S1000XR

Upravu si...na službenim stranicama ta nova plavo/bijela, crvena i tamno plava...izbacili su bijelu i grau
 

Attachments

  • BMW s 1000 xr.jpg
    BMW s 1000 xr.jpg
    185.3 KB · Views: 386
  • BMW s 1000 xr.-2jpg.jpg
    BMW s 1000 xr.-2jpg.jpg
    304.2 KB · Views: 331
Ako sam dobro iskopao, ova nova kombinacija dolazi i sa prosivenim sicem sa XR logom.
Mislim da je taj sic na prethodnim verzijama bila doplata (HP oprema)
 
Jel netko ima informaciju kada dolazi u Zg testni primjerak iz Ri ?
 
bmajcen2 said:
dosadan si ... pare u džep i kupi tu rku.

Ili se strpi malo.... najavljen je nasljednik  :wink: 
 

Attachments

  • 20170708_120040.jpg
    20170708_120040.jpg
    215.3 KB · Views: 276
  • 20170708_120121.jpg
    20170708_120121.jpg
    214.5 KB · Views: 185
xx-SB said:
Upravu si...na službenim stranicama ta nova plavo/bijela, crvena i tamno plava...izbacili su bijelu i grau

meni su te nove boje baš bljak, ova kombinacija plavo crveno bijelo na XR i S1000R je prava njemačka, tj fuj




Srki
 
Pozz svima.
Isprike što uljećem kao padobranac ali imam pitanjce.
Vidim da se neki od vas, pretpostavljam viših od 180cm, buni da im je ovaj motor premalen, ili sam krivo shvatio.
Pa me zanima, dali bi bio prevelik za mene (168cm)?
Mislim, znam da se sve može voziti https://www.youtube.com/watch?v=Bwjpc8I-0kw&ab_channel=ganzeytyler  :D
_Hvala unaprijed.
 
2 die 4 said:
Pozz svima.
Isprike što uljećem kao padobranac ali imam pitanjce.
Vidim da se neki od vas, pretpostavljam viših od 180cm, buni da im je ovaj motor premalen, ili sam krivo shvatio.
Pa me zanima, dali bi bio prevelik za mene (168cm)?
Mislim, znam da se sve može voziti https://www.youtube.com/watch?v=Bwjpc8I-0kw&ab_channel=ganzeytyler  :D
_Hvala unaprijed.

Mogao bi imati problema sa drzanjem motora u mjestu, odnosno dohvacanjem podloge, jer je motor relativno visok. Ja sam 178cm i sa standard sjedistem/ovjesom se u mjestu oslanjam na prednjem dijelu stopala, pete u zraku nekih 10cm. Meni je to u granici podnosljivog, ali za nize ljude je definitivno problem. Trenutno vozim R1200R i u odnosu na njega, XR ima vise prostora i uspravniju (udobniju) poziciju sjedenja. Bilo bi ljepse da su koljena manje savijena i da manje siri noge oko rezervoara, ali to je opet u skladu sa XR-ovim sportskim karakterom
Najbolje ti je otici do salona pa sjesti na motor, da vidis kako ti odgovara. Ako ti bude previsok, imas i opciju spustenog ovjesa i niskog sjedala (y)
 
I ja se slazem sa sve sta je gore navedeno i mislim da ces imati veliki problem pri pomicanjem motor u mesto, a narocito pri neravan teren-preporuka za motor sa spustenim ovjesom!Inace motor je strava-bez konkurencijom u klasi!
 
esso_sa said:
Mogao bi imati problema sa drzanjem motora u mjestu, odnosno dohvacanjem podloge, jer je motor relativno visok. Ja sam 178cm i sa standard sjedistem/ovjesom se u mjestu oslanjam na prednjem dijelu stopala, pete u zraku nekih 10cm. Meni je to u granici podnosljivog, ali za nize ljude je definitivno problem. Trenutno vozim R1200R i u odnosu na njega, XR ima vise prostora i uspravniju (udobniju) poziciju sjedenja. Bilo bi ljepse da su koljena manje savijena i da manje siri noge oko rezervoara, ali to je opet u skladu sa XR-ovim sportskim karakterom
Najbolje ti je otici do salona pa sjesti na motor, da vidis kako ti odgovara. Ako ti bude previsok, imas i opciju spustenog ovjesa i niskog sjedala (y)

Hvala na odgovoru.
 
XRoljupci, da oživim temu sa jednim pitanjem tehničke prirode za one koji imaju D-ESA.. Koliko se odprilike motor podigne kada ovjes podesite na 2 osobe sa prtljagom u odnosu na postavku 1 osoba ? Znatno, neznatno ?
 
Ljudi moji probao sam i ja konacno S1000xr. Vozio sam ga od Tomica Zagreb do Karlovca dijelom autocestom pa se spustio na Jastrebarsko onda do Karlovca starom cestom i natrag do Zagreba starom cestom.
Visok sam 184 i imam 80 kila i meni je sto se tice polozaja sjedenja super. Opusteni uspravni gornji dio tijela, kut savijanja koljena udoban.
I sto reci,kome poruku poslati.

Nikakvi testovi ne mogu docarat taj osjecaj voznje.Samnom je bila suvozacica i obojensmo vristali od srece koliko nam  se motor svidio.
Sta god ljudi rekli moze se on voziti i opusteno laganini u 6.oj 70-120, ALI kad mu stisnes gas on pobijesni ko da nema sutra,zvuk je brutala, no opet i u tom divljanju i urlanju sam se osjecao nekako siguran na njemu.cvrst je i krut a istovremeno i dovoljno udoban. Jedino sto semsupruga zalila da na autocesti vec pri 140 ubija vjetar.
E da i quickshifter je odlicna stvar, rafalno mijenjas brzine ko neka igrica.

Ne znas sto jos reci.vozio sam novog GSa i novog R1200ra, ali ovo je jednan sasvim drugi osjecaj voznje. Mislim ds bi GSna duze staze bio udobnija i smrenija opcija, al ovaj mi se nekako uvukao pod kozu, opet bi ga zajahao vec sutra,:)

Svi vi koji ste ga piknuli puno sretnih km:)
 
Sinna said:
Nisi primjetio vibracije koje iritiraju? Na ručkama, štafnama i sicu???
Nisam ni ja, al ajde vozio sam mozda 10tak km. Motor ide super, iako nekako tromo nabire brzinu naspram sfs al to su dva razlicita svijeta.
Ko voli putovat a i vozit i ne osjecat se penzionerski, definitivno 5+ stroj!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
Sinna said:
Nisi primjetio vibracije koje iritiraju? Na ručkama, štafnama i sicu???

Mogu ti rec da nisam. Vozio sam ga turisticki od 3000-6000 okretaja, nisam ga vrtio osim na izlasku na autocesti. Mozda sam bio pre happy sto ga vozim pa nisam primjetio;)
 
Thepicard said:
Mogu ti rec da nisam. Vozio sam ga turisticki od 3000-6000 okretaja, nisam ga vrtio osim na izlasku na autocesti. Mozda sam bio pre happy sto ga vozim pa nisam primjetio;)
Možeš li kazati koje godište je bio XR? :misli:  Ako je novi 2018. znači da su ga popravili, jer sam ja testirao XRa 2016. godište. Učinio sam oko 300 km šta sam, šta sa suvozačicom i te vibracije su bili toliko iritantne da me i to odbilo od XRa. Ako su uspili riješit te vibre to je odličan motor za one sa sportskim genom! (y)
 
2018. model, plavo bijela kombinacija;) vozio sam ga 5 sati, vjerojatno bi primjetio vibracije da su toliko izrazene...
 
esso_sa said:
XRoljupci, da oživim temu sa jednim pitanjem tehničke prirode za one koji imaju D-ESA.. Koliko se odprilike motor podigne kada ovjes podesite na 2 osobe sa prtljagom u odnosu na postavku 1 osoba ? Znatno, neznatno ?
Cca 2-3 cm.

Slažem se sa svime što je naveo Thepicard, što ga se više tjera, to se više zavlači pod kožu! [emoji41]