Oprema - rukavice, jakne, hlače itd.

Kad se radi o koznoj opremi, ako je Dainese kroj koji odgovara, onda je to to - jel ima boljeg - vjerojatno ima, ali svakako spada u visu klasu kozne odjece koja je genericka, a ne neka egzotika radjena po narudzbi (al onda je i cijena junacka), makar, nekad je bio kvalitetniji (materijali), ali i dalje imaju ergonomski dobra rjesenja (barem meni odgovaraju).
Nekako bi rekao da kad kupim dainese, ne gledam na to kao na trosak nego kao na investiciju.


Takva roba obicno traje dugi niz godina, a onda zelim da bude odlicna, a ne da na svakoj voznji osjecam nekakvu nelagodu i da se pitam kako bi to bilo da nisam sparao.

kad bi bio u situaciji da kupujem, a nemam dovoljno novaca - nebi kupio na silu nesto sto mi potpunoo ne odgovara. Pricekao bi dok ne skupim novce, ili posegnuo za karticom.
"Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino"  :LOL:
 
Tokom godina i sezona nosilo se sve i svašta, nebih se mogao sjetiti svega ni da hoću, a u globalu imam pozitivna iskustva sa "zimskom" opremom HELD (potkape, rukavice, čizme, goretex opčenito, itd.), te IXS (goretex jakna).

Od "ljetne", kožne i sportske opreme, imam pozitivna iskustva sa Dainese opremom (odijelo), te Spyke (i davnih dana sa IXS rukavicama).

Kada je već rasprava o jaknama - trenutno (par sezona) koristim Spyke jaknu, za topliji dio sezone i nemam nikakvih zamjerki.

Model je Blaster GP (postava na skidanje, protektori, veliki džepovi, itd.):

lOATqAOl.jpg

http://i.imgur.com/lOATqAO.jpg

- dosta je kruta, ali to je takav model, ali upravo zato početnicima preporučam da između ostalog vide kakav tip kožne jakne traže.

Što se HELD-a tiče, mislim da je njihova oprema kod mene najzastupljenija, sve touring što imam je njihovo (osim jakne zimskog odijela), a nedavno sam pak uzeo i jedne njihove sportske čizme (HELD Epco Tex), pa da malo vidimo kako su to napravili. Odabrao sam verziju sa vodovjetro-nepropusnom postavom, jer sam takve slične HELD touring čizme imao ranije, i u 6 sezona i 100.000 km pokazale su da su vrijedile svaku kunu.

Kada već spominjem touring opremu - u njoj uglavnom i vozim, te ponekad u iznad navedenoj jakni, jer se u kombinezone i slične extremne odijevne predmete :mrgreen: obučem najčešće samo za Grobnik, što je zadnjih nekoliko sezona svega cca. 1-3 puta godišnje. :mrgreen:
 
luks0000 said:
dali se isplati dat za onu suomy jaknu 1000kn :misli: :misli:

Po meni ne, pa nova je koštala oko 2.000. Drugo, Suomy treba probat jer kroj je jako čudan i većini prosječnih Hrvata ne odgovara. :mrgreen: 500-600kn vrijedi.
 
Afrofeet said:
Ok, sad, tekstilna jakna ili kožna? Ja bi rađe kožnu, ali cijene  :shock:
Pa eto... sam si odgovorija. :mrgreen:
 
Jedno pitanje
Imam koznu jaketu i stvarno je dobra. i ovih dana kad je bura zapuhala u Splitu nisam imao problema sa hladnocom. Ali problem mi je sa nogama u rebama mi bude hladno. Jeli možda netko od Vas nosi ispod reba nesto?
 
3alfa3 said:
Rukavice od 700 kn su OK ako ne gledas razvikane marke (a cak i tada mozes nac kvalitetne) Ali prava kvaliteta je ipak s druge strane granice od 1000kn, cesto i bitno iznad. Ipak, bio sam zadovoljan sa Wintex rukavicama od 500tinjak kuna. Njihov pandan kod razvikanijih marki je bio izmedju 700 i 1000kn



Inace,  jucer se ponovio za jaknu. Ova sezona je bila "jeftina" jer je vrijeme bilo zakurac i nisam se puno vozio pa sam si priustio finu jaknu + protektor. Lijepo ce se slagat sa Dainese hlacama. Do sada koristio koznu Mtech jaknu, a i ubuduce je mislim koristit jer ima zimsku podstavu za razliku od ove Dainese)


IMG_4268_resize_zpsa52ca8b1.jpg


IMG_4269_resize_zps1cf8722b.jpg


IMG_4270_resize_zpseb12ddd2.jpg
3alfa3, imam isto dainese model mislim santa monica i ima postavu za kornjacu mislim isti model kao tvoja wave g, ima  gau 2 velicine.
je li to veci model,di si ga uzima i koliko kosta,koliko ti smanji jaknu kad ga nosis
 
@Goran_ST

Imaš za kupit grijače za kolina od goretexa, ali ih je tlaka stavljat/skidat, obuci gege ili duge mudante, a moš se bacit u trošak pa uzet u Lidla base layer gege i majicu kad budu na akciji, ili u Louisa malo kvalitetnije, kad se bocojaki vrati s Tajlanda.



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
evo ovaj model, imam je 4 godine kao sta alfa kaze koza je meka,isto ima malu grbu ne smeta me u voznji  istvarno sam zadovoljan. kupljena u piccila i kostala 4000 kn ima postavu koja se vadi
 
smile 77 said:
3alfa3, imam isto dainese model mislim santa monica i ima postavu za kornjacu mislim isti model kao tvoja wave g, ima  gau 2 velicine.
je li to veci model,di si ga uzima i koliko kosta,koliko ti smanji jaknu kad ga nosis

Ovo je veci model protektora (izmjerio 42 ili 42,5cm x 24,5cm), novema nova, redovna cijena 500kn, al dobio dobar popust jer je i jakna tamo kupljena.
Ne osjeti se da smanji jaknu, mozda mrvicu, al ga nisam ni svjestan nakon 10 sekundi u jakni, obicno smanji jaknu za cca 1cm u opsegu tijela sto je zanemarivo osim ako ti jakna nije premala, ali ju nekako ipak uspijes zakopcat (podatak nasao na netu gdje se reklo da se doda1/4 do 1/2 incha na opseg prsa kod uzimanja mjere prsa vozaca).



Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2
 
3alfa3 said:
Ovo je veci model protektora (izmjerio 42 ili 42,5cm x 24,5cm), novema nova, redovna cijena 500kn, al dobio dobar popust jer je i jakna tamo kupljena.
Ne osjeti se da smanji jaknu, mozda mrvicu, al ga nisam ni svjestan nakon 10 sekundi u jakni, obicno smanji jaknu za cca 1cm u opsegu tijela sto je zanemarivo osim ako ti jakna nije premala, ali ju nekako ipak uspijes zakopcat (podatak nasao na netu gdje se reklo da se doda1/4 do 1/2 incha na opseg prsa kod uzimanja mjere vozaca).

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2
hvala na odgovoru,probat cu ih kontaktirat pa vidit (y)
 
S tim da on i ne stoji skroz gore do vrata, tako da u prsima zapravo ne uzme skoro nista, glavnina mu je na polovici ledja, a kod mene ovaj plasticni dio dodje na nekih 2cm ispod grbe dok ostatak koji je meksi tsman malo ulazi pod grbu

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2

 
3alfa3 said:
S tim da on i ne stoji skroz gore do vrata, tako da u prsima zapravo ne uzme skoro nista, glavnina mu je na polovici ledja, a kod mene ovaj plasticni dio dodje na nekih 2cm ispod grbe dok ostatak koji je meksi tsman malo ulazi pod grbu

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2
kad stignes i ako ti se da, kad obuces jaknu i stitnik slikaj s leda (y)
 
smile 77 said:
kad stignes i ako ti se da, kad obuces jaknu i stitnik slikaj s leda (y)

Skoro se uopce ne vidi, samo kad se sagnem pa se jakna napne preko njega. Slikat ne mogu dok je na meni, a i nebi se puno vidlo :) uglavnom, vidis jaknu objesenu na vratima, uzi dio protektora ide prema gore, samo ovaj krajnji vrh ulazi malo pod grbu dok je cvrsti dio protektora 1-2cm ispod grbe

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk 2

 
Spidi isto dosta dobar,  (y)
 
Nabavio i nove hlace - stare su odlicne, ali prevelike (trebao sam remen koristit na njima ove sezone) i danas prodane. Ove su broj manje, jebeno tesko udjem u njih, ali znam iz iskustva da ce se taman rasirit koliko treba nakon par voznji.


IMG_4297_resize_zpsd5350ac6.jpg