Štovatelji Honde Transalp

To su izvađeni iz kutije, novi novcati.

Ne pratim na satu👍

I mene bi zuljalo nesto sta kupis novo ocekujes da je novo a ne osteceno.

Nema tu sta bit al u pravu si.
 
Odnesao bi to na porvrat samo da mu vidim facu, al ko se danas ima vremena zajebavat s takvim stvarima.
 
S druge strane, pošteno platiti disk pločice, ugraditi ih i onda cijelo vrijeme razmišljati o njima je isto bezveze.
 
Novi Transalp 750, objavljena cijena kod nas, 11 900€.. genijalno.. slovenija 11200, austrija 11500.. npr slovačka 9 990€..
ni Hornet nije bolje prošao, drugdje jeftiniji od MT07 ili cca isto, kod nas oko 700€ skuplji, CB500X skuplji 650€ nego do sad bez ikakve promjene i time smo isto među najskupljima u EU..
Ali smo bar zato jedini kod kojih se na službenoj honda stranici još nudi VFR800X a mjenja se jedino cjenik..
 
CB500X skuplji 650€ to mi je največi "šok" i kaj sad ekipa koja ga je po staroj cijeni zakaparila plaća po novoj skuplje kad im stigne ? ... za Transalp su i najavljivali da bude i veća cijena kod nas

Sve razumljivo, mislim škoda octavia se donedavno mogla kupit nova za 20 000€ sad je cca 26 000.. cijene idu gore, samo mi nije baš potpuno jasno zašto već sve zemlje EU u blizini imaju bar nešto manje cijene nego mi.. Možda reagiraju i spuštaju svoje "trošarine" a mi ništa..

CBX, skok solidan, pa bar bi ubacio neznam 12V utičnicu ili neku tak glupost što realno košta 10€ da "opravdam" 650€ više..

A za ovo tko je naručio, frend se raspitivao krajem prošle godine, napomenuli su mu da će bit "nešto skuplji"
 
  • Like
Reactions: thommy
Novi Transalp 750, objavljena cijena kod nas, 11 900€.. genijalno.. slovenija 11200, austrija 11500.. npr slovačka 9 990€..
ni Hornet nije bolje prošao, drugdje jeftiniji od MT07 ili cca isto, kod nas oko 700€ skuplji, CB500X skuplji 650€ nego do sad bez ikakve promjene i time smo isto među najskupljima u EU..
Ali smo bar zato jedini kod kojih se na službenoj honda stranici još nudi VFR800X a mjenja se jedino cjenik..
Transalp 400e jeftinija od t7, 660e jeftinija od touraga.

Strom 800 neznam koliko će bit vjerojatno oko 12 600e?
 
Bio jučer na sajmu motocikala ođe u austriji, gužva za probat sjedenje na transalp i za novi hornet.
Čak ni desertx nije toliko bio okupiran.

Tako da nisam ni proba sjest.
Ići ću u dućan.
 
  • Like
Reactions: thommy
kaj se tiče cijena kod nas i vani, gledao sam naručiti neke dijelove za motor i poštarina je do nas najskuplja. Srbija, Mađarska, Slovenija kod svih je poštarina jeftinija. mi smo negdje u rangu poštarine za Kanadu. Skladište im je u Nizozemskoj.
 
Novi Transalp 750, objavljena cijena kod nas, 11 900€.. genijalno.. slovenija 11200, austrija 11500.. npr slovačka 9 990€..
ni Hornet nije bolje prošao, drugdje jeftiniji od MT07 ili cca isto, kod nas oko 700€ skuplji, CB500X skuplji 650€ nego do sad bez ikakve promjene i time smo isto među najskupljima u EU..
Ali smo bar zato jedini kod kojih se na službenoj honda stranici još nudi VFR800X a mjenja se jedino cjenik..
šteta kaj su razvoj Crossrunner-a zapostavili. super motor samo da su dodali malo moderniju opremu.
 
Dodali opremu?
I ovako je imao skoro 250kg na ne baš živahnih 800cc.
Bojim se kako bi to izgledalo da su mu dodali još opreme.
Toj platformi je trebao redizajn od 0 da bi bila konkurentna s Trejserima.

Honda je odavno u ziheraškom survival modu. Kompaniju vođe računovođe, ne inžinjeri, ili ljudi s vizijom kao Soichiro.
Ne bi me čudilo da u potpunosti ukinu program motora za zapadno tržište.
 
Sve razumljivo, mislim škoda octavia se donedavno mogla kupit nova za 20 000€ sad je cca 26 000.. cijene idu gore, samo mi nije baš potpuno jasno zašto već sve zemlje EU u blizini imaju bar nešto manje cijene nego mi.. Možda reagiraju i spuštaju svoje "trošarine" a mi ništa..

Zbog razlika u trošarinama, eto to ti je razlog.
 
Novi Transalp 750, objavljena cijena kod nas, 11 900€.. genijalno.. slovenija 11200, austrija 11500.. npr slovačka 9 990€..
ni Hornet nije bolje prošao, drugdje jeftiniji od MT07 ili cca isto, kod nas oko 700€ skuplji, CB500X skuplji 650€ nego do sad bez ikakve promjene i time smo isto među najskupljima u EU..
Ali smo bar zato jedini kod kojih se na službenoj honda stranici još nudi VFR800X a mjenja se jedino cjenik..
Npr u Olanda kosta 12.599€ CB500X 8699€ Hornet 8999€
 
Da, deru na trošarinama solidno...

Mogao bi bit zanimljiv model, barem onima koji misle o T7 a znaju da realno nebudu dalje od dobrog makadama sa 200+kg motorom.. samo šteta što nema nikakve zaštite mašine ispod tvornički kao npr T7.

Na youtubeu već ima probnih vožnji iz tajlanda, ništa se ne razumije ali se vidi da kad prosječni azijac sjedne na motor da amortizeri jedva odreagiraju nešto malo, i da im je svima nekako ergonomski prevelik, po tome možda su imali zapadno tržište prioritetno u mislima s tim modelom, iako na videu je bio i CB500X pa se i s njim muče... Ali treba vidjet prave testove kad krenu..

 
meni je zanimljiv...
sad sam na TA 700 i odličan mi je, zadovoljava sve potrebe za mene i ženu. udvoje putujemo, nakrcamo se, za gradske vožnje dovoljno okretan.. nije to neka bijesnoća od motora, al svugdi idem, svugdi dođem, i ne tražim guzicu i kičmu...na mistu su.
jednog dana, kad možda dođe dan rastanka, TA750 ozbiljan nasljednik...al pričekat malo da ispeglaju eventualne greškice.
 
Onda smo mi povlašteni
 

Attachments

  • Screenshot_20230209_140633_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20230209_140633_com.huawei.browser.jpg
    342 KB · Views: 0