Prijepis motocikla

Nero said:
Dok ti policija ne ovjeri papire (nakon tehnickog i osiguranja), nisi siguran .

S druge strane, na poreznoj imam oko 500€ duga (prometni prekrsaji) i uredno prepisa i registrira motor na sebe prosli mjesec, a i auto sam prodao bez frke (prijatelj prepisa i registrira).

Dug mi je iz 2008 i jos ne rade frku. Barem ne meni.
Znaju da si uzea Ducatija, pa računaju, imaš ti dovoljno problema i bez njihovih kazni...

:LOL::LOL::LOL:
 
Shepa said:
Znaju da si uzea Ducatija, pa računaju, imaš ti dovoljno problema i bez njihovih kazni...

:LOL::LOL::LOL:

:LOL: :LOL:

Btw, zovem ja na riju (il sam išao osobno, ne sječam e više) da pitam oko dugova vlasnika prije kupnje. Odjeb lansiran u roku odma, veli cajo to je povjerljiva informacija. Fala bogu pa sam provjeril prek jedne štele i sve je bilo čisto.

Ili je stvarno povjerljivo ili su ovi naši lokalni šerifi.. Kak da se izrazim... Radije bum tiho.
 
Jel mi netko moze objasnit temeljito kako to ide za prijepis
Situacija je zelim kupit registriran motor sto sve treba ucinit i gdje otic (motor je u drugoj zupaniji)
 
JosipSt said:
Jel mi netko moze objasnit temeljito kako to ide za prijepis
Situacija je zelim kupit registriran motor sto sve treba ucinit i gdje otic (motor je u drugoj zupaniji)
Druga županija:

1.Dogovorite se za cijenu, kupite kupoprodajni, stavite minimalnu cijenu u ugovor koja bi mogla proći za taj motor i ovjerite kod javnog, obavezno stavite u ugovor da vlasnik ostavlja tablice sa motorom i nek ti da potvrdu o plaćanju cestarine od tehničkog ako misliš prebacit na sebe motor prije novog redovnog tehničkog.
2.Došlepaš motor ili se sam dovezeš ( ako te slučajno kad zaustavi murja i pitaju slučajno za tablice kažeš da ti je motor od kolege, nema te zašto gnjaviti ako je motor uredno registriran a ti imaš vozačku)
3. U roku od 15 dana otići na poreznu u mjestu prebivališta i napraviti procjenu motora ako ne priznaju cijenu iz ugovora, nakon toga treba platiti porez.
4. Ako ideš po tablice od svoje županije prije novog tehničkog onda ponijeti na policijsku postaju;stare tablice, prometnu, potvrdu sa tehničkog o plaćanju cestarine i potvrdu o plaćenom porezu (oko 200kn troškovi)

Ako ne želiš ovako vlasnik nakon kupoprodajnog odmah vrati tablice u svoju postaju i odjavi motor a ti možeš samo šlepati motor do sebe i odmah prebacitii na tvoje tablice. 
 
Hvala ti na detaljnom odgovoru, mozes li mi molim te objasnit ovaj drugi nacin cini mi se dosta jednostavnij
 
Ferovac said:
Meni se sviđa jedan motor, koji bi kupio već al ima zajeb jedan, vidim da je vlasnik dužan milju poreza :p

Što da se dogovorim da mu platim nakon što dobijem knjižice na svoje ime ili tako nešto?

Nakon što dobijem knjižice i tablicu, jel to onda to ili može još neki šok što se papira tiče?
Ako je duzan daj mu pare tek kad motor bude na tebi,ja san kupija Una ima par miseci i ne mogu ga prepisat jer je vlasnik duzan poreznoj oko 8000 kn,pitam gospoju u uredu sta napraviti a odgovor je; vozis dok ima tehnicki i nadas se da ce taj majmun platiti dugovanje,u suprotnom nakon isteka teh. parkirati i plakati
 
JosipSt said:
Hvala ti na detaljnom odgovoru, mozes li mi molim te objasnit ovaj drugi nacin cini mi se dosta jednostavnij
Mislim da je sve isto osim što na policiji u svom mjestu prebivališta ne vraćaš tablice iz druge županije jer je vlasnik motor odjavio, nisam siguran da li je potreban izvanredni tehnički nakon odjave možda netko drugi ima više infa, postoji opcija i sa probnim tablicama ali i to ti je dodatan trošak...

ja kad bih kupio motor iz druge županije bi ga vozio tjedan dva na tablice iz druge županije i onda odradio prebačaj tablica. Bitno je platiti porez u roku jer idu kamate.Danas je sve puno jednostavnije jer stari vlasnik može ostaviti tablice preko ugovora prije je to bila komplikacija oko odjave kad se kupuje u drugoj županiji.
 
cadjo said:
Ako je duzan daj mu pare tek kad motor bude na tebi,ja san kupija Una ima par miseci i ne mogu ga prepisat jer je vlasnik duzan poreznoj oko 8000 kn,pitam gospoju u uredu sta napraviti a odgovor je; vozis dok ima tehnicki i nadas se da ce taj majmun platiti dugovanje,u suprotnom nakon isteka teh. parkirati i plakati

Mislim da sam u nekom prijašnjem tvom postu pročita da je i motor kojeg si kupio imao neku nešto neplaćeno na sebi a sad i Uno, pa kako ih to ubodeš ?  :D
 
Roadrunner130 said:
Mislim da sam u nekom prijašnjem tvom postu pročita da je i motor kojeg si kupio imao neku nešto neplaćeno na sebi a sad i Uno, pa kako ih to ubodeš ?  :D
A kurceva srica jbg,na motoru nije bilo nikakvih dugovanja nego je bija pod kreditom koji je otplacen ( kupljen na poznato) ali Fina nije odradila svoj dio s papirologijom pa je u policiji ostalo da se motor ne moze prodavati,uglavnom isto puno zajebancije.Ivo s unom me ispizdilo do kraja >:D
 
citam na provj str. oko prepisa motora porezna itd.

pa me interesira jel se ista promjenilo otkako smo u eu, da li je itko isao na prepis karambol. motora? odnosno ne kompletnog motora? bez oklopa?
kakva je procedura?

i ima li netko info koliki je porez na prepis cbr1000rr 08god.?
tj. koja je kataloska vrijednost?

hvala
 
Napokon su rijesili problem provjere vozila prilikom kupnje

http://m.autoklub.jutarnji.hr/article/?article-id=1117
 
da li trebam kupca vući kod javnog bilježnika ili mogu sam ovjeriti kupop. ugovor?
 
Imam pitanje za koje sam tek sada svjestan da sam sjebo... u principu znam da mogu ispravit ali da pitam svejedno...

Dakle u kupoprodajnom je prodavatelj naveo da je motor proizveden 2013 (što se očigledno zajebo) jer na šasiji piše a i znam po modelu da je iz 2008. Ko mi može radit probleme radi toga ako ne odem napraviti novi ugovor a ovaj postojeci ponistim? Porezna; STP ili Policija? Ili bi mogao proći bez novog ugovora s obzirom da u dokumentima sa pregreleda sa STP-a je utvrđena br šasije, godina itd...
 
novi ugovor...,jgtga
 
passenger said:
novi ugovor...,jgtga

prošao lišo... nazvao poreznu, tehnički i murju... nitko nije bil presretan ali me pustili svi  :jesus:
 
M12 said:
prošao lišo... nazvao poreznu, tehnički i murju... nitko nije bil presretan ali me pustili svi  :jesus:

Pa neče nitko raditi probleme, jer onaj motor koji si gledao je čini mi se "u prometu od 2013.", tako da je to otprilike to. Mod.god. je 2008. ali to nigdje neće pisati, tako to danas ide.

Jedino da ti ne lupe neki veliki porez na prepis...? :misli:
 
biker4life said:
Pa neče nitko raditi probleme, jer onaj motor koji si gledao je čini mi se "u prometu od 2013.", tako da je to otprilike to. Mod.god. je 2008. ali to nigdje neće pisati, tako to danas ide.

Jedino da ti ne lupe neki veliki porez na prepis...? :misli:

Je to je taj... Objasnio ja referentu tam da je motor 2008 godina, a to što je piše 2013 da to nema veze s mozgom... I da prema njegovom katalogu taj motor i model neće naći u 2013 jer se proizvodio od 04-09 godine... tako da me utjero da mu kopiram knjižicu vozila i onaj drek s tehničkog gdje je naznaćena proizvodnja da on kao ima dokaz da je obračunao prema nekim valjanim dokumentima. I nakraju uzeo moju cifru od 25t kn iz ugovora i naplatio mi 1250kn poreza... tako da kažem prošao sam izuzetno dobro... motor je registriran na mene, tablice imam, prometnu imam...