Sprej za podmazivanje lanca

danas stavio renco :)
pa ćemo vidjeti vjerojatno slijedeći tjedan kakav je,a možda i sutra..na spreju piše da kad se prvi put stavi sprej na lanac da se treba još jedanput staviti..ja nisam pa poslije prve vožnje kad lanac bude topal onda ću staviti još jedanput..

imao kod kuće sprej,a nisam ni znao  :mrgreen:
 
stavio renco i super je..skoro pa sve čisto.. :D ja super zadovoljan..s obzirom da je 19,50kn super je..
 
pazdrkan said:
jesi stavlja taj drugi put ili?

danas sam ga stavio poslije vožnje kratke,kad se lanac malo zagrijao..jučer kad sam ga stavio prvi put nisam ga odmah vozio nego tek danas..

uglavnom odličan je-motul više neću vidjeti (lanac izgleda ko go... a 5 puta je skuplji)
 
ja imam onaj shelov ...i ok je,ne promatram to previse ...lanac dura tak da:D   
al po cem bi mogao rec ovo je dobar sprej ovo los,osim po tom kak dugo mi lanac izdrzi?  :misli:
 
pazdrkan said:
ja sam uzeo ELF jer mi je bio pri ruci......inače ću i ja renco

ma nećeš pogriješiti  (y)
kakv je taj ELF,koja cijena i koliko ml?

renco je 300ml/19,50kn
 
ne znam kakav je, nisam još podmaziva na servisu su mi prije 300 km....

košta oko 60 kn...previše......nije čak ni veliko pakovanje

nešto slično ovome

http://www.motodeluxe.com.au/product_info.php?cPath=15_23&products_id=88
 
maRRin 06 said:
Vristi objektivnost iz potpisa :mrgreen:
Inace,silkolene gel(bijeli),nije los.

Koristim ga od početka, sad mi je piksa pri kraju, pa si razmišljam o Rencu..
 
luka737 said:
ja imam onaj shelov ...i ok je,ne promatram to previse ...lanac dura tak da:D   
al po cem bi mogao rec ovo je dobar sprej ovo los,osim po tom kak dugo mi lanac izdrzi?  :misli:

pa bitno je da se dugo zadrži na lancu,da ne skuplja baš previše prašine i da ne šprica okolo..bar meni je to bitno  (y)
 
Ma sve je to marketing,spray ko spray svakih 500km naspricas i to je to
najbolji je onaj kojeg dobis najjeftinije
 
DamiR6 said:
pa bitno je da se dugo zadrži na lancu,da ne skuplja baš previše prašine i da ne šprica okolo..bar meni je to bitno  (y)


to je nespojivio


kuzis i sam, ak se dugo zadrzi na lancu i ne sprica okolo znaci da je jako ljepljiv, a samim time na njega se jako lako prima svakava prašina i time jako skracuje trajnost lanca i lancanika....

Lanac treba nakon svake vožnje preko noci potopit u ulje i to je to
i nikako ne kupovati ove moderne lance sa O i X ringovima nego one stare vulgaris bez iceg jer ti naj lakse prenose snagu na kotac tj. imaju najmanje gubitka i malo su bucniji

i spry netreba nikakav 8)





P.S. Homdaši pogledajte malo u user manual pa recite kaj pise o nacinu odrzavanja lanca :wink:
 
DamiR6 said:
stavio renco i super je..skoro pa sve čisto.. :D ja super zadovoljan..s obzirom da je 19,50kn super je..
:misli: Po čemu si zaključil da je super??? Tak možeš i sa Neostikom namazat lanac i super, sve čisto, niš ne baca. Sprej koji niš ne baca i nije tolko dobar koliko ga Vi hvalite, zašto ?  Zato jer je očito pregelast i jako se zaljepi za lanac i kad se lanac zagrije ne uspjeva ga razbacat po cijelom lancu i dijelovima koji su izloženi trenju. Lančanici usljed trenja na rolice istiskuju sprej a on je tolko ljepljiv i krut da ostane istisnut na dijelovima lanca na kojima nema trenja i kontakta s lančanicima a sprej koji šprica po felgi nije tolko ljepljiv i gelast kad se zgrije razbaca se po cijelom lancu i stalno se prelijeva po njemu, točnije stalno "radi", normalno kod preljevanja nešto špricne i po felgi.  :misli: (y)
                           
                           
 
mladen59 said:
:misli: Po čemu si zaključil da je super??? Tak možeš i sa Neostikom namazat lanac i super, sve čisto, niš ne baca. Sprej koji niš ne baca i nije tolko dobar koliko ga Vi hvalite, zašto ?  Zato jer je očito pregelast i jako se zaljepi za lanac i kad se lanac zagrije ne uspjeva ga razbacat po cijelom lancu i dijelovima koji su izloženi trenju. Lančanici usljed trenja na rolice istiskuju sprej a on je tolko ljepljiv i krut da ostane istisnut na dijelovima lanca na kojima nema trenja i kontakta s lančanicima a sprej koji šprica po felgi nije tolko ljepljiv i gelast kad se zgrije razbaca se po cijelom lancu i stalno se prelijeva po njemu, točnije stalno "radi", normalno kod preljevanja nešto špricne i po felgi.  :misli: (y)
                             
                             

Upravo to, samo se meni nije dalo toliko pisat
sve potpisujem (y)
 
Ninja said:
Upravo to, samo se meni nije dalo toliko pisat
sve potpisujem (y)

Nakon 500injak Km nasprejam lanac i kotač se osjetno lakše vrti kad ga nasprejam Rencom.

Kupio sam polovan motor, napravio 17 000 km s njim, prodao motor, lanac je jednom trbalo natezat.

Nijedna gumica nije ispala. Više od spreja za lanac ni ne očekujem.
 
Nero said:
Nakon 500injak Km nasprejam lanac i kotač se osjetno lakše vrti kad ga nasprejam Rencom.

Kupio sam polovan motor, napravio 17 000 km s njim, prodao motor, lanac je jednom trbalo natezat.

Nijedna gumica nije ispala. Više od spreja za lanac ni ne očekujem.
20 000 km sa lancem. Pola od toga koristim Renco. Još nisam dotezao lanac, a i lančanici nisu ništa lošiji nego kad sam stavio lanac.