Osnivanje novih klubova i naravno odmah organizacija moto susreta

ova scena mi je počela sve više ličiti kao politika u nas......troje ljudi se sastanu na bačvi i osnuju stranku......a petero se nađu na motorima/skuterima i osnuju motoklub........

a kako se nalaze rješenja u državi, za neke probleme, tko će se rješiti i ovo vezano za motoklubove,a to je NIKAKO........

jednostavno treba naći neki model u rješavanju ovog problema.......ovdje ima dosta ljudi registrirano, dosta školovanih i pametnih, te onih sa bogatim iskustvom na moto-sceni, pa jednostavno, oni koji imaju volje, da smisle nešto.......otvore novu temu, postave svoje modele rješenja problema, ljudi na forumu bi to proučili, postavilo bi se glasanje i tako odlučilo na neki način u kojem pravcu krenuti prema rješavanju problema........

one neozbiljne, spamere i slične treba jednostavno staviti na hlađenje......po potrebi

i tako mislim da bi se uspjelo.......

problem je što se motoklubovi mogu osnovati kako tko hoče.......kao i druge razno-razne udruge, to treba rješiti drugačije, postaviti neke uvjete.......mnogi bi odmah u startu odustali, oni manje zainteresirani, jer bi im bilo previše zahebancije, a oni koji baš žele motoklub i to vole, žive za to.......oni bi u tome ustrajali do kraja........il neznam, staviti da motoklub, mora sudjelovati nekim npr. aktivnostima u svojoj okolici, da na neki način opravda svoje postojanje, za primjer uzmem MK Osijek, motomrazovi i motozeko......i humanitarne akcije koje su provedene........i zadovoljstvo malih osječana kada dođu negdje na trg itd., koji to klub od novijih radi????? im niz primjera......
 
Šile, odvojila sam vam temu za tvoj prijedlog : http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,143722.msg2330118.html#msg2330118
ako ti se ne sviđa naslov, lako promjenim. mislim da će vam tako biti lakše, nego se ovdje tražiti u džumbusu  :wink:
 
Neko je rekao da će vrime pokazati svoje i bija je u pravu koliko laprdamo odjedanput je vrime stalo što je znak da svima odgovara stanje-više manje došlo je na isto i prije otvaranje teme što je dobar znak da se vrlo brzo svi napušu ali brzo izdišu,ne bi mi mogli nego svi dobro ispuhati motor i onda malo se zapitati pa jesmo li mi normalni ili nas neko zavadi,laku noć.  :mornar: :brush:
 
Iwa said:
Šile, odvojila sam vam temu za tvoj prijedlog : http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,143722.msg2330118.html#msg2330118
ako ti se ne sviđa naslov, lako promjenim. mislim da će vam tako biti lakše, nego se ovdje tražiti u džumbusu  :wink:
u redu je  (y) ... hvala ti mače  :kiss2: 
 
Gluvi said:
1) Motor je moj život,način i filozofija življenja,moj motor ima čak i ime Gerthruda
2) vozeći motor osjećam se slobodno,ispunjeno,osjećam se živim
3) poštujem sve koji se voze,ne namećem nikome ništa i nedam da mi itko išta nameće
4) na susrete odlazim radi svog gušta,i graha,srest braću po načinu života i razmišljanja i sestre naravno
5) skuteri su dio naše svakodnevnice i kao takvi svugdje prisutni
6) član sam MK Barabe  a ne MC Barabe,
Nike zašto dozvoljavaš osobna prepucavanja na ovoj temi,otvori im novu ,temu pa nek se tamo ponižavaju i prepucavaju,ovdje netko treba pomoć mladima da nauče nešto a ne izosit svoje frustracije,i skupljat nekakve brojeve  (y)

Potpisujem svako slovo :naklon: :naklon: :naklon: :naklon:

deep said:
I po neznam koji puta nameće se logično pitanje : " Kuda vodi ova nagla inflacija Moto klubova "? Ono što se stalno provlači kroz ovu pojavu  je ograničavanje prijateljstva na uži krug , a stvari stoje drugačije . Riječ Moto klub izgubila je na težini i sadržaju i na samu pomisao udruživanja nužno ne daje i kvalitet , a kako vidimo danas dobivamo samo kvantitet . Štancamo moto klubove kao na traci .

E sada da nedajem povoda oportunistima da odmah izvuku iz konteksta rijeć , slovo i krenu u napad  ,moram birati riječi kojima ću opisati moje viđenje stvarnosti .

Naime ni sam nevidim do kada će ovo potrajati i ne nazirem kraj osnivanja novih i novih moto klubova . Za svoju dušu skupljam podatke o moto klubovima na našim prostorima,ali i o onima izvan lijepe naše . Dio toga podjelo sam sa vama ovdje na forumu u temi "popis moto klubova  ". Nije teško za primjetiti da sad već brojimo više moto klubova nego što imamo gradova . Da vas ne zamaram statističkim podacima po gradovima regijama ovaj podatak već govori sam za sebe . Ovdje smo imali priliku čuti svakakvih razloga za i protiv ove pojave , pa se tako između ostalog govori o novcu kao motivu osnivanja klubova . Da to sad povlaći za sobom i činjenicu kako novoosnovani klubovi donose ishitrenu odluku organizaciji moto skupa odmah po registraciji .

Činjenica je da se novoosnovana skupina istomišljenika želi što prije predstaviti u moto okruženju i da svoj party vidi kao najbrži način prikupljanja pažnje na sebe . Iz tog razloga imamo vikenda u godini koliko imamo , ali zato imamo tri puta više party-a (susreta ) ili već kaki ih nazivamo .Toliko smo zgusnuli broj događanja u jednom terminu da bih sad već rekao kako NASTAJE LAGANA GUZVA U KOKOŠINJCU .

Stoga ,kako sam već spominjao inicijativu da se  ukljuće entuzijasti i dobri poznavatelji događanja  , te da svojim radom i naporima pokušaju doprinjeti razriješanju ove situacije u koju smo se doveli . Sama zamisao o kordinaciji i nije baš pala na plodno tlo prije nekoliko godina , a i danas izaziva prijepore i osuđivanje na neuspjeh prije nego što je i zaživila . Baveći se i sa tim segmentom opet za sebe sam polako slagao kockice i pravio bilješke , da se danas , sutra u slučaju pokušaja organiziranje trenutnog stanja može imati neki koncept .

Vizija postoji , model postoji ,samo nam nedostaje dobra volja  nekih interesnih skupina  .

Pozivamo se na starije , apel je sasvim ispravan .Dužni smo se osvrnuti oko sebe i tek onda napraviti korak kako isti nebi bio pogrešan . Osobno nemam ništa protiv da se i dalje osnivaju novi moto klubovi , ali uz više pažnje i odgovornosti prema postoječoj situciji .

Mislim da kvantitet dugoročno donosi i kvalitetu, samo treba pričekati da stvari sjednu na svoje mjesto, a sjest će kad tad.

Obzirom da smo i mi novoosnovani klub, moram napomenuti da od nikoga ništa nismo dobili. Da smo tražili, jesmo, ali ne i dobili. Financiramo se isključivo iz svog đepa, od registracije, žiga, boja, naljepnica, web stranica, foruma i svega ostalog. Imali smo samo velikuuuuu pomoć dragih prijatelja koji su se nesebično zalagali da zaživimo. Registrirani smo isključivo iz razloga da zaštitimo ime. Naše boje nekog možda podsječaju na nečije boje, ali sa našim imenom kluba nismo mogli imati drugačije :bonk: (ako to ne smeta one na koje naše boje podsječaju, ujedno su znali za našu namjeru osnivanja kluba, ne znam zašto to smeta one koji ni sa jednim ni sa drugim bojama nemaju veze :misli: )
Klub trenutno broji 14 članova. Sve redom ljudi koji se cijene i poštuju, a vozili su se i prije nego što smo osnovali klub. Ideja o našem Winteru nije protekla iz želje da zaradimo novce nego iz želje da počastimo i što bolje ugostimo naše drage prijatelje za koje se nadamo da ih imamo od Prevlake do Vukovara, preko Istre, Like, BiH, Slovenije....(ispričavam se svima koje sam izostavio, ali ne da se sve nabrojat).


Ne shvačam zašto večina klubova na spomen koordinacije ili unije odmah dobiva asocijaciju na MC :misli: Koordinacija ili unija bi svima bila od koristi. Moje skromno mišljenje.

I za kraj, nije bitno koje boje nosiš i dali ih nosiš :misli: Hmmm, ustvari je, bitno je, ali je puno bitnije da li si čovjek ili ne, a da li si biker ili ne to je tema koja se več godinama žvače, žvače i nikako je prožvakat. Mojih 20000 km godišnje, dva kompleta guma, šatorašenje, vožnje po magli, kiši, tuči i snjegu, a naravno i po suncu i odlazak na susrete i partye kod mojih dragih prijatelja daju mi za pravo da se smatram bikerom. To je samo moje pravo. Isto tako ima pravo i onaj koji radi 1000 km godišnje, od kuče do birtije da se smatra bikerom. To je samo njegovo pravo!
Odavno smo podjeljeni u nekoliko grupa. U grupu koja ide od susreta do susreta, u grupu kojoj je Grobnik zakon i u grupu koja se vozi od kuće do kafića i đir po gradu. Četvrta grupa su oni koji kombiniraju sve tri stvari. Imam Respect prema sve četri grupe, ali moje društvo i prijatelji su oni koji odlaze na susrete.
To sam biram i nitko mi ne može nametat drugačije. Nekom je najljepše odvozit 10 krugova na grobniku. Meni je najljepše kada krenem na susret koji mi je udaljen 300 km, a to putovanje traje cijeli dan jer putem svako malo moram stati kod prijatelja, doći na susret i tamo naći hrpu drugih prijatelja i sa njima provesti tri prekrasna dana. Bez obzira na vremenske uvjete.

Ljudi, vozite se i uživajte. Svatko na onaj način na koji najviše uživate. Poštujem svakog bikera i respect prema svakom :naklon: :naklon:
Život je prekratak za filozofiranje, svađe i prepucavanja :bananalove: :party: :piva: :ruza: :konjic:
 
limit said:
Neman ja ništa protiv moto klubova, problem je uglavnom u ljudima koji ih predstavljaju a postavljaju se na način kao da su oni vlasnici moto scene.
10 ljudi osnuje klub u nekom gradu i automatski se postavljaju kao predstavnici i glasnogovornici moto scene u njemu. A onih ostalih nekoliko tisuća
motorista u gradu, koji nisu u klubu, su ovce koje još nisu pronašle svoju vjeru  :misli:
Da bi ti slikovito to prikazao, isto se događa i ovdje na forumu. Ovo je slobodan moto forum, nije klupski orjentiran, ali nekako imam osjećaj da se non-stop
vrši presing na članove foruma sa temama vezanim za klubove. Zadnja je bila rasprava o vrijednosti postojanja skutera i mentalnom sklopu njihovih vlasnika  :misli:
A na forumu ima više skuteraša nego pripadnika moto klubova  :misli:

Mene klubovi ne zanimaju, svaka čast onima koji su u njima, ali ja ne trpim nikakve vrste ograda, obveza, usmjerenja. Ne vidim potrebu da pripadam nekom
klubu, kao ni da nosim nekakve oznake na leđima da bi bio prepoznat na cesti. Ljudi su različiti, pravi prijatelji su rijetki, zašto bi se povezivao sa nekim
koga neznam ili površno znam?
Kažeš, ima toliko klubova u kaštelima i okolici. Pa šta se oni nisu priklanjali jedni drugima? Zar nije dosta jedan u svakom gradu? Zašto u trogiru imate 2 kluba?
Prije 20 godina bilo je drugo vrime, nitko nikome nije morao polagati račune koliko je on biker i šta vozi. Vidija bi ja danas tog PRPFU kako bi ulazija sa skuteron
na moto susrete  :shock:

Kažeš iman u kaštelima oldtimer klub  :misli:. Ja dobro znam Zagora, predsjednika tog kluba, i kažem ja njemu, više onako u zafrkanciji, da bi i ja moga u njegov
klub. A on meni smrtno ozbiljan, da nemože jer neman oldtimer  :shock:  Kao, je moja kawa oldtimer po zakonu ali nije po njegovom zakonu  :misli:.
A moj motor je veća atrakcija gdje god se pojavim nego pola njihovih.
I ako me neka ljuta potriba natira da moran bit u oldtimer klubu, neću nikog ništa pitat već ću osnovat sam sebi klub  8)  
A ti lipi moj razmišljaj i dalje zašto imamo ovoliko klubova  :wink:
lipi moj ,naj gore je pisat ili govorit napamet,eto tebe u u klub nije tija Zagor,a zašto,?????razlog si naveja ,a jeli baš to tako?????ali neču o tome ,evo ti opet moj primjer ,kako vi sa strane kažete od predsjednika koji se predstavlja kao bog u svojoj sredini
naime kiupi lik TDM dođe i ni pet ni šest nego dajte mi prišivke ja sam kupija motor i sad šta???zlamena san se i posla ga di je bija i dosad ,a još bolji primjer od prošle godine kad mi je doša čovik na škver tražit prišivke za sina jer eto mali bi u klub i sad ajde takvi če pričat kako smo MI u kurcu jer neče mo nikog u klubu
ima moj limit i ovi primjer od prije misec dan u centru PRoMOTA u TG.pita momak -prodavač lika koji je doša zbog skutera u dučan  ideš li na moto susret kod Malara ,a on opet ka iz topa ma šta ču ja iči tamo ,oni su kupili motore jučer i sad imaju klub ,a momak ima negdi 26-27god a velika večina Nas u klubu imamo više godina na motoru nego njegova mater godin života .Zašto ti sve ovo pišen jer iz ovoga vidiš kako se govori napamet ,govoru ljudi eto samo da bi govorili i nekog gadili,koliko ti uopče poznaješ PREDSJEDNIKA klubova sa ovog Našeg područja da bi o njima na takav način govorija
neču previše ,ali još samo ovo kažeš ,na forumu se vrši pritisak na Vas koji niste članovi klubova ,ma isukrsta ti ,a šta se vatate teme,
ostavi ne komentiraj ,ajde onamo di je štivo zanimljivije ja se ne osvrčen na teme koje mi nisu po guštu ili nedovoljno poznajem materiju ,ostavljan je ljudima koji znaju i mogu nešto napisat
uvik se nađu nekakvi ''salamuni''koji če pisat o klubovima ,a u stvari o klubovima neznaju ništa nego samo naklapaju
 
Mislim da bi i ja želio postati biker ali ne znam kako to mogu. A što se tiče susreta, susrećem se često(ujutro sa samim sobom pred ogledalom kad se zgrozim i kažem "Jutro bikeru natečenog lica i krvavih očiju"). Premalo nas je da bi se dijelili. Mislim da je sve stvar pojedinca, njegovih želja i potreba.  Slažem se sa Štefom, i ja volim susrete, mokre šatore i lude zabave. Što više to bolje. Treba poštovati svačije ukuse i ni po koju cijenu nametati pravila drugima. Što se tiče drugih ljudi na motorima koji ne znaju otpozdraviti kad im se javiš u vožnji to odmah govori koliki mu je krug kretanja i kultura pozdravljanja. Ja se javim i staren didi na tomosu kad ga negdje sretnem, ali to je moja osobna stvar. Vjerujem da će uvijek biti ovih i onih i zato je život interesantan. Mi se ponašajmo po našim načelima i nema greške. Jedini "problem" je što se iz godine u godinu povećava broj predaha u vožnji od A do B(ma gdje to bilo), pa put od 300 km traje od jutra do noći. I ako Bog da trajati će još duže.  Bog vas poživio i odvozili vi meni još puuuuuuuno kilometara jer nama je lijeeeeeeepo.
 
a da ,vezanom za predhodni post nisam odgovorija Limitu šta sa onim tisučama motorista u gradu koji nisu članovi MK.
e pa od tih ljudi ima ih dosta NORMALNIH koji naprosto ne žele biti u klubu iz određenih razloga ,a ipak na susrete idemo zajedno i družimo se zajedno,ima ih koje ne zanima ništa do putovanja sa curom ili ženom i opet se nađemo na kavi i razgovaremo o tim putovanjima ,a ima i onih koji se voze po gradu bez ,kacige,bez dozvole ima ih šta po gradu na zadnje kolo voze ,e takvi neče ni pitat jer znaju da kao takvi ne mogu bit u klubu
 
rus said:
a da ,vezanom za predhodni post nisam odgovorija Limitu šta sa onim tisučama motorista u gradu koji nisu članovi MK.
e pa od tih ljudi ima ih dosta NORMALNIH koji naprosto ne žele biti u klubu iz određenih razloga ,a ipak na susrete idemo zajedno i družimo se zajedno,ima ih koje ne zanima ništa do putovanja sa curom ili ženom i opet se nađemo na kavi i razgovaremo o tim putovanjima ,a ima i onih koji se voze po gradu bez ,kacige,bez dozvole ima ih šta po gradu na zadnje kolo voze ,e takvi neče ni pitat jer znaju da kao takvi ne mogu bit u klubu

Ja nikad nebi bio član nekog kluba koji prima takve kao što sam ja...  :hehehe:
 
sasuli ste drvlje i kamenje na osnivanje novih klubova
Evo da vam ja ispricam nasu situaciju:
Nas 22 jako dobra prijatelja i brace po motoru se dosta godina vozimo skupa i posjecujemo moto susrete
U nasem gradu ima motoklub sa dosta dugom tradicijom (ujedno ih pozdravljam ovim putem) ali iz razno raznih razloga odlucili smo osnovat vlastiti klub.
Predstavljamo se klubovima dolazeci na njihove susrete.
Motosusret cemo napravit kad upoznamo dovoljno klubova (moj je prijedlog kad sakupimo 50 zahvalnica razlicitih klubova).
Novi klubovi koji upadaju u datume motosusreta - treba ih jednostavno zaobilazit a forum bi bio od velike pomoci kad nebi objavljivao njihove susrete
Toliko od mene.

Pozdrav svim ljudima dobre volje
 
swand said:
sasuli ste drvlje i kamenje na osnivanje novih klubova
Evo da vam ja ispricam nasu situaciju:
Nas 22 jako dobra prijatelja i brace po motoru se dosta godina vozimo skupa i posjecujemo moto susrete
U nasem gradu ima motoklub sa dosta dugom tradicijom (ujedno ih pozdravljam ovim putem) ali iz razno raznih razloga odlucili smo osnovat vlastiti klub.
Predstavljamo se klubovima dolazeci na njihove susrete.
Motosusret cemo napravit kad upoznamo dovoljno klubova (moj je prijedlog kad sakupimo 50 zahvalnica razlicitih klubova).
Novi klubovi koji upadaju u datume motosusreta - treba ih jednostavno zaobilazit a forum bi bio od velike pomoci kad nebi objavljivao njihove susrete
Toliko od mene.

Pozdrav svim ljudima dobre volje

Moto Klub koji se osniva je skup ljudi istog ili jako sličnog razmišljanja, navika i načina života. Neke stvari u postoječim klubovima nam ne odgovaraju pa se osnivaju novi. Slažem se da je i previše klubova, ali ljudi, kako moj prijatelj kaže: Vrag odni prišu! Polako, sve će doč na svoje. Vrijeme če pokazat. Mislim da se svi slažemo da ovakva situacija ne može opstat, ako radi ničeg drugog ono radi susreta jer kao što skidam kapu Klubu koji napravi susret na koji dođe 2000 ljudi, još više skidam kapu Klubu na čijem se susretu pojavi 100-tinjak ljudi, a oni to rade več tri ili četri godine :misli: I siguran sam da se ne pokrivaju, a o zaradi ne želim ni razmišljat. Nije mi jasna ta računica, ali možda jedino oni stvarno žele počastit? 90% klubova bi u toj situaciji odustalo, a ovi se pokrivaju sa svojim novcima i svijesno idu u minus?
 
Moram spomenut:Dok sam ležao slomljen pokraj svog motora u Divuljama,motor na zemlji,ja u neprirodnom položaju u razmaku od 2 minute pokraj mene su se provezla 2 motora sa po dvojicom likova(sramota),usporili,pogledali me ,produžili do kafića,okrenuli se,pogledali me i nastavili dalje vozit bez zaustavljanja.E sad da su imali boje i nisu stali da mi pomognu,mislim da bi ih cjelo naše bratstvo popljuvalo,a svom klubu bi nanjeli ogromnu štetu,ovako su prošli lišo,
dali bi takvog primili u klub,bilo koji,dali bi ih klub odmah izbacio,BI i zbog tog reda i bratstva i postoje klubovi,
a vi koji mislite da su klubovi nepotrebni,da vama ne treba nitko osim vas samih,da možete pljuvat po svemu što vama ne paše ,otvorite si novi forum Pljuvaonica i tamo pljujte,a nas ostavite ovdi sa našim sitnim zadovoljstvima
Nikoga osobno ne prozivam,želim vam puno samih kilometara (y)
 
"Poštovani" moderator Nike tema ti odlična samo riječ demokracija tebi je nepoznata .Dok ljudi sami plačaju registraciju kluba  organiziraju susrete o svom trošku i rade po zakonu ne po zakonu drugi moto klubova i po zakonu moderatora kao što si ti jer ti si uzimaš pravo biti zakon i biti iznad demokracije samim time jer si moderator pa da zaključaš temu o susretu novog kluba , čak si dozvoljavaš da zahtjevaš promjenu imena kluba iz razloga da se on tebi ne sviđa jer postoji klub" ZMAJ "i oni su tvoji prijatelji zar su ti "DRAGONS" zato neprijatelji. jer pravi demokrata  tu ne bi izigravao suca jer mu to položaj dozvoljava a klubovi neka imena rješavaju međusobno iako nema razloga za to jer ako su registrirani ko takvi nek tako i ostanu, a još kad se sa takvim "poštovanim "moderatorom pridruži i udruga Međimurski moto klubova poznato pod imenom "MEĐIMURSKI JAL"  koji javno traže bojkot susreta a ni sami se među sobom ne trpe pa gdje je tu kraj. Nisam član "Dragonsa" niti bilo kojeg drugog kluba "I am  free i to" free"koristim da idem kamo me 2 kotača ponesu bilo sjever,jug ,istok zapad. Zato NIKE  budi demokrata i uzmi u obzir da postoje free bikeri koji pohađaju susrete, hepeninge i ostala događanja na dva kotača i nemoj nam biti kočnica jer ćeš takvim postupkom ostati u sječanju kako narod kaže "daj čovjeku vlast pa da vidiš kakvo je g...o" budi demokrata osim što si moderator otključaj temu i da vozimo dalje do sljedećeg susreta.
 
m69 said:
"Poštovani" moderator Nike tema ti odlična samo riječ demokracija tebi je nepoznata .Dok ljudi sami plačaju registraciju kluba  organiziraju susrete o svom trošku i rade po zakonu ne po zakonu drugi moto klubova i po zakonu moderatora kao što si ti jer ti si uzimaš pravo biti zakon i biti iznad demokracije samim time jer si moderator pa da zaključaš temu o susretu novog kluba , čak si dozvoljavaš da zahtjevaš promjenu imena kluba iz razloga da se on tebi ne sviđa jer postoji klub" ZMAJ "i oni su tvoji prijatelji zar su ti "DRAGONS" zato neprijatelji. jer pravi demokrata  tu ne bi izigravao suca jer mu to položaj dozvoljava a klubovi neka imena rješavaju međusobno iako nema razloga za to jer ako su registrirani ko takvi nek tako i ostanu, a još kad se sa takvim "poštovanim "moderatorom pridruži i udruga Međimurski moto klubova poznato pod imenom "MEĐIMURSKI JAL"  koji javno traže bojkot susreta a ni sami se među sobom ne trpe pa gdje je tu kraj. Nisam član "Dragonsa" niti bilo kojeg drugog kluba "I am  free i to" free"koristim da idem kamo me 2 kotača ponesu bilo sjever,jug ,istok zapad. Zato NIKE  budi demokrata i uzmi u obzir da postoje free bikeri koji pohađaju susrete, hepeninge i ostala događanja na dva kotača i nemoj nam biti kočnica jer ćeš takvim postupkom ostati u sječanju kako narod kaže "daj čovjeku vlast pa da vidiš kakvo je g...o" budi demokrata osim što si moderator otključaj temu i da vozimo dalje do sljedećeg susreta.

ovako, da se nike puno ne zamara, tema se neće otključati dok se dragonsi sa klubovima koji imaju nešto protiv njihovog imena, postojanja i susreta ne dogovore sami. to se ne radi po forumima.
činjenica je da su jako bezobzirno "skinuli" ime dugogodišnjeg kluba. i to niko od klubova u hr ne podržava. pa neće mi motori.hr.
da smo se htjeli igrati zakona i sile, onda bi tema kao takva nestala bestraga, a ne samo bila zaključana. za sada je tema tu di je i kakva je, ako se desi čudo pa se dragonsi dogovore sa ostakom svijeta o svojoj egzistenciji među klubovima, onda će se možda i otklkjučati.

i ovaj forum baš i nije demokracija. meni je saša kranjec gazda, a ne demokratski izabrani precednik  :wink:
 
RRZagreb said:
Moto Klub koji se osniva je skup ljudi istog ili jako sličnog razmišljanja, navika i načina života. Neke stvari u postoječim klubovima nam ne odgovaraju pa se osnivaju novi. Slažem se da je i previše klubova, ali ljudi, kako moj prijatelj kaže: Vrag odni prišu! Polako, sve će doč na svoje. Vrijeme če pokazat. Mislim da se svi slažemo da ovakva situacija ne može opstat, ako radi ničeg drugog ono radi susreta jer kao što skidam kapu Klubu koji napravi susret na koji dođe 2000 ljudi, još više skidam kapu Klubu na čijem se susretu pojavi 100-tinjak ljudi, a oni to rade več tri ili četri godine :misli: I siguran sam da se ne pokrivaju, a o zaradi ne želim ni razmišljat. Nije mi jasna ta računica, ali možda jedino oni stvarno žele počastit? 90% klubova bi u toj situaciji odustalo, a ovi se pokrivaju sa svojim novcima i svijesno idu u minus?

pa naravno, jer susreti se nekad nisu radili zbog novaca (nemojte mi sad samo vuć pulu, molim vas....), u tome je sva čar i smisao moto susreta. ugostiti ljude koji ostatak godine ugošćuju tebe. jako bi se iznenadio kad bi ti rekla da jedan od većih klubova u hr, sa jednim od većih susreta, ima računicu otprilike 0 ili jako blizu iste..... i tako već jako, jako puno godina. i onao malo kad se zaradi (ako se zaradi) se podijeli za benzin među ljudima koji su radili na susretu. da mogu ić drugima na susrete....
jedan drugi klub iz zagreba godinama daje svoje novce za počastit ekipu, šankovi nisu njihovi i od njih nemaju ništa. to ne male novce i ne razmišljaju o zaradi, tu su na forumu, možda napišu koju o tome kako napraviti dobar party ne razmišljajući o zaradi....
 
Iwa said:
ovako, da se nike puno ne zamara, tema se neće otključati dok se dragonsi sa klubovima koji imaju nešto protiv njihovog imena, postojanja i susreta ne dogovore sami. činjenica je da su jako bezobzirno "skinuli" ime dugogodišnjeg kluba. i to niko od klubova u hr ne podržava. pa neće mi motori.hr.
da smo se htjeli igrati zakona i sile, onda bi tema kao takva nestala bestraga, a ne samo bila zaključana. za sada je tema tu di je i kakva je, ako se desi čudo pa se dragonsi dogovore sa ostakom svijeta o svojoj egzistenciji među klubovima, onda će se možda i otklkjučati.

i ovaj forum baš i nije demokracija. meni je saša kranjec gazda, a ne demokratski izabrani precednik  :wink:


1. Protiv imena kluba nije imao nitko ništa /pa čak ni  međimurski moto-klubovi/ dok to Nike nije "argumentirano" iznio,a moderatorica (znaš li koja je uloga moderatora u online diskusijama??) potkrijepila vlastitom osebujnom  interpretacijom ("skinuli") riječi "dragons" podučavajući nas englesko-hrvatskim prijevodima nakon više od pola godine od najave susreta (isto kao i s terminom održavanja)

2. Teške riječi ispadaju iz usta moderatora koji navodi da postojanje kluba koji je uredno upisan u registar Udruga postaje upitno ???? te njezino besmisleno upućivanje na pregovaranje o vlastitoj egzistenciji

3. Čudo se neće "desiti" (pazi na jezik i pravila) nego će se dogoditi onog trenutka kad netko sasluša svu argumentaciju na demokratskim osnovama bez prisile i nametanja pravila,a ne daj Bože zabrana

4. Moto-susret MK "DRAGONS" ČAKOVEC će se održati.
 
Iwa said:
  1     ovako, da se nike puno ne zamara, tema se neće otključati dok se dragonsi sa klubovima koji imaju nešto protiv njihovog imena, postojanja i susreta ne               dogovore  sami. to se ne radi po forumima.


 2       činjenica je da su jako bezobzirno "skinuli" ime dugogodišnjeg kluba. i to niko od klubova u hr ne podržava. pa neće mi motori.hr.

 3       ako se desi čudo pa se dragonsi dogovore sa ostakom svijeta o svojoj egzistenciji među klubovima, onda će se možda i otklkjučati.

 4     i ovaj forum baš i nije demokracija. meni je saša kranjec gazda, a ne demokratski izabrani precednik  :wink:

1   Ja sam valjda   krivo svatio definiciju  FORUMA .Nemam nikakav rjecnik doma, jel wikipedija dovoljno vjerodostojna da provjerim znacenje  :misli:
2 U potpunosti se slazem ( bolje im je da porade na promjeni  :shock: )
3 Ti klubovi nemaju volje dogovarat se medusobno :palacdolje: ( najnoviji primjer je odrzavanje motosusreta na isti datum u radijusu manjem od 50 km  :? )
4 Ja sam mislio da je Hrvatska demokratska zemlja :mrgreen: al vi valjda  imate servera na Kubi  :LOL:

 
1038 said:
1. Protiv imena kluba nije imao nitko ništa /pa čak ni  međimurski moto-klubovi/ dok to Nike nije "argumentirano" iznio,a moderatorica (znaš li koja je uloga moderatora u online diskusijama??) potkrijepila vlastitom osebujnom  interpretacijom ("skinuli") riječi "dragons" podučavajući nas englesko-hrvatskim prijevodima nakon više od pola godine od najave susreta (isto kao i s terminom održavanja)

2. Teške riječi ispadaju iz usta moderatora koji navodi da postojanje kluba koji je uredno upisan u registar Udruga postaje upitno ???? te njezino besmisleno upućivanje na pregovaranje o vlastitoj egzistenciji

3. Čudo se neće "desiti" (pazi na jezik i pravila) nego će se dogoditi onog trenutka kad netko sasluša svu argumentaciju na demokratskim osnovama bez prisile i nametanja pravila,a ne daj Bože zabrana

4. Moto-susret MK "DRAGONS" ČAKOVEC će se održati.

Nemogu vjerovat da smo pisali u isto vrjeme , razmak medu postovima nam je sam 45 sec  :LOL:

Dobro zboris  (y)
 
m69 said:
"Poštovani" moderator Nike tema ti odlična samo riječ demokracija tebi je nepoznata .Dok ljudi sami plačaju registraciju kluba  organiziraju susrete o svom trošku i rade po zakonu ne po zakonu drugi moto klubova i po zakonu moderatora kao što si ti jer ti si uzimaš pravo biti zakon i biti iznad demokracije samim time jer si moderator pa da zaključaš temu o susretu novog kluba , čak si dozvoljavaš da zahtjevaš promjenu imena kluba iz razloga da se on tebi ne sviđa jer postoji klub" ZMAJ "i oni su tvoji prijatelji zar su ti "DRAGONS" zato neprijatelji. jer pravi demokrata  tu ne bi izigravao suca jer mu to položaj dozvoljava a klubovi neka imena rješavaju međusobno iako nema razloga za to jer ako su registrirani ko takvi nek tako i ostanu, a još kad se sa takvim "poštovanim "moderatorom pridruži i udruga Međimurski moto klubova poznato pod imenom "MEĐIMURSKI JAL"  koji javno traže bojkot susreta a ni sami se među sobom ne trpe pa gdje je tu kraj. Nisam član "Dragonsa" niti bilo kojeg drugog kluba "I am  free i to" free"koristim da idem kamo me 2 kotača ponesu bilo sjever,jug ,istok zapad. Zato NIKE  budi demokrata i uzmi u obzir da postoje free bikeri koji pohađaju susrete, hepeninge i ostala događanja na dva kotača i nemoj nam biti kočnica jer ćeš takvim postupkom ostati u sječanju kako narod kaže "daj čovjeku vlast pa da vidiš kakvo je g...o" budi demokrata osim što si moderator otključaj temu i da vozimo dalje do sljedećeg susreta.
Kao prvo u vezi teme se preko privatnih poruka dogovaram sa članom 1038.
Temu sam otključao pa pišite do mile volje.