SV650S

Hvala, hvala e sad još samo da nabavim felgu! Ak ko zna di ih ima nek se javi!  :naklon: :naklon: :naklon:
 
Toga nema ni za lijeka. Ja sam svoju vario.
Znaš li koliko dođe nova?
 
sutra ću znat koliko dođe nova,a imaju samo u suzukiu,ništa od konkurencije,na ebay-u dođe negdje oko 400kn ,mislio sam varit ili zaljepit sa tekučinom za hladno varenje ako si na to mislio ili? :misli:
 
leon111 said:
sutra ću znat koliko dođe nova,a imaju samo u suzukiu,ništa od konkurencije,na ebay-u dođe negdje oko 400kn ,mislio sam varit ili zaljepit sa tekučinom za hladno varenje ako si na to mislio ili? :misli:
ma kakvo crno ljepljenje
samo varenje dolazi u obzir, i držat će ti do vijeke vijekova, tj dok ponovo ne legneš negdje
frend radi takve stvari za lokalne servisere i tu nema greške :)
 
Sutra mi dolazi felga od CBR-ke, pa me zanima koja je procedura kod montaže (podlaganja.....) da bi sve ispalo OK. Koss ti znaš sigurno kad si imal takav slučaj. (y)
 
Izmjerim ti distancere pa ti pošaljem. Trebat će ti to neko istokariti iz aluminija.
Od CBR-ke ti treba i disk i nosač zupčanika.Znači kompletna zadnja felna.
Imaš kakav broj fax-a da ti to šibnem. Slab sam s ovim crtanjem u šopovima :mrgreen:
 
Plava munja said:
Sutra mi dolazi felga od CBR-ke, pa me zanima koja je procedura kod montaže (podlaganja.....) da bi sve ispalo OK. Koss ti znaš sigurno kad si imal takav slučaj. (y)
ma bježi od toga. Niš bolje, samo gore a još i skuplja guma :?
 
koss said:
Izmjerim ti distancere pa ti pošaljem. Trebat će ti to neko istokariti iz aluminija.
Od CBR-ke ti treba i disk i nosač zupčanika.Znači kompletna zadnja felna.
Imaš kakav broj fax-a da ti to šibnem. Slab sam s ovim crtanjem u šopovima :mrgreen:

Broj faxa ti je 042/770844. Unaprijed zahvaljujem!  :naklon:  Trebala bi doći kompletna felga!
 
live-for-ride said:
ma bježi od toga. Niš bolje, samo gore a još i skuplja guma :?
Ne treba stavljati širu gumu na 5 colnu felnu od cbr600 95-98 koja je isto koristila gumu 160.
Ja koristim 160 i za stazu 165 koja joj legne ko picino oko :mrgreen:
Ide i 180, ali sam već napisao da se ne dobiva išta osim izgleda kao i sa 5,5 colnom od gsxr-a.
 
Bitno je da guma 180 ide na za to predviđenu felgu, a ne 180 na felgu 160, mada mislim da je guma 160 sasvim dovoljna (ustvari i više nego dovoljna), jeftinija, upravljivija.....180 je nepotrebna šminka na motoru 70 ks (pa i na 100).
 
koss said:
Ne treba stavljati širu gumu na 5 colnu felnu od cbr600 95-98 koja je isto koristila gumu 160.
Ja koristim 160 i za stazu 165 koja joj legne ko picino oko :mrgreen:
Ide i 180, ali sam već napisao da se ne dobiva išta osim izgleda kao i sa 5,5 colnom od gsxr-a.

Ja mislim staviti 170 pošto ju i trenutno imam na motoru, ali ne izgleda ništ šira od 160 samo je bolje "jajčasta" pošto je to efekat uske felge. Felga od 5" bi je ipak trebala malo raširiti.
 
live-for-ride said:
Bitno je da guma 180 ide na za to predviđenu felgu, a ne 180 na felgu 160, mada mislim da je guma 160 sasvim dovoljna (ustvari i više nego dovoljna), jeftinija, upravljivija.....180 je nepotrebna šminka na motoru 70 ks (pa i na 100).
(y)
Plava munja said:
Ja mislim staviti 170 pošto ju i trenutno imam na motoru, ali ne izgleda ništ šira od 160 samo je bolje "jajčasta" pošto je to efekat uske felge. Felga od 5" bi je ipak trebala malo raširiti.
Bit će to OK (y)
Malo ćeš personalizirati motor i to je OK.
U svakom slučaju 170-tka će bolje ležati na 5"
 
koss said:
(y)Bit će to OK (y)
Malo ćeš personalizirati motor i to je OK.
U svakom slučaju 170-tka će bolje ležati na 5"

Ma jedva čekam, nemrem više gledati taj tanani zadnji kotač, dok se oko mene voze sa kamionskim šlapama!  :mrgreen:
 
live-for-ride said:
Bitno je da guma 180 ide na za to predviđenu felgu, a ne 180 na felgu 160, mada mislim da je guma 160 sasvim dovoljna (ustvari i više nego dovoljna), jeftinija, upravljivija.....180 je nepotrebna šminka na motoru 70 ks (pa i na 100).
mene samo zanima da li si ti ikad probao staviti širu gumu na felgu koja nije predviđena za tu širinu ili naklapaš bzvze??
ja sam barem polovicu svojeg moto vijeka odvozio na širim gumama od predviđenih i nikada nisam uočio nikakve nedostatke..dapače
 
nisu bezveze različite felge za gume 160 i za gume 180, no upitno je koliko je razlika objektivna a koliko subjektivna (isto ko i snaga motora uz glasniji auspuh). Javi se Bimbi, on će ti jako lijepo pojasniti razliku i fiziku te razlike. Uglavnom, ne bi trebala biti velika jer će defirmacija profila gume biti minimalna, ali je upitno koliko takva promjena stvarno utječe na veću sigurnost i veću kvalitetu vožnje.
Da, imao sam prilike probati i osim veće cijene gume neće primjetiti neke bitne razlike. Ekstremi koje guma 160 i 180 izdrži daleko su od onih koje vozač na cesti i prosječan vikend vozač na pisti ima prilike isprobati. U svakom slučaju nepotrebna investicija, no ako je to nekom za gušt i veselje, onda se isplati (bitno da je čovjek sretan).
 
razlika u cijeni gume istog modela u dimenzijama 160-190 je minimalna kolko ja znam..
puno ljepše mi se motor baca u zavoje sa gumom 190, tj puno je vozniji, sa serijskom 180 ga moram moliti da ode u zavoj
i tu sve teorije kojih sam se naslušao u životu padaju u vodu
 
ovisno o setu, razlika je oko 200-300 kn. Stavi sad poslije ove potrošene 190 novu 180 pa češ vidjeti kako se motor baca uzavoj. I molim te, nemoj sad napisati da si sa motora skidao nove 180 i stavljao nove 190. Pored toga, 160 vs 180 nije isto kao 180 vs 190. Svaka ista guma (marka i tip gume) veće mase i dimenzije manje je upravljiva od gume manje dimenzije i za to ti ne treba pamet i iskustvo da bi to znao. To što ti imaš subjektivan osječaj pri čemu si stavio novu 190 nakon potrošene 180, je druga stvar. Svaka nova guma "sama pada u zavoj" i razliku u upravljivosti gotovo da i nečeš primjetiti, pogotovo kod manjih brzina (napisano i u prošlom postu). U konačnici se sve svodi na izgled i dublji đep. Niti osjetno veća stabilnost, niti bolje držanje niti bolja upravljivost (u okvirima vozača navedenog u prošlom postu).