stari motori

zanimaju li vas stari motori uopče

  • ne zanimaju uopĆe

    Votes: 101 7.5%
  • da zanimaju me

    Votes: 1,117 82.4%
  • preferiram samo nove motore

    Votes: 137 10.1%

  • Total voters
    1,355
OldBoy said:
    ...kotači, tank i vilice već vrijede više od 350 eur  :wink:.

Vrijede, ali mozda nekome tko ima takav motor i tko to treba, (a takvih bas i nema previse) :wink:.
Za te novce nadju se vec vilice i kotaci od kakvog starijeg R-a. Ne bih da me kolega koji to prodaje krivo shvati, ali to su cinjenice danas.
 
Gato said:
Vrijede, ali mozda nekome tko ima takav motor i tko to treba, (a takvih bas i nema previse) :wink:.
Za te novce nadju se vec vilice i kotaci od kakvog starijeg R-a. Nebih da me kolega koji to prodaje krivo shvati, ali to su cinjenice danas.

    ...ja sam obje takve hondine felge imao po dvorištu par godina, a onda ih odlučio dati u krupni optpad. Prijatelj je rekao da će ih uzeti on (isto nešto malo petlja sa motorima). Dao mu uz to i glavu honde cbx 400 16v. I kod njega ostalo par godina pa na kraju i on bacio. A onda je netko uzeo takav motor reestaurirati i trebao sve to. Zakasnio...

    Govorim o restauraciji, jer su danas motori 30godišnjaci hit. 
 
OldBoy said:
    ...ja sam obje takve hondine felge imao po dvorištu par godina, a onda ih odlučio dati u krupni optpad. Prijatelj je rekao da će ih uzeti on (isto nešto malo petlja sa motorima). Dao mu uz to i glavu honde cbx 400 16v. I kod njega ostalo par godina pa na kraju i on bacio. A onda je netko uzeo takav motor reestaurirati i trebao sve to. Zakasnio...

    Govorim o restauraciji, jer su danas motori 30godišnjaci hit.

Frend koji je dugi niz godina dilao rabljene motore u dijelovima, je dovukao prije 2-3 godine dvije pune auto prikolice toga na otpad iz Orahovice u SB i prodao na kilu jer mu godinama stoji i zauzima mjesto, a niko nije ni pitao za nesto od toga.

Glede boldanog, slazem se, ali opet ovdje se radi o modelu koji bas i nije nesto popularan po tom pitanju, a u jako losem je stanju.
 
Evo par slika Cafe Racera

Inace yamahu ne volim ali evo ove stvarno izgledaju vise nego dobro.

http://www.motorcycle-usa.com/photo-gallery/2016-yamaha-dealer-built-customs-winners/
 
Ovakvu Bebu još nisam vidio :misli: Opet sam nekaj novo vidio da postoji, a u stvari je staro (y)
 
Evo novitet iz 1910

http://langkasa-norul.blogspot.com/2012/05/verdel-megola-unique-5-cylinder-radial.html

Evo tko hoce novog ali je cijena sitnica

http://www.jrlcycles.com/home.html
 
  pa ima ih po oglasnicima u sloveniji , nest i u srbiji 
  eh sad, jel to sve privatni uvoz raznim kanalima
  ili mozda ostaci robne razmjene rusije i juge nebih znao 
 
  recimo kod nas se mogu naci voskhodi i Izh 350 planete
  jer su se prodavali 80ih na jugopetrolovim benzama ,
  ali urala/dnepra ima mozda 3-4 komada u drzavi .

    fascinantan komad železa u svakom slučaju
 
 
 
Cvajtakte do Izha 350 ( bilo vise toga, ne sjecam se tocno) je osamdesetih prodavao Horvat, Tomos servis sa Crnomerca. Ne znam tko je bio uvoznik. Emze sam razgledavao u Nami, BMW u tadasnjoj Koncarevoj, Suzuki u Miramarskoj itd. Ali se fakat ne sjecam tih ruskih boksera ni sa ceste...
 
ako se ne varam , u yugi nije bilo uvoza Dnepra i Urala. Došlo bi par komsda do BG u robnoj razmjeni no nije ga bilo u trgovinama , Dnepr je i propao negdje 79-80. godine , a Ural se može još uvijek nabaviti u Srbiji.
 
A šta je s onim kineskim bemveom iz pedesetih godina? Vidim da kad se prodaju, da im je cijena dosta visoka...