PC tema

markookram said:
jel se kod starih moze zamijeniti ili se moze zamijeniti kod novijih  :misli:

jer ja znam za jedan lap star 4-5 god. (toshiba) na kojem se je dao zamijeniti bez problema ... a riknuo je jer lap nije nikad ciscen  :palacdolje:
ma fora ti je sve cesca da pedercine naprave tak da nije problem u fizickoj izmjeni (odlemit-zalemit) nego u razmjeni sifre/lozinke izmedu kontrolera i hardwarea :palacdolje:
npr zvknul mi je HD od WD vanjski mypassbook i nemres uzet drugi HD jer samo taj i ni jedan drugi prepoznaje kontroler koji stalno komunicira sa elektronikom. cak ni iz identicno istog modela.
laptop imam lenovo yogu 2 13 i htio sam da mi odleme 4G rama i naseru plocicu (koja je lotana) od 8G i ne ide  :palacdolje:

to je da se zastite od guranja konkurenskih komponenti a i da kupujes od njih
 
Zna li neko kako bi se mogla baterija na laptopu vratit u život. Malo je izdušila.  :mrgreen:

Gleda sam po webu i preporuke su da se isprazni skroz, ugasi pa napuni kad se ohladi računalo bez da se pali kako bi tako hladno očitalo nove vrijednosti preostalog kapaciteta i ostalog šta se tiče baterije kada se upali. To sam uradio ali nisam dobio nešto s tim. Jel to stoji ili nešto slično ili joj više nema nikakve pomoći?

Hvala
 
    ...meni je jednom stala na 33% napunjenosti, uz napomenu da se NE PUNI. Ka da sam ga ponovo htio korististi na baterije, jer kao ipak ima trećinu kapaciteta, laptop je crkao smjesta. Baterija u njemu služila je samo kao teret potreban za naormalan rad napajanja. Takvog sam koristio nekih pola godine. Onih nepostojećih 33% kapaciteta nije se mijenjalo.

    Na kraju sam naručio na 'aliexpress' novu. Stigla je za desetak dana, pisao sam o tome u temi o ebayu  (y) 
 
b0du1 said:
Zna li neko kako bi se mogla baterija na laptopu vratit u život. Malo je izdušila.  :mrgreen:

Gleda sam po webu i preporuke su da se isprazni skroz, ugasi pa napuni kad se ohladi računalo bez da se pali kako bi tako hladno očitalo nove vrijednosti preostalog kapaciteta i ostalog šta se tiče baterije kada se upali. To sam uradio ali nisam dobio nešto s tim. Jel to stoji ili nešto slično ili joj više nema nikakve pomoći?

Hvala

čudi me da nisi probal bateriju na misu otfurat, to bi ju trebalo vratit u ŽIVOT  :LOL: :LOL: :LOL:




Srki
 
baterija ne smije bitu u lapu ako se koristi lap na stuju ... jer onda struja samo prolazi kroz bateriju i baterija je brzo mrtva
to su mi rekli kad sam kupovao lap ... tako da ju nisam takoreci nikad ni koristio u ovih 5+ godina  :mrgreen:
ustvari jesam , jedno 3 puta ravno  :mrgreen:
 
OldBoy said:
    ...meni je jednom stala na 33% napunjenosti, uz napomenu da se NE PUNI. Ka da sam ga ponovo htio korististi na baterije, jer kao ipak ima trećinu kapaciteta, laptop je crkao smjesta. Baterija u njemu služila je samo kao teret potreban za naormalan rad napajanja. Takvog sam koristio nekih pola godine. Onih nepostojećih 33% kapaciteta nije se mijenjalo.

    Na kraju sam naručio na 'aliexpress' novu. Stigla je za desetak dana, pisao sam o tome u temi o ebayu  (y) 
tako će bit i kod mene, čini mi se

Srki said:
čudi me da nisi probal bateriju na misu otfurat, to bi ju trebalo vratit u ŽIVOT  :LOL: :LOL: :LOL:




Srki
Moga bi ti otić pa se pomolit za nju. Ti mi izgledaš kao neko ko bi moga bit uslišen.


markookram said:
baterija ne smije bitu u lapu ako se koristi lap na stuju ... jer onda struja samo prolazi kroz bateriju i baterija je brzo mrtva
to su mi rekli kad sam kupovao lap ... tako da ju nisam takoreci nikad ni koristio u ovih 5+ godina  :mrgreen:
ustvari jesam , jedno 3 puta ravno  :mrgreen:
To sam vidio na webu da komentiraju ali sam lijen za iskopčat kabel. Sad ću platit zbog toga. Durala je 5 god.
 
http://www.dalmacijanews.hr/clanak/kfo8-prije-ultra-europe-main-eventa-ovog-srpnja-na-poljudu-ultra-misa

:whistle:

Ono... kompjuterska glazba i tako to...

:mrgreen:



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
markookram said:
baterija ne smije bitu u lapu ako se koristi lap na stuju ... jer onda struja samo prolazi kroz bateriju i baterija je brzo mrtva
to su mi rekli kad sam kupovao lap ... tako da ju nisam takoreci nikad ni koristio u ovih 5+ godina  :mrgreen:
ustvari jesam , jedno 3 puta ravno  :mrgreen:

moj laptop je sad 5-tu godinu na docking stationu sa baterijom, neki dan sam baš mjeril vrijeme i baterija drži dobrih 3 sata :misli:

neka DELL kanta




Srki
 
b0du1 said:
Ajmo iš tamo u temu "kokoš ili jaje". Tamo su rasprave o uvjerenjima.  :mrgreen: 8)

aaa ne ne :mrgreen:

nemreš imat trostruke standarde, tu moliš IT majstore, a tam samo krunicu braniš :LOL:




Srki
 
b0du1 said:
Ajmo iš tamo u temu "kokoš ili jaje". Tamo su rasprave o uvjerenjima.  :mrgreen: 8)

:no:

Neznaš kaj si nakopal na vrat, ni egzorcist te ne spasi ;) :mrgreen:
 
b0du1 said:
Ajmo iš tamo u temu "kokoš ili jaje". Tamo su rasprave o uvjerenjima.  :mrgreen: 8)
ja sam u ovoj temi uveren da si sam sjebo bateriju...
 
HIGHLANDER said:
:no:

Neznaš kaj si nakopal na vrat, ni egzorcist te ne spasi ;) :mrgreen:
E moj HIGH. Ne treba mene nitko spašavat kad sam već spašen. I ne samo to nego sam već i pobjednik tako da oni samo laprdaju u prazno. Znaš onu "iz šupljeg u prazno"  (y)
 
b0du1 said:
E moj HIGH. Ne treba mene nitko spašavat kad sam već spašen. I ne samo to nego sam već i pobjednik tako da oni samo laprdaju u prazno. Znaš onu "iz šupljeg u prazno"  (y)

Neznaš s kim imaš posla, ovi kad se ulove nečeg, gori su od jehovinih svjedoka ;) :mrgreen: