Route 66 danas

mv_agusta said:
slažem se da im je izbor auta užas, od tolko izbora
oni uzmu minivan, sramota

ako bi auto onda mora neki bez krova, inače naravno 'arli ja se zamišljam kad sanjarim na night-rodu možda ni baš idealan al ono sanjarim jel :mrgreen:

ma kakav nigth rod, street bob, mat crni, ali sa kakvim ravnim volanom :mrgreen:

ili to, ili kakav muscle car, po mogućnosti kabriolet :whistle:

samo što za nas obične smrtnike bi bilo koje od to dvoje vjerovatno dosta diglo cijenu puta, u odnosu na neki običan rent a car ili bike

:neznam:

btw navodno da netko iz italije organizira grupne posjete na route 66, organiziran put, motori i vodić, pa se probajte raspitati o cijenama - detalje neznam, frend mi je to neki dan spomenuo, da je pročitao negdje na netu :neznam:
 
Od cijele emisije zapazih samo dvi scene - kolektivna joga i restoran mala bosna  :LOL:  dovoljan razlog da se ruta 66 zaobidje, jerbo za gledat nenormalne i jarane nemoram proc pol kugle zemaljske dovoljno mi je upalit forum  :mrgreen:
 
KING RR said:
Od cijele emisije zapazih samo dvi scene - kolektivna joga i restoran mala bosna  :LOL:  dovoljan razlog da se ruta 66 zaobidje, jerbo za gledat nenormalne i jarane nemoram proc pol kugle zemaljske dovoljno mi je upalit forum  :mrgreen:

:lolcry:

Ali dobRRo je isfuran taj dio, onako totalno neočekivano, odjednom voditelj kRRajnje ozbiljno pRRedstavlja dotični restoran. :mrgreen:

Bilo bi šteta posjetiti Route 66 a ne jesti tamo. :mrgreen:
 
Njbolje što je zemo našo "picasa" da mu naslika Makarsku na zidu , ili je on iz makarske ili je makarska ubosni :mrgreen:.
 
Makarska je uvijek bila Mala Moskva !!!

Ajmo sada ozbiljno, travanj 2015 ima nas 4 ( od 40-45 godina ) zainteresirana sa voljom i lovom !  Ja kanim u New Yorku kupit kRRamu
i vozit do L.A.-a pa ubacit u kontejner za doma isto me košta kao i najam Zundapa ( HD ).... Ukoliko je netko več odvozio spomenutu rutu, cijenio bo iskustva i informacije ....
 
Ja bi rađe napravio đir po South States a ako bi vrjeme dalo i Texas , Arizona  i Nevada.
Ionako davno nisam bio u New Orleansu pa mi fali.
 
Route 66 nije nikakva vauuuu cesta za vožnju motorom već jedna marketinški, (za američke pojmove i ne baš nešto spektakularno  :mrgreen:), odrađena priča večinom za ekipu izvan SAD-a koji na spomen Amerike u glavi ima šarene pumpe, aute iz šezdesetih i đuboks u lokalu s velikim šankom, crvenim barskim stolicama na jednoj strani te autobus sjedalima uz prozore te stolove s kečapom i senfom na drugoj strani...i mala u bež haljinici s vrčem kafenkaste tekučine koju oni, ničim izazvani, nazivaju kavom... :mrgreen:

U Americi postoji stotine, ako ne i tisuće, zanimljivijih cesta ali su procvat filmske industrije i Jamesdin  :mrgreen: ovdje odradili svoje pa je slika u glavi ostala. Dovoljno je vidjeti mali dio te ceste i vidjeli ste sve. Nije loše vidjeti ali dosadi. Puno je zanimljivije skrenuti s ceste 66 te zaviriti van marketinga, suvenira i umjetnih pumpi. Tamo je iskrenije i realnije.

Što se samog dokumentarca tiće, route 66 je jako zahvalna za odraditi duhovitu emisiju jer po tim umjetnim gradićima ima osebujnih likova iz stožera za obranu route 66 i sličnih ludorija, (koje bi kod nas u Dalmaciji instantno prozvali redikulima  :mrgreen:), a koji bi lijevo jaje dali za biti na televiziji bilo koje vrste. I u Plodove zemlje ako treba, samo da ih se snima. Izvući dobitnike i odraditi to na pravi način nije posao za Šarića. On je pozitivac u svakom slučaju ali mu leže reportaže iz ozbiljnijih zemalja...tipa Sj. Koreja, Međimurje i sl.  :mrgreen:

Jako su ponosni na povijest ceste 66 i svega tamo uopće pa sam u jednom trenu rođi kazao kako je najnovija kuća u mojoj kaleti starija od svega šta je u americi ikad čvrsto izgrađeno. Malo mi se namusio.  :mrgreen:       
 
Route 66 nije nikakva vauuuu cesta za vožnju motorom već jedna marketinški, (za američke pojmove i ne baš nešto spektakularno  :mrgreen:), odrađena priča večinom za ekipu izvan SAD-a koji na spomen Amerike u glavi ima šarene pumpe, aute iz šezdesetih i đuboks u lokalu s velikim šankom, crvenim barskim stolicama na jednoj strani te autobus sjedalima uz prozore te stolove s kečapom i senfom na drugoj strani...i mala u bež haljinici s vrčem kafenkaste tekučine koju oni, ničim izazvani, nazivaju kavom...

Upravo si nabrojao sve bitno... Ako se oces ganjat, bit ce i ZG-BG dobra tura (mozes i par puta gore-dole).  :LOL:

Bio sam tamo (autobusom) i nakon toga sam odlucio aktivirati staru zelju i ostvariti jednu novu (preci Route66 motorom), a poslije cemo vidjeti. Nece zivot prestat nakon toga, otic ce se i do Floride jednom, pa i do Ontarija i Darkvuda ako treba...  8)

Inace na torrenthr[dot]org postoje i voznje Henry Cole-a po Route66, Istocnoj obali, zapadnoj obali, Njemackoj, Skandinaviji, Australiji i jos kojekuda...
 
martinx said:
Upravo si nabrojao sve bitno... Ako se oces ganjat, bit ce i ZG-BG dobra tura (mozes i par puta gore-dole).  :LOL:

Bio sam tamo (autobusom) i nakon toga sam odlucio aktivirati staru zelju i ostvariti jednu novu (preci Route66 motorom), a poslije cemo vidjeti. Nece zivot prestat nakon toga, otic ce se i do Floride jednom, pa i do Ontarija i Darkvuda ako treba...  8)

Inace na torrenthr[dot]org postoje i voznje Henry Cole-a po Route66, Istocnoj obali, zapadnoj obali, Njemackoj, Skandinaviji, Australiji i jos kojekuda...

Ko je taj rodjak? Vlasnik recepta kokakole?  :mrgreen:
Znam samo za jednog Henry Cole-a...taj je volio sam sebe zvati Felix Summerly...samo nisam siguran da se vozio po ruti 66 jer je u njegovo vrijeme pola rute bilo još uvijek meksičko... :mrgreen:

Šalim se, treba to svakako pogledat i nemam ništa protiv, samo sam iznio svoj dojam. Šiknio bi od dosade da je moram cijelu proći. I tako se ne može odvozit jer na mjestima cesta nestane. Divim se onima koji staju kod svake pumpe i svakog kafića, a svi su isti ili slični...s istim suvenirima i istom pričom. Ima nas par u svemiru kojima to dosadi.  :wink:
 
Henry se opet sprema na voznju Americkim zapadom na High Chaparral od 18th - 29th devetog.
Krajem godine dakle mozemo ocekivati novu reportazu na TVu.

https://www.orange-and-black.co.uk/guided-tours/high-chaparral/
 
Da ima osebujnih likova !!!  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: hrpa čudaka; svibanj 2018 https://www.facebook.com/TylerHarrison.WesternOKRealty/videos/1740961615941561/