Provansa i Alpe 2017

Ovaj zadnji dio sam odvezao lani (Stelvio-Cortina i prijevoji koji su usput - slike u potpisu).

Nažalost Passo Sella je srijedom zatvoren, jer je svaku srijedu rezerviran za bicikliste tako da njega nisam odvezao. Sada kada vidim slike, valjalo bi se vratiti... :mrgreen:

Sve u svemu, odličan putopis i puno korisnih informacija. (y)


Što se tiče razlika u temperaturi...

Super Jura said:
...po temperaturama - u Provansi do 42 C, a u Alpama i do 9 C.

...na zadnjem điru sam se tako iz Alpa (5-15*C) spustio na Lago di Garda (37-42*C) i iskreno nebih više spajao te dvije krajnosti. :mrgreen: Ne samo zbog ugode nego i zbog opreme, presvlačenja, itd. :misli:
 
hvala Vam na podijeljenim doživljajima sa putovanja, uistinu impresivno i sa oduševljenjem sam pratio vašu "reportažu"...
(y)
 
Kao i uvijek sjajno Jura:D Vrlo sličan alpski dio ture odradili smo lani krajem 8. mjeseca. Također jedanaest dana bez kapi kiše, uglavnom sunčano (Snijeg smo samo vidjeli na glečerima iznad najviših prevoja). Potpuno se slažem da je francuski dio Alpa nekako najdojmljiviji, uglavnom bez puno prometa i bez kamera (y)
 

Attachments

  • france2.jpg
    france2.jpg
    165 KB · Views: 224
Sta reci... Svaka cast ! (y)
Jos jedan putopis koji cu vjerovatno da ukradem :) Hvala ti sto se trudis, pises i objavljujes ove putopise. Za pocetnike u dugim moto putovanjima poput mene, ove informacije su rudnik zlata ! :)
Sto se tice radara na Giau, u svom putopisu od prosle godine sam stavio njihove tacne lokacije na Google maps pa ko planira put, neka iskoristi da se pripremi
 
esso_sa said:
Sta reci... Svaka cast ! (y)
Jos jedan putopis koji cu vjerovatno da ukradem :) Hvala ti sto se trudis, pises i objavljujes ove putopise. Za pocetnike u dugim moto putovanjima poput mene, ove informacije su rudnik zlata ! :)
Sto se tice radara na Giau, u svom putopisu od prosle godine sam stavio njihove tacne lokacije na Google maps pa ko planira put, neka iskoristi da se pripremi

Upravo to smo htjeli postići, da drugima pojednostavimo putovanja koliko je to moguće.
Zato i ima toliko naoko besmislenih informacija o cijenama, ali vrijednih budućim putnicima.

Hvala svima i drago nam je da ste uživali (y)
 
Odličan putopis, puno korisnih informacija. Posebne čestitke Bubi na sjajnim fotkama!
Prošle godine, samo petnaestak dana poslije vas, brat i ja smo vozili dijelom iste rute (Ruote des Grandes Alpes prema jugu, Azurna obala, dio Provanse, kanjoni Verden i Daluis, pa ponovno rutom visokih Alpa od juga prema sjeveru - da utvrdimo gradivo, he, he, pa Švicarske Alpe, Stelvio, Livigno i dalje prema istoku... sveukupno 10 dana)
Koristili smo se podacima iz vašeg putopisa francuskim alpama i Švici iz 2010.
Grand Alpes rulez!
 
Već navikao na visok standard, pa tako i ovog puta! Šta drugo, osim jedno veliko BRAVO!!! I za putovanje, a posebno za putopis!  (y)
 
Predobro, bas brdo korisnih informacija za planiranje iducih putovanja. Svaka cast na trudu da se ovako napise putopis.
(y) (y) (y)
 
Dakar said:
Odličan putopis, puno korisnih informacija. Posebne čestitke Bubi na sjajnim fotkama!
Prošle godine, samo petnaestak dana poslije vas, brat i ja smo vozili dijelom iste rute (Ruote des Grandes Alpes prema jugu, Azurna obala, dio Provanse, kanjoni Verden i Daluis, pa ponovno rutom visokih Alpa od juga prema sjeveru - da utvrdimo gradivo, he, he, pa Švicarske Alpe, Stelvio, Livigno i dalje prema istoku... sveukupno 10 dana)
Koristili smo se podacima iz vašeg putopisa francuskim alpama i Švici iz 2010.
Grand Alpes rulez!

Da budemo pošteni, ima i lijepih Ivankinih slika koje smo ubacili.
Drago mi je da i malo stariji putopisi koriste svrsi (y)

zaree said:
Super  (y) super jura
Opet cu vas prvom prilikom kopirati  :D

Tu je kopiranje poželjno  :mrgreen: (y)

Još jednom, hvala svima...
 
odlican putopis!

ukoliko nije problem bio bi zahvalan za savjete, namjeravam krenuti autom krajem 5. mjeseca iz juga Njemačke prema Italiji (Toskani)...preporuke? Stelvio planiram svakako uklopiti na putu dolje, a u povratku Grossglockner...
 
CroKick said:
odlican putopis!

ukoliko nije problem bio bi zahvalan za savjete, namjeravam krenuti autom krajem 5. mjeseca iz juga Njemačke prema Italiji (Toskani)...preporuke? Stelvio planiram svakako uklopiti na putu dolje, a u povratku Grossglockner...

Savjet - strpljivo. :mrgreen: Mada ajde, kraj svibnja, nebi trebala biti gužva na Stelviju, ali postoji mogučnost snijega, tj. da bude zatvoren. :misli:

Također, nakon Stelvija ako ideš na Passo Gavia, autom, jednom kad krene spust (kad prođeš Passo Gavia), treba biti oprezan. Cesta je jako uska i pretežno bez ograde.

Neznam dali češ prema Lago di Garda, ako da, vrijedi ga obići, kao i okolne znamenitosti, dok još ne navale turisti u (pre)velikom broju (lipanj-srpanj-kolovoz).

U mom potpisu imaš jednu sličnu vožnju pa možeš pogledati.

Neznam dali ovo "autom" znači obiteljski, ili je u pitanju "vikend" auto "za gušt", tako da i o tome uvelike ovisi percepcija nekih dionica. (y)
 
biker4life said:
Savjet - strpljivo. :mrgreen: Mada ajde, kraj svibnja, nebi trebala biti gužva na Stelviju, ali postoji mogučnost snijega, tj. da bude zatvoren. :misli:

Također, nakon Stelvija ako ideš na Passo Gavia, autom, jednom kad krene spust (kad prođeš Passo Gavia), treba biti oprezan. Cesta je jako uska i pretežno bez ograde.

Neznam dali češ prema Lago di Garda, ako da, vrijedi ga obići, kao i okolne znamenitosti, dok još ne navale turisti u (pre)velikom broju (lipanj-srpanj-kolovoz).

U mom potpisu imaš jednu sličnu vožnju pa možeš pogledati.

Neznam dali ovo "autom" znači obiteljski, ili je u pitanju "vikend" auto "za gušt", tako da i o tome uvelike ovisi percepcija nekih dionica. (y)

Obiteljski, auto nije loš al ne žuri nam se, žena i ja i 2 tjedna godišnjeg, planiramo 2-3 dana do dolje vozit, dolje par dana i 2 dana nazad...

Hm...znam da kraj 5. nije baš idealno vrijeme za alpe, možda bolje zimske gume stavit?

Hvala za tip - Gavia i Lago di Garda, ide na popis (y) (y)

kak tražit smještaj? booking il nekaj drugo?
 
CroKick said:
Obiteljski, auto nije loš al ne žuri nam se, žena i ja i 2 tjedna godišnjeg, planiramo 2-3 dana do dolje vozit, dolje par dana i 2 dana nazad...

Hm...znam da kraj 5. nije baš idealno vrijeme za alpe, možda bolje zimske gume stavit?

Hvala za tip - Gavia i Lago di Garda, ide na popis (y) (y)

kak tražit smještaj? booking il nekaj drugo?

Ja sam si sve složio preko Booking-a, i to dosta unaprijed (rizično na 2 kotača, sa autom je lakše).

Neznam točno kako slažeš rutu ali evo neki prijedlozi:
- (sjevero)zapadna strana (recimo to tako): Passo Giovo, Passo Rombo, Passo Resia (i Lago di Resia - potopljeno selo), Passo Stelvio, Passo Gavia, Passo del Tonale, pa dolje na Lago di Garda ("Gardine Alpe" i potopljeni dvorac na jugu su istaknutije znamenitosti)

- neznam kuda je planiran povratak ali isplati se proći potezom Passo Gardena, Passo Valparola, Passo Falzarego, pa prije Cortine d'Ampezzo skrenuti na Passo Giau (ova četiri uopče nisu problem sa autom jer je cesta sasvim solidna). Oko Cortine ima zanimljivih prijevoja, zavisi koliko imate vremena (Passo Sella, Passo Pordoi, Passo Fedaia).

Grossglockner isto ne treba zaobići, dapače, preporuka. S napomenom da se plača cestarina (motocikl 26€, auto još više).