sp 180

Zek@n

Well-known member
evo, propala mi neka cvaja na brzine..nema se para..pa bi ovo uzeo jer leti  :mrgreen:
dajte mi samo recite. dali i sp-a treba stelat ko skuter od 50ccm da bi isao kako treba (znaci roline, suste i sustice) ili standardna ide kako treba? eventualno auspuh bi stavil
 
znaci nema nikakvog mjenjanja susti? super  :mrgreen: a nezz, pod kojim ce ic najbolje  :D uopce neznam kojih ima za nju
 
jbg, ako se kupi treba generalnu napravit..zato najbolje nac neku od oko 7000kn..pa se ostalo moze ulozit u nju
 
Zek@n said:
jbg, ako se kupi treba generalnu napravit..zato najbolje nac neku od oko 7000kn..pa se ostalo moze ulozit u nju
bravo,kupi neki za sto manje novca(provjeri da nisu krive vilice i rama i da nisu blokovi varane),a onda ostatak novca ulozis i slozis ju na novo,onda znas na cemu si (y)
 
ako prodam svoj motor za 12000 i nadem neku za 7000 sjeo bi mi ko budali samar  :mrgreen:
koliko para je generalna?
 
generalno komplet(radilica...lezajevi...semerinzi...klip i cilindar...sve brtve...pumpa vode...remenje i rolice) dodje oko 800 eura tu kod nas...naravno originalni piaggio dijelovi...plus ruke.ako nisi vjest u tim stvarima.. :mrgreen:


kontaktiraj clana foruma SRAD-a...od je doktor za te runnere 180 2-t... (y)
 
Sp 180 vise manje bi trebalo samo malo podesit omjere prijenosa da bude malo zivahniji.Samo s time se osjeti razlika.

Ako si za neke veće porive snage i ubrzanja-druga glava,veca frga min 25,prijenos
 
kileextreme said:
Sp 180 vise manje bi trebalo samo malo podesit omjere prijenosa da bude malo zivahniji.Samo s time se osjeti razlika.

Ako si za neke veće porive snage i ubrzanja-druga glava,veca frga min 25,prijenos

Ključ povečanja snage kod SP-a je u modifikaciji standardnog cilindra, klipa i glave. Prijenos, variomat, auspuh i sve ostale komponente mogu osati isto standardne samo ih treba podesiti.
Veći karburator je dobra stavka mada se sa originalnim ili npr. dellortom 21 i izmjenama na termo grupi može dosta izvući.
 
nać zdravog SP-a 180 tzv.ZDRAVKA je dosta teško...većina ljudi koji ih imaju u salon stanju ih ne prodaju ili i ak se odluče prodat ne znaju kolko bi tražili za njih...a većina ovih SP-a iz oglasa od 5-6 000kn su promjenili barem 5 vlasnika(od kojih barem 2 teenagera koji ga nisu spuštali sa zadnjeg) i praktički su leshevi!
ja sam svog SP-a 180 iz 2003 u tvorničkom stanju tražio pune 2 godine i jedva sam ga našao (nie bio na oglasu već sam dobio dojavu di stoji i da bi ga čovjek najvjerojatnie prodo  :mrgreen:

ako te zanima dobar SP 180 (provjeren od igora.sb i od mene) pogledaj si ovog  (y)

http://www.mojskuter.com/forum/index.php/topic,60436.0.html

skuter je original stanje,bez padova,varenih blokova,iskrivljenog ovjesa i sl.