Top 5 najbližih nam alpskih prijevoja

prijevoz.hr

Member
Bok ljudi.. evo malo štiva za zimu.. i malo materijala za maštanje za ljeto.. znam da su mnogi ove rute prošli uzduž i poprijeko, ali svejedno evo za one koji se tek spremaju.. a i za one koji su sve to prošli, vjerujem da je fora podsjetiti se i pogledati malo fotki s tih ruta.. na kraju posta je prijedlog i nekoliko ruta koje mogu poslužiti za planiranje vikend šalabajzanja po Alpama.. ako netko treba pomoć oko planiranja, tu sam..

evo link.. https://putopisi.blog/2020/01/03/top5-alpskih-prijevoja/
 
roby5 said:
Bravo ! Najbolji post u zadnje vrijeme na forumu !
Prekrasne fotke ! (y) (y) (y) (y) (y)

Hvala lijepo.. iako tamo stvarno nije teško napraviti fantastične fotke.. još u kombinaciji s odličnim mobitelom, to je to :cool:
Ove godine je u planu Nordkapp.. a kakve će tek to fotkice biti :wink:
 
Riker said:
Hipotetski rečeno, ako sam bio na svih pet, koji je šesti?  :misli:

hmm.. evo ovako.. ako gledam da je tu kao bliže Zagrebu, da se može u jednom vikendu, onda svakako Orlovo gnijezdo.. tu je putopis https://putopisi.blog/2017/07/10/orlovo-gnijezdo/
a ono malo dalje, za malo produženi vikend su Dolomiti broj 1 (imam neobjavljeni putopis od prije par godina).. a za još malo produženi vikend - prijevoj svih prijevoja, Stelvio.. to imam objavljeno evo ovdje https://putopisi.blog/2017/07/18/stelvio-napokon/ ... iako, da budem skroz iskren, mene Stelvio nije oduševio vozački nimalo, dapače, nije mi se uopće svidio, prezatvoreni zavoji, gužva.. ali zbog pejzaža, to je impresivno zaista..
 
prijevoz.hr said:
Bok ljudi.. evo malo štiva za zimu.. i malo materijala za maštanje za ljeto.. znam da su mnogi ove rute prošli uzduž i poprijeko, ali svejedno evo za one koji se tek spremaju.. a i za one koji su sve to prošli, vjerujem da je fora podsjetiti se i pogledati malo fotki s tih ruta.. na kraju posta je prijedlog i nekoliko ruta koje mogu poslužiti za planiranje vikend šalabajzanja po Alpama.. ako netko treba pomoć oko planiranja, tu sam..

evo link.. https://putopisi.blog/2020/01/03/top5-alpskih-prijevoja/

Odlično, slike su fenomenalne. Mogao si pokoju i ovdje zakačiti. (y)
 
Odlično! Definitvno planiram ove god barem jedan posjetit, dobro je imat neke smjernice :)


Sent using Tapatalk
 
Lijepo, iako tehnički gledano Mangart, Malta i Villacher Alpenstrasse nisu prijevoji/passoi.
Ja bi u blizini ZG uvrstio i Route 69, koja je prijevoj, i baš je odlična za bržu vožnju samo se treba pripaziti kamera.

Za Stelvio se ne bi složio uopće. Naročito uspon sa Trafoi strane. Serpentine su poanta uspona. Naročito desne, kad ne vidiš tko se spušta odozgo.
 
zokx said:
Lijepo, iako tehnički gledano Mangart, Malta i Villacher Alpenstrasse nisu prijevoji/passoi.
Ja bi u blizini ZG uvrstio i Route 69, koja je prijevoj, i baš je odlična za bržu vožnju samo se treba pripaziti kamera.

Za Stelvio se ne bi složio uopće. Naročito uspon sa Trafoi strane. Serpentine su poanta uspona. Naročito desne, kad ne vidiš tko se spušta odozgo.

jap, slažem se, ovi nisu prijevoji, zato sam u tekstu koristio "ceste".. ipak, navedeni su u knjizi "Top 100 alpskih prijevoja" koju sam kupio prije nešto manje od desetak godina pa eto, nećemo ni mi biti sitničavi :wink:...

za Route 69 se isto slažem, ali ona mi ipak nije među top 5.. istina, po njoj se vozi brzo, ali pošto sam ja fokusiran na turizam, i vozim se tak, onda mi je Route 69 najmanje atraktivna od svih.. ali da, oni koji se vole brže popeljati, Route 69 je savršenstvo..

za Stelvio se mnogi ne slažu sa mnom, poštujem, nije slučajno prijevoj o kojem svi pričaju i koji je svima na popisu želja.. meni je prenaporan (sa te Trafoi strane), sporo se vozi, uvijek netko zahebe od ovih ispred i tak.. volim/obožavam serpentine, ali brate mili ne one po kojima se vozim 2 km/h :D.. inače, dolje smo išli na Umbrailpass prema Švicarskoj i to je čisti orgazam :mrgreen:
 
prijevoz.hr said:
jap, slažem se, ovi nisu prijevoji, zato sam u tekstu koristio "ceste".. ipak, navedeni su u knjizi "Top 100 alpskih prijevoja" koju sam kupio prije nešto manje od desetak godina pa eto, nećemo ni mi biti sitničavi :wink:...

za Route 69 se isto slažem, ali ona mi ipak nije među top 5.. istina, po njoj se vozi brzo, ali pošto sam ja fokusiran na turizam, i vozim se tak, onda mi je Route 69 najmanje atraktivna od svih.. ali da, oni koji se vole brže popeljati, Route 69 je savršenstvo..

za Stelvio se mnogi ne slažu sa mnom, poštujem, nije slučajno prijevoj o kojem svi pričaju i koji je svima na popisu želja.. meni je prenaporan (sa te Trafoi strane), sporo se vozi, uvijek netko zahebe od ovih ispred i tak.. volim/obožavam serpentine, ali brate mili ne one po kojima se vozim 2 km/h :D.. inače, dolje smo išli na Umbrailpass prema Švicarskoj i to je čisti orgazam :mrgreen:

Pred par godina sam išao sa Stelvia na Umbrailpass, pa malo po Švicarskoj pa preko Bernine nazad prema Livignu. Moram priznat da se sad ne sjećam točno da je bilo tako dobro. Valjda je ako kažeš  (y)

Inače sam ljubitelj Dolomita i svake godine ponavljam skoro jedno te isto, sa po kojim izmjenama, ali mi nikad ne dosadi. Sezona nije sezona ako nisam bar 3-4 dana u tom điru. Svako ima neki svoj gušt.