac vrebat građane i derat po kaznama, e pa evo im kurac  :2up: nek govnar sam obuče uniformu, izađe na ulicu pa nek piše kaznu jadniku sa 4 djece i prihodom od 2 soma kuna, ja neću  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:



 
goodie said:
Straš, radim u Vladi, pišem propise iz jednog od resora (dakle pravnik sam), znam svaki korak i sve procedure u donošenju istih i moram te osvijestiti da ovo što si napisao postoji samo na papiru. Praksa je nešto sasvim drukčije...

To je kao da ja tebi idem objašnjavati štelanje ventila ili poliranje glave a o tome znam samo ono što sam ovdje ili negdje drugdje pročitao...

Pa i za to smo si sami krivi, a ne netko drugi ....  :palacdolje:

Ne stari, to je kao da ti meni govoriš da se na tvom motoru štelaju ventili jer tako piše u manualu, a ja te uvjeravam da to nije moguće.... jer sam ja majstor... (y)

@KING .... ja se apsolutno slažem s tim da šlaćamo prevelike namete... i apsolutno se slažem s tobom da ih je s našim primanjima jako teško plaćati ITD, ali ipak dok god ti zakni postoje, država će naći načina da se naplati i tu jednostavno nema razloga za pljuvanje..... Treba poraditi na tome da se taj zakon promjeni, a ne da se krši ....

Ali opet sa druge strane, kao i svaki puta do sad.... svi mi tražimo neka svoja prava, ali kad nam netko spomene obaveze koje idu uz ta ista prava, onda nam ni to ne paše... E *ebiga stari, ne ide jedno bez drugog....

Sjeti se "naših" bijelih prosvjeda ..... ostvarli smo svoje PRAVO, ali smo zajedno s tim pravim dobili i obaveze, a sad više ne možeš proći tehnički sa motorom s kakvim si mogao proći prije tih prosvjeda....

Sjeti se i seljaka i njihovih blokada.... ostvarili su neka svoja PRAVA, ali sad isti traktor više ne može proći tehnički dok se ne naprave neke preinake, a prije blokada je išlo... ;)

I tu država ne izmišlja toplu vodu, jer svi ti zakoni i propisi postoje više od 15 godina, samo se jednostavno nije toliko gledalo na neke stvari ...

Može sad netko reći ovo ili ono, ali prevelike su koincidencije da bi se reklo a nisam u pravu s ovim što sam naveo ...  :misli:
 
A jebiga straš, u pravu si i ti i ja, al generalno šta je previše previše je, to što navodiš za prosvjede u pravu si, al pajdo to je čista demonstracija sile i moći "ako se ne pokoriš i buniš naći ću načina da te zajebem.." u tom i je kvaka, dokle tako, pa sam znaš kakva nam je slavonija, ljudi su jadniji nego ikad, a sjeti se kakva je bila prije  :wink:
Obadvojica znamo da se pojedinac sa rogatima nemože bosti, al opet gajim nade da će jednom doći narodu iz dupeta u glavu pa će se ustat i reći "e sad je dosta".
Neizmišljam ja toplu vodu, niti tražim nemoguće, samo želim reći da više nemožeš ostat živ od računa, i postavljam si jednostavno pitanje : jel išta od tog što imamo i ja i ti ustvari naše  :misli: ili je njihovo bez obzira što smo to platili i izgradili svojim novcem pa zato sam im stalno za nešta dužan plaćat  :palacdolje:
 
KING RR said:
A jebiga straš, u pravu si i ti i ja, al generalno šta je previše previše je, to što navodiš za prosvjede u pravu si, al pajdo to je čista demonstracija sile i moći "ako se ne pokoriš i buniš naći ću načina da te zajebem.." u tom i je kvaka, dokle tako, pa sam znaš kakva nam je slavonija, ljudi su jadniji nego ikad, a sjeti se kakva je bila prije  :wink:
Obadvojica znamo da se pojedinac sa rogatima nemože bosti, al opet gajim nade da će jednom doći narodu iz dupeta u glavu pa će se ustat i reći "e sad je dosta".
Neizmišljam ja toplu vodu, niti tražim nemoguće, samo želim reći da više nemožeš ostat živ od računa, i postavljam si jednostavno pitanje : jel išta od tog što imamo i ja i ti ustvari naše  :misli: ili je njihovo bez obzira što smo to platili i izgradili svojim novcem pa zato sam im stalno za nešta dužan plaćat  :palacdolje:

Gajimo iste nade.. ;) .... ali do tad ....  :misli: :misli:
 
strasilo said:
Gajimo iste nade.. ;) .... ali do tad ....  :misli: :misli:

Hrvati smo, no, naš narod većinom ili spava ili guta i kupi u sebi ili se pravi da nevidi, netreba njima puno, samo lagani indirektni stimulansi, tek toliko da osvježe pamćenje 8) 8) 8)