PROJEKT GPZ 900 R

OldBoy said:
     ...evo idejno riješenje u skici.
Svaka čast (y), u tom smjeru nisam nikako razmišljao.
Za takav pothvat si moram dati malo više vremena, sad ću taj usis riješit najjednostavnije sa nekom filter - spužvom, a kasnije ću se malo više poigrat sa aluminijem.
 
U mom slučaju inox varijanta bi morala izgledati ovako kao na slici jer inače ne stane pod ramu.

Svaka čast za skice i ideje  (y)
 
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/K-N-Air-Filters-2-56-1230-dual-Weber-48-IDA-carbs-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem45f99693b5QQitemZ300540138421QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

imas dosta slicnih opcija bez selni,.... ovo je prvi sta san naletia,.... imas i neke plitke ako ti dubina ne odgovara,... malo procackaj
 
bole said:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/K-N-Air-Filters-2-56-1230-dual-Weber-48-IDA-carbs-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem45f99693b5QQitemZ300540138421QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

imas dosta slicnih opcija bez selni,.... ovo je prvi sta san naletia,.... imas i neke plitke ako ti dubina ne odgovara,... malo procackaj
E to bi mi bila najlakša i najbolja opcija ali nemam mjesta za tako nešto pod ramom.
 
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/K-N-RC-2282-Perf-Air-Filter-Dual-Flange-Oval-Straight-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2c593a4fe9QQitemZ190475554793QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

ovo je plitki ali sa selnama,.... ima i bez
 
bole said:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/K-N-RC-2282-Perf-Air-Filter-Dual-Flange-Oval-Straight-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2c593a4fe9QQitemZ190475554793QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

ovo je plitki ali sa selnama,.... ima i bez
Manje više sam sve filtere pregledao, jedino u obzir dolaze neki špužva filteri jer stvarno imam minimalno mjesta ispod rame. Evo slika jedna pa da vidiš;
 
uf ovo je stvarno usko,....

a zasto nebi mota samo 90 supnjeva prema doli a ne prema vani,.... cini mi se jednstavnije, ili mozda pod 45stupnjeva,....ako nema u tom prostoru ispod nista,....

za aluminijska koljena pitaj u Strojoporomet, imaju jako velik izbor materijala,..... cini mi se da bi i s bakrenim cijevima moga to dobro izvest, imas svih vrsta i dezena lako nabavit (koriste se za grijanje po kucama) i nisu strasno skupi, lako se "vare"  i obraduju, a kasnie ih pituras po zelji,....
 
bole said:
uf ovo je stvarno usko,....

a zasto nebi mota samo 90 supnjeva prema doli a ne prema vani,.... cini mi se jednstavnije, ili mozda pod 45stupnjeva,....ako nema u tom prostoru ispod nista,....

za aluminijska koljena pitaj u Strojoporomet, imaju jako velik izbor materijala,..... cini mi se da bi i s bakrenim cijevima moga to dobro izvest, imas svih vrsta i dezena lako nabavit (koriste se za grijanje po kucama) i nisu strasno skupi, lako se "vare"  i obraduju, a kasnie ih pituras po zelji,....
Bravo Bole, ovo bi mu moglo biti najjeftinije i najbrže rješenje...
Samo što mi se čini da se ne rade u većem promjeru od 32 mm  :misli:
Ili se varam.....uglavnom, jako jeftino i brzo rješenje  (y)
 
vjerovatno je za "kucansku" upotrebu do 32 mm, ali na malo vecim pogonima ima vecih, vidao uzivo, ali nisam radio, i to se moze pitat u strojopromet, ili Petrokov (oni drze ogroman izbor stvari za grijanje i vodu)..... Mogu ti ja i ovdje pitat samo mi daj promjere i kutove,....
 
bole said:
vjerovatno je za "kucansku" upotrebu do 32 mm, ali na malo vecim pogonima ima vecih, vidao uzivo, ali nisam radio, i to se moze pitat u strojopromet, ili Petrokov (oni drze ogroman izbor stvari za grijanje i vodu)..... Mogu ti ja i ovdje pitat samo mi daj promjere i kutove,....
Hvala za savjete  (y), probat ću pitati tu kod nas dali postoje takve cijevi ali čini mi se da sam več pitao u strojoprometu kad sam tražio aluminijska, pa mi je čovjek rekao da u dimenziji 60mm ima samo inox i čelik ako se ne varam.
 
Za sada sam smislio neku jednostavniju verziju sa spužvom koju bi na čićak piksirao na ploču.
Na skici ovo crveno je spužva iz dva djela koja nasjeda na trubice i čićkom se ljepi na ploču (neznam kako će to funkcionirati, ako netko ima iskustva sa slicnim stvarima pa nek pomaže).
 
bole said:
vjerovatno je za "kucansku" upotrebu do 32 mm, ali na malo vecim pogonima ima vecih, vidao uzivo, ali nisam radio, i to se moze pitat u strojopromet, ili Petrokov (oni drze ogroman izbor stvari za grijanje i vodu)..... Mogu ti ja i ovdje pitat samo mi daj promjere i kutove,....

Ima, ima... Naradio sam se nešto sa bakrom  i grijanjem  :mrgreen:

http://www.dsk.hr/bakrene-cijevi-fiting-cijevi-za-grijanje-i-klimu-pvc-izolirane-cijevi.html
 
Moje skromno mišljenje:

Da ne bi lijepio čičkom (mogućnost razljepljivanja zbog temperature i vibracija) možda da kompletnu
spužvu ''obučeš'' u jednostavno kućište od aluminijskog lima, koje ćeš zašarafiti za ploču

Nacrtao sam ti crvenom crtom (znam, katastrofa je ispalo, radio sam u paintu)
 
A s gornje strane kućišta postaviš finu mrežu

Kao no donjoj (opet katastrofa) slici

Znači, crveno je spužva, crno je kućište i mreža

Pozdrav
 
Ideja je super ali filter radim od spužve iz razloga što mi rama iznad 2. i 3. frge nasjeda na filter.
Čičak je upao u ideju zato što tu ploču prvo trebam zašarafiti na frge, a tek onda navuči filter, iz tog razloga mi se čičak učinio kao najbolje rješenje za brzu montažu i demontažu.