Osnivanje novih klubova i naravno odmah organizacija moto susreta

...jedino mi nije jasno kamo i kako smo nestali iz kalendara susreta...

:misli:
 
Evo čitam par dana ovu temu i uvažavam svako razmišljanje ali ja razmišljam ovako.PRVO ODGOVOR na zadanu temu,što nas je više bolje je,ako neko ima entuzijazam oko organiziranja susreta samo naprijed,kome to smeta neka nejde na takav susret,primjer prvi susret kod Dehidriranih deva je ispao odlično čak i bolje nego kod nekih razvikanih klubova,drugo ako se ima volje može se i na dva susreta stići ako su u bližem krugu pa ne vidim problem.Stalno se spominje nekakav kodeks ponašanja koji nije nigdje napisan, sve su to  rekla kazala koja u demokratskom svijetu ne prolazi,to dali će me netko od mlađih poštivati zato kaj sam matori i ako je to mjerilo kolko je klub na sceni da bi se poštivao mislim da su mnogi u krivu,poštovanje se stiče na mnogo teži način.
 
Poštovani
MK "Zmaj" je obavješten o imenu Vašeg kluba. Ako oni nemaju ništa protiv bit ćete vraćeni na sticky i na kalendar.
 
Nike said:
Poštovani
MK "Zmaj" je obavješten o imenu Vašeg kluba. Ako oni nemaju ništa protiv bit ćete vraćeni na sticky i na kalendar.

znači, opet "pliz čeking".....ok..... :misli:
 
Nike said:
Poštovani
MK "Zmaj" je obavješten o imenu Vašeg kluba. Ako oni nemaju ništa protiv bit ćete vraćeni na sticky i na kalendar.

Kada pak ce to bit  :misli:  kad susret prode  :shock:, najbolje da jave u nedelju 28.6  :mrgreen:
 
Wolverin said:
Kada pak ce to bit  :misli:   kad susret prode   :shock:, najbolje da jave u nedelju 28.6  :mrgreen:


Koliko mogu pročitati na ovakvim forumima pozitivni diskurs mozes nastaviti na slijedeći način:

1. Dobri načini

a) nadam se da će MK ZMAJ biti susretljiv
b) veselim se pozitivnom odgovoru
c) vjerujem da će imati razumijevanja zbog nedostatka vremena
d) mišljenja sam da imamo demokratsko pravo kao registrirani klub da nas postavite na Vaš cijenjeni kalendar susreta
e) MK ZMAJ ima bačvu pive ako se pojavi na našem 1. moto-susretu
f) ponavljaj E) dok možeš piti skupa sa svima oko tebe...... :)

ili negativni diskurs

2. Loši načini:

a) ako smo registrirana udruga nebu nama niko solil kakše ime moremo meti
b) zašto uplitati nešto što je nemoguće ostvariti u nekoliko dana jer ne mogu kupiti biljege za promjenu imena
c) kaj pak su do ve čekali kaj su se ne javili
d) zašto je sad odjednom (nakon pola godiene) moderatoru potrebna privola MK ZMAJ???
e) mi delamo po svojem i po svojim pravilima, YO RESPECT
f) kak zgledi ostali bumo žejni..... :palacdolje:


Razumijete li razliku?
 
1038 said:
Koliko mogu pročitati na ovakvim forumima pozitivni diskurs mozes nastaviti na slijedeći način:

1. Dobri načini

a) nadam se da će MK ZMAJ biti susretljiv
b) veselim se pozitivnom odgovoru
c) vjerujem da će imati razumijevanja zbog nedostatka vremena
d) mišljenja sam da imamo demokratsko pravo kao registrirani klub da nas postavite na Vaš cijenjeni kalendar susreta
e) MK ZMAJ ima bačvu pive ako se pojavi na našem 1. moto-susretu
f) ponavljaj E) dok možeš piti skupa sa svima oko tebe...... :)

ili negativni diskurs

2. Loši načini:

a) ako smo registrirana udruga nebu nama niko solil kakše ime moremo meti
b) zašto uplitati nešto što je nemoguće ostvariti u nekoliko dana jer ne mogu kupiti biljege za promjenu imena
c) kaj pak su do ve čekali kaj su se ne javili
d) zašto je sad odjednom (nakon pola godiene) moderatoru potrebna privola MK ZMAJ???
e) mi delamo po svojem i po svojim pravilima, YO RESPECT
f) kak zgledi ostali bumo žejni..... :palacdolje:


Razumijete li razliku?
(y)Mislim da si u pravu.
 
Tema Vam je otključana. Postoje i drugi načini reklamiranja osim besplatnog na ovom forumu:
Drugi forumi, novine, televizija, plakati, flajeri po susretima, telefonski pozivi predsjednicima drugih klubova da dođu na Vaš susret. Temu nismo izbrisali, otključana je.
Prošle godine protiv imena MK PEVECI-BJELOVAR se čitav forum bio pobunio zbog nepoštivanja imena MK ROOSTERS-KOPRIVNICA.
 
Nike said:
Tema Vam je otključana. Postoje i drugi načini reklamiranja osim besplatnog na ovom forumu:
Drugi forumi, novine, televizija, plakati, flajeri po susretima, telefonski pozivi predsjednicima drugih klubova da dođu na Vaš susret. Temu nismo izbrisali, otključana je.
Prošle godine protiv imena MK PEVECI-BJELOVAR se čitav forum bio pobunio zbog nepoštivanja imena MK ROOSTERS-KOPRIVNICA.

Zahvaljujem, i želim napomenuti da osim ovog koristimo plakate, flyere, web sjedišta, turističke urede, radio reklame..itd.... :wink:...sve u granicama financijskih mogućnosti (želje su drugi dio priče) :mrgreen:
 
Nike said:
Tema Vam je otključana. Postoje i drugi načini reklamiranja osim besplatnog na ovom forumu:
Drugi forumi, novine, televizija, plakati, flajeri po susretima, telefonski pozivi predsjednicima drugih klubova da dođu na Vaš susret. Temu nismo izbrisali, otključana je.
Prošle godine protiv imena MK PEVECI-BJELOVAR se čitav forum bio pobunio zbog nepoštivanja imena MK ROOSTERS-KOPRIVNICA.
Malo čitam tvoje postove pa mi nešto nije jasno pa mi molim te objasni,ako neki klub nije registriran u udruzi građana praktički ne postoji zar ne,tako je i u biznisu ako nisi proizvod patentirao nije tvoj da polažeš pravo na to,zar ne,drugi par čarapa  šta je moralno ali to spada u drugu temu,ovdje se još uvijek živi po pravilima,da bi bilo nekakvog reda,da nema toga svako bi radio šta bi htio pa tako i sa imenima klubova.Registracija sa sobom nosi i neke obaveze zar ne,ovako ispada da svaka ulica još malo ima svoj klub,zar ne.
 
merlin68 said:
Malo čitam tvoje postove pa mi nešto nije jasno pa mi molim te objasni,ako neki klub nije registriran u udruzi građana praktički ne postoji zar ne,tako je i u biznisu ako nisi proizvod patentirao nije tvoj da polažeš pravo na to,zar ne,drugi par čarapa  šta je moralno ali to spada u drugu temu,ovdje se još uvijek živi po pravilima,da bi bilo nekakvog reda,da nema toga svako bi radio šta bi htio pa tako i sa imenima klubova.Registracija sa sobom nosi i neke obaveze zar ne,ovako ispada da svaka ulica još malo ima svoj klub,zar ne.

ne , u krivu si. oćeš ti objasnit mk barabama da oni u stvari ne postoje ?
malo ste previše zapeli na registracije i udruge. jer državu boli đon i za moto i za klubove. po njima svako selo može imati po jedan čarobnjaci klub, živo im se fućka. što ne znači da je to u redu, jel da ?
 
merlin68 said:
Evo čitam par dana ovu temu i uvažavam svako razmišljanje ali ja razmišljam ovako.PRVO ODGOVOR na zadanu temu,što nas je više bolje je,ako neko ima entuzijazam oko organiziranja susreta samo naprijed,kome to smeta neka nejde na takav susret,primjer prvi susret kod Dehidriranih deva je ispao odlično čak i bolje nego kod nekih razvikanih klubova,drugo ako se ima volje može se i na dva susreta stići ako su u bližem krugu pa ne vidim problem.
Stalno se spominje nekakav kodeks ponašanja koji nije nigdje napisan, sve su to  rekla kazala koja u demokratskom svijetu ne prolazi,to dali će me netko od mlađih poštivati zato kaj sam matori i ako je to mjerilo kolko je klub na sceni da bi se poštivao mislim da su mnogi u krivu,poštovanje se stiče na mnogo teži način.


A kako bi ti napisao taj kodeks molim te??? :misli: Bikeri nemaju pisana pravila(osim statuta,kojeg po zakonu moraju imati),a kompletna motoscena živi i funkcionira po nepisanim pravilima i bikerskom kodeksu...i sve je to funkcioniralo dok nisu došli balavci i rekli "nećemo mi tako,šta nama tko može,mi ćemo svoj klub,svoja pravila..." i onda dolazi do poplave moto klubova,koji prvenstveno ne poštivaju starije klubove,nego odma mi smo bikeri i idemo kako nas volja...i onda im se sve to obije o glavu jer nemaju posjećenosti partya,poštovanja drugih(starijih) klubova...
 
koliko sam ja shvatila....registrirani su i MK"Zmaj" 1999.g. i MK"Dragons"2008.g.
trebaju se dogovoriti (y)
 
Iwa said:
ne , u krivu si. oćeš ti objasnit mk barabama da oni u stvari ne postoje ?
malo ste previše zapeli na registracije i udruge. jer državu boli đon i za moto i za klubove. po njima svako selo može imati po jedan čarobnjaci klub, živo im se fućka. što ne znači da je to u redu, jel da ?
Oni naravno postoje kao i svi meni drugi dragi klubovi koji nisu registrirani ali opet onaj ali dok nisi registriran nemaš na osnovu čega tražiti svoja prava zar ne. :LOL:
 
merlin68 said:
Oni naravno postoje kao i svi meni drugi dragi klubovi koji nisu registrirani ali opet onaj ali dok nisi registriran nemaš na osnovu čega tražiti svoja prava zar ne. :LOL:
ima nešto u tome
 
Citiraš mene pa se osječam prozvanim :misli:

Iwa said:
pa naravno, jer susreti se nekad nisu radili zbog novaca (nemojte mi sad samo vuć pulu, molim vas....), u tome je sva čar i smisao moto susreta. ugostiti ljude koji ostatak godine ugošćuju tebe. jako bi se iznenadio kad bi ti rekla da jedan od većih klubova u hr, sa jednim od većih susreta, ima računicu otprilike 0 ili jako blizu iste..... i tako već jako, jako puno godina. i onao malo kad se zaradi (ako se zaradi) se podijeli za benzin među ljudima koji su radili na susretu. da mogu ić drugima na susrete....
jedan drugi klub iz zagreba godinama daje svoje novce za počastit ekipu, šankovi nisu njihovi i od njih nemaju ništa. to ne male novce i ne razmišljaju o zaradi, tu su na forumu, možda napišu koju o tome kako napraviti dobar party ne razmišljajući o zaradi....

Nije Pula jedina da ja sad jadan ovako mali, novi ne nabrajam dalje jer nikoga ne želim prozivati. Osobno takve susrete izbjegavam i hvala dragom Bogu da imamo po 4 susreta u jednom vikendu pa čovjek može odabrati na koji će (y)

Zašto misliš da ja za to ne znam i da bi se iznenadio :misli: Zato što sam na forumu malo manje od godinu dana? Možda nisam imao kompjuter?
Zato što smo novoosnovani klub? Možda sam prije bio u nekom drugom klubu pa mi se nije sviđala politika istog? A možda sam se vozio i prije klubova (barem ja za njih tada nisam znao (80-ih i ranih 90-ih), a za internet sam tada mislio da je nešto za jesti :bonk:
Da dobro si pročitala 80-ih jer sam sa 17 godina vozio NSR-ku 400 o kojoj i sad mnogi mogu samo maštati. I vjerovala ili ne, sam sam si je zaradio jer mi je otac umro kad sam imao 5 godina. Sam sam si zaradio i svaki motor poslije toga, a ako te zanima kako pitaj na PP.


Molba: nemojte se radit pametni u stvarima koje možda ne znate, a ako več izigravate pametnjakoviče ne spominjite u istima moje ime pa ni u citatu. Hvala!

I da, sad očekujem bananka :bananarace:
 
Atlantic 500 said:
Stalno se spominje nekakav kodeks ponašanja koji nije nigdje napisan, sve su to  rekla kazala koja u demokratskom svijetu ne prolazi,to dali će me netko od mlađih poštivati zato kaj sam matori i ako je to mjerilo kolko je klub na sceni da bi se poštivao mislim da su mnogi u krivu,poštovanje se stiče na mnogo teži način.


A kako bi ti napisao taj kodeks molim te??? :misli: Bikeri nemaju pisana pravila(osim statuta,kojeg po zakonu moraju imati),a kompletna motoscena živi i funkcionira po nepisanim pravilima i bikerskom kodeksu...i sve je to funkcioniralo dok nisu došli balavci i rekli "nećemo mi tako,šta nama tko može,mi ćemo svoj klub,svoja pravila..." i onda dolazi do poplave moto klubova,koji prvenstveno ne poštivaju starije klubove,nego odma mi smo bikeri i idemo kako nas volja...i onda im se sve to obije o glavu jer nemaju posjećenosti partya,poštovanja drugih(starijih) klubova...
Dok nema pisanog kodeksa koji bi bio opče prihvačen od večine klubova niko nema prava nekome nešto sputavati zar ne.
 
RRZagreb said:
Citiraš mene pa se osječam prozvanim :misli:

Nije Pula jedina da ja sad jadan ovako mali, novi ne nabrajam dalje jer nikoga ne želim prozivati. Osobno takve susrete izbjegavam i hvala dragom Bogu da imamo po 4 susreta u jednom vikendu pa čovjek može odabrati na koji će (y)

Zašto misliš da ja za to ne znam i da bi se iznenadio :misli: Zato što sam na forumu malo manje od godinu dana? Možda nisam imao kompjuter?
Zato što smo novoosnovani klub? Možda sam prije bio u nekom drugom klubu pa mi se nije sviđala politika istog? A možda sam se vozio i prije klubova (barem ja za njih tada nisam znao (80-ih i ranih 90-ih), a za internet sam tada mislio da je nešto za jesti :bonk:
Da dobro si pročitala 80-ih jer sam sa 17 godina vozio NSR-ku 400 o kojoj i sad mnogi mogu samo maštati. I vjerovala ili ne, sam sam si je zaradio jer mi je otac umro kad sam imao 5 godina. Sam sam si zaradio i svaki motor poslije toga, a ako te zanima kako pitaj na PP.


Molba: nemojte se radit pametni u stvarima koje možda ne znate, a ako več izigravate pametnjakoviče ne spominjite u istima moje ime pa ni u citatu. Hvala!

I da, sad očekujem bananka :bananarace:
šta si ti jeo lude gljive ? ? ? ko je tebi šta rekao bog te ne ubio blentavog  :LOL: samo sam se referirala na onu rečenicu oko klubova koji ne rade susrete zbog para, a ti meni tako  :lolcry:
 
merlin68 said:
Dok nema pisanog kodeksa koji bi bio opče prihvačen od večine klubova niko nema prava nekome nešto sputavati zar ne.

Nepisani kodeks postoji godinama i svi stariji klubovi ga znaju ,i istog se i pridržavaju i tako već godinama....a normalno mladi klubovi koji su tek kupili motore i stupili na motoscenu misle da su oni ti koji će krojiti pravila,i kad im se kaže da postoje neka nepisana pravila i kodeksi po kojima istinski bikeri funkcioniraju ,onda neznaju šta će reći pa kažu "a to nije nigdje napisano",a da prvo malo upoznaju stvari na motosceni(godinu,dvije),upoznaju ljude,klubove...onda im ta pravila ne bi bila strana i nepoznata...ovako misle da su popili pamet cilog svita..
 
Iwa said:
šta si ti jeo lude gljive ? ? ? ko je tebi šta rekao bog te ne ubio blentavog  :LOL: samo sam se referirala na onu rečenicu oko klubova koji ne rade susrete zbog para, a ti meni tako  :lolcry:
Po onome kaj sam vidio malo je onih koji to ne rade zbog zarade pa vidim valjda ko tu koga u kuruzi,kad mi kobase naplate 20 kn ko je tu lud ha ha.